Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 12:27

Έχω εργαστεί σε περιβάλλον που όλοι οι άντρες ήτανε αδερφές κι εγώ ο μόνος μουνάκιας. Ήμουν, θα ήμουν 25 ετών. Έπρεπε να είσαι πολύ δυνατός για να αντέξεις το μπούλινγκ. Η τότε γυναίκα μου είχε πάθει κρίση, μου είπε, δεν αντέχω άλλο, με κάνουν κι αισθάνομαι πως έχω πανούκλα επειδή είμαι μαζί σου ως γυναίκα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Μάιος 2022, 12:29

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:27
Έχω εργαστεί σε περιβάλλον που όλοι οι άντρες ήτανε αδερφές κι εγώ ο μόνος μουνάκιας. Ήμουν, θα ήμουν 25 ετών. Έπρεπε να είσαι πολύ δυνατός για να αντέξεις το μπούλινγκ. Η τότε γυναίκα μου είχε πάθει κρίση, μου είπε, δεν αντέχω άλλο, με κάνουν κι αισθάνομαι πως έχω πανούκλα επειδή είμαι μαζί σου ως γυναίκα.
Σε θέλανε κολασμένα και τη ζηλεύανε. :lol:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 12:34

Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:29
Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:27
Έχω εργαστεί σε περιβάλλον που όλοι οι άντρες ήτανε αδερφές κι εγώ ο μόνος μουνάκιας. Ήμουν, θα ήμουν 25 ετών. Έπρεπε να είσαι πολύ δυνατός για να αντέξεις το μπούλινγκ. Η τότε γυναίκα μου είχε πάθει κρίση, μου είπε, δεν αντέχω άλλο, με κάνουν κι αισθάνομαι πως έχω πανούκλα επειδή είμαι μαζί σου ως γυναίκα.
Σε θέλανε κολασμένα και τη ζηλεύανε. :lol:
Και αυτό, αλλά κι ένας τοξικός μισογυνισμός. Όχι από όλους, αλλά ο επιχειρηματίας ήταν ο αρχιμαλάκας, και οι άλλοι κάναν αβαβά για γλείψιμο.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Μάιος 2022, 12:39

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:34
Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:29
Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:27
Έχω εργαστεί σε περιβάλλον που όλοι οι άντρες ήτανε αδερφές κι εγώ ο μόνος μουνάκιας. Ήμουν, θα ήμουν 25 ετών. Έπρεπε να είσαι πολύ δυνατός για να αντέξεις το μπούλινγκ. Η τότε γυναίκα μου είχε πάθει κρίση, μου είπε, δεν αντέχω άλλο, με κάνουν κι αισθάνομαι πως έχω πανούκλα επειδή είμαι μαζί σου ως γυναίκα.
Σε θέλανε κολασμένα και τη ζηλεύανε. :lol:
Και αυτό, αλλά κι ένας τοξικός μισογυνισμός. Όχι από όλους, αλλά ο επιχειρηματίας ήταν ο αρχιμαλάκας, και οι άλλοι κάναν αβαβά για γλείψιμο.
Οι γκέυ είναι άνθρωποι και έχουν διάφορες κατηγορίες προσωπικοτήτων και χαρακτήρων, όπως και οι στρέιτ. Δεν φταίει το γεγονός ότι είναι γκέυ που τους κάνει μισογύνηδες κάποιους, αλλά το γεγονός ότι είναι μαλάκες. Στρέιτ μισογύνηδες να δεις πόσοι υπάρχουν.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 12:45

Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:39
Οι γκέυ είναι άνθρωποι και έχουν διάφορες κατηγορίες προσωπικοτήτων και χαρακτήρων, όπως και οι στρέιτ. Δεν φταίει το γεγονός ότι είναι γκέυ που τους κάνει μισογύνηδες κάποιους, αλλά το γεγονός ότι είναι μαλάκες. Στρέιτ μισογύνηδες να δεις πόσοι υπάρχουν.
Κοίτα, οι περισσότεροι άνθρωποι, straight-gay συμπεριφέρονται σα σκουλίκια. Κι όταν αισθάνονται πολλοί απέναντι σε λίγους, απλευθερώνουν την προστυχιά τους. Για μένα ένας άνθρωπος που με τους πολλούς πετάει πέτρες, είναι για να τον ρίξω από γκρεμό. Και μάλιστα ύπουλα, να τον καλέσω για καφέ και να του πω, φίλε μου, από δω είναι θαυμάσια θέα.
:lol:
Ήθελα μόνο να πω το αυτονόητο, πως δεν είναι η gay κοινότητα άμοιρη λαθών, ρατσισμού, προκαταλήψεων, και φασιστικών συμπεριφορών.

Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 12:46

:)
Κι εν πάση περιπτώση, όταν εγώ έβαζα καβλιά στο στόμα μου εσείς παίζατε τάβλι με φανελάκι στο μπαλκόνι, μη μου κάνετε μαθήματα ανεκτικότητας και προοδευτισμού.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Μάιος 2022, 12:53

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:46
:)
Κι εν πάση περιπτώση, όταν εγώ έβαζα καβλιά στο στόμα μου εσείς παίζατε τάβλι με φανελάκι στο μπαλκόνι, μη μου κάνετε μαθήματα ανεκτικότητας και προοδευτισμού.
Κοίτα, να το αναλύσουμε; Πόσα χρόνια πίσω ξεκίνησες; Μπορεί να προηγούμαι. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 16 Μάιος 2022, 12:54

Ο Καπουτζιδης εδω και αρκετο καιρο,ισως και χρονια,μενει στην επικαιροτητα λογω των δηλωσεων του.Πουλαει gay pride και ως γνωστον στον κοσμο του θεαματος αυτο δεν θεωρειται καθολου μειονεκτημα.Καθε αλλο.
Ποσα χρονια εχει να κανει σοβαρη δουλεια ο Καπουτζιδης ; Αν θεωρησουμε οτι το -επιτυχημενο οντως απο πλευρας θεαματικοτητας- ηταν και σοβαρη δουλεια.
Ο τυπος πλεον πουλαει ομοφυλοφιλια ξεκαθαρα και δεν κανει τιποτα αλλο περαν αυτου.
Εχει κουρασει αλλα καταλαβαινω οτι επαγγελματικα εχει σιγουρα οφελος.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29848
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 16 Μάιος 2022, 12:54

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:46
:)
Κι εν πάση περιπτώση, όταν εγώ έβαζα καβλιά στο στόμα μου εσείς παίζατε τάβλι με φανελάκι στο μπαλκόνι, μη μου κάνετε μαθήματα ανεκτικότητας και προοδευτισμού.
:smt005::smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 12:58

Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:53
Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:46
:)
Κι εν πάση περιπτώση, όταν εγώ έβαζα καβλιά στο στόμα μου εσείς παίζατε τάβλι με φανελάκι στο μπαλκόνι, μη μου κάνετε μαθήματα ανεκτικότητας και προοδευτισμού.
Κοίτα, να το αναλύσουμε; Πόσα χρόνια πίσω ξεκίνησες; Μπορεί να προηγούμαι. :smt005:
:lol:
Κρύβε λόγια.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 16 Μάιος 2022, 12:59

Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:21

Δεν είναι κολλητικό, δεν εξαπλώνεται, δεν αιτιολογείται με καμία έρευνα.
Ο καλύτερος φίλος που είχα, ήδη από το γυμνάσιο, ήταν ομοφυλόφιλος (μιλάμε για το μακρινό 1977-78 για όσους θέλουν να έχουν κι ένα μέτρο σύγκρισης με το σήμερα).

Πάντα με σεβότανε. Ουδέποτε έκανε την παραμικρή κίνηση να με προσεγγίσει σεξουαλικά. Πήγαινα μαζί του στα τότε πειραϊκά στέκια που σύχναζαν οι ομοφυλόφιλοι έχοντας προηγουμένως κάνει μαζί του μια εξήγηση: "Νίκο, δεν θέλω να μου την πέσει κανείς και θέλω να ενημερώνεις με όποιο τρόπο νομίζεις"

Ουδέποτε "κόλλησα" ομο-ειδίτιδα είτε από τον ίδιο είτε από τους άλλους...
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2022, 13:16

EKPLIKTIKOS έγραψε:
16 Μάιος 2022, 08:32
Cecily Anne έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:21


Όχι, αυτό καταλαβαίνει μόνο όποιος είναι πλεμπαρία-κοσμοπόλιταν-σουπερ Κατερίνα. Ο άνθρωπος σου λέει ότι δεν έχει σημασία ο σεξουαλικός του προσανατολισμός, αλλά το τί άνθρωπος είσαι και το τί καταφέρνεις στη ζωή σου.
Το να είσαι όμορφος ή έξυπνος πάντως δεν είναι και τόσο κάτι που έχεις επιτύχει στη ζωή σου αλλά μάλλον βιολογικό τζακποτ. Δεν είναι κάτι που μπορείς να πεις μπράβο σε κάποιον. Επιτυχημένος είναι. Εγώ αν το άφηνε εκεί (δλδ αν έλεγε ναι είμαι πουστης αλλά επιτυχημένος πουστης, εσύ τι έχεις κάνει στη ζωή σου?) θα έλεγα νταξ τον βουλωσε, τώρα με τα όμορφος έξυπνος κτλ ναι ακούγεται κάπως ιμο
Και για το επιτυχημένος ισχύει αυτό, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απ' ό,τι νομίζει ο μέσος άνθρωπος (ειδικά ο μέσος επιτυχημένος άνθρωπος).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Μάιος 2022, 13:17

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:59
Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:21

Δεν είναι κολλητικό, δεν εξαπλώνεται, δεν αιτιολογείται με καμία έρευνα.
Ο καλύτερος φίλος που είχα, ήδη από το γυμνάσιο, ήταν ομοφυλόφιλος (μιλάμε για το μακρινό 1977-78 για όσους θέλουν να έχουν κι ένα μέτρο σύγκρισης με το σήμερα).

Πάντα με σεβότανε. Ουδέποτε έκανε την παραμικρή κίνηση να με προσεγγίσει σεξουαλικά. Πήγαινα μαζί του στα τότε πειραϊκά στέκια που σύχναζαν οι ομοφυλόφιλοι έχοντας προηγουμένως κάνει μαζί του μια εξήγηση: "Νίκο, δεν θέλω να μου την πέσει κανείς και θέλω να ενημερώνεις με όποιο τρόπο νομίζεις"

Ουδέποτε "κόλλησα" ομο-ειδίτιδα είτε από τον ίδιο είτε από τους άλλους...
ΑΑΑΑ ναι και πάνω σε αυτό που λες να προσθέσω: :smt005: Άλλο συχνό ανέκδοτο που συναντάς σε βαρεμένο στρειτ αντρικό πληθυσμό είναι το ότι θεωρούν ότι σώνει και ντε ο γκέυ θα τους την πέσει, με μοναδικό κριτήριο το ότι είναι άντρας. :smt005::smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2022, 13:18

Λεγεών έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:20
Otto Weininger έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:52
είμαι σαν μια τεράστια βαθιά και σκοτεινή λίμνη
:lol:
Έχω ποίημα αφιέρωση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27175
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 16 Μάιος 2022, 13:18

τις προάλλες μου την έπεσε μια πουστάρδα στο νόα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών