Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40672
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Μάιος 2022, 22:35

Cecily Anne έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:21
dna replication έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:15
πάντως η δηλωσή του δεν ακούγεται και πολύ affirmative : είμαι αδερφή ΑΛΛΑ είμαι καλή έξυπνη και επιτυχημένη..
δηλαδή αν ήσουν αδερφή φτωχή κακιά και άσχημη θα είχαν δικιο να σε κράζουν?
Όχι, αυτό καταλαβαίνει μόνο όποιος είναι πλεμπαρία-κοσμοπόλιταν-σουπερ Κατερίνα. Ο άνθρωπος σου λέει ότι δεν έχει σημασία ο σεξουαλικός του προσανατολισμός, αλλά το τί άνθρωπος είσαι και το τί καταφέρνεις στη ζωή σου.
Spot on, αυτό ακριβώς σημαίνει το σχόλιό του. Κι αν ήταν κακιά αδερφή δεν θα είχε σημασία ότι είναι αδερφή αλλά ότι είναι κακός άνθρωπος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14681
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 15 Μάιος 2022, 22:37

stella έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:30
... 0μιλά ανοιχτά για θέματα που είναι ακόμα ταμπού στο σιχαμένο πυρήνα της ελληνικής οικογένειας που ζέχνει σαπίλα από μακριά.
Δεν είναι σιχαμένη δηλαδή η ομοφυλοφιλία, οι κυπαντελήδες σου φταίνε μόνο ...
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3942
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 15 Μάιος 2022, 22:39

Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:37
stella έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:30
... 0μιλά ανοιχτά για θέματα που είναι ακόμα ταμπού στο σιχαμένο πυρήνα της ελληνικής οικογένειας που ζέχνει σαπίλα από μακριά.
Δεν είναι σιχαμένη δηλαδή η ομοφυλοφιλία, οι κυπαντελήδες σου φταίνε μόνο ...
Μα ο κυρ Παντελής δεν μου φταίει επειδή πηδάει ή δεν πηδάει. Δεν με αφορά. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12750
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 15 Μάιος 2022, 22:39

Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:37
stella έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:30
... 0μιλά ανοιχτά για θέματα που είναι ακόμα ταμπού στο σιχαμένο πυρήνα της ελληνικής οικογένειας που ζέχνει σαπίλα από μακριά.
Δεν είναι σιχαμένη δηλαδή η ομοφυλοφιλία, οι κυπαντελήδες σου φταίνε μόνο ...
Η σπηλιά σε περιμένει Νεάντερταλ

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29752
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Μάιος 2022, 22:52

BigChiefWahoo έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:11
Otto Weininger έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:44
Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:36

αλλά μέτριος σεναριογράφος.
.
Ε όχι ρε φίλε. Έλεος. Έχει γράψει μία από τις καλύτερες και πιο πρωτότυπες σειρές που έχουν βγει στην ελληνική τηλεόραση.
Τι εννοείς Otto ;
Ότι σπαταλάς πολύτιμο χρόνο από τη ζωή σου για να βλέπεις σειρές στην ελληνική τηλεόραση ;
Δεν σε έχω για τόσο ρηχό τύπο :xena:
Πολλές ελληνικές σειρές μου άρεσαν/αρέσουν και κάποιες απο αυτές τις εχώ κατεβάσει και τις βλέπω ξανά και ξανά κατά καιρούς. Μια από αυτές είναι το Παρα 5 του Καπουτζίδη.

Φυσικά δεν είμαι καθόλου ρηχός. Αντίθετα, είμαι σαν μια τεράστια βαθιά και σκοτεινή λίμνη που χωράνε μέσα της από το Πάρα 5 μέχρι τα disturbing films και από τα Μίκυ Μάους μέχρι το Grimorium Honorii Magni.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40672
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Μάιος 2022, 23:23

Otto Weininger έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:52
BigChiefWahoo έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:11
Otto Weininger έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:44


Ε όχι ρε φίλε. Έλεος. Έχει γράψει μία από τις καλύτερες και πιο πρωτότυπες σειρές που έχουν βγει στην ελληνική τηλεόραση.
Τι εννοείς Otto ;
Ότι σπαταλάς πολύτιμο χρόνο από τη ζωή σου για να βλέπεις σειρές στην ελληνική τηλεόραση ;
Δεν σε έχω για τόσο ρηχό τύπο :xena:
Πολλές ελληνικές σειρές μου άρεσαν/αρέσουν και κάποιες απο αυτές τις εχώ κατεβάσει και τις βλέπω ξανά και ξανά κατά καιρούς. Μια από αυτές είναι το Παρα 5 του Καπουτζίδη.

Φυσικά δεν είμαι καθόλου ρηχός. Αντίθετα, είμαι σαν μια τεράστια βαθιά και σκοτεινή λίμνη που χωράνε μέσα της από το Πάρα 5 μέχρι τα disturbing films και από τα Μίκυ Μάους μέχρι το Grimorium Honorii Magni.
:goodpost:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Μάιος 2022, 23:34

Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 22:08
gassim έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:52
Ερμής έγραψε:
15 Μάιος 2022, 21:44
Μλκς ο άλλος που είπε τέτοιο πράγμα αλλά φάνηκε πως ο Καπουτζιδης ήθελε να δώσει τροφή για κουβέντα, άλλωστε έχει αναφερθεί σε αυτό αρκετές φορές. Αξιοπρεπής είναι πάντως, δεν έχει προκαλέσει.
Ειναι σημαντικό αυτά τα θέματα να συζητιούνται ανοιχτά. Υπάρχουν έφηβοι που περνάνε ψυχολογική κόλαση, δέχονται εκφοβισμό και κάποιες φορές φτάνουν μέχρι την αυτοκτονία. Πρέπει να ακούγεται οσο το δυνατόν περισσότερο οτι αυτό που τους συμβαίνει είναι κάτι το απολύτως φυσιολογικό.
:fp:
Σε τι ακριβώς σε επηρεάζει πως την βρίσκει ο άλλος σεξουαλικα στο κρεββάτι του;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14869
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 15 Μάιος 2022, 23:41

stergiosbik έγραψε:
15 Μάιος 2022, 10:55
Περηφανευεται καποιος γιατι η κωλοτρυπιδα του ειναι μεγαλυτερη και απο τις μαυρες τρυπες του συμπαντος.
Ενω θα επρεπε να το κρατα κρυφο σαν καποιους που κατα τα αλλα δηλωνουν ευθαρσως αντιγκεη και ματσο στρατηγικοι αναλυτες...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14681
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 15 Μάιος 2022, 23:54

Naida έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:34

Σε τι ακριβώς σε επηρεάζει πως την βρίσκει ο άλλος σεξουαλικα στο κρεββάτι του;
Αυτό που επηρρεάζει είναι η εξάπλωση της τρέλλας, το ανώμαλο να θεωρείται φυσικό
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20230
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 15 Μάιος 2022, 23:57

Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:54
Naida έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:34

Σε τι ακριβώς σε επηρεάζει πως την βρίσκει ο άλλος σεξουαλικα στο κρεββάτι του;
Αυτό που επηρρεάζει είναι η εξάπλωση της τρέλλας, το ανώμαλο να θεωρείται φυσικό
Πώς εξαπλώνεται ακριβώς; Έχεις δει κανένα να γίνεται γκέυ, επειδή γύρω του υπάρχουν γκέυ; ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ. Δεν σας αφορά η σεξουαλική ζωή κανενός, παρά μόνο η προσωπική σας.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Μάιος 2022, 00:01

Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:54
Naida έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:34

Σε τι ακριβώς σε επηρεάζει πως την βρίσκει ο άλλος σεξουαλικα στο κρεββάτι του;
Αυτό που επηρρεάζει είναι η εξάπλωση της τρέλλας, το ανώμαλο να θεωρείται φυσικό
Όταν λες εξαπλώνεται εννοείς οι άνθρωποι που είναι γκέι και το εκδηλώνουν γιατί αισθάνονται πιο άνετα να το εκδηλώσουν;
Θα προτιμούσες να το κρατάει μια ζωή κρυφό για να μην χαλάσει τι; τις ψευδαισθήσεις σας περί φυσιολογικού;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20230
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 16 Μάιος 2022, 00:07

Naida έγραψε:
16 Μάιος 2022, 00:01
Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:54
Naida έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:34

Σε τι ακριβώς σε επηρεάζει πως την βρίσκει ο άλλος σεξουαλικα στο κρεββάτι του;
Αυτό που επηρρεάζει είναι η εξάπλωση της τρέλλας, το ανώμαλο να θεωρείται φυσικό
Όταν λες εξαπλώνεται εννοείς οι άνθρωποι που είναι γκέι και το εκδηλώνουν γιατί αισθάνονται πιο άνετα να το εκδηλώσουν;
Θα προτιμούσες να το κρατάει μια ζωή κρυφό για να μην χαλάσει τι; τις ψευδαισθήσεις σας περί φυσιολογικού;
Ναι, στο Ελλάντα του πολιτισμού και της αντρίλας (που ξεκωλιάζονταν ανέκαθεν βεβαίως βεβαίως πρώτοι πρώτοι) το φυσιολογικό για έναν γκέυ είναι να δουλεύει τον εαυτό του πρώτα και την κοινωνία σε δεύτερο χρόνο, καταστρέφοντας τη ζωή μιας γυναίκας και των παιδιών του, με τα κόμπλεξ και την καταπίεσή του, ονειρευόμενος παράλληλα πούτσες. Αντιθέτως, αν είναι αξιόλογος και έχει ξεκάθαρη στάση ζωής που δεν ενοχλεί κανένα, αλλά σέβεται τον εαυτό του και τα θέλω του πρωτίστως, ταμπελώνεται στο κούτελο και θεωρείται σιχαμένος.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Μάιος 2022, 00:14

Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 00:07
Naida έγραψε:
16 Μάιος 2022, 00:01
Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:54


Αυτό που επηρρεάζει είναι η εξάπλωση της τρέλλας, το ανώμαλο να θεωρείται φυσικό
Όταν λες εξαπλώνεται εννοείς οι άνθρωποι που είναι γκέι και το εκδηλώνουν γιατί αισθάνονται πιο άνετα να το εκδηλώσουν;
Θα προτιμούσες να το κρατάει μια ζωή κρυφό για να μην χαλάσει τι; τις ψευδαισθήσεις σας περί φυσιολογικού;
Ναι, στο Ελλάντα του πολιτισμού και της αντρίλας (που ξεκωλιάζονταν ανέκαθεν βεβαίως βεβαίως πρώτοι πρώτοι) το φυσιολογικό για έναν γκέυ είναι να δουλεύει τον εαυτό του πρώτα και την κοινωνία σε δεύτερο χρόνο, καταστρέφοντας τη ζωή μιας γυναίκας και των παιδιών του, με τα κόμπλεξ και την καταπίεσή του, ονειρευόμενος παράλληλα πούτσες. Αντιθέτως, αν είναι αξιόλογος και έχει ξεκάθαρη στάση ζωής που δεν ενοχλεί κανένα, αλλά σέβεται τον εαυτό του και τα θέλω του πρωτίστως, ταμπελώνεται στο κούτελο και θεωρείται σιχαμένος.
Πραγματικά αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Ότι έχουν συνδεδεμένο το γκέι με ντροπή."Σκοτώνουν" ανθρώπους ψυχικά γιατί έτυχε να έχουν διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16953
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Μάιος 2022, 07:10

Οργισμένος έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:41
stergiosbik έγραψε:
15 Μάιος 2022, 10:55
Περηφανευεται καποιος γιατι η κωλοτρυπιδα του ειναι μεγαλυτερη και απο τις μαυρες τρυπες του συμπαντος.
Ενω θα επρεπε να το κρατα κρυφο σαν καποιους που κατα τα αλλα δηλωνουν ευθαρσως αντιγκεη και ματσο στρατηγικοι αναλυτες...
Μην κλαις.Θα σε παιζουμε κι εσενα αν εισαι καλο παιδακι.

Άβαταρ μέλους
Γκιώνης
Δημοσιεύσεις: 785
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 11:41
Phorum.gr user: Γκιώνης

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γκιώνης » 16 Μάιος 2022, 07:34

Όσο και να τραβάνε τα βυζγιά τους οι μυτατσούδες,το νορμάλ στη Φύση δεν είναι η ομοφυλοφιλία :smt018
Γραμματέας του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών