Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 16 Μάιος 2022, 23:53

mao mao έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:16
paotaris έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:15


Aηδιαστικο το βιντεο του Γεωργιου,ο Καπουτζιδης δεν βγηκε τοτε ομως,που η ομοφοβια ηταν στα υψη,τοτε κρυβοταν,αν εβγαινε τοτε θα βοηθουσε πραγματι νεα ομοφυλοφυλα παιδια.Τωρα που η ομοφυλοφιλια περα απο καποιους γραφικους μπαμπουίνους ειναι ανεκτη απο την κοινωνια,τωρα που υπαρχουν τοσοι gay χαρακτηρες μη καρικατουρες στο hollywood,την εχει δει ακτιβιστης,τωρα too late δεν χρειαζεται.
σωστή παρατήρηση.
+1
Επειδή,αυτό ακριβώς είναι αδερφή.Αν είχε τα αρχίδια,ας έβγαινε τότε και να βάλει στη θέση του τον κακομοίρη τον Γεωργίου,που τολμά να κρτικάρει κόσμο.Ο Ηλίθιος ο Γεωργίου.Κανείς δεν θα έλεγε τίποτα για τον Καπουτζίδη,θα έτρωγε το κλασσικό κράξιμο,αλλά οι περισσότεροι θα τον παραδέχονταν.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Μάιος 2022, 23:55

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:48
Gewponos90 έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:55


Εγώ πάλι νομίζω ότι για αυτό το κάνει. Το ότι εσύ έχεις την παιδεία (και μπράβο σου πέρα από την πλάκα και μπράβο στους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν ) να θεωρείς την βία ανεπίτρεπτη , δεν σημαίνει ότι την έχουν όλοι. Και σίγουρα δεν την έχει αυτός που για να τον μειώσει, τον αποκάλεσε αδερφή.
Κάτσε ρε φίλε,εσύ,στον δικό σου κύκλο,έχεις φίλους που όταν δουν κάποιον ομοφυλόφιλο,του ορμάνε και τον τσακίζουν στο ξύλο ;
Φυσικά και υπάρχουν επιθέσεις κατά καιρούς με θύματα αυτούς τους ανθρώπους,αλλά το περίεργο θα ήταν να κάνεις παρέα με αυτούς που τις προκαλούν.
Νομίζω πως η συντριπτική πλειοψηφία,έχουμε μεγαλώσει με αρχές,μεταξύ των οποίων είναι και το ότι δεν τα βάζουμε και δεν εξασκούμε ψυχολογική ή σωματική βία σε κάποιον που βρίσκεται σε,ας το πούμε,μειονεκτική θέση.Πρέπει να είναι κανείς τέρμα ούγκανο για να δρα έτσι.Και δεν είναι μόνο οι ομοφυλόφιλοι σε μειονεκτική θέση,είναι και οι ανάπηροι,οι δυσμορφικοί (δες την περίπτωση με κάποιος Θύμιο στον Πύργο,που παίζει τώρα σε όλα τα σάιτ),είναι οι χοντροί,είναι οι άστεγοι,είναι πολλοί.Μην τα θέλουν όλα δικά τους οι Καπουτζίδηδες.

Αυτό το σχόλιο πάει και σε χρήστριες όπως η stella ή,η Cecily Anne,σύμφωνα με τις οποίες,η ελληνική οικογένεια αποτελείται από μία αδύναμη μάνα και από έναν πατέρα που το παίζει άντρακλας αλλά στα κρυφά ονειρεύεται πούτσες.
Αυτό,κορίτσια,φαντάζομαι πως ισχύει μόνο για τις άλλες ελληνικές οικογένειες,αλλά όχι για τις δικές σας.Ή δεν έχω το δικαίωμα να σκεφτώ κι εγώ το ίδιο με εσάς ;
Που τους είδατε εσείς όλους αυτούς τους σατράπηδες,ένας Θεός ξέρει.
Εγω στον δικό μου κύκλο έχω γονείς που μόλις έμαθαν οτι ο γιός τους είναι γκέι άρχισαν τα σχόλια του τύπου μέχρι πότε θα είσαι πούστης και το παιδί πέρασε κάποιες μέρες κλεισμένο στο σπίτι με κλειστά παράθυρα και χρειάστηκε πολύ ψυχοθεραπεία για να έρθει στα ίσα του.
Επίσης την εποχή που πήγαινα σχολείο ανήκα κι εγω ο ίδιος σε κύκλο παιδιών που αποκαλούσε συμμαθητή του πούστη σε κάθε ευκαιρία, με αποτέλεσμα να τελειώσουμε γυμνάσιο και λύκειο και το παιδί να μην κάνει ποτέ παρέα με κανέναν στην τάξη.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 16 Μάιος 2022, 23:59

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:53
mao mao έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:16
paotaris έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:15


Aηδιαστικο το βιντεο του Γεωργιου,ο Καπουτζιδης δεν βγηκε τοτε ομως,που η ομοφοβια ηταν στα υψη,τοτε κρυβοταν,αν εβγαινε τοτε θα βοηθουσε πραγματι νεα ομοφυλοφυλα παιδια.Τωρα που η ομοφυλοφιλια περα απο καποιους γραφικους μπαμπουίνους ειναι ανεκτη απο την κοινωνια,τωρα που υπαρχουν τοσοι gay χαρακτηρες μη καρικατουρες στο hollywood,την εχει δει ακτιβιστης,τωρα too late δεν χρειαζεται.
σωστή παρατήρηση.
+1
Επειδή,αυτό ακριβώς είναι αδερφή.Αν είχε τα αρχίδια,ας έβγαινε τότε και να βάλει στη θέση του τον κακομοίρη τον Γεωργίου,που τολμά να κρτικάρει κόσμο.Ο Ηλίθιος ο Γεωργίου.Κανείς δεν θα έλεγε τίποτα για τον Καπουτζίδη,θα έτρωγε το κλασσικό κράξιμο,αλλά οι περισσότεροι θα τον παραδέχονταν.
εγω εδω διαφωνω, τωρα βρηκε το θαρρος τωρα το εκανε

παντως το βιντεο του Γεωργιου μπορει να ειναι σκατοψυχο αλλα θα διαιωνιστει ως καλτ διαμαντακι :lol:

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 17 Μάιος 2022, 00:02

gassim έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:55

Εγω στον δικό μου κύκλο έχω γονείς που μόλις έμαθαν οτι ο γιός τους είναι γκέι άρχισαν τα σχόλια του τύπου μέχρι πότε θα είσαι πούστης και το παιδί πέρασε κάποιες μέρες κλεισμένο στο σπίτι με κλειστά παράθυρα και χρειάστηκε πολύ ψυχοθεραπεία για να έρθει στα ίσα του.
Επίσης την εποχή που πήγαινα σχολείο ανήκα κι εγω ο ίδιος σε κύκλο παιδιών που αποκαλούσε συμμαθητή του πούστη σε κάθε ευκαιρία, με αποτέλεσμα να τελειώσουμε γυμνάσιο και λύκειο και το παιδί να μην κάνει ποτέ παρέα με κανέναν στην τάξη.
Μαζί σου.
Στην πρώτη περίπτωση,το παιδί,όταν θα έφτανε στην κατάλληλη ηλικία,θα έπρεπε να κουνήσει μαντήλι στους γονείς του.Γονείς...τέλος πάντων,ρετάλια.Δεν μπορείς να τα βάλεις με τη Φύση,η ομοφυλοφιλία υπήρχε πάντα,υπάρχει και θα υπάρχει μέχρι το τέλος του ανθρώπινου είδους (που έρχεται σύντομα :003: ).Ο σωστός γονέας στηρίζει το παιδί του,ακόμη κι αν γίνει δολοφόνος.Αυτό πιστεύω.
Στη δεύτερη περίπτωση,η μόνη προτεινόμενη και ενδεδειγμένη λύση είναι να παίξει για μία και μοναδική φορά αυτό το παιδί ένα γερό χέρι ξύλο,με έναν οποιονδήποτε από την παρέα των κωλόπαιδων - και ας τις φάει.Θα δείξει όμως ότι η γνώμη τους δεν περνάει τόσο εύκολα όσο νομίζουν.Αυτό πιστεύω ξανά.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7481
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 17 Μάιος 2022, 00:04

Kotas έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:59

παντως το βιντεο του Γεωργιου μπορει να ειναι σκατοψυχο αλλα θα διαιωνιστει ως καλτ διαμαντακι :lol:
όποιος πει οτι δε γέλασε είναι ψεύτης.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 17 Μάιος 2022, 00:05

Kotas έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:59

εγω εδω διαφωνω, τωρα βρηκε το θαρρος τωρα το εκανε

παντως το βιντεο του Γεωργιου μπορει να ειναι σκατοψυχο αλλα θα διαιωνιστει ως καλτ διαμαντακι :lol:
Δεν βρήκε το θάρρος,τώρα βρήκε την ευκαιρία.Τέλος πάντως,διαφωνούμε.
Για το "καλτ διαμαντάκι",διαφωνώ 100%
Τέτοια καλτ διαμαντάκια έχουν διαμορφώσει τον νεο-έλληνα,από σάπιους τύπους που τους δίνεται τηλεοπτικό και άρα δημόσιο βήμα για να ξεβράσουν τον οχετό τους.Και είναι πολλοί αυτοί.Καλτ ο ένας,καλτ ο άλλος,σκατά στα μούτρα τους.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 17 Μάιος 2022, 00:06

mao mao έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:04
Kotas έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:59

παντως το βιντεο του Γεωργιου μπορει να ειναι σκατοψυχο αλλα θα διαιωνιστει ως καλτ διαμαντακι :lol:
όποιος πει οτι δε γέλασε είναι ψεύτης.
Δεν έχω γελάσει ποτέ με τον Γεωργίου,ούτε καν όταν έγραφε στο Φίλαθλο.
Είμαι ψεύτης ; Μάλλον είμαι.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7481
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 17 Μάιος 2022, 00:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:13
Μια χαρά τα είπε ο Καπουτζίδης.

Είναι πολλά χρόνια στην πιάτσα και πάντα κράταγε χαμηλούς και διακριτικούς τόνους. Οπότε, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται προβολή της γκέι ατζέντας το να απαντήσει με μια όντως σεναριακή του ατάκα, στον οποιονδήποτε αγενή βλαχοπαπάρα.

Κι αυτό που έχει πλάκα είναι ότι η δήλωση του μπορεί να χαρακτηρισθεί και ως ρατσιστική. :lol:
ας απαντούσε στο twitter. Όχι από την κρατική τηλεόραση.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7481
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 17 Μάιος 2022, 00:09

BigChiefWahoo έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:06
mao mao έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:04
Kotas έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:59

παντως το βιντεο του Γεωργιου μπορει να ειναι σκατοψυχο αλλα θα διαιωνιστει ως καλτ διαμαντακι :lol:
όποιος πει οτι δε γέλασε είναι ψεύτης.
Δεν έχω γελάσει ποτέ με τον Γεωργίου,ούτε καν όταν έγραφε στο Φίλαθλο.
Είμαι ψεύτης ; Μάλλον είμαι.
Σε πιστεύω. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Απλά το χιούμορ του γεωργίου πιάνει το μέσο καφενόβιο έλληνα. Δεν είμαστε όμως όλοι το ίδιο. Ο Οττο και Hellegenes πχ γελούσαν με το ' παρα πέντε'.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24449
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Μάιος 2022, 00:09

mao mao έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:16
paotaris έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:15


Aηδιαστικο το βιντεο του Γεωργιου,ο Καπουτζιδης δεν βγηκε τοτε ομως,που η ομοφοβια ηταν στα υψη,τοτε κρυβοταν,αν εβγαινε τοτε θα βοηθουσε πραγματι νεα ομοφυλοφυλα παιδια.Τωρα που η ομοφυλοφιλια περα απο καποιους γραφικους μπαμπουίνους ειναι ανεκτη απο την κοινωνια,τωρα που υπαρχουν τοσοι gay χαρακτηρες μη καρικατουρες στο hollywood,την εχει δει ακτιβιστης,τωρα too late δεν χρειαζεται.
σωστή παρατήρηση.
Δεν ξέρω αν συμφωνώ. Πολλές φορές στην κριτική μας για τους άλλους, μοιάζει να απαιτούμε να είναι υπεράνθρωποι. Ένας νέος άνθρωπος ήταν πριν 20 χρόνια που μπορεί να μην είχε τη δύναμη να βγει δημοσίως και να αντιπαρατεθεί.

Συμφωνώ μαζί σου ότι την ώρα που κάνει συγκεκριμένη εργασία για κρατικό κανάλι, δεν είναι ο τόπος και ο χώρος να ανοίξει τέτοια συζήτηση και να δώσει τέτοια απάντηση. Ας έγραφε ένα tweet σε προσωπικό τους λογαριασμό μετά. Ωστόσο από την άλλη πλευρά κατανοώ ότι αυτός όπως και άλλοι που είναι αναγνωρίσιμοι αισθάνονται ένα κάποιο χρέος προς αυτούς που είναι ανώνυμοι, να βγουν μπροστά και να δράσουν για να αλλάξει η κατάσταση προς όφελος όλων. Και μπορώ ως ένα βαθμό να δικαιολογήσω μία τέτοια αντίδραση ακόμα κι αν την θεωρώ λάθος.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 17 Μάιος 2022, 00:15

mao mao έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:09

Σε πιστεύω. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Απλά το χιούμορ του γεωργίου πιάνει το μέσο καφενόβιο έλληνα. Δεν είμαστε όμως όλοι το ίδιο. Ο Οττο και Hellegenes πχ γελούσαν με το ' παρα πέντε'.
Δεκτόν.
Και οι δύο συνφορουμίτες που ανέφερες ξεπερνούν κατά πολύ το μέσο όρο.Λάθος,δεν έχουν καμμία σχέση με αυτόν.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Μάιος 2022, 00:33

ST48410 έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:09
mao mao έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:16
paotaris έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:15


Aηδιαστικο το βιντεο του Γεωργιου,ο Καπουτζιδης δεν βγηκε τοτε ομως,που η ομοφοβια ηταν στα υψη,τοτε κρυβοταν,αν εβγαινε τοτε θα βοηθουσε πραγματι νεα ομοφυλοφυλα παιδια.Τωρα που η ομοφυλοφιλια περα απο καποιους γραφικους μπαμπουίνους ειναι ανεκτη απο την κοινωνια,τωρα που υπαρχουν τοσοι gay χαρακτηρες μη καρικατουρες στο hollywood,την εχει δει ακτιβιστης,τωρα too late δεν χρειαζεται.
σωστή παρατήρηση.
Δεν ξέρω αν συμφωνώ. Πολλές φορές στην κριτική μας για τους άλλους, μοιάζει να απαιτούμε να είναι υπεράνθρωποι. Ένας νέος άνθρωπος ήταν πριν 20 χρόνια που μπορεί να μην είχε τη δύναμη να βγει δημοσίως και να αντιπαρατεθεί.

Συμφωνώ μαζί σου ότι την ώρα που κάνει συγκεκριμένη εργασία για κρατικό κανάλι, δεν είναι ο τόπος και ο χώρος να ανοίξει τέτοια συζήτηση και να δώσει τέτοια απάντηση. Ας έγραφε ένα tweet σε προσωπικό τους λογαριασμό μετά. Ωστόσο από την άλλη πλευρά κατανοώ ότι αυτός όπως και άλλοι που είναι αναγνωρίσιμοι αισθάνονται ένα κάποιο χρέος προς αυτούς που είναι ανώνυμοι, να βγουν μπροστά και να δράσουν για να αλλάξει η κατάσταση προς όφελος όλων. Και μπορώ ως ένα βαθμό να δικαιολογήσω μία τέτοια αντίδραση ακόμα κι αν την θεωρώ λάθος.
Δεν ξέρω αν κατάλαβες τί παίχτηκε, το σχόλιο το έφαγε αναφορικά με την παρουσίασή του στη Γιουροβίζιον. Οποτε καλώς έκανε και απάντησε εφόσον παρουσίαζε γιουροβίζιον. Η ελευθεριότητα που αφήνουν ανεξέλεγκτη τα σόσιαλ και η δημόσια τηλεόραση δεν αποδοκιμάζει, καλό είναι που απαντάται άμεσα και με αυτόν τον τρόπο. Κι αν δεν τους αρέσει στην ΕΡΤ ας μην τον ξανακαλέσουν.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24449
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 17 Μάιος 2022, 00:35

Cecily Anne έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:33
Δεν ξέρω αν κατάλαβες τί παίχτηκε, το σχόλιο το έφαγε αναφορικά με την παρουσίασή του στη Γιουροβίζιον. Οποτε καλώς έκανε και απάντησε εφόσον παρουσίαζε γιουροβίζιον. Η ελευθεριότητα που αφήνουν ανεξέλεγκτη τα σόσιαλ και η δημόσια τηλεόραση δεν αποδοκιμάζει, καλό είναι που απαντάται άμεσα και με αυτόν τον τρόπο. Κι αν δεν τους αρέσει στην ΕΡΤ ας μην τον ξανακαλέσουν.
Κατάλαβα αλλά το βλέπω λίγο διαφορετικά. Το δημόσιο βήμα δεν δίνεται για να λύσεις τα προσωπικά σου. Αυτά μετά και σε άλλο τόπο και χρόνο. Αλλά όπως είπα κατανοώ και την πίεση που μπορεί να αισθάνεται.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 17 Μάιος 2022, 00:35

ST48410 έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:35
Cecily Anne έγραψε:
17 Μάιος 2022, 00:33
Δεν ξέρω αν κατάλαβες τί παίχτηκε, το σχόλιο το έφαγε αναφορικά με την παρουσίασή του στη Γιουροβίζιον. Οποτε καλώς έκανε και απάντησε εφόσον παρουσίαζε γιουροβίζιον. Η ελευθεριότητα που αφήνουν ανεξέλεγκτη τα σόσιαλ και η δημόσια τηλεόραση δεν αποδοκιμάζει, καλό είναι που απαντάται άμεσα και με αυτόν τον τρόπο. Κι αν δεν τους αρέσει στην ΕΡΤ ας μην τον ξανακαλέσουν.
Κατάλαβα αλλά το βλέπω λίγο διαφορετικά. Το δημόσιο βήμα δεν δίνεται για να λύσεις τα προσωπικά σου. Αυτά μετά και σε άλλο τόπο και χρόνο. Αλλά όπως είπα κατανοώ και την πίεση που μπορεί να αισθάνεται.
Το δημόσιο βημα δίνεται για να σε προσβάλλουν ανεξέλεγκτα και χωρίς συνέπειες.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 17 Μάιος 2022, 00:36

BigChiefWahoo έγραψε:
16 Μάιος 2022, 23:48
Gewponos90 έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:55


Εγώ πάλι νομίζω ότι για αυτό το κάνει. Το ότι εσύ έχεις την παιδεία (και μπράβο σου πέρα από την πλάκα και μπράβο στους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν ) να θεωρείς την βία ανεπίτρεπτη , δεν σημαίνει ότι την έχουν όλοι. Και σίγουρα δεν την έχει αυτός που για να τον μειώσει, τον αποκάλεσε αδερφή.
Κάτσε ρε φίλε,εσύ,στον δικό σου κύκλο,έχεις φίλους που όταν δουν κάποιον ομοφυλόφιλο,του ορμάνε και τον τσακίζουν στο ξύλο ; Σας
Φυσικά και υπάρχουν επιθέσεις κατά καιρούς με θύματα αυτούς τους ανθρώπους,αλλά το περίεργο θα ήταν να κάνεις παρέα με αυτούς που τις προκαλούν.
Νομίζω πως η συντριπτική πλειοψηφία,έχουμε μεγαλώσει με αρχές,μεταξύ των οποίων είναι και το ότι δεν τα βάζουμε και δεν εξασκούμε ψυχολογική ή σωματική βία σε κάποιον που βρίσκεται σε,ας το πούμε,μειονεκτική θέση.Πρέπει να είναι κανείς τέρμα ούγκανο για να δρα έτσι.Και δεν είναι μόνο οι ομοφυλόφιλοι σε μειονεκτική θέση,είναι και οι ανάπηροι,οι δυσμορφικοί (δες την περίπτωση με κάποιον Θύμιο στον Πύργο,που παίζει τώρα σε όλα τα σάιτ),είναι οι χοντροί,είναι οι άστεγοι,είναι πολλοί.Μην τα θέλουν όλα δικά τους οι Καπουτζίδηδες.

Αυτό το σχόλιο πάει και σε χρήστριες όπως η stella ή,η Cecily Anne,σύμφωνα με τις οποίες,η ελληνική οικογένεια αποτελείται από μία αδύναμη μάνα και από έναν πατέρα που το παίζει άντρακλας αλλά στα κρυφά ονειρεύεται πούτσες.
Αυτό,κορίτσια,φαντάζομαι πως ισχύει μόνο για τις άλλες ελληνικές οικογένειες,αλλά όχι για τις δικές σας.Ή δεν έχω το δικαίωμα να σκεφτώ κι εγώ το ίδιο με εσάς ;
Που τους είδατε εσείς όλους αυτούς τους σατράπηδες,ένας Θεός ξέρει.


Στον δικό μου κύκλο δεν έχω κανέναν γιατί δεν με ενδιαφέρει στο κάτω κάτω. Στον δικό σου κύκλοξοως έχεις κάνανεν που πουλάει φράουλες σε λαϊκές;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών