Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14184
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 27 Μάιος 2022, 20:58

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:54
panos291 έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:51
Ο κακομοιρης ο Νορβηγός εμπλεξε με Ελληνίδα και υπαρχει καμια αμφιβολια για το ποιος έχει δικιο?
Μα η μάνα δεν είναι απαραίτητη να μεγαλώνει το παιδί και να μένει σπίτι από την δουλειά για να μεγαλώνει το παιδί κτλ κτλ; καλά δεν το θυμάμαι το αφήγημα;
Δεν υπαρχει αφηγημα. Νορβηγος εμπλεξε με Ελληνίδα. Εμενα αυτο μου εφτασε για να καταλάβω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32938
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Μάιος 2022, 21:00

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:50

Έτσι λες εσύ στηριζόμενος στους ισχυρισμούς του πατέρα. Εγώ μιλάω με τα γεγονότα από την αρχή. Εσύ με κατηγορήσεις ως μισανδρη επειδή μιλάω με τα γεγονότα. Βάζεις παραπάνω από τους ισχυρισμούς του πατέρα από τα γεγονότα κατά της μητέρας γιατί είσαι μισογύνης.
εγω δεν διαλεξα πλευρα. λεω τους ισχυρισμους του πατερα, και της μητερας.

εσυ δε μιλας με γεγονοτα, μιλας με "γεγονοτα" που βγαζεις απο το μυαλο σου. και πηρες αποφαση. εγω οχι.

τελικα μισογυνικο ποστ, δεν υπαρχει. μισανδρα δικα σου, ειναι οσα βγαζουν πορισμα μονο απο το γεγονος οτι ειναι αντρας.

case closed. :8)
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Μάιος 2022, 21:01

Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:56
Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:47

Όλα σου τα ποστ στάζουν μισογυνισμό πλέον. Ποιο απο ολα να σου φέρω; :smt005: σε τούτο το νήμα για άλλη μια φορά βγάζεις τα εχθρικά σου συναισθήματα αγνοώντας τα γεγονότα και δίνοντας βάσει στους όποιους ισχυρισμούς πριν ακόμα υπάρξει κάποια κατάληξη. Εγώ όπως πάντα στηρίχτηκα και στηρίζομαι στα γεγονότα.
Ο πατέρας άρπαξε με τη βια, πιθανόν χρησιμοποιώντας άλλο άτομο, το παιδί μέσα από το σπίτι του που ζούσε με την μητέρα του και το ταξίδεψε με τη βια με ψεύτικο όνομα. Γεγονότα :102:
φερε ενα, οποιο θες, απο τουτο το τοπικ, που να σταζει μισογυνισμο.

τα γεγονοτα που λες, δεν ειναι γεγονοτα, συμφωνα με τον πατερα. δεν υπηρξε βια. το παιδι μολις ειδε τον πατερα ετρεξε στην αγκαλια του, και με χαρα πηγε μαζι του. ετσι λεει. :102: οτι δεν υπηρξε βια. κανεις δεν ειπε οτι υπηρξε βια, εκτος απο σενα.

βεβαια, εσυ ξερτεις καλυτερα, οπως παντα. αντρας ειναι αφου, ψεμματα θα λεει.
Μα πως είδε τον πατέρα και χάρηκε; άλλο άτομο τον αρπαξε μέσα από το σπίτι του. Τς τς, χρησιμοποίησε τα γεγονότα μπεημπ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Μάιος 2022, 21:02

Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:00
Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:50

Έτσι λες εσύ στηριζόμενος στους ισχυρισμούς του πατέρα. Εγώ μιλάω με τα γεγονότα από την αρχή. Εσύ με κατηγορήσεις ως μισανδρη επειδή μιλάω με τα γεγονότα. Βάζεις παραπάνω από τους ισχυρισμούς του πατέρα από τα γεγονότα κατά της μητέρας γιατί είσαι μισογύνης.
εγω δεν διαλεξα πλευρα. λεω τους ισχυρισμους του πατερα, και της μητερας.

εσυ δε μιλας με γεγονοτα, μιλας με "γεγονοτα" που βγαζεις απο το μυαλο σου. και πηρες αποφαση. εγω οχι.

τελικα μισογυνικο ποστ, δεν υπαρχει. μισανδρα δικα σου, ειναι οσα βγαζουν πορισμα μονο απο το γεγονος οτι ειναι αντρας.

case closed. :8)
Βρε μπεημπ, ποια γεγονότα βγάζω από το κεφάλι μου; αρπαξε το παιδί με τη βια μέσα από το σπίτι του και το ταξίδεψε με ψεύτικο όνομα ναι ή όχι;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Μάιος 2022, 21:10

Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:38
Είναι πολύ μπλεγμένη η υπόθεση γιατί υπάρχει σύγκρουση μεταξύ δύο δικαστικών αρχών. Τόσο η νορβηγική όσο και η ελληνική δικαιοσύνη κατέληξαν στο ίδιο συμπέρασμα αλλά για διαφορετικό γονέα.

Δηλαδή παρακάμπτουν/δικαιολογούν το αδίκημα της απαγωγής του παιδιού, αρχικώς από την μητέρα στη Νορβηγία και μετά από τον πατέρα στην Ελλάδα, με το σκεπτικό ότι ο άλλος γονέας είναι επικίνδυνος. :-?
και μαλιστα, αν καταλαβα καλα, και τα 2 δικαστηρια εβγαλαν αποφαση ερημην του αλλου γονεα, που σε καθε περιπτωση ελλειπε.

καπως αναμενομενο ο γονιος που ηταν παρων να κερδισει, χωρις αντιλογο.
Ναι, η απόφαση στη Νορβηγία απαγόρευε κάθε επαφή της μάνας με το παιδί και αρχικώς το απήγαγε η μάνα. Μετά, βγήκε αντίστοιχη ελληνική απόφαση και το απήγαγε ο πατέρας. :102:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32938
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Μάιος 2022, 21:24

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:01


Μα πως είδε τον πατέρα και χάρηκε; άλλο άτομο τον αρπαξε μέσα από το σπίτι του. Τς τς, χρησιμοποίησε τα γεγονότα μπεημπ.
συμφωνα με τον πατερα, ο αλλος ειπε στο παιδακι "ειναι εξω ο μπαμπας σου" και κεινο πηγε με χαρα. ο πατερας κουτσαινει, απο παλαιοτερο ατυχημα, και ειχε μεινει στο αυτοκινητο.

λοιπον, δες αυτα.
https://www.megatv.com/2022/05/27/arpag ... no-rainer/
Η μητέρα καταγγέλλει πως ο πατέρας του Ράινερ την είχε απειλήσει μέχρι και με μαχαίρι ενώ πριν τον ερχομό μου με τον Ράινερ στην Ελλάδα το 2020, υπήρξε δικαστική διαμάχη στην Νορβηγία μεταξύ εμένα και του πρώην άντρα μου που διήρκησε σχεδόν 2 χρόνια, από το 2018 που χωρίσαμε, όταν με απείλησε με μαχαίρι μπροστά στο παιδί. Υπήρξε πολύ σοβαρή βία εκ μέρους του προς εμένα στο παρελθόν και υπάρχει επίσημη καταγγελία στην Νορβηγία για τα συμβάντα
«Στην Νορβηγία με δικαστική απόφαση μου απαγορεύουν να έχω οποιαδήποτε επικοινωνία με το παιδί, ενώ υπάρχει ένταλμα σύλληψης. Παρ’ όλα αυτά ο πρώην σύζυγο μου δηλώνει ευθαρσώς με τον δικηγόρο του πως «Η μητέρα είναι ευπρόσδεκτη να έρθει όποτε θέλει να δει το παιδί» αναφέρει η μητέρα του 6χρονου.

Οι αποφάσεις των δικαστηρίων σε Ελλάδα και Νορβηγία κάνουν ακόμη πιο δύσκολη την κατάσταση στην υπόθεση του Ράινερ καθώς στην μεν Αθήνα η μητέρα έχει κερδίσει την κηδεμονία του παιδιού εν αντιθέσει με το Όσλο όπου την αποκλειστική επιμέλεια την έχει ο πατέρας του, Ρίκι Πέντερσον.
απο τη μια της εβγαλε μαχαιρι, απο την αλλη της απαγορευσαν οποιαδηποτε επικοινωνια, και εκδοσαν ενταλμα συλληψης της.
δεν στεκουν αυτα τα 2 μαζι.

https://www.megatv.com/2022/05/27/arpag ... ntiliptoi/
Τέλος, τόνισε πως ο 6χρονος είναι Νορβηγός πολίτης, βρίσκεται σε νορβηγικό έδαφος και επισήμανε πως τα πράγματα για την μητέρα του παιδιού είναι δύσκολα, καθώς υπάρχει ένα ένταλμα σύλληψης εις βάρος της, στη Νορβηγία αλλά και απαγόρευση εισόδου της στη χώρα.
https://www.megatv.com/2022/05/27/arpag ... itera-tou/
Είπε ότι χτύπησαν την πόρτα, άνοιξε το παιδί, τον ρωτήσαν αν θέλει να πάει με τον μπαμπά του σπίτι και το παιδί είπε ναι και έτσι το πήραν. Προφανώς δεν έγινε έτσι. Είναι καθαρά ένα ψέμα, αυτό φαίνεται από τις μαρτυρίες και το βαν».
«Σχεδιάζαμε να έρθουμε μόνιμα. Υπήρχε δική του συναίνεση, υπάρχει και σε μήνυμα που λέει ‘ναι σου έδωσα το παιδί για να πας στην Ελλάδα’. Το έχουμε καταθέσει στις Αρχές. Το παιδί ταξίδεψε με το κανονικό του διαβατήριο, αυτό που βγάλαμε μαζί με τον πατέρα του».
κι αυτο περιεργο, απο τη μια της απαγορεψαν να το βλεπει, απο την αλλη της επετρεψαν να ταξιδεψει μαζι του σε αλλη χωρα :102:


https://www.megatv.com/2022/05/27/o-pat ... live-news/
«Είναι μια πολύ δραματική ιστορία. Αυτό που συνέβη είναι ότι ένας φίλος του πατέρα πλησίασε το παιδί και τον ρώτησε «ο πατέρας σου είναι εδώ κοντά, θες να πας σπίτι μαζί του;» και το παιδί απάντησε «Ναι! Θέλω να πάω σπίτι!». Αν το παιδί έλεγε «όχι, θέλω να μείνω με την μαμά» όλη η επιχείρηση θα είχε εγκαταλειφθεί» είπε ο δικηγόρος του πατέρα
ποιος ξερει αν λενε αληθεια :102:
Ετυμηγορία νορβηγικού δικαστηρίου:
1. Ο Ricky Christopher Land Pedersen θα έχει την αποκλειστική γονική ευθύνη για τον Rainer Jason Pedersen
2. Η Nina Gabriella Viatto δεν θα έχει επαφή με τον Rainer Jason Pedersen
https://www.megatv.com/2022/05/27/apokl ... -norvigia/


αν τα δεις ολα, και παρ ολα αυτα εξακολουθεις να βγαζεις ακρη οτι φταιει ενας απο τους 2 ξεκαθαρα, ειναι επειδη εισαι μισανδρη, για κανεναν αλλο λογο. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32938
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Μάιος 2022, 21:27

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:02
Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:00
Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:50

Έτσι λες εσύ στηριζόμενος στους ισχυρισμούς του πατέρα. Εγώ μιλάω με τα γεγονότα από την αρχή. Εσύ με κατηγορήσεις ως μισανδρη επειδή μιλάω με τα γεγονότα. Βάζεις παραπάνω από τους ισχυρισμούς του πατέρα από τα γεγονότα κατά της μητέρας γιατί είσαι μισογύνης.
εγω δεν διαλεξα πλευρα. λεω τους ισχυρισμους του πατερα, και της μητερας.

εσυ δε μιλας με γεγονοτα, μιλας με "γεγονοτα" που βγαζεις απο το μυαλο σου. και πηρες αποφαση. εγω οχι.

τελικα μισογυνικο ποστ, δεν υπαρχει. μισανδρα δικα σου, ειναι οσα βγαζουν πορισμα μονο απο το γεγονος οτι ειναι αντρας.

case closed. :8)
Βρε μπεημπ, ποια γεγονότα βγάζω από το κεφάλι μου; αρπαξε το παιδί με τη βια μέσα από το σπίτι του και το ταξίδεψε με ψεύτικο όνομα ναι ή όχι;
τη ΒΙΑ.

αυτο εβγαλες απο το κεφαλι σου, και ειναι το πιο σημαντικο. δεν ειναι γεγονος η βια. ειναι κατι που υποστηριζει η μια πλευρα, και οχι και πολυ εντονα. πατερας του ηταν, και εκανε τοσο κοπο για να μπορεσει να το εχει κοντα του, αρα το αγαπαει. δυσκολο να ασκηθηκε βια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Μάιος 2022, 21:41

Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:24
Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:01


Μα πως είδε τον πατέρα και χάρηκε; άλλο άτομο τον αρπαξε μέσα από το σπίτι του. Τς τς, χρησιμοποίησε τα γεγονότα μπεημπ.
συμφωνα με τον πατερα, ο αλλος ειπε στο παιδακι "ειναι εξω ο μπαμπας σου" και κεινο πηγε με χαρα. ο πατερας κουτσαινει, απο παλαιοτερο ατυχημα, και ειχε μεινει στο αυτοκινητο.

λοιπον, δες αυτα.
https://www.megatv.com/2022/05/27/arpag ... no-rainer/
Η μητέρα καταγγέλλει πως ο πατέρας του Ράινερ την είχε απειλήσει μέχρι και με μαχαίρι ενώ πριν τον ερχομό μου με τον Ράινερ στην Ελλάδα το 2020, υπήρξε δικαστική διαμάχη στην Νορβηγία μεταξύ εμένα και του πρώην άντρα μου που διήρκησε σχεδόν 2 χρόνια, από το 2018 που χωρίσαμε, όταν με απείλησε με μαχαίρι μπροστά στο παιδί. Υπήρξε πολύ σοβαρή βία εκ μέρους του προς εμένα στο παρελθόν και υπάρχει επίσημη καταγγελία στην Νορβηγία για τα συμβάντα
«Στην Νορβηγία με δικαστική απόφαση μου απαγορεύουν να έχω οποιαδήποτε επικοινωνία με το παιδί, ενώ υπάρχει ένταλμα σύλληψης. Παρ’ όλα αυτά ο πρώην σύζυγο μου δηλώνει ευθαρσώς με τον δικηγόρο του πως «Η μητέρα είναι ευπρόσδεκτη να έρθει όποτε θέλει να δει το παιδί» αναφέρει η μητέρα του 6χρονου.

Οι αποφάσεις των δικαστηρίων σε Ελλάδα και Νορβηγία κάνουν ακόμη πιο δύσκολη την κατάσταση στην υπόθεση του Ράινερ καθώς στην μεν Αθήνα η μητέρα έχει κερδίσει την κηδεμονία του παιδιού εν αντιθέσει με το Όσλο όπου την αποκλειστική επιμέλεια την έχει ο πατέρας του, Ρίκι Πέντερσον.
απο τη μια της εβγαλε μαχαιρι, απο την αλλη της απαγορευσαν οποιαδηποτε επικοινωνια, και εκδοσαν ενταλμα συλληψης της.
δεν στεκουν αυτα τα 2 μαζι.

https://www.megatv.com/2022/05/27/arpag ... ntiliptoi/
Τέλος, τόνισε πως ο 6χρονος είναι Νορβηγός πολίτης, βρίσκεται σε νορβηγικό έδαφος και επισήμανε πως τα πράγματα για την μητέρα του παιδιού είναι δύσκολα, καθώς υπάρχει ένα ένταλμα σύλληψης εις βάρος της, στη Νορβηγία αλλά και απαγόρευση εισόδου της στη χώρα.
https://www.megatv.com/2022/05/27/arpag ... itera-tou/
Είπε ότι χτύπησαν την πόρτα, άνοιξε το παιδί, τον ρωτήσαν αν θέλει να πάει με τον μπαμπά του σπίτι και το παιδί είπε ναι και έτσι το πήραν. Προφανώς δεν έγινε έτσι. Είναι καθαρά ένα ψέμα, αυτό φαίνεται από τις μαρτυρίες και το βαν».
«Σχεδιάζαμε να έρθουμε μόνιμα. Υπήρχε δική του συναίνεση, υπάρχει και σε μήνυμα που λέει ‘ναι σου έδωσα το παιδί για να πας στην Ελλάδα’. Το έχουμε καταθέσει στις Αρχές. Το παιδί ταξίδεψε με το κανονικό του διαβατήριο, αυτό που βγάλαμε μαζί με τον πατέρα του».
κι αυτο περιεργο, απο τη μια της απαγορεψαν να το βλεπει, απο την αλλη της επετρεψαν να ταξιδεψει μαζι του σε αλλη χωρα :102:


https://www.megatv.com/2022/05/27/o-pat ... live-news/
«Είναι μια πολύ δραματική ιστορία. Αυτό που συνέβη είναι ότι ένας φίλος του πατέρα πλησίασε το παιδί και τον ρώτησε «ο πατέρας σου είναι εδώ κοντά, θες να πας σπίτι μαζί του;» και το παιδί απάντησε «Ναι! Θέλω να πάω σπίτι!». Αν το παιδί έλεγε «όχι, θέλω να μείνω με την μαμά» όλη η επιχείρηση θα είχε εγκαταλειφθεί» είπε ο δικηγόρος του πατέρα
ποιος ξερει αν λενε αληθεια :102:
Ετυμηγορία νορβηγικού δικαστηρίου:
1. Ο Ricky Christopher Land Pedersen θα έχει την αποκλειστική γονική ευθύνη για τον Rainer Jason Pedersen
2. Η Nina Gabriella Viatto δεν θα έχει επαφή με τον Rainer Jason Pedersen
https://www.megatv.com/2022/05/27/apokl ... -norvigia/


αν τα δεις ολα, και παρ ολα αυτα εξακολουθεις να βγαζεις ακρη οτι φταιει ενας απο τους 2 ξεκαθαρα, ειναι επειδη εισαι μισανδρη, για κανεναν αλλο λογο. :102:
Βρεϊ το παιδί το άρπαξαν μέσα από το σπίτι του και το ταξίδεψαν με ψεύτικο όνομα. Όσες τούμπες και να κάνεις, τα γεγονότα αυτά είναι. Τα υπόλοιπα, το τι ισχύει και τι όχι, θα τα δείξει η συνέχεια.
Μην ξεχνάς ότι η μητέρα είχε την επιμελεια από την ελληνική δικαιοσύνη που εμπιστεύεσαι τυφλά. Εσύ προσωπικά δεν θα έπρεπε καν να ασχολείσαι με το τι λέει ο πατέρας. Μίλησε η ελληνική δικαιοσύνη. Για σένα τέλος. Η ελληνική δικαιοσύνη ΞΕΡΕΙ.
Εγώ μπορώ να αμφισβητώ. Εσύ όχι.
Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:27
Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:02
Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:00
εγω δεν διαλεξα πλευρα. λεω τους ισχυρισμους του πατερα, και της μητερας.

εσυ δε μιλας με γεγονοτα, μιλας με "γεγονοτα" που βγαζεις απο το μυαλο σου. και πηρες αποφαση. εγω οχι.

τελικα μισογυνικο ποστ, δεν υπαρχει. μισανδρα δικα σου, ειναι οσα βγαζουν πορισμα μονο απο το γεγονος οτι ειναι αντρας.

case closed. :8)
Βρε μπεημπ, ποια γεγονότα βγάζω από το κεφάλι μου; αρπαξε το παιδί με τη βια μέσα από το σπίτι του και το ταξίδεψε με ψεύτικο όνομα ναι ή όχι;
τη ΒΙΑ.

αυτο εβγαλες απο το κεφαλι σου, και ειναι το πιο σημαντικο. δεν ειναι γεγονος η βια. ειναι κατι που υποστηριζει η μια πλευρα, και οχι και πολυ εντονα. πατερας του ηταν, και εκανε τοσο κοπο για να μπορεσει να το εχει κοντα του, αρα το αγαπαει. δυσκολο να ασκηθηκε βια.
Καλέ άντρας με καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του με φουλ φεης και κουκούλα μπήκε μέσα άρπαξε το παιδί, βγήκε τρέχοντας με το παιδί να φωνάζει και τη γιαγιά να ουρλιάζει, το έβαλε σε λευκό βαν με φιμε τζάμια και έφυγε. Υπάρχουν μαρτυρίες γειτόνων και κάμερες.
Δεν το άρπαξε με την βια λέει ο Ασέβαστος, για να στηρίξει τον πατέρα παραβλεποντας ακόμα μια φορά τα γεγονότα. Άραγε γιατί; δεν το λέω, ξέρεις εσύ μόνος σου :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 27 Μάιος 2022, 21:59

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:47
Ασέβαστος έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:38
Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 20:22

https://www.ethnos.gr/greece/amp/209715 ... eeihmhtera

Η μητέρα τα λέει αλλιώς :102:

Το παιδί ήταν εις γνώση του πατέρα εδώ. Η ελληνική δικαιοσύνη της έδωσε την επιμελεια. Από ότι θυμάμαι εμπιστεύεσαι την ελληνική δικαιοσύνη τυφλά :hebit:
εγω, απο την αρχη ειπα οτι "συμφωνα με τον πατερα" και οτι "η μητερα τα λεει αντιθετα" οπως και οτι αντιθετα τα λενε τα 2 δικαστηρια.

επειδη ειμαι αμεροληπτος, και οχι μισογυνης. (εκεινο το ποστ, αργει;)

εσυ που εισαι μισανδρη, τα εριξες κατευθειαν στον πατερα, χωρις να εχεις την παραμικρη γνωση, με καθαρα μισανδρα κριτηρια.

δεν θυμασαι καλα. δεν εμπιστευομαι τυφλα, τιποτα. εμπιστευομαι τη δικαιοσυνη, περισσοτερο απο τους δημοσιογραφους, τους σχολιαστες του ινστα, και λοιπους ασχετους. εδω εχουμε ελληνικη και ξενη δικαιοσυνη να λενε τα αντιθετα. και δυσκολευομαι να παρω θεση.

για σενα ειπαμε, ξεκαθαρα ολα, φταιει ο αντρας.
:smt005: Όλα σου τα ποστ στάζουν μισογυνισμό πλέον. Ποιο απο ολα να σου φέρω; :smt005: σε τούτο το νήμα για άλλη μια φορά βγάζεις τα εχθρικά σου συναισθήματα αγνοώντας τα γεγονότα και δίνοντας βάσει στους όποιους ισχυρισμούς πριν ακόμα υπάρξει κάποια κατάληξη. Εγώ όπως πάντα στηρίχτηκα και στηρίζομαι στα γεγονότα.
Ο πατέρας άρπαξε με τη βια, πιθανόν χρησιμοποιώντας άλλο άτομο, το παιδί μέσα από το σπίτι του που ζούσε με την μητέρα του και το ταξίδεψε με τη βια με ψεύτικο όνομα. Γεγονότα :102:
Είσαι λίγο νούμερο ε;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Μάιος 2022, 22:01

Gewponos90 έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:59

Είσαι λίγο νούμερο ε;
Τι σου έδωσε αυτή την εντύπωση θα μου πεις ή απλά θα καταπιείς την σκέψη σου;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 27 Μάιος 2022, 22:04

Πέρα βέβαια από τις μαλακίες της ναιδας που δεν έχει παιδί, να δούμε και τις ευθύνες της Ελλάδας. Όταν το. Απαγαγαν τρόμαξα λίγο και έβγαιναν διάφοροι ειδικοί να μας λένε ότι αποκλείεται να πετάξε εκτός χώρας :smt005:
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 27 Μάιος 2022, 22:08

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 22:01
Gewponos90 έγραψε:
27 Μάιος 2022, 21:59

Είσαι λίγο νούμερο ε;
Τι σου έδωσε αυτή την εντύπωση θα μου πεις ή απλά θα καταπιείς την σκέψη σου;


Θα την καταπιω. Εσείς να ξέρετε πότε θα μιλάτε για<<αρχές>>. Τρέχα γυρευε πως έφτασε αθηνα
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 27 Μάιος 2022, 22:13

Gewponos90 έγραψε:
27 Μάιος 2022, 22:04
Πέρα βέβαια από τις μαλακίες της ναιδας που δεν έχει παιδί, να δούμε και τις ευθύνες της Ελλάδας. Όταν το. Απαγαγαν τρόμαξα λίγο και έβγαιναν διάφοροι ειδικοί να μας λένε ότι αποκλείεται να πετάξε εκτός χώρας :smt005:
Εσύ έχεις παιδί;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 27 Μάιος 2022, 22:29

Naida έγραψε:
27 Μάιος 2022, 22:13
Gewponos90 έγραψε:
27 Μάιος 2022, 22:04
Πέρα βέβαια από τις μαλακίες της ναιδας που δεν έχει παιδί, να δούμε και τις ευθύνες της Ελλάδας. Όταν το. Απαγαγαν τρόμαξα λίγο και έβγαιναν διάφοροι ειδικοί να μας λένε ότι αποκλείεται να πετάξε εκτός χώρας :smt005:
Εσύ έχεις παιδί;
Όχι. Έχεις εσύ ;
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νορβηγός πατέρας έσωσε το παιδάκι του από τριτοκοσμική χώρα πηγαίνοντάς το σε πολιτισμένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Μάιος 2022, 22:32

Το να προσπαθεί κάποιος να βγάλει συμπέρασμα, χωρίς να ξέρει τι ακριβώς έχει παίξει και στις δύο πλευρές, είναι λάθος.

Και το να προσπαθεί να βγάλει άκρη θεωρώντας ότι το νορβηγικό και ελληνικό σύστημα, τόσο στο δικαστικό πλαίσιο όσο και στη γενικότερη κουλτούρα, έχουν στοιχειώδη κοινά σημεία αναφοράς, δεν είναι καν λάθος.

Είναι πλήρης άγνοια των πραγμάτων.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών