17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3173
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 25 Ιουν 2022, 18:41

το λές και Αρχαιοελληνική διαφθορα.....
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 25 Ιουν 2022, 18:54

Naida έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:04
έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 16:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιουν 2022, 16:47


Σαφώς και είναι καλό, γιατί υπάρχουν και καριόλες μάνες. Αλλά λίγοι μπορούν να το πουν ή έστω να το παραδεχθούν δημόσια για τη δική τους. Προτιμούν το "οι καριόλες οι μάνες σας" που είναι πιο εύκολο όταν πουλάνε ηθική με το μέτρο.
Γενικά υπάρχει κάτι το διφορούμενο σ'αυτό.

Από τη μια η λέξη καργιόλα χρησιμοποιείται για να περιγράψει την υπερβολική και πολυποίκιλη δραστηριότητα μιας γυναίκας κατά τη διάρκεια του σεξ. Από την άλλη χρησιμοποιείται ως χαρακτηρισμός ηθικής απαξίωσης της γυναίκας λόγω ακριβώς αυτής της έντονης σεξουαλικής συμπεριφοράς. Υπάρχει μια αμφθυμία λοιπόν. Από τη μια ο υποτιθέμενος γιος εκφράζει ένα θαυμασμό για το εξαίσιο σεξουαλικό ταπεραμέντο της μάνας του ( "καλά η μάνα μου είναι φοβερή καργιόλα!), από την άλλη μια πικρία κι ένα θυμό που ικανοποιεί τη σεξουαλικότητά της με φίλους του, φανερώνοντας έτσι μια αρπακτική συμπεριφορά.
Μια διευκρίνηση μόνο, καριόλα είναι όταν φέρεται άσχημα ως προς τα συναισθηματα του αντρός, γενικά είναι χαρακτηρισμός εκδικητικός που δείχνει αγανάκτηση. Όταν έχει σεξουαλική δραστηριότητα με άλλον και δεν τους κάθεται είναι πουτανα, τσουλί κτλ σκέτο, απαξιωτικά.
Αν είναι μαζί τους η σεξουαλική δραστηριότητα είναι γαμιολα μου, πουτανα μου κτλ με κτητικό "μου" στο τέλος. Αυτό είναι τιμητικό :lol:
Οι λέξεις "πουτάνα", "καργιόλα" κλπ. νοηματοδοτούνται ανάλογα με το context που λέγονται. Άλλο να πεις "έτσι μωρή καργιόλα" όπως έλεγε ο Γκουσγκούνης πάνω στην πράξη κι άλλο να πεις καργιόλα κάποια που απλά πηγαίνει με πολλούς άντρες. Το δεύτερο δείχνει υποτίμηση και σεξισμό. Το πρώτο είναι λόγια της καύλας που δεν έχουν κάποια μειωτική πρόθεση. Τώρα το γιατί λέμε "καργίολα μου" , "πουτάνα μου" αντί για "θεάρα μου", και οι γυναίκες λένε "γαμιά μου" κλπ έχει να κάνει με το σεξισμό ατη γλώσσα.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Ιουν 2022, 18:57

έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:54
Naida έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:04
έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 16:58

Γενικά υπάρχει κάτι το διφορούμενο σ'αυτό.

Από τη μια η λέξη καργιόλα χρησιμοποιείται για να περιγράψει την υπερβολική και πολυποίκιλη δραστηριότητα μιας γυναίκας κατά τη διάρκεια του σεξ. Από την άλλη χρησιμοποιείται ως χαρακτηρισμός ηθικής απαξίωσης της γυναίκας λόγω ακριβώς αυτής της έντονης σεξουαλικής συμπεριφοράς. Υπάρχει μια αμφθυμία λοιπόν. Από τη μια ο υποτιθέμενος γιος εκφράζει ένα θαυμασμό για το εξαίσιο σεξουαλικό ταπεραμέντο της μάνας του ( "καλά η μάνα μου είναι φοβερή καργιόλα!), από την άλλη μια πικρία κι ένα θυμό που ικανοποιεί τη σεξουαλικότητά της με φίλους του, φανερώνοντας έτσι μια αρπακτική συμπεριφορά.
Μια διευκρίνηση μόνο, καριόλα είναι όταν φέρεται άσχημα ως προς τα συναισθηματα του αντρός, γενικά είναι χαρακτηρισμός εκδικητικός που δείχνει αγανάκτηση. Όταν έχει σεξουαλική δραστηριότητα με άλλον και δεν τους κάθεται είναι πουτανα, τσουλί κτλ σκέτο, απαξιωτικά.
Αν είναι μαζί τους η σεξουαλική δραστηριότητα είναι γαμιολα μου, πουτανα μου κτλ με κτητικό "μου" στο τέλος. Αυτό είναι τιμητικό :lol:
Οι λέξεις "πουτάνα", "καργιόλα" κλπ. νοηματοδοτούνται ανάλογα με το context που λέγονται. Άλλο να πεις "έτσι μωρή καργιόλα" όπως έλεγε ο Γκουσγκούνης πάνω στην πράξη κι άλλο να πεις καργιόλα κάποια που απλά πηγαίνει με πολλούς άντρες. Το δεύτερο δείχνει υποτίμηση και σεξισμό. Το πρώτο είναι λόγια της καύλας που δεν έχουν κάποια μειωτική πρόθεση. Τώρα το γιατί λέμε "καργίολα μου" , "πουτάνα μου" αντί για "θεάρα μου", και οι γυναίκες λένε "γαμιά μου" κλπ έχει να κάνει με το σεξισμό ατη γλώσσα.
Χιούμορ ήταν :-?
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 25 Ιουν 2022, 19:00

Naida έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:57
έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:54
Naida έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:04


Μια διευκρίνηση μόνο, καριόλα είναι όταν φέρεται άσχημα ως προς τα συναισθηματα του αντρός, γενικά είναι χαρακτηρισμός εκδικητικός που δείχνει αγανάκτηση. Όταν έχει σεξουαλική δραστηριότητα με άλλον και δεν τους κάθεται είναι πουτανα, τσουλί κτλ σκέτο, απαξιωτικά.
Αν είναι μαζί τους η σεξουαλική δραστηριότητα είναι γαμιολα μου, πουτανα μου κτλ με κτητικό "μου" στο τέλος. Αυτό είναι τιμητικό :lol:
Οι λέξεις "πουτάνα", "καργιόλα" κλπ. νοηματοδοτούνται ανάλογα με το context που λέγονται. Άλλο να πεις "έτσι μωρή καργιόλα" όπως έλεγε ο Γκουσγκούνης πάνω στην πράξη κι άλλο να πεις καργιόλα κάποια που απλά πηγαίνει με πολλούς άντρες. Το δεύτερο δείχνει υποτίμηση και σεξισμό. Το πρώτο είναι λόγια της καύλας που δεν έχουν κάποια μειωτική πρόθεση. Τώρα το γιατί λέμε "καργίολα μου" , "πουτάνα μου" αντί για "θεάρα μου", και οι γυναίκες λένε "γαμιά μου" κλπ έχει να κάνει με το σεξισμό ατη γλώσσα.
Χιούμορ ήταν :-?
Είναι η δεύτερη φορά που γίνεται αυτό :D

Ντάξει δεν έγινε και τίποτα.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Ιουν 2022, 19:03

έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 19:00

Είναι η δεύτερη φορά που γίνεται αυτό :D

Ντάξει δεν έγινε και τίποτα.
Ισχύει. Next time :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιουν 2022, 19:06

έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:54
Naida έγραψε:
25 Ιουν 2022, 18:04
έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 16:58

Γενικά υπάρχει κάτι το διφορούμενο σ'αυτό.

Από τη μια η λέξη καργιόλα χρησιμοποιείται για να περιγράψει την υπερβολική και πολυποίκιλη δραστηριότητα μιας γυναίκας κατά τη διάρκεια του σεξ. Από την άλλη χρησιμοποιείται ως χαρακτηρισμός ηθικής απαξίωσης της γυναίκας λόγω ακριβώς αυτής της έντονης σεξουαλικής συμπεριφοράς. Υπάρχει μια αμφθυμία λοιπόν. Από τη μια ο υποτιθέμενος γιος εκφράζει ένα θαυμασμό για το εξαίσιο σεξουαλικό ταπεραμέντο της μάνας του ( "καλά η μάνα μου είναι φοβερή καργιόλα!), από την άλλη μια πικρία κι ένα θυμό που ικανοποιεί τη σεξουαλικότητά της με φίλους του, φανερώνοντας έτσι μια αρπακτική συμπεριφορά.
Μια διευκρίνηση μόνο, καριόλα είναι όταν φέρεται άσχημα ως προς τα συναισθηματα του αντρός, γενικά είναι χαρακτηρισμός εκδικητικός που δείχνει αγανάκτηση. Όταν έχει σεξουαλική δραστηριότητα με άλλον και δεν τους κάθεται είναι πουτανα, τσουλί κτλ σκέτο, απαξιωτικά.
Αν είναι μαζί τους η σεξουαλική δραστηριότητα είναι γαμιολα μου, πουτανα μου κτλ με κτητικό "μου" στο τέλος. Αυτό είναι τιμητικό :lol:
Οι λέξεις "πουτάνα", "καργιόλα" κλπ. νοηματοδοτούνται ανάλογα με το context που λέγονται. Άλλο να πεις "έτσι μωρή καργιόλα" όπως έλεγε ο Γκουσγκούνης πάνω στην πράξη κι άλλο να πεις καργιόλα κάποια που απλά πηγαίνει με πολλούς άντρες. Το δεύτερο δείχνει υποτίμηση και σεξισμό. Το πρώτο είναι λόγια της καύλας που δεν έχουν κάποια μειωτική πρόθεση. Τώρα το γιατί λέμε "καργίολα μου" , "πουτάνα μου" αντί για "θεάρα μου", και οι γυναίκες λένε "γαμιά μου" κλπ έχει να κάνει με το σεξισμό ατη γλώσσα.
Το ίδιο ακριβώς είναι γατάκια. :lol:

Και επαναλαμβάνω ότι οι τρεντοφλούφληδες έχουν συνδέσει άμεσα την ικανοποίηση στο σεξ με τη χριστιανικού τύπου αμαρτία.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιουν 2022, 19:09

Λόγια της καύλας όπως λέμε λόγια της πλώρης για Σεβάχ με μπρατσάκια.

:smt005:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 25 Ιουν 2022, 19:15

Όχι δεν είναι.

Για τον ίδιο λόγο που όταν λες κάποιον πούστη δεν αναφέρεσαι στους ομοφυλόφιλους. Όταν λες κάποιον μαλάκα δεν αναφέρεσαι στους αυνάνες. Όταν λες θα σε σκοτώσω δεν το εννοείς.

Μια μπανάλ υπερβολή είναι.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Ιουν 2022, 19:23

έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 19:15
Όχι δεν είναι.

Για τον ίδιο λόγο που όταν λες κάποιον πούστη δεν αναφέρεσαι στους ομοφυλόφιλους. Όταν λες κάποιον μαλάκα δεν αναφέρεσαι στους αυνάνες. Όταν λες θα σε σκοτώσω δεν το εννοείς.

Μια μπανάλ υπερβολή είναι.
Το ότι είναι μπανάλ, είναι σίγουρο.

Το ότι είναι αστεία, επίσης.

Το ότι κάποιοι θεωρούν μια τέρμα παρωχημένη αντίληψη ως την αποθέωση του απελευθερωμένου ερωτισμού, δεν είναι ούτε αστείο ούτε δραματικό, μία απολύτως πεζή καθημερινότητα είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4354
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 25 Ιουν 2022, 19:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Ιουν 2022, 19:23
έργο_μακέτο έγραψε:
25 Ιουν 2022, 19:15
Όχι δεν είναι.

Για τον ίδιο λόγο που όταν λες κάποιον πούστη δεν αναφέρεσαι στους ομοφυλόφιλους. Όταν λες κάποιον μαλάκα δεν αναφέρεσαι στους αυνάνες. Όταν λες θα σε σκοτώσω δεν το εννοείς.

Μια μπανάλ υπερβολή είναι.
Το ότι είναι μπανάλ, είναι σίγουρο.

Το ότι είναι αστεία, επίσης.

Το ότι κάποιοι θεωρούν μια τέρμα παρωχημένη αντίληψη ως την αποθέωση του απελευθερωμένου ερωτισμού, δεν είναι ούτε αστείο ούτε δραματικό, μία απολύτως πεζή καθημερινότητα είναι.
Αν κάποιος το θεωρεί αυτό είναι χαζός.

Δεν μίλησα για κάτι τέτοιο εγώ. Για εκτόνωση καύλας μίλησα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος έργο_μακέτο την 25 Ιουν 2022, 19:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Ιουν 2022, 19:29

Τρε μπανάλ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7216
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 27 Ιουν 2022, 13:04

Αγις έγραψε:
25 Ιουν 2022, 14:51
nemo έγραψε:
25 Ιουν 2022, 14:39
Αγις έγραψε:
25 Ιουν 2022, 10:01
Το προβλημα ( διαστροφη ουσιαστικα ) κ πολυ λυπηρο φαινομενο ειναι πως ατομα της νεας γενιας( η ελπιδα μας για το μελλον κ μια καλυτερη πιο ανθρωπινη κοινωνια) ασχολουνται με την ερωτικη ζωη της μητερας τους κ το χειροτερο επεμβαινουν με απαραδεκτα - ακραια βιαιο τροπο
Εδω εχει δικιο η Ναιδα κ οι λοιποι κοινωνικοι αγωνιστες πως δεν εχουμε απαλλαγει απο πρακτικες σκληρης πατριαρχιας
η διαστροφη ειναι αποκλειστικα της μανας που δεν της εφτανε ο αντρικος πληθυσμος αλλα ηθελε και τον συμμαθητή του
δικαιωμα της κ επιλογη της
δεν σας πεφτει λογος - κ οσο συμπεριφερεστε σαν αυτοκλητοι μουνοφυλακες το μονο που καταφερνετε ειναι να προκαλειτε γελιο
αν ομως πιστευετε πραγματικα πως υπαρχει ποινικο αδικημα που καποια επελεξε 17 χρονο για την ικανοποιηση της μπορειτε να κανετε καταγγελια στας αρμοδιους αρχας
βρε δικαιωμα εχει να παει και με τον σκυλο αλλα να ειναι ο δικος της σκυλος και οχι μιας αλληνης μανας :a108:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25904
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 27 Ιουν 2022, 16:07

nemo έγραψε:
27 Ιουν 2022, 13:04
Αγις έγραψε:
25 Ιουν 2022, 14:51
nemo έγραψε:
25 Ιουν 2022, 14:39


η διαστροφη ειναι αποκλειστικα της μανας που δεν της εφτανε ο αντρικος πληθυσμος αλλα ηθελε και τον συμμαθητή του
δικαιωμα της κ επιλογη της
δεν σας πεφτει λογος - κ οσο συμπεριφερεστε σαν αυτοκλητοι μουνοφυλακες το μονο που καταφερνετε ειναι να προκαλειτε γελιο
αν ομως πιστευετε πραγματικα πως υπαρχει ποινικο αδικημα που καποια επελεξε 17 χρονο για την ικανοποιηση της μπορειτε να κανετε καταγγελια στας αρμοδιους αρχας
βρε δικαιωμα εχει να παει και με τον σκυλο αλλα να ειναι ο δικος της σκυλος και οχι μιας αλληνης μανας :a108:
δεν θα διαφωνησω αλλα υπαρχει κ ο παραγοντας ερωτας που υπερτερει ανθρωπινων κ θεικων νομων
αν καψουρευτει τον σκυλο αλλης το μονο προβλημα ειναι αν ειναι σε ηλικια συναινεσης ο μουργος
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιουν 2022, 16:34

Η μεγάλη πλάκα είναι ότι πριν κάποια χρόνια πλακωνόμουν :lol: με κάποιους προχωκάτι στο παλιό, επειδή υποστήριζα ότι ο Μεγάλος Ανατολικός δεν είναι ό,τι πιο κατάλληλο για δωρεά σε βιβλιοθήκες σχολείων.

Προσωπικώς δεν το τελείωσα ποτέ αυτό το το 2τομο συγγραφικό πόνημα (οι περισσότερες σελίδες είναι άκοπες στα βιβλία που έχω) γιατί το βαρέθηκα σύντομα για πολλούς λόγους. Οκ, καλή η λογοτεχνική απόδοση αλλά από ένα σημείο και μετά βαριέσαι να βλέπεις τις γλαφυρές περιγραφές ενός μεσήλικα που είναι προφανές ότι αργεί να πάρει μπρος αλλά φαντασιώνεται ότι είναι παντός καιρού και συνθηκών ταύρος.

Αλλά σε κάποια από τα κεφάλαια που διάβασα, πρωταγωνίστρια ήταν μια 14χρονη, η απολύτως ενεργητική και ενθουσιώδης Φλώσυ με έναν τύπο που δεν θυμάμαι την ηλικία του και βαριέμαι να την ξανατσεκάρω αλλά σίγουρα της έριχνε πάνω από 30ετία.


Και πάω ό,τι στοίχημα θέτε, ότι οι ίδιοι απελεύθεροι πχορουμίστες του τότε, σήμερα το παίζουν προστάτες της παιδικής αθωότητας... αλλά ζαίοι και λοιποί περιφερειακοί είναι αυτοί τί να τους κάμομε; Αλλάζουν; Δεν αλλάζουν. Ό,τι τους σερβίρεις ως προχώ, το σερβίρουν με καμάρι.

Τελικώς είχε και άλλη ερμηνεία ο όρος "σερβιτόροι της Ευρώπης". :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 28 Ιουν 2022, 08:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7216
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 27 Ιουν 2022, 23:21

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιουν 2022, 16:34
Η μεγάλη πλάκα είναι ότι πριν κάποια χρόνια πλακωνόμουν :lol: με κάποιους προχωκάτι στο παλιό, επειδή υποστήριζα ότι ο Μεγάλος Ανατολικός δεν είναι ό,τι πιο κατάλληλο για δωρεά σε βιβλιοθήκες σχολίων.

Προσωπικώς δεν το τελείωσα ποτέ αυτό το το 2τομο συγγραφικό πόνημα (οι περισσότερες σελίδες είναι άκοπες στα βιβλία που έχω) γιατί το βαρέθηκα σύντομα για πολλούς λόγους. Οκ, καλή η λογοτεχνική απόδοση αλλά από ένα σημείο και μετά βαριέσαι να βλέπεις τις γλαφυρές περιγραφές ενός μεσήλικα που είναι προφανές ότι αργεί να πάρει μπρος αλλά φαντασιώνεται ότι είναι παντός καιρού και συνθηκών ταύρος.

Αλλά σε κάποια από τα κεφάλαια που διάβασα, πρωταγωνίστρια ήταν μια 14χρονη, η απολύτως ενεργητική και ενθουσιώδης Φλώσυ με έναν τύπο που δεν θυμάμαι την ηλικία του και βαριέμαι να την ξανατσεκάρω αλλά σίγουρα της έριχνε πάνω από 30ετία.


Και πάω ό,τι στοίχημα θέτε, ότι οι ίδιοι απελεύθεροι πχορουμίστες του τότε, σήμερα το παίζουν προστάτες της παιδικής αθωότητας... αλλά ζαίοι και λοιποί περιφερειακοί είναι αυτοί τί να τους κάμομε; Αλλάζουν; Δεν αλλάζουν. Ό,τι τους σερβίρεις ως προχώ, το σερβίρουν με καμάρι.

Τελικώς είχε και άλλη ερμηνεία ο όρος "σερβιτόροι της Ευρώπης". :lol:
και εγω προσπαθησα να το διαβασω και το βαρεθηκα απο τις πρωτες σελιδες και παντα ειχα την απορια τι του εβρισκαν
οι λαμπτηρες του χωρου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών