Μόνο 2% της ηλικιακης ομαδας 65+ έχει ψηφιακές γνώσεις στην Ελλαδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Μόνο 2% της ηλικιακης ομαδας 65+ έχει ψηφιακές γνώσεις στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Ιουν 2022, 19:36

Hunkar Begendi έγραψε:
27 Ιουν 2022, 18:50
ψηφιακές γνώσεις άνω του μετρίου λέει το άρθρο. Και πολλοί είναι!
Ε ναι το 98% που εχει κατω του μετριου ακομα παλευει να μαθει απο που ανοιγει το ιντερνετι.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Μόνο 2% της ηλικιακης ομαδας 65+ έχει ψηφιακές γνώσεις στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 27 Ιουν 2022, 19:43

τι εννοει άνω του μετρίου δηλαδή?όσο μεγαλύτεροι οι άνθρωπο λογικό να μην τους είναι το ίδιο ευκολο αυτό δε σημαίνει ότι και πιο μεγάλοι δεμπορούν να χρησιμοποιούν τωρα

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Μόνο 2% της ηλικιακης ομαδας 65+ έχει ψηφιακές γνώσεις στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 27 Ιουν 2022, 19:46

ολο και πιο πολλοι άνθρωποι μαθαινουννα χρησιμοποιούν τα σύγχρονα κινητά σε σχέση με το παρελθον

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Μόνο 2% της ηλικιακης ομαδας 65+ έχει ψηφιακές γνώσεις στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 27 Ιουν 2022, 20:25

klg έγραψε:
27 Ιουν 2022, 18:38
Gewponos90 έγραψε:
27 Ιουν 2022, 18:22
George_V έγραψε:
27 Ιουν 2022, 18:18


Και εγω δε χρειαζομαι υπαλληλο τραπεζης για τους λογαριασμους του μηνα. Απο το σπιτι ηλεκτρονικα και τελος.

Η τελευταια φορα που πηγα τραπεζα ηταν τον Ιανουαριο για μια διαδικασια χαρτοδουλειας που δεν γινοταν ηλεκτρονικα.

Πιο πριν ειχα να παω απο τον Αυγουστο του 21.

Εγώ που δεν θέλω γιατί με υποχρέωσαν;
Γιατί θεωρητικά γλυτώνουν εκατομμύρια με το e-banking. Επίσης δεν έχω καταλάβει ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου στο συγκεκριμένο θέμα.

Στο ebanking? Κανένα εκτός από το ότι θεωρητικά γλυτώνουν εκατομμύρια ( που ισχύει γενικά. ) Γενικά δεν θέλω πολλά πολλά με τράπεζες. Καλές οι ΔΕΗ, καλές οι Λάρκο, καλη η ολυμπιακη , αλλά καμια ιδιωτική τράπεζα δεν είναι λιγότερο κρατικοδιαιτη ακόμα και από το βαθύ κρατος
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών