Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12826
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 29 Ιουν 2022, 00:20

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:19
nyxtovios έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:15
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:13


Τι δουλειά έχει ο εργαζόμενος να ορίσει τι θα φορέσει η επιβάτης;
Βρωμίζει τα καθίσματα με την ιδρωτίλα της.
Το ιδιο και κάποιος με τα γυμνά χέρια αν φοράει αμάνικο ή κοντό μανίκι, κάποιος με βερμούδα που έχει ακάλυπτες γάμπες ή γόνατα, κάποιος με μπλούζα μούσκεμα στον ιδρώτα κτλ. Δεν είδα να κοπτεται για κανέναν άλλο.
Ίσως γιατί κανένας άλλος δεν ήταν με τα εσώρουχα

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 29 Ιουν 2022, 00:21

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:17
Στύγιος έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:14


Σ' έχει φάει κι εσένα.
Όχι ε; κρίμα και είχα στο μυαλό μου τους εκπαιδευτικούς ως "πλαστες" της νέας γενιάς. Αλιμονο μας αν έχουν όλοι τέτοιες εικόνες για τα παιδιά μας.
Τα παρατάω , συγγνώμη αν διατύπωσα κάτι λάθος .

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:23

mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:19
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:13
mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:10


εγώ στο βίντεο βλέπω έναν τσογλανάρα που επιτίθεται σε ένα εργαζόμενο.
Τι δουλειά έχει ο εργαζόμενος να ορίσει τι θα φορέσει η επιβάτης;
Τα ΚΤΕΛ Ξάνθης έχουν μια ορισμένη πολιτική σχετικά με το τι πρέπει να φοράν οι επιβάτες. Αυτό εξηγούσε στο ζευγάρι με τρομερά ήπιο τρόπο ο οδηγός, παρότι τον προκάλεσαν με την αγένεια τους. Από εκεί και πέρα αν διαφωνείς με αυτή την πολιτική μπορείς να διαμαρυρηθείς σε κάποιον ανώτερο υπευθυνο του ΚΤΕΛ. Το να τα βάζεις έτσι με ένα φουκαρά οδηγό και να τραβάς βίντεο μπας και γίνεις βάιραλ, είναι τσογλανισμός.
Και επειδή είναι παράλογο το κτελ Ξάνθης πρέπει όλοι να ακολουθήσουν το παράλογο; είναι δυνατόν να γίνεται παρατήρηση το 2022 για το τι φοράει μια επιβάτης στο κτελ που πληρώνει για την μεταφορά της; καλά έκαναν και το έκαναν viral να μαζευτούν οι παράλογοι που το έχουν και κανόνα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:20
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:17
Στύγιος έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:14


Σ' έχει φάει κι εσένα.
Όχι ε; κρίμα και είχα στο μυαλό μου τους εκπαιδευτικούς ως "πλαστες" της νέας γενιάς. Αλιμονο μας αν έχουν όλοι τέτοιες εικόνες για τα παιδιά μας.
Οι εκπαιδευτικοί -και όχι μόνον- βλέπουν αυτό που δείχνουν τα παιδιά μας ρε Νάιδα, τίποτα παραπάνω.
Τα παιδιά είναι παιδιά ΓΑΛΗ μου. Ο ενήλικας είναι ενήλικας. Deal with it να πάμε παρακάτω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:25

nyxtovios έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:20
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:19
nyxtovios έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:15


Βρωμίζει τα καθίσματα με την ιδρωτίλα της.
Το ιδιο και κάποιος με τα γυμνά χέρια αν φοράει αμάνικο ή κοντό μανίκι, κάποιος με βερμούδα που έχει ακάλυπτες γάμπες ή γόνατα, κάποιος με μπλούζα μούσκεμα στον ιδρώτα κτλ. Δεν είδα να κοπτεται για κανέναν άλλο.
Ίσως γιατί κανένας άλλος δεν ήταν με τα εσώρουχα
Άλλη ιστορία διαβάζεις εσύ καλέ; έχει τύπισσα με τα εσώρουχα η ιστορία σου; γιατί αυτή δεν έχει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70177
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 00:27

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:23
mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:19
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:13


Τι δουλειά έχει ο εργαζόμενος να ορίσει τι θα φορέσει η επιβάτης;
Τα ΚΤΕΛ Ξάνθης έχουν μια ορισμένη πολιτική σχετικά με το τι πρέπει να φοράν οι επιβάτες. Αυτό εξηγούσε στο ζευγάρι με τρομερά ήπιο τρόπο ο οδηγός, παρότι τον προκάλεσαν με την αγένεια τους. Από εκεί και πέρα αν διαφωνείς με αυτή την πολιτική μπορείς να διαμαρυρηθείς σε κάποιον ανώτερο υπευθυνο του ΚΤΕΛ. Το να τα βάζεις έτσι με ένα φουκαρά οδηγό και να τραβάς βίντεο μπας και γίνεις βάιραλ, είναι τσογλανισμός.
Και επειδή είναι παράλογο το κτελ Ξάνθης πρέπει όλοι να ακολουθήσουν το παράλογο; είναι δυνατόν να γίνεται παρατήρηση το 2022 για το τι φοράει μια επιβάτης στο κτελ που πληρώνει για την μεταφορά της; καλά έκαναν και το έκαναν viral να μαζευτούν οι παράλογοι που το έχουν και κανόνα.
Ρε σεις, αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει ΚΤΕΛ Ξάνθης;

Στο Νέστο, τελειώνουν τα δυτικά σύνορα από Ξάνθη και μετά παίζουν άλλοι κανόνες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 29 Ιουν 2022, 00:29

Δεν έχετε πάει πρόσφατα σε Γαμήλια τελετή.

Αλλά γιατί λέω πρόσφατα?Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου στους Γάμους έβλεπες τα
αβλεπή........ :o
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7431
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 29 Ιουν 2022, 00:31

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:23


Και επειδή είναι παράλογο το κτελ Ξάνθης πρέπει όλοι να ακολουθήσουν το παράλογο; είναι δυνατόν να γίνεται παρατήρηση το 2022 για το τι φοράει μια επιβάτης στο κτελ που πληρώνει για την μεταφορά της; καλά έκαναν και το έκαναν viral να μαζευτούν οι παράλογοι που το έχουν και κανόνα.

Δεν είναι παράλογο το να μην επιτρέπει το ΚΤΕΛ επιβάτες να μπαίνουν με τα μαγιό. Τώρα εσύ λες οτι είναι ΤΟΠΑΚΙ ο άλλος το είδε για μαγιό. Δε σου αρέσουν οι κανόνες του ΚΤΕΛ , μπορείς να διαμαρτηρηθείς στου υπεύθυνους του ΚΤΕΛ, μπορείς να μην ξαναπάρεις ΚΤΕΛ, μπορείς να πας νομικά αν παραβιάζεται κάποιο άρθρο του συντάγματος. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος αντιμετώπισης. Όχι να γκαρίζουμε και να απειλούμε με ένα κινητό στο χέρι που καταγράφει.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70177
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 00:31

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:25


Τα παιδιά είναι παιδιά ΓΑΛΗ μου. Ο ενήλικας είναι ενήλικας. Deal with it να πάμε παρακάτω.
Κόψε αυτό το μελό παραμυθάκι, Νάιδα μου. Θα επιμείνω ότι ο καθένας βλέπει αυτό που είναι ορατό και όχι ό,τι φαντάζεται. Το τι φαντάζεται, είναι άλλο θέμα.

Και ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα για τα "σύνορα" γιατί σε λίγο ο παθιάρης θα αρχίσει να λέει αποσπάσματα από το κοράνι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:31
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:25


Τα παιδιά είναι παιδιά ΓΑΛΗ μου. Ο ενήλικας είναι ενήλικας. Deal with it να πάμε παρακάτω.
Κόψε αυτό το μελό παραμυθάκι, Νάιδα μου. Θα επιμείνω ότι ο καθένας βλέπει αυτό που είναι ορατό και όχι ό,τι φαντάζεται. Το τι φαντάζεται, είναι άλλο θέμα.

Και ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα για τα "σύνορα" γιατί σε λίγο ο παθιάρης θα αρχίσει να λέει αποσπάσματα από το κοράνι.
Τα παιδιά είναι παιδιά. Το λένε οι νόμοι, το λένε τα ανθρώπινα δικαιώματα. Deal with γαλουκα μου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70177
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 00:40

Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:31
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:25


Τα παιδιά είναι παιδιά ΓΑΛΗ μου. Ο ενήλικας είναι ενήλικας. Deal with it να πάμε παρακάτω.
Κόψε αυτό το μελό παραμυθάκι, Νάιδα μου. Θα επιμείνω ότι ο καθένας βλέπει αυτό που είναι ορατό και όχι ό,τι φαντάζεται. Το τι φαντάζεται, είναι άλλο θέμα.

Και ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα για τα "σύνορα" γιατί σε λίγο ο παθιάρης θα αρχίσει να λέει αποσπάσματα από το κοράνι.
Τα παιδιά είναι παιδιά. Το λένε οι νόμοι, το λένε τα ανθρώπινα δικαιώματα. Deal with γαλουκα μου.
Nαι, μικρή μου, ό,τι πεις.

Κούνα μου το δαχτυλάκι, πλάκα έχει. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7431
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 29 Ιουν 2022, 00:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:27


Ρε σεις, αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει ΚΤΕΛ Ξάνθης;

Στο Νέστο, τελειώνουν τα δυτικά σύνορα από Ξάνθη και μετά παίζουν άλλοι κανόνες.
τόσα χρόνια που έπαιρνα τα ΚΤΕΛ Ξάνθης δεν παρατήρησα κάτι. Εσένα μέχρι Θεσσαλονίκη σε κόβω να έχεις ανέβει :lol:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Ιουν 2022, 00:41

mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:31
Naida έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:23


Και επειδή είναι παράλογο το κτελ Ξάνθης πρέπει όλοι να ακολουθήσουν το παράλογο; είναι δυνατόν να γίνεται παρατήρηση το 2022 για το τι φοράει μια επιβάτης στο κτελ που πληρώνει για την μεταφορά της; καλά έκαναν και το έκαναν viral να μαζευτούν οι παράλογοι που το έχουν και κανόνα.

Δεν είναι παράλογο το να μην επιτρέπει το ΚΤΕΛ επιβάτες να μπαίνουν με τα μαγιό. Τώρα εσύ λες οτι είναι ΤΟΠΑΚΙ ο άλλος το είδε για μαγιό. Δε σου αρέσουν οι κανόνες του ΚΤΕΛ , μπορείς να διαμαρτηρηθείς στου υπεύθυνους του ΚΤΕΛ, μπορείς να μην ξαναπάρεις ΚΤΕΛ, μπορείς να πας νομικά αν παραβιάζεται κάποιο άρθρο του συντάγματος. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος αντιμετώπισης. Όχι να γκαρίζουμε και να απειλούμε με ένα κινητό στο χέρι που καταγράφει.
Δεν είδα τι φόραγε η κοπέλα είναι θολό. Πολύ καλά έκαναν και τράβηξαν βίντεο και έγινε viral. Αν πήγαιναν στα κτελ απλά να διαμαρτυτηθούν θα τους έγραφαν στα @@ τους. Τώρα δεν μπορούν. Ο οδηγός μπορούσε απλά να μην ακολουθήσει το παράλογο. Αν είναι κανονισμός του κτελ να φώναζε την αστυνομία.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24418
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Ιουν 2022, 00:43

mao mao έγραψε:
29 Ιουν 2022, 00:31
Δεν είναι παράλογο το να μην επιτρέπει το ΚΤΕΛ επιβάτες να μπαίνουν με τα μαγιό. Τώρα εσύ λες οτι είναι ΤΟΠΑΚΙ ο άλλος το είδε για μαγιό. Δε σου αρέσουν οι κανόνες του ΚΤΕΛ , μπορείς να διαμαρτηρηθείς στου υπεύθυνους του ΚΤΕΛ, μπορείς να μην ξαναπάρεις ΚΤΕΛ, μπορείς να πας νομικά αν παραβιάζεται κάποιο άρθρο του συντάγματος. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος αντιμετώπισης. Όχι να γκαρίζουμε και να απειλούμε με ένα κινητό στο χέρι που καταγράφει.
κι εμένα ως πιο λογική μου φαίνεται η εξήγησή σου. Δεν θέλουν κάποιον με μαγιό ή χωρίς ρούχο γιατί αυτό το υλικό των καθισμάτων των πούλμαν καθαρίζει αρκετά δύσκολα. Για τον ίδιο λόγο δεν σε αφήνουν να πάρεις μαζί σου τυρόπιτα/καφέ ενώ σε αστικό λεωφορείο μπορεί να μη σου πει κανένας τίποτα.
Σιγά μη σοκαρίστηκε ο οδηγός που είδε κοπέλα με τοπ ή μαγιό.

Και στην τελική αυτός είναι υπάλληλος και ακολουθεί ότι οδηγίες έχει. Αν κάνει του κεφαλιού του τον καταγγέλεις αρμοδίως και πληρώνει το λάθος του.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4362
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Χριστιανοταλιμπάν οδηγός ΚΤΕΛ θέλει να κατεβάσει κοπέλα που φοράει τοπακι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 29 Ιουν 2022, 00:43

Κάτι άσχετο. Από που προκύπτει ότι είναι χριστιανοταλιμπάν;

Και εγώ άθεος είμαι αλλά δεν κάνω demonize τους θρήσκους για όλα τα κακά του κόσμου.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών