Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27076
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 30 Ιουν 2022, 12:16

Στο τελος να δειτε που θα υποχρεωθουν ολες οι γυναικες να παρουν πτυχιο γυναικολογιας για να αυτοεξεταζονται και να αποφυγουν τον υποτιθεμενο βιασμο απο γυναικολογους.

Αλλα ακομα και εκει δεν ειμαι σιγουρος. Καποια μουρλη θα καταγγειλει τον εαυτο της για "αυτοβιασμο"
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69773
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Ιουν 2022, 12:19

Με κάλυψε απολύτως η άποψη της Τριανταφύλλου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 04 Ιούλ 2022, 20:26

Εγω παντως εχω ακουσει και τις δυο αποψεις. Μια πρωην μου ειχε πει πως προτιμα ηλικιωμενο αντρα γυναικολογο γιατι απλα το βλεπει σαν δουλεια ενω οι γυναικες γυναικολογοι ειναι συχνα επικριτικες με τις νεοτερες γυναικες που εχουν σεξουαλικη ζωη. Μια αλλη που ζει στη Νορβηγια μου ειπε πως στο μαιευτηριο που γεννησε, οι μονοι αντρες ηταν οι συντροφοι των γυναικων που περιμεναν και ολο το ιατρικο, νοσηλευτικο και διοικητικο προσωπικο ηταν γυναικες.


Επισης γκουκλισα gynecologist sex abuse και απο τις δημοσιευσεις που βρηκα δεν φαινεται κατι και τοσο σπανιο. Βρηκα επισης και αυτο
https://www.protothema.gr/greece/articl ... -gunaikon/
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 06 Ιούλ 2022, 00:30

Μάλλον το αντίστροφο ισχύει. Είναι τεράστιο ρίσκο να είσαι ανδρας γυναικολόγος στις μέρες μας. Βλέπεις καθημερινά δεκάδες γυναίκες σε κατάσταση άβολη στρεσογόνος για αυτές. Με 3% του πληθυσμού με ψυχικά νοσήματα κάποια στιγμή δεν είναι απίθανο να πεσεις σε κάποια με όχι και τόσο καθαρή νόηση να το πούμε ευγενικά. Αντε μετά να τρέχεις συνέχεια. Και τι θα κάνεις θα βάλεις κάμερες όπως πχ τα μαγαζιά γραφεία; φυσικά δεν γίνεται.
Και εκπαιδευτικός νομίζω το ίδιο έχουν γίνει υπερβολικά πολλές οι υποθέσεις ή "υποθέσεις" ποιος ξέρει τι είναι αλήθεια. Λες και δεν βρίσκει ο κόσμος να πηδήξει στις μέρες μας. Καλό είναι άντρες εκπαιδευτικοί να αποφεύγουν οτιδήποτε εξωδιδακτικό. ολοι μαζί στην τάξη όλοι έξω και στο καλό.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 06 Ιούλ 2022, 00:53

Airman68 έγραψε:
30 Ιουν 2022, 12:11
Παπαριές. Αν το πρόβλημα είναι οι άντρες γυναικολόγοι, αρκεί να σταματήσουν οι γυναίκες να τους επισκέπτονται, δεν τις υποχρεώνει κανείς...

Α, δεν κατάλαβες! Αν δεν ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ, δε μπορούν. Μόνο δια της επιβολής και της απαγόρευσης ενεργούνε.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25515
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Μήπως είναι τελικά και οι γυναικολόγοι βιαστές;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 06 Ιούλ 2022, 01:03

Νημα για γυναικολογους και οι σχολιαστες ειναι ολοι μεσηλικες αντρες. Πχορουμ. Δε μπορειτε ρε να εχετε αποψη για ολα τα θεματα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών