Ιδιωτικές παραλίες;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιουν 2022, 11:31

λοιπόν τις προάλλες είμαι στην παραλία Ν. Μαρμαρά Χαλκιδικής και περπατάω αμέριμνος. Σε κάποια φαση πλησιάζω την παραλία του πόρτο καρά όπου κι ένα αγόρι με μακριά παντελόνια με πληροφορεί ότι απαγορεύεται η είσοδος. Ερώτημα. Έλεγε μαλακίες; Δεν είχε μια πινακίδα που να λέει κάτι τέτοιο και δεν είμαι βέβαιος ότι πραγματικά απαγορεύεται να περπατάς σε οποιαδήποτε παραλία της ελλάδας. Έχετε γνωση;

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 30 Ιουν 2022, 11:33

Στην Αθήνα έχει πολλές παραλίες με είσοδο αλλά αν πας κολυμπώντας δε νομίζω ότι θα σου πουν κάτι. Το άλλο είναι μήπως σου είπε ότι οι εγκαταστάσεις είναι για τους πελάτες, πχ ξαπλωστρες κτλ?

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιουν 2022, 11:42

EKPLIKTIKOS έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:33
Στην Αθήνα έχει πολλές παραλίες με είσοδο αλλά αν πας κολυμπώντας δε νομίζω ότι θα σου πουν κάτι. Το άλλο είναι μήπως σου είπε ότι οι εγκαταστάσεις είναι για τους πελάτες, πχ ξαπλωστρες κτλ?
οκ. Εγώ ρωτάω αν ξέρει κανείς τι ισχύει από νόμους. Νομίζω ότι ακόμα και σε παραλίες με είσοδο κανείς δεν θα σου απαγορεύσει να περάσεις εαν δεν έχεις σκοπό να κάτσεις στις ξαπλώστρες τους.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7289
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 30 Ιουν 2022, 11:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:42
EKPLIKTIKOS έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:33
Στην Αθήνα έχει πολλές παραλίες με είσοδο αλλά αν πας κολυμπώντας δε νομίζω ότι θα σου πουν κάτι. Το άλλο είναι μήπως σου είπε ότι οι εγκαταστάσεις είναι για τους πελάτες, πχ ξαπλωστρες κτλ?
οκ. Εγώ ρωτάω αν ξέρει κανείς τι ισχύει από νόμους. Νομίζω ότι ακόμα και σε παραλίες με είσοδο κανείς δεν θα σου απαγορεύσει να περάσεις εαν δεν έχεις σκοπό να κάτσεις στις ξαπλώστρες τους.
Με νομο πρέπει να παραμένει ελεύθερο το 50% του αιγιαλού και της παραλίας.

https://www.capital.gr/epixeiriseis/345 ... xaplostres
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιουν 2022, 11:49

Unique έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:42
EKPLIKTIKOS έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:33
Στην Αθήνα έχει πολλές παραλίες με είσοδο αλλά αν πας κολυμπώντας δε νομίζω ότι θα σου πουν κάτι. Το άλλο είναι μήπως σου είπε ότι οι εγκαταστάσεις είναι για τους πελάτες, πχ ξαπλωστρες κτλ?
οκ. Εγώ ρωτάω αν ξέρει κανείς τι ισχύει από νόμους. Νομίζω ότι ακόμα και σε παραλίες με είσοδο κανείς δεν θα σου απαγορεύσει να περάσεις εαν δεν έχεις σκοπό να κάτσεις στις ξαπλώστρες τους.
Με νομο πρέπει να παραμένει ελεύθερο το 50% του αιγιαλού και της παραλίας.

https://www.capital.gr/epixeiriseis/345 ... xaplostres
Το ήξερα ότι μου έλεγε μαλακίες. Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα στα μουνόσκυλα που θα μου πουνε που νανπερπατήσω.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7289
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 30 Ιουν 2022, 12:01

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:49
Unique έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:42


οκ. Εγώ ρωτάω αν ξέρει κανείς τι ισχύει από νόμους. Νομίζω ότι ακόμα και σε παραλίες με είσοδο κανείς δεν θα σου απαγορεύσει να περάσεις εαν δεν έχεις σκοπό να κάτσεις στις ξαπλώστρες τους.
Με νομο πρέπει να παραμένει ελεύθερο το 50% του αιγιαλού και της παραλίας.

https://www.capital.gr/epixeiriseis/345 ... xaplostres
Το ήξερα ότι μου έλεγε μαλακίες. Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα στα μουνόσκυλα που θα μου πουνε που νανπερπατήσω.
Παρε και κανα γατακι η σκυλακι μαζι σου σε περιπτωση που παιξει τσαμπουκας.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 30 Ιουν 2022, 12:07

Unique έγραψε:
30 Ιουν 2022, 12:01
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:49
Unique έγραψε:
30 Ιουν 2022, 11:46


Με νομο πρέπει να παραμένει ελεύθερο το 50% του αιγιαλού και της παραλίας.

https://www.capital.gr/epixeiriseis/345 ... xaplostres
Το ήξερα ότι μου έλεγε μαλακίες. Θα ξαναπάω την άλλη εβδομάδα στα μουνόσκυλα που θα μου πουνε που νανπερπατήσω.
Παρε και κανα γατακι η σκυλακι μαζι σου σε περιπτωση που παιξει τσαμπουκας.
καλά δε θα πάρω τίποτα μόνος μου θα πάω. Απλούστατα θα τους πω να καλέσουν την αστυνομία αν κάνω κάτι παράνομο.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ιδιωτικές παραλίες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 30 Ιουν 2022, 13:56

λες αν παω στον σκορπιο να κανω μπανακι, να μην που παιξει με την καλασνικοφα ο βατσιμανης του αμπραμοβιτς;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών