Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 25 Νοέμ 2022, 10:08

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 07:55
«Αποφάσισα να παραδοθώ και είμαι έτοιμος για αυτό. Είμαι συγκλονισμένος, δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω αυτό που έγινε», υπογράμμισε ο 26χρονος και συνέχισε προσθέτοντας πως είναι πολύ στεναχωρημένος για αυτό που έγινε με την 21χρονη. «Στο αυτοκίνητο ήμουν με μία φίλη μου και πηγαίναμε προς τα Λαδάδικα και ξαφνικά ακούσαμε ένα πολύ δυνατό μπάμ. Εμείς δεν είχαμε δει τίποτα, φαίνεται πως το κορίτσι πετάχτηκε τελείως στα ξαφνικά. Εμείς περνούσαμε κανονικά με πράσινο φανάρι, δεν έτρεχα καν, πήγαινα με ούτε 50 χιλιόμετρα. Και ξαφνικά έγινε αυτό. Τρόμαξα», επισήμανε.

Συνεχίζοντας, ανέφερε ότι αποφάσισε να φύγει από το σημείο του τροχαίου γιατί είχε δικαστικό παρελθόν και δεν είχε επίσημα έγγραφα παραμονής στη χώρα.

«Η κοπέλα πετάχτηκε ξαφνικά μπροστά μου με ένα κινητό στο χέρι και ούτε πρόλαβα να αντιδράσω. Πάτησα φρένο και πετάχτηκε πίσω το αυτοκίνητο γιατί γλίστρησε. Το κορίτσι έπεσε πάνω στο αμάξι. Έβαλα μετά ταχύτητα. Μαζεύτηκε πολύ γρήγορα κόσμος εκεί και αισθάνθηκα πως την κοπέλα θα τη βοηθήσει ο κόσμος. Και έτσι έφυγα. Φοβήθηκα γιατί έχω και παρελθόν με δικαστικές υποθέσεις, δεν έχω και επίσημα έγγραφα παραμονής στη χώρα και φοβήθηκα ότι θα με απελάσουν από τη χώρα. Έφυγα και σκεφτόμουν τι πρέπει να κάνω. Έχω τρεις μέρες να κοιμηθώ», πρόσθεσε ο 26χρονος και κατέληξε λέγοντας πως «δεν μπορώ να ηρεμήσω. Ζητάω μια μεγάλη συγγνώμη από την οικογένεια της. Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να της κάνω κακό. Προσπαθούσα τόσες μέρες να ενημερώνομαι να δω τι κάνει το κορίτσι, αν υπάρχουν ελπίδες. Είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω ό,τι χρειαστεί».

https://www.voria.gr/article/parasirsi- ... -26chronos
Η δύστυχη κοπέλα ειναι ανιψιά φίλης
Ο σκαταλβανός ήταν τιγκα στη μαστούρα και προκλητικός του στυλ "Ναι οκ αλλά δε πέρασε απο διάβαση"
Σεσημασμένο καθίκι πρεζέμπορας.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12811
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 25 Νοέμ 2022, 10:09

Ένα σύννεφο να πέσω που ήταν Αλβανός ο δράστης

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10313
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 25 Νοέμ 2022, 10:13

Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 10:08
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 07:55
«Αποφάσισα να παραδοθώ και είμαι έτοιμος για αυτό. Είμαι συγκλονισμένος, δεν μπορώ ακόμα να πιστέψω αυτό που έγινε», υπογράμμισε ο 26χρονος και συνέχισε προσθέτοντας πως είναι πολύ στεναχωρημένος για αυτό που έγινε με την 21χρονη. «Στο αυτοκίνητο ήμουν με μία φίλη μου και πηγαίναμε προς τα Λαδάδικα και ξαφνικά ακούσαμε ένα πολύ δυνατό μπάμ. Εμείς δεν είχαμε δει τίποτα, φαίνεται πως το κορίτσι πετάχτηκε τελείως στα ξαφνικά. Εμείς περνούσαμε κανονικά με πράσινο φανάρι, δεν έτρεχα καν, πήγαινα με ούτε 50 χιλιόμετρα. Και ξαφνικά έγινε αυτό. Τρόμαξα», επισήμανε.

Συνεχίζοντας, ανέφερε ότι αποφάσισε να φύγει από το σημείο του τροχαίου γιατί είχε δικαστικό παρελθόν και δεν είχε επίσημα έγγραφα παραμονής στη χώρα.

«Η κοπέλα πετάχτηκε ξαφνικά μπροστά μου με ένα κινητό στο χέρι και ούτε πρόλαβα να αντιδράσω. Πάτησα φρένο και πετάχτηκε πίσω το αυτοκίνητο γιατί γλίστρησε. Το κορίτσι έπεσε πάνω στο αμάξι. Έβαλα μετά ταχύτητα. Μαζεύτηκε πολύ γρήγορα κόσμος εκεί και αισθάνθηκα πως την κοπέλα θα τη βοηθήσει ο κόσμος. Και έτσι έφυγα. Φοβήθηκα γιατί έχω και παρελθόν με δικαστικές υποθέσεις, δεν έχω και επίσημα έγγραφα παραμονής στη χώρα και φοβήθηκα ότι θα με απελάσουν από τη χώρα. Έφυγα και σκεφτόμουν τι πρέπει να κάνω. Έχω τρεις μέρες να κοιμηθώ», πρόσθεσε ο 26χρονος και κατέληξε λέγοντας πως «δεν μπορώ να ηρεμήσω. Ζητάω μια μεγάλη συγγνώμη από την οικογένεια της. Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση να της κάνω κακό. Προσπαθούσα τόσες μέρες να ενημερώνομαι να δω τι κάνει το κορίτσι, αν υπάρχουν ελπίδες. Είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω ό,τι χρειαστεί».

https://www.voria.gr/article/parasirsi- ... -26chronos
Η δύστυχη κοπέλα ειναι ανιψιά φίλης
Ο σκαταλβανός ήταν τιγκα στη μαστούρα και προκλητικός του στυλ "Ναι οκ αλλά δε πέρασε απο διάβαση"
Σεσημασμένο καθίκι πρεζέμπορας.
Εν τω μεταξύ οι αυτόπτες μάρτυρες λένε πως έκανε «μαγκιές», δηλαδή κωλιές και σπινιαρίσματα υποθέτω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Λίνο Βεντούρα την 25 Νοέμ 2022, 10:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12811
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 25 Νοέμ 2022, 10:14

Θα καλέσει στο Μαξίμου ο Κούλης μερικούς Αλβανούς για αντισταθμιστικά και όλα καλά

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 25 Νοέμ 2022, 10:20

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 10:13
Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 10:08
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 07:55
Η δύστυχη κοπέλα ειναι ανιψιά φίλης
Ο σκαταλβανός ήταν τιγκα στη μαστούρα και προκλητικός του στυλ "Ναι οκ αλλά δε πέρασε απο διάβαση"
Σεσημασμένο καθίκι πρεζέμπορας.
Εν τω μεταξύ οι αυτόπτες μάρτυρες λένε πως έκανε «μαγκιές», δηλαδή κωλιές και σπινθηρίσματα υποθέτω.
Ναι ρε ακριβώς, η γνωστή μου μου μετέφερε πως καμια σχέση αυτά που λέει πως "το σκεφτομαι ολη μέρα και πουτσες", πολύ προκλητικός του στυλ "γιατι δε πέρασε απο διάβαση; αυτη δε φταίει;", αστυνομικοί είπαν πως ειναι γνωστό νόπανο και δε παραδόθηκε, τον τσίμπησαν.
Τωρα είναι γνωστός στις αρχές και τον έχουν εδώ να τριγυρνάει χωρίς χαρτιά; τι όμορφα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21096
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 25 Νοέμ 2022, 10:40

Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 10:20
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 10:13
Ερμής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 10:08


Η δύστυχη κοπέλα ειναι ανιψιά φίλης
Ο σκαταλβανός ήταν τιγκα στη μαστούρα και προκλητικός του στυλ "Ναι οκ αλλά δε πέρασε απο διάβαση"
Σεσημασμένο καθίκι πρεζέμπορας.
Εν τω μεταξύ οι αυτόπτες μάρτυρες λένε πως έκανε «μαγκιές», δηλαδή κωλιές και σπινθηρίσματα υποθέτω.
Ναι ρε ακριβώς, η γνωστή μου μου μετέφερε πως καμια σχέση αυτά που λέει πως "το σκεφτομαι ολη μέρα και πουτσες", πολύ προκλητικός του στυλ "γιατι δε πέρασε απο διάβαση; αυτη δε φταίει;", αστυνομικοί είπαν πως ειναι γνωστό νόπανο και δε παραδόθηκε, τον τσίμπησαν.
Τωρα είναι γνωστός στις αρχές και τον έχουν εδώ να τριγυρνάει χωρίς χαρτιά; τι όμορφα.
Αλί στην κοπέλα και την οικογένεια της. Η κοπέλα δεν πάει καλά. Δεν πάει καθόλου καλά. Ακόμη και η μητέρα που σα μητέρα πάντα έχει ελπίδα, έχει απογοητευτεί με την κατάσταση της. Μιλάμε ρε γαμώτο για μία νέα κοπέλα που πήγε να σπουδάσει και μάλιστα μία δύσκολη σχολή. Όχι ότι θα είχα διαφορά αν δεν ήταν νέα ή δεν έχει λίωσει στο διάβασμα. :cry
Το κάθαρμα, αυτό και άλλα πολλά, ποτέ δε θα πληρώσουν. Αυτοί που κυβερνούν έχουν διαλύσει τις υπηρεσίες της τροχαίας και έχουν εξευτελίσει τις ποινές.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23294
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 25 Νοέμ 2022, 10:53

Χθές έδειξε μια ελάχιστη βελτίωση αλλά και οι γονεις ειναι πεπεισμένοι πως τελειωσε
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Μπεκρής
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2019, 15:34

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπεκρής » 25 Νοέμ 2022, 11:00

Η λύση για όλα αυτά ειναι να μην ψηφίζουμε δικηγόρους για βουλευτές. Η ΝΔ έκανε κακούργημα τον τροχαίο με τραυματισμό ή θάνατο, εφόσον ο οδηγός είναι μεθυσμένος, κάνει επικίνδυνους ελιγμούς (ασαφές) ή τρέχει με υπερβολική ταχύτητα ( άνω των 40 km/h) σε σχέση με το όριο. Τα δύο τελευταία δεν αποδεικνύονται στο δικαστήριο εύκολα.
Άφησε όμως ένα τεράστιο παράθυρο, του τροχαίου με εγκατάλειψη. Οπότε φεύγουν, ξεμεθουν, παραδίνονται, πλημμέλημα, 5,5 χρόνια καθρειξη max, έξω με αναστολή.

Και η ερώτηση είναι γιατί δεν κάνουν κακούργημα το τροχαίο με εγκατάλειψη;

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21096
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 25 Νοέμ 2022, 11:04

Μπεκρής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 11:00
Η λύση για όλα αυτά ειναι να μην ψηφίζουμε δικηγόρους για βουλευτές. Η ΝΔ έκανε κακούργημα τον τροχαίο με τραυματισμό ή θάνατο, εφόσον ο οδηγός είναι μεθυσμένος, κάνει επικίνδυνους ελιγμούς (ασαφές) ή τρέχει με υπερβολική ταχύτητα ( άνω των 40 km/h) σε σχέση με το όριο. Τα δύο τελευταία δεν αποδεικνύονται στο δικαστήριο εύκολα.
Άφησε όμως ένα τεράστιο παράθυρο, του τροχαίου με εγκατάλειψη. Οπότε φεύγουν, ξεμεθουν, παραδίνονται, πλημμέλημα, 5,5 χρόνια καθρειξη max, έξω με αναστολή.

Και η ερώτηση είναι γιατί δεν κάνουν κακούργημα το τροχαίο με εγκατάλειψη;
Δεν προλαβαίνουν. Ασχολούνται με αστειότητες. Αν δεις το κανάλι της βουλής θα το καταλάβεις. Οι δικηγόροι στην Ελλάδα παίζει να είναι οι περισσότεροι στην Ελλάδα. Η βουλή είναι γεμάτη από δαύτους και αυτό που κοιτούν είναι να κάνουν πιο ασαφείς τους νόμους και πιο ευνοϊκούς για τους κατηγορουμένους ούτως ώστε να έχουν δουλειά.

Μπεκρής
Δημοσιεύσεις: 449
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2019, 15:34

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπεκρής » 25 Νοέμ 2022, 12:23

Εμπεδοκλής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 11:04
Μπεκρής έγραψε:
25 Νοέμ 2022, 11:00
Η λύση για όλα αυτά ειναι να μην ψηφίζουμε δικηγόρους για βουλευτές. Η ΝΔ έκανε κακούργημα τον τροχαίο με τραυματισμό ή θάνατο, εφόσον ο οδηγός είναι μεθυσμένος, κάνει επικίνδυνους ελιγμούς (ασαφές) ή τρέχει με υπερβολική ταχύτητα ( άνω των 40 km/h) σε σχέση με το όριο. Τα δύο τελευταία δεν αποδεικνύονται στο δικαστήριο εύκολα.
Άφησε όμως ένα τεράστιο παράθυρο, του τροχαίου με εγκατάλειψη. Οπότε φεύγουν, ξεμεθουν, παραδίνονται, πλημμέλημα, 5,5 χρόνια καθρειξη max, έξω με αναστολή.

Και η ερώτηση είναι γιατί δεν κάνουν κακούργημα το τροχαίο με εγκατάλειψη;
Δεν προλαβαίνουν. Ασχολούνται με αστειότητες. Αν δεις το κανάλι της βουλής θα το καταλάβεις. Οι δικηγόροι στην Ελλάδα παίζει να είναι οι περισσότεροι στην Ελλάδα. Η βουλή είναι γεμάτη από δαύτους και αυτό που κοιτούν είναι να κάνουν πιο ασαφείς τους νόμους και πιο ευνοϊκούς για τους κατηγορουμένους ούτως ώστε να έχουν δουλειά.
Δεν διαφωνώ, άφησαν ανοιχτό το παράθυρο για το hit and run, ώστε οι πελάτες τους να μην μπαίνουν φυλακή.
Λιγότεροι δικηγόροι στη Βουλή, καλύτερη δικαιοσύνη...

Άβαταρ μέλους
Λόρδος Ταντρίδης
Δημοσιεύσεις: 2032
Εγγραφή: 07 Οκτ 2018, 15:49
Phorum.gr user: Λόρδος Ταντρίδης

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λόρδος Ταντρίδης » 27 Νοέμ 2022, 19:20

Πέθανε η κοπέλα …

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Νοέμ 2022, 20:01

Λόρδος Ταντρίδης έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 19:20
Πέθανε η κοπέλα …
Στη Θεσσαλονίκη η 21χρονη; Ναι, δυστυχώς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 27 Νοέμ 2022, 20:09

Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2022
Σέρρες: Μπήκε στο αντίθετο ρεύμα και προκάλεσε τροχαίο – 5 τραυματίες.

Εικόνα

Σοβαρό τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το βράδυ της Παρασκευής στις Σέρρες.

Ένας οδηγός, που ήταν υπό την επήρεια αλκοόλ, μπήκε στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας στον δρόμο Σερρών- Σιδηροκάστρου στο ύψος του Μελενικιτσίου, και συγκρούστηκε μετωπικά με αυτοκίνητο. Στο αυτοκίνητο επέβαιναν τέσσερα άτομα τα οποία τραυματίστηκαν, όπως και ο οδηγός του ΙΧ που προκάλεσε το τροχαίο.

Στο σημείο έφτασε άμεσα ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, που μετέφερε τους πέντε ελαφρά τραυματίες στο Γενικό Νοσοκομείο Σερρών.


https://www.enikos.gr/society/serres-bi ... s/1889601/



27 Νοεμβρίου, 2022
Χειροπέδες σε άνδρα στον Πύργο – Οδηγούσε μεθυσμένος τα ξημερώματα.

Εικόνα

Αναστάτωση προκλήθηκε τα ξημερώματα της Κυριακής (27/11) στον Πύργο, καθώς ένας άνδρας οδηγούσε μεθυσμένος.


Πιο συγκεκριμένα, συνελήφθη στον Πύργο, από αστυνομικούς του Τμήματος Τροχαίας Πύργου, ένας άνδρας ελληνικής καταγωγής, διότι σε τροχονομικό έλεγχο που του διενεργήθηκε, διαπιστώθηκε ότι οδηγούσε αυτοκίνητο υπό την επήρεια μέθης.
https://lawandorder.gr/pyrgos-synelifth ... thysmenos/

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Νοέμ 2022, 21:55

Εικόνα


Το χτύπησε μία το κορίτσι το έριξε κάτω, έκανε όπισθεν να απεγκλωβιστεί και να φύγει, το πάτησε στο κεφάλι και έγινε μπουχός. Γνωστή μου που μένει Καμάρα, έπαθε σοκ.

Κρίμα το κορίτσι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 27 Νοέμ 2022, 23:40

Gherschaagk έγραψε:
27 Νοέμ 2022, 21:55
[img]https://i.postimg.cc/hjbXnznD/IMG- ... .jpg[/img]


Το χτύπησε μία το κορίτσι το έριξε κάτω, έκανε όπισθεν να απεγκλωβιστεί και να φύγει, το πάτησε στο κεφάλι και έγινε μπουχός. Γνωστή μου που μένει Καμάρα, έπαθε σοκ.

Κρίμα το κορίτσι.
κριμα το κοριτσι αλλα ο τυπος πρεπει να παει ΙΣΟΒΙΑ για ανθρωποκτονια απο προθεση ... τοτε θα εχει αποδοθει δικαιοσυνη ... γιατι αν τον αφησουνε ελευθερο και ο πατερας τον βρει και του φυτεψει τιποτε σφαιρες στο κρανιο το κρατος θα φταιει οχι αυτος
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών