Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Να καταργηθεί ο πάσης φύσεως τζόγος?

1. ΝΑΙ είναι απατεωνιά και κλεψιά.
22
71%
2. ΟΧΙ, είμαι βλάκας και μ αρέσει να σκορπαω τον ιδρώτα μου στους απατεώνες.
7
23%
3. Δεν απαντώ είμαι στην κοσμαρα μου
2
6%
 
Σύνολο ψήφων: 31

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 16 Ιούλ 2022, 20:13

Υπάρχουν πολλά θέματα γύρω από τον οπαπικό και μη τζόγο.
Είναι πολυπαραμετρικό το ζήτημα.
Αλλά το τελευταίο που μας χρειάζεται είναι οι κουακέροι-μορμόνοι και τα κουμούνια.

Μου θυμίζει όλη αυτή η ιστορία με τους κουακέρους μιά φορά που ήμουνα 5 χρονών και έχασε η ΑΕΚ από τον Παναθηναϊκό 3-1 για το κύπελλο Πάσχα.
Έγώ άκουγα από το ραδιόφωνο και έκλαιγα, μέχρι που ήρθε από το γήπεδο ο μπαμπάς μου και μου είπε "βρε συ, τα δεύτερα κατέβασε ο Αουρέτνικ - γι αυτό χάσαμε".
Αλλά μέχρι να έρθει ο μπαμπάς ήταν ένας παππούς επισκέπτης στο σπίτι, συνταξιούχος δάσκαλος των θρησκευτικών οργανώσεων, ο οποίος μου άρχισε το κήρυγμα. Μου έλεγε "να ασχολείσαι με τον αθλητισμό της ψυχής" και "το ποδόσφαιρο είναι αμαρτία". Τα άκουσε αυτά και ο μπαμπάς μου και μου είπε "άστον αυτόν, είναι βλάκας".
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 16 Ιούλ 2022, 20:20

wooded glade έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 20:13
Υπάρχουν πολλά θέματα γύρω από τον οπαπικό και μη τζόγο.
Είναι πολυπαραμετρικό το ζήτημα.
Αλλά το τελευταίο που μας χρειάζεται είναι οι κουακέροι-μορμόνοι και τα κουμούνια.

Μου θυμίζει όλη αυτή η ιστορία με τους κουακέρους μιά φορά που ήμουνα 5 χρονών και έχασε η ΑΕΚ από τον Παναθηναϊκό 3-1 για το κύπελλο Πάσχα.
Έγώ άκουγα από το ραδιόφωνο και έκλαιγα, μέχρι που ήρθε από το γήπεδο ο μπαμπάς μου και μου είπε "βρε συ, τα δεύτερα κατέβασε ο Αουρέτνικ - γι αυτό χάσαμε".
Αλλά μέχρι να έρθει ο μπαμπάς ήταν ένας παππούς επισκέπτης στο σπίτι, συνταξιούχος δάσκαλος των θρησκευτικών οργανώσεων, ο οποίος μου άρχισε το κήρυγμα. Μου έλεγε "να ασχολείσαι με τον αθλητισμό της ψυχής" και "το ποδόσφαιρο είναι αμαρτία". Τα άκουσε αυτά και ο μπαμπάς μου και μου είπε "άστον αυτόν, είναι βλάκας".
:o:o:o


Γιατί έκοψα τα τσίπουρα; γαμώτο :wall:

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27043
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 16 Ιούλ 2022, 20:45

lonelyrider έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:19
Στύγιος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:14
Δεν ξέρω από τυχερά παίγνια και δε θέλω να μάθω στα γεράματα, αλλά μακαρίζω το πρακτορείο που υπάρχει κοντά στο σπίτι γιατί με εξυπηρετεί σε όλους τους λογαριασμούς :g030:
Φίλε μιας και πιστεύεις στο Θεό θα σου πρότεινα να μη μπαίνεις καν σε αυτα τα πρακτορεία γιατί αυτα είναι καταραμένα απ το Θεό. Μη με πεις σκοταδιστή αληθεια στο λεω. Νομιζω υπάρχουν και αλλα μερη να πληρωνεις τους λογαριασμους σου. Ούτε 1 ευρω της προμηθειας της πληρωμης λογαριασμων στους αλητες του ΟΠΑΠ.
Ο χριστιανοχομεϊνί! :smt005:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10179
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 16 Ιούλ 2022, 20:57

tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:34
lonelyrider έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:31
tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:29
καλή τύχη και επιτυχία σε όσους παίζουν...ο επιμένων νικά...!!! Καλά κέρδη !!!
Εσύ το λες με καλή καρδιά αλλα στο τέλος ο "επιμένων νικά" στον τζόγο, εχει καταστραφεί.
παίξτε λογικά...10...20...30 Ευρώ τον μήνα ....
όχι ολες σας τις οικονομίες...μην αρρωστήσετε την τύχη σας...
παίξτε για το καλό...
Με 10 ευρώ είναι σίγουρη ήττα
Πρέπει να χεις μια μπάνκα στη στοιχηματική, κάπου 200 ευρώ νομίζω είναι καλά, να μελετάς και να παίζεις
Με 2/8 στοιχήματα συνήθως είσαι στα λεφτά σου, με 3/8 έχεις κερδος
Εγώ πχ ρίχνω κάθε Σάββατο 7-8 δελτία των 10 ευρώ με απόδοση κάπου 4
Αν επαιζα ένα δελτίο των 10 ευρώ εκτός απροοπτου θα είχα χάσει

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 16 Ιούλ 2022, 21:09

lonelyrider έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:27
Αρχέλαος έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 16:47
Aν αφήσουμε στην άκρη τον στοιχηματισμό σε ποδοσφαιρικούς, μπασκετικούς κλπ αγώνες που είναι ξεχωριστή ιστορία, στα αριθμολαχεία όπως τα ΤΖΟΚΕΡ, ΛΟΤΤΟ, ΕΧTRA 5, KINO, ΠΡΟΤΟ, SUPER 3(λίγο διαφορετικό), όποιος παίζει συνέχεια θα βγαίνει χαμένος. Ακόμα και αν κερδίσει ένα μεγάλο ποσό στην αρχή, αν συνεχίζει το παιχνίδι με μεγάλα ποσά θα τα χάσει.

Καλύτερα αντί να παίξει κάποιος 4-5 ευρώ ΚΙΝΟ π.χ. την εβδομάδα, αν είναι το μήνα να δώσει ένα εικοσάρικο, να το κάνει με την μία.
Είναι κάπως πιο πιθανό να κερδίσεις σε παιχνίδι επιλέγοντας πολλούς διαφορετικούς συνδυασμούς για την επόμενη κλήρωση, παρά να κάνεις έναν συνδυασμό και να επιλέξεις κάποιες επαναλήψεις.

Ειδικότερα για ΤΖΟΚΕΡ, το να παίξει κάποιος 0,5 ευρώ που είναι η στήλη αν θυμάμαι καλώς(έχω καιρό να παίξω), σημαίνει να κερδίσει 1 προς 24 εκατομμύρια φορές!
Άρα αν κάποιος θέλει να τζογάρει μικροποσά για τη δική του τσέπη, είναι προτιμότερο να παίζει λιγότερες φορές και περισσότερους συνδυασμούς.
Ανέφερες το ΚΙΝΟ.
Παράδειγμα:
Για να πιάσεις στο ΚΙΝΟ 8 στα 8, η πιθανότητα είναι περίπου 1 στις 230.000.
Αυτό σημαίνει μαθηματικώς μιλώντας ότι θα χαλάσεις 115.000 ευρώ για να το πιάσεις.
Ο ΟΠΑΠ όταν το πιάσεις λοιπόν το 8 στα 8 σου δίνει κέρδος 7.500 ευρώ μικτά. Αν βγάλεις και τους φόρους παιρνεις 6.500 καθαρά νομίζω.
Έδωσες 115.000 ευρώ και παιρνεις πίσω 6.500 συν ότι άλλα ψιλουρια δινει και το 4 στα 8 κτλ. Αντε σου λεω εγω να φτασεις τις 10.000. Θα είσαι χαμένος πάλι 100.000 ευρώ.
Καλά είναι για να φάνε αστακομακαρονάδες στη Μυκονο τα αφεντικα του ΟΠΑΠ αυτό το καλοκαίρι.
λονλι ραιντερ,
εχω 100 ευρω στη τσέπη μου
κερνάω μπύρες μέχρι το πρωί και σουβλάκια :D
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8574
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 16 Ιούλ 2022, 21:16

jason0 έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 20:57
tanipteros έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:34
lonelyrider έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:31


Εσύ το λες με καλή καρδιά αλλα στο τέλος ο "επιμένων νικά" στον τζόγο, εχει καταστραφεί.
παίξτε λογικά...10...20...30 Ευρώ τον μήνα ....
όχι ολες σας τις οικονομίες...μην αρρωστήσετε την τύχη σας...
παίξτε για το καλό...
Με 10 ευρώ είναι σίγουρη ήττα
Πρέπει να χεις μια μπάνκα στη στοιχηματική, κάπου 200 ευρώ νομίζω είναι καλά, να μελετάς και να παίζεις
Με 2/8 στοιχήματα συνήθως είσαι στα λεφτά σου, με 3/8 έχεις κερδος
Εγώ πχ ρίχνω κάθε Σάββατο 7-8 δελτία των 10 ευρώ με απόδοση κάπου 4
Αν επαιζα ένα δελτίο των 10 ευρώ εκτός απροοπτου θα είχα χάσει
30 Ευρώ για ΤΖΟΚΕΡ τον μήνα είναι μια χαρα που παίζω εγώ...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10179
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 16 Ιούλ 2022, 21:18

Το τζόκερ είναι τυχη, το στοίχημα έχει και τυχη αλλά δεν είναι το βασικό

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1244
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 16 Ιούλ 2022, 21:20

ΚΙΝΟ μέχρι ενάμιση ευρώ 3 στήλες και αν δεν είναι ο ιδιοκτήτης εχθρικός μαζί μου μπορεί να παίξω και δεύτερο ή και τρίτο.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3735
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 16 Ιούλ 2022, 21:27

Annibas έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 21:20
ΚΙΝΟ μέχρι ενάμιση ευρώ 3 στήλες και αν δεν είναι ο ιδιοκτήτης εχθρικός μαζί μου μπορεί να παίξω και δεύτερο ή και τρίτο.
Είναι και εχθρικοί κιόλας οι ιδιοκτήτες ΟΠΑΠ? :smt005:
Τι κάνουν δηλαδή πες κανα περιστατικό! Και τα παίρνουν και είναι εχθρικοί? :smt005:
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Annibas
Δημοσιεύσεις: 1244
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022, 18:36

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Annibas » 16 Ιούλ 2022, 21:36

lonelyrider έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 21:27
Annibas έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 21:20
ΚΙΝΟ μέχρι ενάμιση ευρώ 3 στήλες και αν δεν είναι ο ιδιοκτήτης εχθρικός μαζί μου μπορεί να παίξω και δεύτερο ή και τρίτο.
Είναι και εχθρικοί κιόλας οι ιδιοκτήτες ΟΠΑΠ? :smt005:
Τι κάνουν δηλαδή πες κανα περιστατικό! Και τα παίρνουν και είναι εχθρικοί? :smt005:
Ναι είναι, κάποιοι λίγοι όχι όλοι.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 17 Ιούλ 2022, 00:55

lonelyrider έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 17:27
Αρχέλαος έγραψε:
16 Ιούλ 2022, 16:47
Aν αφήσουμε στην άκρη τον στοιχηματισμό σε ποδοσφαιρικούς, μπασκετικούς κλπ αγώνες που είναι ξεχωριστή ιστορία, στα αριθμολαχεία όπως τα ΤΖΟΚΕΡ, ΛΟΤΤΟ, ΕΧTRA 5, KINO, ΠΡΟΤΟ, SUPER 3(λίγο διαφορετικό), όποιος παίζει συνέχεια θα βγαίνει χαμένος. Ακόμα και αν κερδίσει ένα μεγάλο ποσό στην αρχή, αν συνεχίζει το παιχνίδι με μεγάλα ποσά θα τα χάσει.

Καλύτερα αντί να παίξει κάποιος 4-5 ευρώ ΚΙΝΟ π.χ. την εβδομάδα, αν είναι το μήνα να δώσει ένα εικοσάρικο, να το κάνει με την μία.
Είναι κάπως πιο πιθανό να κερδίσεις σε παιχνίδι επιλέγοντας πολλούς διαφορετικούς συνδυασμούς για την επόμενη κλήρωση, παρά να κάνεις έναν συνδυασμό και να επιλέξεις κάποιες επαναλήψεις.

Ειδικότερα για ΤΖΟΚΕΡ, το να παίξει κάποιος 0,5 ευρώ που είναι η στήλη αν θυμάμαι καλώς(έχω καιρό να παίξω), σημαίνει να κερδίσει 1 προς 24 εκατομμύρια φορές!
Άρα αν κάποιος θέλει να τζογάρει μικροποσά για τη δική του τσέπη, είναι προτιμότερο να παίζει λιγότερες φορές και περισσότερους συνδυασμούς.
Ανέφερες το ΚΙΝΟ.
Παράδειγμα:
Για να πιάσεις στο ΚΙΝΟ 8 στα 8, η πιθανότητα είναι περίπου 1 στις 230.000.
Αυτό σημαίνει μαθηματικώς μιλώντας ότι θα χαλάσεις 115.000 ευρώ για να το πιάσεις.
Ο ΟΠΑΠ όταν το πιάσεις λοιπόν το 8 στα 8 σου δίνει κέρδος 7.500 ευρώ μικτά. Αν βγάλεις και τους φόρους παιρνεις 6.500 καθαρά νομίζω.
Έδωσες 115.000 ευρώ και παιρνεις πίσω 6.500 συν ότι άλλα ψιλουρια δινει και το 4 στα 8 κτλ. Αντε σου λεω εγω να φτασεις τις 10.000. Θα είσαι χαμένος πάλι 100.000 ευρώ.
Καλά είναι για να φάνε αστακομακαρονάδες στη Μυκονο τα αφεντικα του ΟΠΑΠ αυτό το καλοκαίρι.
Σωστά.
Το παιχνίδι είναι μαθηματικά δομημένο για να δίνει συγκεκριμένες δυνατότητες.
Στο ΚΙΝΟ ως προς την επιστροφή μέρους των χαμένων χρημάτων "συμφέρει να παίζει κάποιος τετράδες ή επτάδες.
Σε κάθε περίπτωση ο νικητής πληρώνεται από τους παίκτες που δεν κερδίζουν.

Η δική μου ανάλυση είχε να κάνει με το εξής:
Κάποιος είναι διατεθειμένος να ξοδέψει ένα χ ποσό για τζόγο.
Ας πούμε 20 ευρώ το μήνα.
Αντί να παίζει δύο-τρεις κληρώσεις ΚΙΝΟ, πάει μία φορά το μήνα, ρίχνει το 20ρικο σε πολλούς συνδυασμούς, κατά προτίμιση επιλέγοντας τέσσερις αριθμούς ως επτά καλύτερα και αυτό ήταν.
Τώρα, το 20ρικο θα μπορούσε να το...αποταμιεύσει ή να φάει δύο φορές παραπάνω απέξω.
Αλλά και για ψυχαγωγία και χαβαλέ δεν είναι σπατάλη.

Το ζήτημα υπάρχει όταν ιδίως ένας νικητής γλυκαθεί και αρχίζει να παίζει 200αρικά. Τότε θα βρεθεί χαμένος από το ΚΙΝΟ ή όποιο άλλο αριθμολαχείο.
Όπως και όποιος παίζει κάθε μέρα.
Όποιος παίζει σπάνια, μάλλον θα χάσει αλλά ένα μικρό ποσό αναλογικά με τη διασκέδαση του.
Έχω να παίξω καιρό ΚΙΝΟ, είχα μία επιστροφή ενός ποσού( στα 10 ευρώ ξαναπήρα τα 4 ευρώ), έκανα εξαργύρωση.
Την επόμενη φορά που θα παίξω, ό,τι κερδίσω πάλι εξαργύρωση.
Βέβαια αρκετοί θα παρασυρθούν.

Σε ότι αφορά το ΤΖΟΚΕΡ, για μένα έχει νόημα ως εξής:
Όταν σημειώνεται μεγάλο τζακ ποτ, μία φορά το χρόνο, να μαζευτούν 5-10 άτομα και να βάλουν από ένα ποσό 50-100 ευρώ σε ομαδικό δελτίο.
Το πιθανότερο είναι να μη πάρουν ούτε ευρώ, αλλά ευχαρίστως θα ρίσκαρα 100 ευρώ το χρόνο για να γίνει η έκπληξη και να κερδίσω πολλά παραπάνω.
Το να αποταμιεύσω τα 100 ευρώ δεν θα με κάνουν ουσιαστικά πλουσιότερο, ούτε οι εναλλακτικές χρήσης του ποσού αυτού το ίδιο, όταν έτσι και αλλιώς υπάρχει διαθέσιμο εισόδημα.

Εν ολίγοις, ο οικοδεσπότης πάντα κερδίζει ειδάλλως δεν θα υπήρχε παιχνίδι, αν κάποιος παίζει συγκρατημένα χάνει λίγα χρήματα χωρίς να τα στερείται, ενώ έχει τη δυνατότητα να πιστεύει και στην έκπληξη.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών