Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Σεπ 2018, 11:48

Northern Spirit έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:38
Oρισμενοι υποτιμουνε την αξια της ελευθερης επιλογης..Στον κομμουνισμο οποιος επελεγε να ζησει διαφορετικα απο τους υποιλοιπους θα θεωρουνταν εχθρος του λαου και θα τον στελανεν για "επιμορφωση" σε καποιο ψυχιατριο..
γιατί ρε μεγάλε δηλαδή να μη μπορώ να υποτιμήσω εγώ την ελεύθερη επιλογή του να κάνει ο άνθρωπος αρνητικώς εξελικτικά βήματα (προς τα πισω δηλαδή, προς τον πίθηκο) παίζοντάς το αλτέρνατιβ τροφοσυλλέκτης εν έτει 2018 προς '20? Τί δηλαδή, εγώ δεν έχω την ελεύθερη επιλογή να υποτιμώ/επικρίνω αυτη την ελεύθερη επιλογή? Και η μονη σας δικαιολογια για ολη αυτη την παράνοια ειναι ότι "ναι αλλα στο γκακο γκουμουνιζμό στις αρχές του περασμένου αιώνα δούλευαν ολοι με το στανιό 24/7 λιώνοντας τηγάνια σε πύλινα καμίνια για να βγάλουν τον χάλυβα πρώτη δύναμη, αντε ρε δε γκζερετε να εχτιματε τα κάλλη του καπιταλισμού που σου επιτρέπει τουλάχιστον να αναζητείς μόνος σου την τροφή που αυτός αδυνατεί να σου παρέχει!"? Δε μας τα λέτε καλά. :lol:

zteo
Δημοσιεύσεις: 10168
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 14 Σεπ 2018, 11:53

Εγω εχω να προτεινω στους αστικους τροφοσυλλεκτες πως να βαλουν κρεας στην διατροφη τους.Απλα βουτανε και ψαρευουν
Ειτε στον Θερμαικο.
Εικόνα

Ειτε στο Σαρωνικο
Εικόνα

Επισης μπορουν να μαζεψουν φυκια και πλαγκτον εαν τους κανει. :8)
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Nero

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Σεπ 2018, 11:56

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:48
Northern Spirit έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:38
Oρισμενοι υποτιμουνε την αξια της ελευθερης επιλογης..Στον κομμουνισμο οποιος επελεγε να ζησει διαφορετικα απο τους υποιλοιπους θα θεωρουνταν εχθρος του λαου και θα τον στελανεν για "επιμορφωση" σε καποιο ψυχιατριο..
γιατί ρε μεγάλε δηλαδή να μη μπορώ να υποτιμήσω εγώ την ελεύθερη επιλογή του να κάνει ο άνθρωπος αρνητικώς εξελικτικά βήματα (προς τα πισω δηλαδή, προς τον πίθηκο) παίζοντάς το αλτέρνατιβ τροφοσυλλέκτης εν έτει 2018 προς '20? Τί δηλαδή, εγώ δεν έχω την ελεύθερη επιλογή να υποτιμώ/επικρίνω αυτη την ελεύθερη επιλογή? Και η μονη σας δικαιολογια για ολη αυτη την παράνοια ειναι ότι "ναι αλλα στο γκακο γκουμουνιζμό στις αρχές του περασμένου αιώνα δούλευαν ολοι με το στανιό 24/7 λιώνοντας τηγάνια σε πύλινα καμίνια για να βγάλουν τον χάλυβα πρώτη δύναμη, αντε ρε δε γκζερετε να εχτιματε τα κάλλη του καπιταλισμού που σου επιτρέπει τουλάχιστον να αναζητείς μόνος σου την τροφή που αυτός αδυνατεί να σου παρέχει!"? Δε μας τα λέτε καλά. :lol:
γιατί είναι σε italics το "ελεύθερη επιλογή"? Επίσης αυτό με τα εξελικτικά βήματα βήματα προς τα πίσω ακούγεται λίγο παρωχημένο..ειδικά όταν μιλάμε απλά για ένα χόμπι...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23333
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Σεπ 2018, 12:07

Nero έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:56
vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:48
Northern Spirit έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:38
Oρισμενοι υποτιμουνε την αξια της ελευθερης επιλογης..Στον κομμουνισμο οποιος επελεγε να ζησει διαφορετικα απο τους υποιλοιπους θα θεωρουνταν εχθρος του λαου και θα τον στελανεν για "επιμορφωση" σε καποιο ψυχιατριο..
γιατί ρε μεγάλε δηλαδή να μη μπορώ να υποτιμήσω εγώ την ελεύθερη επιλογή του να κάνει ο άνθρωπος αρνητικώς εξελικτικά βήματα (προς τα πισω δηλαδή, προς τον πίθηκο) παίζοντάς το αλτέρνατιβ τροφοσυλλέκτης εν έτει 2018 προς '20? Τί δηλαδή, εγώ δεν έχω την ελεύθερη επιλογή να υποτιμώ/επικρίνω αυτη την ελεύθερη επιλογή? Και η μονη σας δικαιολογια για ολη αυτη την παράνοια ειναι ότι "ναι αλλα στο γκακο γκουμουνιζμό στις αρχές του περασμένου αιώνα δούλευαν ολοι με το στανιό 24/7 λιώνοντας τηγάνια σε πύλινα καμίνια για να βγάλουν τον χάλυβα πρώτη δύναμη, αντε ρε δε γκζερετε να εχτιματε τα κάλλη του καπιταλισμού που σου επιτρέπει τουλάχιστον να αναζητείς μόνος σου την τροφή που αυτός αδυνατεί να σου παρέχει!"? Δε μας τα λέτε καλά. :lol:
γιατί είναι σε italics το "ελεύθερη επιλογή"? Επίσης αυτό με τα εξελικτικά βήματα βήματα προς τα πίσω ακούγεται λίγο παρωχημένο..ειδικά όταν μιλάμε απλά για ένα χόμπι...
γιατί μέσω των αλτέρνατιβ χιπστερορεπορτάζ γενικότερα, τύπου βάης, αθενς βόης, πρόκταγκον κτλ, με αναφορές 24/7 στον τρόπο ζωής των βίγκαν, αστικών τροφοσυλλεκτών, αστικών κυνηγών με δόρυ, αστικών ανθρωποπιθήκων που κανουν μονοζυγο στα κλαδιά των αθηναικών δέντρων και μετά αράζουν λίγο δίπλα στις υδρορροές των αθηναικών πολυκατοικιών να πιουν λιγο καθαρό νεράκι και να χτενίσουν το μονόφρυδό τους κτλ, μόνο ελεύθερη δεν ειναι αυτη η επιλογή.Απλά η φάση ειναι σαν να προσπαθούν να σε σπρώξουν να γίνεις κάτι, απλά για να μην ενοχλείς το Σύστημα.
Επίσης οι πορείες,απεργίες,αφισοκολλήσεις κτλ συμφωνα με κάποιους ειναι "απαρχαιωμένες πρακτικές", ενώ το να υπαρχουν ατομα που το παίζουν τροφοσυλλεκτες εν ετει σχεδον 2020, και ρεπορτάζ που να προσπαθούν να το παρουσιάσουν ολο αυτο ως χόμπι (και οχι ως μαλάκυνση εγκεφάλου) προσδίδοντάς του μια χαριτωμενια, είναι η υπέρτατη πρόοδος, θελετε να μου πείτε! :lol:

Nero

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 14 Σεπ 2018, 12:25

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 12:07
Nero έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:56
vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:48

γιατί ρε μεγάλε δηλαδή να μη μπορώ να υποτιμήσω εγώ την ελεύθερη επιλογή του να κάνει ο άνθρωπος αρνητικώς εξελικτικά βήματα (προς τα πισω δηλαδή, προς τον πίθηκο) παίζοντάς το αλτέρνατιβ τροφοσυλλέκτης εν έτει 2018 προς '20? Τί δηλαδή, εγώ δεν έχω την ελεύθερη επιλογή να υποτιμώ/επικρίνω αυτη την ελεύθερη επιλογή? Και η μονη σας δικαιολογια για ολη αυτη την παράνοια ειναι ότι "ναι αλλα στο γκακο γκουμουνιζμό στις αρχές του περασμένου αιώνα δούλευαν ολοι με το στανιό 24/7 λιώνοντας τηγάνια σε πύλινα καμίνια για να βγάλουν τον χάλυβα πρώτη δύναμη, αντε ρε δε γκζερετε να εχτιματε τα κάλλη του καπιταλισμού που σου επιτρέπει τουλάχιστον να αναζητείς μόνος σου την τροφή που αυτός αδυνατεί να σου παρέχει!"? Δε μας τα λέτε καλά. :lol:
γιατί είναι σε italics το "ελεύθερη επιλογή"? Επίσης αυτό με τα εξελικτικά βήματα βήματα προς τα πίσω ακούγεται λίγο παρωχημένο..ειδικά όταν μιλάμε απλά για ένα χόμπι...
γιατί μέσω των αλτέρνατιβ χιπστερορεπορτάζ γενικότερα, τύπου βάης, αθενς βόης, πρόκταγκον κτλ, με αναφορές 24/7 στον τρόπο ζωής των βίγκαν, αστικών τροφοσυλλεκτών, αστικών κυνηγών με δόρυ, αστικών ανθρωποπιθήκων που κανουν μονοζυγο στα κλαδιά των αθηναικών δέντρων και μετά αράζουν λίγο δίπλα στις υδρορροές των αθηναικών πολυκατοικιών να πιουν λιγο καθαρό νεράκι και να χτενίσουν το μονόφρυδό τους κτλ, μόνο ελεύθερη δεν ειναι αυτη η επιλογή.Απλά η φάση ειναι σαν να προσπαθούν να σε σπρώξουν να γίνεις κάτι, απλά για να μην ενοχλείς το Σύστημα.
Επίσης οι πορείες,απεργίες,αφισοκολλήσεις κτλ συμφωνα με κάποιους ειναι "απαρχαιωμένες πρακτικές", ενώ το να υπαρχουν ατομα που το παίζουν τροφοσυλλεκτες εν ετει σχεδον 2020, και ρεπορτάζ που να προσπαθούν να το παρουσιάσουν ολο αυτο ως χόμπι (και οχι ως μαλάκυνση εγκεφάλου) προσδίδοντάς του μια χαριτωμενια, είναι η υπέρτατη πρόοδος, θελετε να μου πείτε! :lol:
Ποιον υποχρέωσε το vice να πάει να γίνει αστικός τροφοσυλλέκτης μωρέ? :smt005: Το vice αλά παρουσιάζει μια πραγματικότητα και άμα εμπνεύσει και κανένα χαζούλη να πάει να το ακολουθήσει,ε είναι λίγο υπερβολικό να λες ότι του αφαιρεί την ελεύθερη επιλογή και τον αναγκάζει να το κάνει λες και ελέγχει το μυαλό του με τηλεπάθεια. Το πας και πιο πέρα κιόλας και μιλάς για οργανωμένο σχέδιο να μας κάνουν όλους αστικούς τροφοσυλλέκτες για να είμαστε αποχαυνωμένοι και να μην επαναστατούμε. Οκ χαλάρωσε λίγο :lol: κανένας δεν είπε ότι είναι πρόοδος αλλά είναι σίγουρα αποτέλεσμα μιας κάποιας "προόδου". Έχει ελεύθερο χρόνο,χρήμα και αρκετή κοινωνική(και πολιτική) ελευθερία να κάνει ο,τι θέλει. Ως προς το γιατί δεν επαναστατεί ίσως η αιτία να είναι όρι δεν έχει κανένα πρόβλημα με τον κόσμο που ζει ή δεν έχει αρκετά για να προσπαθήσει να τον αλλάξει,όχι γιατί κάποιοι κρατάνε το μυαλό του υπό έλεγχο. Το ότι επιλέγει τώρα να χρησιμοποιήσει αυτά τα προνόμια ια να ακολουθήσει ένα ηλίθιο χομπυ είναι δικό του πρόβλημα όχι του "καπιταλισμού" ή "του συστήματος". Όπως προνόμιο είναι είσαι αντιεμβολιαστής πχ,και ας είναι παράλληλα εξαιρετικά ηλίθιο

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Σεπ 2018, 12:38

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 10:26
Υδράργυρος έγραψε:
14 Σεπ 2018, 08:33
independent_44 έγραψε:
13 Σεπ 2018, 23:21
Πάντως η Αθήνα θα έβγαζε χιλιάδες τόνους λάδι από ελιές που δεν τις μαζεύει κανείς.
Γεμάτα βαρέα μέταλλα και ρύπους θα είναι.
όπως και τα εσπεριδοειδή της Αθηνας,οπως και όλοι οι εκτεθειμένοι καρποί που μασαμπουκιάζουν τα καθυστεροχιπστέρια. Αλλα συμφωνα με τη νοοτροπία του πχορουμ, αυτες τις εξόχως εμβληματικές προσωπικότητες απλά τις ζηλεύουν οι κκεδες, για αυτο τις κράζουν.
ολοι τους κραζουμε, γιατι ειναι ηλιθιοι.

οι κκεδες τους ζηλευουν γιατι ειναι ελευθεροι ηλιθιοι, και εχουν αλλεργια στην ελευθερια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Σεπ 2018, 12:42

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 11:48
αντε ρε δε γκζερετε να εχτιματε τα κάλλη του καπιταλισμού που σου επιτρέπει τουλάχιστον να αναζητείς μόνος σου την τροφή που αυτός αδυνατεί να σου παρέχει!"[/i]? Δε μας τα λέτε καλά. :lol:
μια χαρα τροφη σου παρεχει. απειρως καλυτερη και ευκολοτερη απο την κουκουεδικη εναλλακτικη. αλλα σου επιτρεπει να την αρνηθεις και να κανεις οτι σου καπνισει, οσο ηλιθιο κι αν ειναι, φτανει να μην ενοχλεις το συνανθρωπο σου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 14 Σεπ 2018, 12:42

Αστικός Ταβερνοσυλλέκτης

Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Σεπ 2018, 12:43

vantono έγραψε:
14 Σεπ 2018, 12:07

Επίσης οι πορείες,απεργίες,αφισοκολλήσεις κτλ συμφωνα με κάποιους ειναι "απαρχαιωμένες πρακτικές", ενώ το να υπαρχουν ατομα που το παίζουν τροφοσυλλεκτες εν ετει σχεδον 2020, και ρεπορτάζ που να προσπαθούν να το παρουσιάσουν ολο αυτο ως χόμπι (και οχι ως μαλάκυνση εγκεφάλου) προσδίδοντάς του μια χαριτωμενια, είναι η υπέρτατη πρόοδος, θελετε να μου πείτε! :lol:
οι πορειες και αφισσοκολησεις ενοχλουν το κοινωνικο συνολο. ο βλαμμενος χιπστερ, οχι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 14 Σεπ 2018, 12:49

    Υπάρχει κάποια αξιόπιστη στατιστική πόσοι πεθαίνουν της πείνας καθημερινά στην Αθήνα;
      Σας κάναμε ανθρώπους.
      Πάνος Σκουρλέτης

      Άβαταρ μέλους
      Northern Spirit
      Δημοσιεύσεις: 10759
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

      Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 14 Σεπ 2018, 13:26

      vantono έγραψε:
      14 Σεπ 2018, 11:48
      Northern Spirit έγραψε:
      14 Σεπ 2018, 11:38
      Oρισμενοι υποτιμουνε την αξια της ελευθερης επιλογης..Στον κομμουνισμο οποιος επελεγε να ζησει διαφορετικα απο τους υποιλοιπους θα θεωρουνταν εχθρος του λαου και θα τον στελανεν για "επιμορφωση" σε καποιο ψυχιατριο..
      γιατί ρε μεγάλε δηλαδή να μη μπορώ να υποτιμήσω εγώ την ελεύθερη επιλογή του να κάνει ο άνθρωπος αρνητικώς εξελικτικά βήματα (προς τα πισω δηλαδή, προς τον πίθηκο) παίζοντάς το αλτέρνατιβ τροφοσυλλέκτης εν έτει 2018 προς '20? Τί δηλαδή, εγώ δεν έχω την ελεύθερη επιλογή να υποτιμώ/επικρίνω αυτη την ελεύθερη επιλογή? Και η μονη σας δικαιολογια για ολη αυτη την παράνοια ειναι ότι "ναι αλλα στο γκακο γκουμουνιζμό στις αρχές του περασμένου αιώνα δούλευαν ολοι με το στανιό 24/7 λιώνοντας τηγάνια σε πύλινα καμίνια για να βγάλουν τον χάλυβα πρώτη δύναμη, αντε ρε δε γκζερετε να εχτιματε τα κάλλη του καπιταλισμού που σου επιτρέπει τουλάχιστον να αναζητείς μόνος σου την τροφή που αυτός αδυνατεί να σου παρέχει!"? Δε μας τα λέτε καλά. :lol:
      δεν μιλαμε για λεκτικη υποτιμηση/κριτικη. Απο αυτην κανε οση θες ο καπιταλισμος δεν την απαγορευει..Γι'αυτο εξαλλου και στο καπιταλισμο δεν εχουνε στειλει τα κομμουνια σε αναλογα γκουυλαγκ..

      Απο εκει και περα η διαφορα δεν ειναι στο να ασκησει κριτικη στον τροφοσυλλεκτη η διαφορα ειναι να χρησιμοποιησει την κρατικη εξουσια και βια για να του επιβαλλεις την θεληση σου οπως συ,μβαινει στον κομμουνισμο..
      "Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

      Άβαταρ μέλους
      Αγις
      Δημοσιεύσεις: 25903
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

      Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Σεπ 2018, 15:10

      Ασέβαστος έγραψε:
      14 Σεπ 2018, 12:38
      vantono έγραψε:
      14 Σεπ 2018, 10:26
      Υδράργυρος έγραψε:
      14 Σεπ 2018, 08:33


      Γεμάτα βαρέα μέταλλα και ρύπους θα είναι.
      όπως και τα εσπεριδοειδή της Αθηνας,οπως και όλοι οι εκτεθειμένοι καρποί που μασαμπουκιάζουν τα καθυστεροχιπστέρια. Αλλα συμφωνα με τη νοοτροπία του πχορουμ, αυτες τις εξόχως εμβληματικές προσωπικότητες απλά τις ζηλεύουν οι κκεδες, για αυτο τις κράζουν.
      ολοι τους κραζουμε, γιατι ειναι ηλιθιοι.

      οι κκεδες τους ζηλευουν γιατι ειναι ελευθεροι ηλιθιοι, και εχουν αλλεργια στην ελευθερια.
      :g030:
      ΖΗΝΗΔΕΩΣ

      Άβαταρ μέλους
      Juno
      Δημοσιεύσεις: 17013
      Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

      Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Σεπ 2018, 16:51

      Χαοτικός έγραψε:
      13 Σεπ 2018, 23:00
      Juno έγραψε:
      13 Σεπ 2018, 16:32
      Χαοτικός έγραψε:
      13 Σεπ 2018, 16:26


      Μπα δεν το βλέπω γιατί παίζει να ζηλέψω. Κάνω οικογενειακή ζωή και δεν θέλω να βάλω συγκρούσεις μέσα μου. :D
      Δες το γιατί αν ξαναβγεί ο σύριζα, θα σου χρειαστεί. Εγώ θα έχω πάει στον brother.

      Και τώρα ΣΥΡΙΖΑ έχουμε ξέρεις.
      Κάνε λίγη υπομονή. Τώρα μόλις βγήκαμε στις αγορές και ακόμα δεν μας δάνεισε κανείς, αλλά έχουμε λέει 30 δις και τρώμε τα έτοιμα.
      Μόλις τελειώσουν, μην τολμήσεις να πλησιάσεις την συκιά στο parking του Σκλαβενίτη, στην στάση μετρό Αγία Παρασκευή, πριν φύγω να πάω στου brother, γιατί εκείνα τα σύκα, τα έχω καπαρώσει όσο είμαι εδώ. :smt068
      Leporello έγραψε:
      24 Ιαν 2019, 18:07
      Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
      Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

      Άβαταρ μέλους
      ΜπλεΜπουμπυς
      Δημοσιεύσεις: 20369
      Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
      Τοποθεσία: Πανταχου παρων

      Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 14 Σεπ 2018, 20:26

      Αστοί μνημονιοσυλλέκτες που τρέφονται με το αίμα του λαού ⬇

      Εικόνα

      Εικόνα
      Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

      zteo
      Δημοσιεύσεις: 10168
      Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

      Re: Αστικοί τροφοσυλλέκτες και homo hipstericus

      Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 14 Σεπ 2018, 20:41

      Αυτη ειναι επενδυση για το μελλων.Εστιατορια για αστικους τροφοσυλλεκτες.Θα το ονομασω κιολας ΦΑΤΕ ΟΤΙ ΒΡΕΙΤΕ.
      Θελω ιδεες για το μενου?
      Οπως
      Καναβουροπιτα εξαρχειων
      Ψητα περιστερια συνταγματος
      Βραστα χορτα πεζοδρομιου
      Φρουτοσαλατα Περιστεριου
      Γαρυφαλα παραλιακης με σαλτσα μεταχειρισμενη τεκιλα
      Γαρυφαλα τριτου νεκροταφειου με μεταχειρισμενα κολυβα
      Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

      Απάντηση

      Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

      Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών