Στα ορια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69549
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Σεπ 2018, 11:24

Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:12

Τακούνια είναι, δεν είναι ψεύτικα πόδια.

Μια αφαίρεση δεν μπορείτε να κάνετε; :lol:
το οτι η απατη ειναι ευκολο να ξεσκεπαστει, δεν την κανει λιγοτερο απατη. :102::8)
Το ερώτημα είναι κατά πόσον είστε υπέρ ή κατά στο οτιδήποτε αφορά τις εκφράσεις/εφαρμογές της απάτης στο ερωτικό πεδίο.

Τη γουστάρετε ή όχι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 17 Σεπ 2018, 11:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:24

Το ερώτημα είναι κατά πόσον είστε υπέρ ή κατά στο οτιδήποτε αφορά τις εκφράσεις/εφαρμογές της απάτης στο ερωτικό πεδίο.

Τη γουστάρετε ή όχι;
αλλοι μπορει να γουσταρουν, αλλοι οχι, σε καθε περιπτωση εξακολουθει να ειναι απατη. :8)
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69549
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Σεπ 2018, 11:44

Ασέβαστος έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:24

Το ερώτημα είναι κατά πόσον είστε υπέρ ή κατά στο οτιδήποτε αφορά τις εκφράσεις/εφαρμογές της απάτης στο ερωτικό πεδίο.

Τη γουστάρετε ή όχι;
αλλοι μπορει να γουσταρουν, αλλοι οχι, σε καθε περιπτωση εξακολουθει να ειναι απατη. :8)
Ε, κάτι τέτοιο ξέρω κι εγώ.
Ας πούμε τότε ότι οι πολλοί γουστάρουν το καθεστώς της απάτης αλλά είναι απλώς γκρινιάρηδες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 17 Σεπ 2018, 11:55

διάβασα τις πρώτες σελίδες, είναι εξωφρενικό πόσο εκτόπισμα μαλακίας έχουν κάποιοι σ αυτό το φόρουμ
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 17 Σεπ 2018, 16:10

Naida έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:18


Επίσης δε βάζουμε κάτι ψεύτικο. Ενισχύουμε τα υπάρχοντα.
Ε τώρα με προκαλείς να τη πω τη μαλακία μου..
Δηλαδή αν τραβήξεις κάλτσα εκεί που περιμένεις το σούπερ σεξ;Θα σκεφτείς "οκ μωρέ απλά ενισχύει τα υπάρχοντα";
(ήμουν όσο πιό διακριτικός μπορούσα μέσα στη μαλακία μου!)
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Σεπ 2018, 16:25

waldorf έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:10
Naida έγραψε:
17 Σεπ 2018, 11:18


Επίσης δε βάζουμε κάτι ψεύτικο. Ενισχύουμε τα υπάρχοντα.
Ε τώρα με προκαλείς να τη πω τη μαλακία μου..
Δηλαδή αν τραβήξεις κάλτσα εκεί που περιμένεις το σούπερ σεξ;Θα σκεφτείς "οκ μωρέ απλά ενισχύει τα υπάρχοντα";
(ήμουν όσο πιό διακριτικός μπορούσα μέσα στη μαλακία μου!)
Όχι δε θα σκεφτώ κάτι. Θα φύγω :lol:
Αλλά δεν είναι το ίδιο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 17 Σεπ 2018, 19:23

Naida έγραψε:
16 Σεπ 2018, 19:19
Δε ξέρω αν θα καθόταν. Αλλά αφού την ίδια δουλειά που θα έκανε σε κάποιον με σύνδρομο ντάουν θα έκανε. Ε και τι έγινε που της είπε ψέμμα; Την έβλαψε κάπου;
Τώρα που το λες, σύμφωνα με το παρακάτω
Στην απάτη ο δράστης προξενεί βλάβη ξένης περιουσίας πείθοντας κάποιον να προβεί σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή.
ούτε καν εξαπάτηση δεν είναι, αφού δε της έφαγε λεφτά.

Οπότε, σε τέτοιες περιπτώσεις κοριτσάρα δε μπλέκεσαι με δικαστήρια κλπ, το λύνεις μόνη σου το θέμα κατα πως νομίζεις.

Απ την άλλη πήγα να δω τί θεωρείται σεξουαλική παρενόχληση και συνειδητοποίησα ότι πιθανότατα οι περισσότεροι άνθρωποι του πλανήτη, άντρες και γυναίκες, έχουν παρενοχλήσει κάποιον-κάποια στη διάρκεια της ζωής τους, περισσότερες απο μια, φορές. π.χ.
Τι μπορεί να χαρακτηριστεί ως σεξουαλική παρενόχληση;

Υπάρχουν διάφοροι νομικοί ορισμοί για τη σεξουαλική παρενόχληση, ανάλογα με τη χώρα και τη νομοθεσία, αλλά οι πιο κοινές μορφές σεξουαλικής παρενόχλησης περιλαμβάνουν:

Αφήγηση σεξουαλικών ή πρόστυχων ανέκδοτων done that
Επίδειξη ή διανομή εικόνων ή φωτογραφιών με σεξουαλικό περιεχόμενο done that
Επιστολές, σημειώματα, ηλεκτρονικά μηνύματα, τηλεφωνήματα, ή υλικό σεξουαλικής φύσεως done that ραβασάκια
«Βαθμολόγηση» ατόμων με βάση τα σωματικά τους χαρακτηριστικά done that
Σεξουαλικά σχόλια για την ενδυμασία, την ανατομία ή την εξωτερική εμφάνιση ενός ατόμου done that
Σφύριγμα ή γιουχάισμα
Ήχοι ή χειρονομίες με σεξουαλικά υπονοούμενα όπως ήχους ρουφήγματος, κλείσιμο ματιού ή κινήσεις της λεκάνης done that αμέτρητες οι φορές που έδειξα το μεσαίο δάχτυλο
Άμεσες ή έμμεσες απειλές ή δωροδοκίες για ανεπιθύμητη σεξουαλική δραστηριότητα
Συνεχή αιτήματα για ραντεβού ή σεξ
Βρίσιμο, όπως σκύλα, πουτάνα ή τσούλα done that
Επίμονο κοίταγμα με προσβλητικό τρόπο (να κοιτάζεις επίμονα το στήθος μιας γυναίκας, ή τον πισινό ενός άντρα) done that, ok κοιτούσα χέρια, πλάτες κλπ αλλά μ αυτά φτιάχνομαι εγώ
Ανεπιθύμητες ερωτήσεις για τη σεξουαλική ζωή κάποιου
Ανεπιθύμητη επαφή, αγκάλιασμα, φίλημα, χάιδεμα ή πέρασμα κολλητά από το σώμα κάποιου done that έχω περάσει κολλητά απο πολλούς ανθρώπους
Έμμονη παρακολούθηση ενός ατόμου
Να χαϊδεύεται κάποιος σεξουαλικά μπροστά σε άλλους για να τον βλέπουν
Σεξουαλική επίθεση
Κακοποίηση
Βιασμός.
Σε κανα 2-3 χρόνια αντί για προφυλακτικά, η σημερινή νεολαία θα έχει στα τσαντάκια έγγραφα ώστε να πιστοποιείται κάθε ερωτική δράση

-Καλησπέρα σας, μπορώ να σας μιλήσω
-Φυσικά
-Τότε υπογράψτε εδώ κι εδώ κι εδώ, και ολογράφως μαζί με τον αριθμό ταυτότητάς σας.
-Μήπως μπορώ να σας φλερτάρω κι όλας
-Ναί μου αρέσετε
-Τότε υπογράψτε εδώ κι εδώ κι εδώ, και ολογράφως μαζί με τον αριθμό ταυτότητάς σας.
-Μπορώ να σας κάνω ερωτήσεις προσωπικού περιεχομένου; Τότε υπογράψτε....

Για άγγιγμα, φιλί και σεξ θα χρειάζεται και προσωπική σφραγίδα.

Spiros252 έγραψε:
17 Σεπ 2018, 00:41
Ερώτηση προς της γυναίκες που συμμετέχουν. Αν ήσασταν αποκλειστικές και σας καλούσε κάποιος τέτοιος τύπος, τυχαία το μαθαίνατε ότι δεν είναι άρρωστος (χωρίς να το ξέρει αυτός), τί θα κάνατε;
αναλόγως, αν το αντιλαμβανόμουν στην αρχή, κράξιμο-καταγγελία στην αστυνομία και σε συλλόγους νοσηλευτών να έχουν το νου τους.
Αν είχε προχωρήσει το πράγμα, έχω οργιάζουσα φαντασία, θα ήταν καλά μελετημένη πάντως η όποια πράξη

Spiros252
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 11581
Εγγραφή: 13 Μαρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: Spiros252
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Spiros252 » 17 Σεπ 2018, 19:49

Πωπωπω!!!

«πέρασμα κολλητά από το σώμα κάποιου»
δηλαδή στο μετρό τί να κάνουμε; Δεν ήξερα ότι μπορεί να συλληφθώ σπρώχνοντας να μπω ή να βγω..

Έχει ξεφύγει η κατάσταση..
«Η παρουσία μας επιλέγει από ένα τεράστιο σύνολο μόνο σύμπαντα συμβατά με την ύπαρξή μας.
Αν και είμαστε μικροί και ασήμαντοι σε κοσμικό επίπεδο, αυτό μας κάνει κατά κάποιο τρόπο, κύριους της δημιουργίας»
.
Stephen Hawking

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Σεπ 2018, 20:08

Ίφιδα έγραψε:
17 Σεπ 2018, 19:23
Naida έγραψε:
16 Σεπ 2018, 19:19
Δε ξέρω αν θα καθόταν. Αλλά αφού την ίδια δουλειά που θα έκανε σε κάποιον με σύνδρομο ντάουν θα έκανε. Ε και τι έγινε που της είπε ψέμμα; Την έβλαψε κάπου;
Τώρα που το λες, σύμφωνα με το παρακάτω
Στην απάτη ο δράστης προξενεί βλάβη ξένης περιουσίας πείθοντας κάποιον να προβεί σε πράξη, παράλειψη ή ανοχή.
ούτε καν εξαπάτηση δεν είναι, αφού δε της έφαγε λεφτά.

Οπότε, σε τέτοιες περιπτώσεις κοριτσάρα δε μπλέκεσαι με δικαστήρια κλπ, το λύνεις μόνη σου το θέμα κατα πως νομίζεις.

Απ την άλλη πήγα να δω τί θεωρείται σεξουαλική παρενόχληση και συνειδητοποίησα ότι πιθανότατα οι περισσότεροι άνθρωποι του πλανήτη, άντρες και γυναίκες, έχουν παρενοχλήσει κάποιον-κάποια στη διάρκεια της ζωής τους, περισσότερες απο μια, φορές. π.χ.
Τι μπορεί να χαρακτηριστεί ως σεξουαλική παρενόχληση;

Υπάρχουν διάφοροι νομικοί ορισμοί για τη σεξουαλική παρενόχληση, ανάλογα με τη χώρα και τη νομοθεσία, αλλά οι πιο κοινές μορφές σεξουαλικής παρενόχλησης περιλαμβάνουν:

Αφήγηση σεξουαλικών ή πρόστυχων ανέκδοτων done that
Επίδειξη ή διανομή εικόνων ή φωτογραφιών με σεξουαλικό περιεχόμενο done that
Επιστολές, σημειώματα, ηλεκτρονικά μηνύματα, τηλεφωνήματα, ή υλικό σεξουαλικής φύσεως done that ραβασάκια
«Βαθμολόγηση» ατόμων με βάση τα σωματικά τους χαρακτηριστικά done that
Σεξουαλικά σχόλια για την ενδυμασία, την ανατομία ή την εξωτερική εμφάνιση ενός ατόμου done that
Σφύριγμα ή γιουχάισμα
Ήχοι ή χειρονομίες με σεξουαλικά υπονοούμενα όπως ήχους ρουφήγματος, κλείσιμο ματιού ή κινήσεις της λεκάνης done that αμέτρητες οι φορές που έδειξα το μεσαίο δάχτυλο
Άμεσες ή έμμεσες απειλές ή δωροδοκίες για ανεπιθύμητη σεξουαλική δραστηριότητα
Συνεχή αιτήματα για ραντεβού ή σεξ
Βρίσιμο, όπως σκύλα, πουτάνα ή τσούλα done that
Επίμονο κοίταγμα με προσβλητικό τρόπο (να κοιτάζεις επίμονα το στήθος μιας γυναίκας, ή τον πισινό ενός άντρα) done that, ok κοιτούσα χέρια, πλάτες κλπ αλλά μ αυτά φτιάχνομαι εγώ
Ανεπιθύμητες ερωτήσεις για τη σεξουαλική ζωή κάποιου
Ανεπιθύμητη επαφή, αγκάλιασμα, φίλημα, χάιδεμα ή πέρασμα κολλητά από το σώμα κάποιου done that έχω περάσει κολλητά απο πολλούς ανθρώπους
Έμμονη παρακολούθηση ενός ατόμου
Να χαϊδεύεται κάποιος σεξουαλικά μπροστά σε άλλους για να τον βλέπουν
Σεξουαλική επίθεση
Κακοποίηση
Βιασμός.
Σε κανα 2-3 χρόνια αντί για προφυλακτικά, η σημερινή νεολαία θα έχει στα τσαντάκια έγγραφα ώστε να πιστοποιείται κάθε ερωτική δράση

-Καλησπέρα σας, μπορώ να σας μιλήσω
-Φυσικά
-Τότε υπογράψτε εδώ κι εδώ κι εδώ, και ολογράφως μαζί με τον αριθμό ταυτότητάς σας.
-Μήπως μπορώ να σας φλερτάρω κι όλας
-Ναί μου αρέσετε
-Τότε υπογράψτε εδώ κι εδώ κι εδώ, και ολογράφως μαζί με τον αριθμό ταυτότητάς σας.
-Μπορώ να σας κάνω ερωτήσεις προσωπικού περιεχομένου; Τότε υπογράψτε....

Για άγγιγμα, φιλί και σεξ θα χρειάζεται και προσωπική σφραγίδα.
Αυτό ακριβώς. Δε μπορεί να κατηγορηθεί για εξαπάτηση. Δεν υπάρχει αδίκημα με τη λογική σας.
Το κολλητό πέρασμα το έχεις κάνει επίτηδες σε κάποιον άγνωστο για να τον ερεθίσεις ή να ικανοποιηθείς εσύ σεξουαλικά;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 17 Σεπ 2018, 20:12

Μιλάμε για την νομική λογική, όχι τη δική μας.

Δε λέει πουθενά ότι θα πρέπει να ερεθιστείς σεξουαλικά για να θεωρηθεί σεξουαλική παρενόχληση.

Με το χέρι στην καρδιά, δεν υπάρχει κάτι στα παραπάνω που έχεις κάνει;

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 17 Σεπ 2018, 20:23

Πάμε άλλη μια φορά το ζουμί του ΟΠ:
Ο 31χρονος είχε γράψει την αγγελία ως γυναίκα, με το όνομα Amy, η οποία είχε δήθεν έναν ενήλικο γιο με σύνδρομο Down. H «Amy» ζητούσε μέσω email από τις υποψήφιες νοσοκόμες να «μαλώνουν» τον γιο της όποτε τα έκανε στην πάνα του και να τον βάζουν τιμωρία. Στις οδηγίες δε που τους παρείχε, τους ζητούσε να τον κάνουν συχνά μπάνιο.

Σύμφωνα με την καταγγελία της πρώτης αυτής κοπέλας, χρειάστηκε να κάνει τον 31χρονο μπάνιο τριάντα φορές, πέντε από τις οποίες ο Mechaca παραπονέθηκε ότι «τα γεννητικά του όργανα δεν ήταν αρκετά καθαρά»
Bonus round από άλλη πηγή: Menchaca asked the caregivers to meet him at restaurants to change his dirty diapers in the public bathrooms.

Αλλά νταξ για μερικούς δεν τρέχει τίποτα επειδή και οι γυναίκες καμιά φορά φοράνε σουτιέν με ενίσχυση, αυτά είναι :lol:

Όσο για το αν πρόκειται για έγκλημα σκέψης, έλεος, το ζητούμενο είναι αν γνωρίζοντας την αλήθεια οι νοσοκόμες θα του έκαναν τις ίδιες υποχωρήσεις, το αν όντως κάπου στον κόσμο ζει ένα άτομο στο οποίο αρμόζει τέτοια φροντίδα είναι αδιάφορο. Εννοώ, καταλαβαίνουμε όλοι το νομικό κονσεπτ του να είναι ένα φάρμακο νόμιμο αν το παίρνεις για θεραπεία και παράνομο αν το παίρνεις για διασκέδαση, έτσι;

Aν δεν τις έβαζε να του τα τρίβουν ίσως τη γλίτωνε με κατηγορίες εξαπάτησης και προσβολής προσωπικότητας, αλλά να μαστε.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Σεπ 2018, 20:33

Stalker έγραψε:
17 Σεπ 2018, 20:23
Πάμε άλλη μια φορά το ζουμί του ΟΠ:
Ο 31χρονος είχε γράψει την αγγελία ως γυναίκα, με το όνομα Amy, η οποία είχε δήθεν έναν ενήλικο γιο με σύνδρομο Down. H «Amy» ζητούσε μέσω email από τις υποψήφιες νοσοκόμες να «μαλώνουν» τον γιο της όποτε τα έκανε στην πάνα του και να τον βάζουν τιμωρία. Στις οδηγίες δε που τους παρείχε, τους ζητούσε να τον κάνουν συχνά μπάνιο.

Σύμφωνα με την καταγγελία της πρώτης αυτής κοπέλας, χρειάστηκε να κάνει τον 31χρονο μπάνιο τριάντα φορές, πέντε από τις οποίες ο Mechaca παραπονέθηκε ότι «τα γεννητικά του όργανα δεν ήταν αρκετά καθαρά»
Bonus round από άλλη πηγή: Menchaca asked the caregivers to meet him at restaurants to change his dirty diapers in the public bathrooms.

Αλλά νταξ για μερικούς δεν τρέχει τίποτα επειδή και οι γυναίκες καμιά φορά φοράνε σουτιέν με ενίσχυση, αυτά είναι :lol:

Όσο για το αν πρόκειται για έγκλημα σκέψης, έλεος, το ζητούμενο είναι αν γνωρίζοντας την αλήθεια οι νοσοκόμες θα του έκαναν τις ίδιες υποχωρήσεις, το αν όντως κάπου στον κόσμο ζει ένα άτομο στο οποίο αρμόζει τέτοια φροντίδα είναι αδιάφορο. Εννοώ, καταλαβαίνουμε όλοι το νομικό κονσεπτ του να είναι ένα φάρμακο νόμιμο αν το παίρνεις για θεραπεία και παράνομο αν το παίρνεις για διασκέδαση, έτσι;

Aν δεν τις έβαζε να του τα τρίβουν ίσως τη γλίτωνε με κατηγορίες εξαπάτησης και προσβολής προσωπικότητας, αλλά να μαστε.
Δεν πρόσεξα ότι ρώτησε τέτοιο πράγμα.
Εκεί αλλάζει το θέμα, είμαι πολύ ευαισθητοποιημένος στις ερωτήσεις.
Κάθε 6 δευτερόλεπτα, μια γυναίκα γίνεται θύμα ερωτήσεων. Μην πεις όχι, ζήτα βοήθεια.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 17 Σεπ 2018, 20:59

Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Σεπ 2018, 20:33
Stalker έγραψε: Αλλά νταξ για μερικούς δεν τρέχει τίποτα επειδή και οι γυναίκες καμιά φορά φοράνε σουτιέν με ενίσχυση, αυτά είναι :lol:

Όσο για το αν πρόκειται για έγκλημα σκέψης, έλεος, το ζητούμενο είναι αν γνωρίζοντας την αλήθεια οι νοσοκόμες θα του έκαναν τις ίδιες υποχωρήσεις, το αν όντως κάπου στον κόσμο ζει ένα άτομο στο οποίο αρμόζει τέτοια φροντίδα είναι αδιάφορο. Εννοώ, καταλαβαίνουμε όλοι το νομικό κονσεπτ του να είναι ένα φάρμακο νόμιμο αν το παίρνεις για θεραπεία και παράνομο αν το παίρνεις για διασκέδαση, έτσι;

Aν δεν τις έβαζε να του τα τρίβουν ίσως τη γλίτωνε με κατηγορίες εξαπάτησης και προσβολής προσωπικότητας, αλλά να μαστε.
Δεν πρόσεξα ότι ρώτησε τέτοιο πράγμα.
Εκεί αλλάζει το θέμα, είμαι πολύ ευαισθητοποιημένος στις ερωτήσεις.
Κάθε 6 δευτερόλεπτα, μια γυναίκα γίνεται θύμα ερωτήσεων. Μην πεις όχι, ζήτα βοήθεια.
Έχεις ήδη συναινέσει σε μια κατάσταση που δεν δικαιολογείται εύκολα να πεις όχι, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

Παρεμπιπτόντως, σπίτι έχω έναν τριαντάχρονο νταβραντισμένο γιο με ειδικές ανάγκες, θες να έρθεις να του τον κρατάς ενώ κατουράει; Πληρώνω ωρομίσθιο αχθοφόρου.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42756
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Σεπ 2018, 21:05

Stalker έγραψε:
17 Σεπ 2018, 20:59
Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Σεπ 2018, 20:33
Stalker έγραψε: Αλλά νταξ για μερικούς δεν τρέχει τίποτα επειδή και οι γυναίκες καμιά φορά φοράνε σουτιέν με ενίσχυση, αυτά είναι :lol:

Όσο για το αν πρόκειται για έγκλημα σκέψης, έλεος, το ζητούμενο είναι αν γνωρίζοντας την αλήθεια οι νοσοκόμες θα του έκαναν τις ίδιες υποχωρήσεις, το αν όντως κάπου στον κόσμο ζει ένα άτομο στο οποίο αρμόζει τέτοια φροντίδα είναι αδιάφορο. Εννοώ, καταλαβαίνουμε όλοι το νομικό κονσεπτ του να είναι ένα φάρμακο νόμιμο αν το παίρνεις για θεραπεία και παράνομο αν το παίρνεις για διασκέδαση, έτσι;

Aν δεν τις έβαζε να του τα τρίβουν ίσως τη γλίτωνε με κατηγορίες εξαπάτησης και προσβολής προσωπικότητας, αλλά να μαστε.
Δεν πρόσεξα ότι ρώτησε τέτοιο πράγμα.
Εκεί αλλάζει το θέμα, είμαι πολύ ευαισθητοποιημένος στις ερωτήσεις.
Κάθε 6 δευτερόλεπτα, μια γυναίκα γίνεται θύμα ερωτήσεων. Μην πεις όχι, ζήτα βοήθεια.
Έχεις ήδη συναινέσει σε μια κατάσταση που δεν δικαιολογείται εύκολα να πεις όχι, τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

Παρεμπιπτόντως, σπίτι έχω έναν τριαντάχρονο νταβραντισμένο γιο με ειδικές ανάγκες, θες να έρθεις να του τον κρατάς ενώ κατουράει; Πληρώνω ωρομίσθιο αχθοφόρου.
Αν πληρώνομαι με την ώρα που κατουράει δε νομίζω να συμφέρει, πόσο νερό να πίνει πια.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Στα ορια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 17 Σεπ 2018, 21:12

Ίφιδα έγραψε:
17 Σεπ 2018, 20:12
Μιλάμε για την νομική λογική, όχι τη δική μας.

Δε λέει πουθενά ότι θα πρέπει να ερεθιστείς σεξουαλικά για να θεωρηθεί σεξουαλική παρενόχληση.

Με το χέρι στην καρδιά, δεν υπάρχει κάτι στα παραπάνω που έχεις κάνει;
Σε δικούς μου ανθρώπους έχω κάνει αυτά και χειρότερα. Σε ανθρώπους που τους ξέρω και με ξέρουν και έχουμε ένα διαφορετικό επίπεδο επικοινωνίας. Δε παρεξηγούμαι και δε παρεξηγούνται. Πχ έχω έναν από τη δουλειά που κάθε μέρα θα μου πει κάτι που αν μου το έλεγε άλλος θα έτρωγε μπουκέτο κανονικό. Ενώ ξέρω ότι τα εννοεί, γελάω μέχρι δακρύων. Δε μπορώ να τα θεωρήσω σεξουαλική παρενόχληση. Του απαντάω όμως στο ίδιο ύφος.
Ποτέ δεν έχω αναφέρει, ακουμπήσει, κοιτάξει επίμονα άγνωστο άνθρωπο σε σημείο να τον φέρω σε δύσκολη θέση. Και τον τύπο που θα περάσει κολλητά πάνω σου θα τον καταλάβεις αν στο κάνει επίτηδες και πως κολλάει επάνω σου. Μη μου πεις ότι δεν έχει τύχει να νιώσεις τον άλλον πάνω σου κολλητά περίεργα πχ σε κάποιο λεωφορείο ή σε κάποιο κλαμπ κτλ
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών