student debt(greek edition)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 13 Σεπ 2022, 15:09

Εμπεδοκλής έγραψε:
13 Σεπ 2022, 13:04
vagabondo έγραψε:
13 Σεπ 2022, 10:12
Εμπεδοκλής έγραψε:
13 Σεπ 2022, 09:58


Ναι αλλά σοτ δυτικό κόσμο οι κυνηγοί σκοτώνουν από χόμπυ. Για την πλάκα τους. Για την ευχαρίστηση τους.
Πού είναι το κακό;
Και εσύ τρως γύρο από χόμπι.Φάε τζιτζίκια.
Τύπε μου. Άλλο σκοτώνω για χόμπυ και άλλο τρώω. Ο κυνηγός και ο ψαράς βλέπει το θήραμα του ή την ψαριά του ως έπαθλο.
Είναι αστείο να προσπαθείτε να μου δικαιολογήσετε τον κυνηγό ή τον ερασιτέχνη ψαρά αλλά όχι κάποιον που κλώτσησε ένα γατί. Ο δεύτερος μισεί τα ζώα, έχει ψυχολογικά και είναι εν δυνάμει δολοφόνος και ο πρώτος που κατέχει και πυροβόλο όπλο είναι απλά ένας φιλήσυχος χομπίστας .

Σε λίγο θα μου πεις ότι άλλο πράγμα είναι να βάζεις φόλες για να γλυτώσεις τις όρνιθες σου από τις αλεπούδες και άλλο να βάζεις φόλες για να γλυτώσεις από το δάγκωμα σκύλου...

Καταλαβαίνεις ότι κάπου μπάζει το αφήγημα σου.
ΟΧΙ
Εγώ λέω πως είναι το ίδιο πράμα να βάζεις φόλες σε αλεπούδες ή σκυλιά και το ίδιο πράμα να σκοτώνεις για χόμπι ή για να φας.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: student debt(greek edition)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Σεπ 2022, 15:13

vagabondo έγραψε:
13 Σεπ 2022, 15:09
Εμπεδοκλής έγραψε:
13 Σεπ 2022, 13:04
vagabondo έγραψε:
13 Σεπ 2022, 10:12

Πού είναι το κακό;
Και εσύ τρως γύρο από χόμπι.Φάε τζιτζίκια.
Τύπε μου. Άλλο σκοτώνω για χόμπυ και άλλο τρώω. Ο κυνηγός και ο ψαράς βλέπει το θήραμα του ή την ψαριά του ως έπαθλο.
Είναι αστείο να προσπαθείτε να μου δικαιολογήσετε τον κυνηγό ή τον ερασιτέχνη ψαρά αλλά όχι κάποιον που κλώτσησε ένα γατί. Ο δεύτερος μισεί τα ζώα, έχει ψυχολογικά και είναι εν δυνάμει δολοφόνος και ο πρώτος που κατέχει και πυροβόλο όπλο είναι απλά ένας φιλήσυχος χομπίστας .

Σε λίγο θα μου πεις ότι άλλο πράγμα είναι να βάζεις φόλες για να γλυτώσεις τις όρνιθες σου από τις αλεπούδες και άλλο να βάζεις φόλες για να γλυτώσεις από το δάγκωμα σκύλου...

Καταλαβαίνεις ότι κάπου μπάζει το αφήγημα σου.
ΟΧΙ
Εγώ λέω πως είναι το ίδιο πράμα να βάζεις φόλες σε αλεπούδες ή σκυλιά και το ίδιο πράμα να σκοτώνεις για χόμπι ή για να φας.
Ναι, όχι ακριβώς. Εκτός κι αν κυνηγάς με όπλα που ρίχνουν δηλητηριασμένα βέλη που θα προκαλέσουν αργό και φρικτό θάνατο στο ζώο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών