Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13573
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 14 Σεπ 2022, 08:41

...διορίσου δημόσιος υπάλληλος!
Τι ζούμε ρε μλκς; :fp:
Πρωτοφανείς ευχές - Η Πρόεδρος του Αρείου Πάγου προτρέπει τους «ανίκανους δικαστές» να φύγουν και να πάνε στο Δημόσιο
Το ευχετήριο σημείωμα της Προέδρου του Αρείου Πάγου.

(...)
Τέλος θέλω να συγχαρώ τις συναδέλφους, που ευαισθητοποιήθηκαν, όταν αντιλήφθηκαν πως δεν είχαν τη δυνατότητα για αντικειμενικούς ή υποκειμενικούς λόγους ν΄ ανταποκριθούν στην άρτια άσκηση του λειτουργήματός τους και ζήτησαν την οριστική τους παύση, προκειμένου να διορισθούν στο Δημόσιο. Πρέπει ν΄ αποτελέσουν παράδειγμα προς μίμηση!

Άβαταρ μέλους
unreal
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 08:50
Phorum.gr user: unreal

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από unreal » 14 Σεπ 2022, 10:25

Αυτό ισχύει εδώ και αρκετά χρόνια, δεν είναι κάτι καινούριο. Δεν το βρίσκω τόσο αρνητικό, η δουλειά (ή λειτούργημα, πες το όπως θες) του δικαστή είναι πολύ απαιτητική και πιεστική, κάποιοι δεν καταφέρνουν να ανταποκριθούν. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι ανίκανοι να προσφέρουν σε κάποια άλλη θέση του δημόσιου τομέα, ίσα ίσα που με τις νομικές γνώσεις που διαθέτουν, σίγουρα θα είναι χρήσιμοι.
...in order to satisfy their mania for conquest, lives are squandered...

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2810
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 14 Σεπ 2022, 10:30

τι πιεση εχει;
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Σεπ 2022, 10:32

Θα συμφωνήσω.

Τουλάχιστον αυτοί οι δικαστές είχαν τα κότσια να παραδεχτούν ότι ειναι αθλιοι στη δουλεια τους και ζήτησαν μόνοι τους να φύγουν από το δικαστικό σώμα και να μεταταχθουν σε άλλη υπηρεσία όπου θα είναι πιο χρησιμοι/παραγωγικοί.

Το πραγματικό πρόβλημα είναι οι δικαστές που suck on their job αλλα παραμένουν εκεί μέχρι να τους διώξει ο Άρειος Πάγος σε μερικά χρόνια αλλά μέχρι να τους διώξει έχουν γαμησει οποία υπόθεση έπεσε στα χέρια τους.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Σεπ 2022, 10:35

Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:30
τι πιεση εχει;
Όταν έχεις 40 υποθέσεις π.χ. τις οποίες πρέπει να διεκπεραιωσεις εντός τριμηνου και παράλληλα έχεις έδρα και άλλες δουλειές όπως Συμβούλια Πλημμελειοδοκων/Εφετων κτλ. και σου σκάνε παραλληλα καιι άλλες υποθεσεις προς διεκπεραιωση δεν ειναι πιεση? Βάλε τώρα και τη χαρτουρα από πάνω.

Δικαστής δε σημαίνει ανεβαίνω έδρα δικαζω δύο ώρες και μετά χαβαλεδιαζω.

Μια πρωτοδικης στην Κέρκυρα απολύθηκε πριν μήνες γιατί είχε 300 υποθέσεις που λιμνάζαν για χρονια και μαζεύονταν και άλλες παράλληλα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
unreal
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 23 Απρ 2018, 08:50
Phorum.gr user: unreal

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από unreal » 14 Σεπ 2022, 10:44

Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:30
τι πιεση εχει;
Αστειεύεσαι ασφαλώς.
...in order to satisfy their mania for conquest, lives are squandered...

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9342
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 14 Σεπ 2022, 10:50

Επειδή είμαι του ευρύτερου νομικου χώρου και επειδή έχω φίλους που πέρασαν και τελικά παραιτήθηκαν καθώς δεν μπορούσαν να τα βγάλουν εις πέρας σας λέω πολύ απλά οτι ειδικά σε μεγάλες πόλεις η δουλειά του δικαστή είναι πάρα πολύ απαιτητική και δεν σε αφήνει να έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο. Υπάρχουν dead lines που πολύ απλά αν θέλεις να μελετήσεις εις βάθος τις δικογραφίες είναι πολύ δύσκολο να τα τηρήσεις. Οπότε πας στην επιλογή ή βγάζεις αποφάσεις στο πόδι και χωρις πολλή σκέψη ή τις μελετάς και στο τέλος καταλήγεις να έχεις δεκάδες φακέλους να λιμνάζουν. Οσοι πήγαν στη δεύτερη επιλογή αντιμετώπισαν και αντιμετωπίζουν πολλές δυσκολίες και πολλοί ευσυνείδητοι εξ αυτών ακολούθησαν τον δρόμο της παραίτησης και της μετάταξης τους σε άλλη θέση του δημοσίου. Εχει δηλαδή εν μέρει δίκιο σε αυτό που λεει η πρόεδρος του Αρείου Πάγου.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Σεπ 2022, 10:51

George_V έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:35

Μια πρωτοδικης στην Κέρκυρα απολύθηκε πριν μήνες γιατί είχε 300 υποθέσεις που λιμνάζαν για χρονια και μαζεύονταν και άλλες παράλληλα.
:smt096
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 14 Σεπ 2022, 10:55

Arisvilla έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:50
Επειδή είμαι του ευρύτερου νομικου χώρου και επειδή έχω φίλους που πέρασαν και τελικά παραιτήθηκαν καθώς δεν μπορούσαν να τα βγάλουν εις πέρας σας λέω πολύ απλά οτι ειδικά σε μεγάλες πόλεις η δουλειά του δικαστή είναι πάρα πολύ απαιτητική και δεν σε αφήνει να έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο. Υπάρχουν dead lines που πολύ απλά αν θέλεις να μελετήσεις εις βάθος τις δικογραφίες είναι πολύ δύσκολο να τα τηρήσεις. Οπότε πας στην επιλογή ή βγάζεις αποφάσεις στο πόδι και χωρις πολλή σκέψη ή τις μελετάς και στο τέλος καταλήγεις να έχεις δεκάδες φακέλους να λιμνάζουν. Οσοι πήγαν στη δεύτερη επιλογή αντιμετώπισαν και αντιμετωπίζουν πολλές δυσκολίες και πολλοί ευσυνείδητοι εξ αυτών ακολούθησαν τον δρόμο της παραίτησης και της μετάταξης τους σε άλλη θέση του δημοσίου. Εχει δηλαδή εν μέρει δίκιο σε αυτό που λεει η πρόεδρος του Αρείου Πάγου.
Ναι κι εγώ αυτό έχω ακούσει από γνωστή.
+προσωπική ζωή σχεδόν 0.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Σεπ 2022, 11:00

Στις μεγάλες πόλεις είναι πολύ έντονο με τις υποθέσεις να στοιβάζονται στην πλατη του κάθε δικαστή.

Αν είσαι πρωτοδικης στην Περα Ραχουλα ξέρω γω οι πιο σημαντικές υποθεσεις που θα εχεις θα είναι καμιά ζώοκλοπή και διάφορες στα χωράφια.

Αλλά δε θα μείνεις ισοβιως πρωτοδικης στην Πέρα Ραχουλα και θα σε πάνε κάποια στιγμή σε μεγαλύτερη πόλη. Και ξαφνικά εκεί που είχες 2 απλές υποθεσεις το μήνα θα βρεθείς με 30 περίπλοκες υποθέσεις και ένα κάρο αλλά καθήκοντα όπως Συμβούλια κτλ. και όλα αυτά συνοδεύονται από πιεστικά deadlines.

Οπότε αρκετοί σπάνε από την πίεση.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21495
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 14 Σεπ 2022, 11:42

τι φταίει γι'αυτή τη κατάσταση;
το δύσκαμπτο γραφειοκρατικό δικαστικό σύστημα; και γιατί δεν γίνονται βήματα για την εξέλιξή του;
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2810
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 14 Σεπ 2022, 12:16

George_V έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:35
Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:30
τι πιεση εχει;
Όταν έχεις 40 υποθέσεις π.χ. τις οποίες πρέπει να διεκπεραιωσεις εντός τριμηνου και παράλληλα έχεις έδρα και άλλες δουλειές όπως Συμβούλια Πλημμελειοδοκων/Εφετων κτλ. και σου σκάνε παραλληλα καιι άλλες υποθεσεις προς διεκπεραιωση δεν ειναι πιεση? Βάλε τώρα και τη χαρτουρα από πάνω.

Δικαστής δε σημαίνει ανεβαίνω έδρα δικαζω δύο ώρες και μετά χαβαλεδιαζω.

Μια πρωτοδικης στην Κέρκυρα απολύθηκε πριν μήνες γιατί είχε 300 υποθέσεις που λιμνάζαν για χρονια και μαζεύονταν και άλλες παράλληλα.
δεν εχω μπει καν σε κτιριου δικαστηριου. 3 φορες που ρωτησα δικηγορο για να κανω μηνυση για καποια θεματα μου ειπαν σε 10 χρόνια θα τελειωσω και αν και δεν αξιζει. αστυνομια 2 φορες εχω καλεσει δηλωσαν αναρμοδιοι μεσα από τα δόντια και εφυγαν . το χειμωνα βεβαια καθαριζα ΣΚ ενα χωρ'αφι στις ερημιες καθε φορα ερχοταν περιπολια με βυσμα προφανώς γιατί στον διπλανο λοφο έχει κανει μία επένδυση καποιος φραγκατος. ουτε στην πολη δεν βλέπω τοσο συχνα. δικαστικό αστυνομία δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε, σαν να μην υπάρχουν.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27373
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Σεπ 2022, 12:19

Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 12:16
George_V έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:35
Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:30
τι πιεση εχει;
Όταν έχεις 40 υποθέσεις π.χ. τις οποίες πρέπει να διεκπεραιωσεις εντός τριμηνου και παράλληλα έχεις έδρα και άλλες δουλειές όπως Συμβούλια Πλημμελειοδοκων/Εφετων κτλ. και σου σκάνε παραλληλα καιι άλλες υποθεσεις προς διεκπεραιωση δεν ειναι πιεση? Βάλε τώρα και τη χαρτουρα από πάνω.

Δικαστής δε σημαίνει ανεβαίνω έδρα δικαζω δύο ώρες και μετά χαβαλεδιαζω.

Μια πρωτοδικης στην Κέρκυρα απολύθηκε πριν μήνες γιατί είχε 300 υποθέσεις που λιμνάζαν για χρονια και μαζεύονταν και άλλες παράλληλα.
δεν εχω μπει καν σε κτιριου δικαστηριου. 3 φορες που ρωτησα δικηγορο για να κανω μηνυση για καποια θεματα μου ειπαν σε 10 χρόνια θα τελειωσω και αν και δεν αξιζει. αστυνομια 2 φορες εχω καλεσει δηλωσαν αναρμοδιοι μεσα από τα δόντια και εφυγαν . το χειμωνα βεβαια καθαριζα ΣΚ ενα χωρ'αφι στις ερημιες καθε φορα ερχοταν περιπολια με βυσμα προφανώς γιατί στον διπλανο λοφο έχει κανει μία επένδυση καποιος φραγκατος. ουτε στην πολη δεν βλέπω τοσο συχνα. δικαστικό αστυνομία δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε, σαν να μην υπάρχουν.
Ειδικά τα αστικά δικαστήρια ειναι πηγμενα και οι υποθεσεις κάνουν χρόνια να τελεσιδικησουν.

Σε μια γνωστή μου που είχε παρόμοια υπόθεση της είπαν ότι η υπόθεση με όλες τις καθυστερήσεις αναβολές κτλ. Θα φτάσει μέχρι το 2032 και αν.

Αυτό σημαίνει οτι ο δικαστής που θα τελειωσει την υπόθεση είναι στην καλύτερη φοιτητής νομικής ακόμα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2810
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 14 Σεπ 2022, 12:49

George_V έγραψε:
14 Σεπ 2022, 12:19
Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 12:16
George_V έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:35


Όταν έχεις 40 υποθέσεις π.χ. τις οποίες πρέπει να διεκπεραιωσεις εντός τριμηνου και παράλληλα έχεις έδρα και άλλες δουλειές όπως Συμβούλια Πλημμελειοδοκων/Εφετων κτλ. και σου σκάνε παραλληλα καιι άλλες υποθεσεις προς διεκπεραιωση δεν ειναι πιεση? Βάλε τώρα και τη χαρτουρα από πάνω.

Δικαστής δε σημαίνει ανεβαίνω έδρα δικαζω δύο ώρες και μετά χαβαλεδιαζω.

Μια πρωτοδικης στην Κέρκυρα απολύθηκε πριν μήνες γιατί είχε 300 υποθέσεις που λιμνάζαν για χρονια και μαζεύονταν και άλλες παράλληλα.
δεν εχω μπει καν σε κτιριου δικαστηριου. 3 φορες που ρωτησα δικηγορο για να κανω μηνυση για καποια θεματα μου ειπαν σε 10 χρόνια θα τελειωσω και αν και δεν αξιζει. αστυνομια 2 φορες εχω καλεσει δηλωσαν αναρμοδιοι μεσα από τα δόντια και εφυγαν . το χειμωνα βεβαια καθαριζα ΣΚ ενα χωρ'αφι στις ερημιες καθε φορα ερχοταν περιπολια με βυσμα προφανώς γιατί στον διπλανο λοφο έχει κανει μία επένδυση καποιος φραγκατος. ουτε στην πολη δεν βλέπω τοσο συχνα. δικαστικό αστυνομία δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε, σαν να μην υπάρχουν.
Ειδικά τα αστικά δικαστήρια ειναι πηγμενα και οι υποθεσεις κάνουν χρόνια να τελεσιδικησουν.

Σε μια γνωστή μου που είχε παρόμοια υπόθεση της είπαν ότι η υπόθεση με όλες τις καθυστερήσεις αναβολές κτλ. Θα φτάσει μέχρι το 2032 και αν.

Αυτό σημαίνει οτι ο δικαστής που θα τελειωσει την υπόθεση είναι στην καλύτερη φοιτητής νομικής ακόμα.
απο έξω δεν ακου΄γονται όλα αυτα ότι ειναι λογω πηξηματος, αλλά το αντιθετο.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8185
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Είσαι ανεπαρκής ως δικαστής; Συγχαρητήρια...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 14 Σεπ 2022, 17:51

George_V έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:35
Dorian έγραψε:
14 Σεπ 2022, 10:30
τι πιεση εχει;
Όταν έχεις 40 υποθέσεις π.χ. τις οποίες πρέπει να διεκπεραιωσεις εντός τριμηνου και παράλληλα έχεις έδρα και άλλες δουλειές όπως Συμβούλια Πλημμελειοδοκων/Εφετων κτλ. και σου σκάνε παραλληλα καιι άλλες υποθεσεις προς διεκπεραιωση δεν ειναι πιεση? Βάλε τώρα και τη χαρτουρα από πάνω.

Δικαστής δε σημαίνει ανεβαίνω έδρα δικαζω δύο ώρες και μετά χαβαλεδιαζω.

Μια πρωτοδικης στην Κέρκυρα απολύθηκε πριν μήνες γιατί είχε 300 υποθέσεις που λιμνάζαν για χρονια και μαζεύονταν και άλλες παράλληλα.

.


Εκεί στη Κέρκυρα δεν ήταν που είχαν " χαθεί" οι εκατοντάδες ή χιλιάδες δικογραφίες ;;;


Στήν τελική ας δώσουν τις πιο ευκολες δικογραφίες να τις εξετάζουν οι φοιτητές Νομικής.....


Η αργοπορία της εκδοσης αποφάσεων κάνει τα πάντα να λιμνάζουν.....κάνοντας τεράστιο κακό στην ανάπτυξη της χώρας.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών