Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Σεπ 2022, 08:35

Frappezitis έγραψε:
23 Σεπ 2022, 07:51
Ευκαιριαρα για φοιτητες/καθηγητες/δασκαλους που η ζωη τους εριξε στην Κρητη κ ψαχνουν για σπιτι.

Εικόνα
Απ' ότι βλέπω μπορείς να κάνεις ντουζ την ώρα που αφοδεύεις.
Πολύ μπροστά ο φίλος κρητικός που το νοικιάζει. Βλέπει στο μέλλον.
Μπορεί να μιλάμε και για το σπίτι του 2540 μΧ.

Ο παλιός μου συγκάτοικος, κάποια στιγμή έψαχνε για σπίτι στη Θεσσαλονίκη. Τον ανέβασαν σε μία ταράτσα που είχε μία λαμαρινοκατασκευή για ...δωμάτιο, χωρίς μπάνιο ή wc. Ένα λάστιχο είχε από μία βρύση.

Σου λέει ο άλλος "ολόκληρη ταράτσα έχω, για "αέρα" μου μιλούσανε, να μην την εκμεταλλευτώ καταλλήλως να τα κονομήσω;"

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10312
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 23 Σεπ 2022, 08:40

stavmanr έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:35

Απ' ότι βλέπω μπορείς να κάνεις ντουζ την ώρα που αφοδεύεις.
Πολύ μπροστά ο φίλος κρητικός που το νοικιάζει. Βλέπει στο μέλλον.
Μπορεί να μιλάμε και για το σπίτι του 2540 μΧ.
Νομίζω ο επιχειρηματίας το οραματιζόταν αλλιως: να κάνεις ντουζ την ώρα που αφοδεύει κάποιος άλλος
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14689
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Σεπ 2022, 08:40

stavmanr έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:35
Frappezitis έγραψε:
23 Σεπ 2022, 07:51
Ευκαιριαρα για φοιτητες/καθηγητες/δασκαλους που η ζωη τους εριξε στην Κρητη κ ψαχνουν για σπιτι.

Εικόνα
Απ' ότι βλέπω μπορείς να κάνεις ντουζ την ώρα που αφοδεύεις.
Πολύ μπροστά ο φίλος κρητικός που το νοικιάζει. Βλέπει στο μέλλον.
Μπορεί να μιλάμε και για το σπίτι του 2540 μΧ.

Ο παλιός μου συγκάτοικος, κάποια στιγμή έψαχνε για σπίτι στη Θεσσαλονίκη. Τον ανέβασαν σε μία ταράτσα που είχε μία λαμαρινοκατασκευή για ...δωμάτιο, χωρίς μπάνιο ή wc. Ένα λάστιχο είχε από μία βρύση.

Σου λέει ο άλλος "ολόκληρη ταράτσα έχω, για "αέρα" μου μιλούσανε, να μην την εκμεταλλευτώ καταλλήλως να τα κονομήσω;"
Φαντάσου, τύπε, 80 χρόνια μετά, στο νήμα Πλενόντουσαν οι παππούδες σας;
να ανεβάσει κάποιος αυτήν την φώτο.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Debbie
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2019, 11:00

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Debbie » 23 Σεπ 2022, 08:41

Ώστε εκεί φτάσαμε λοιπόν.Ξεφτιλιστειτε ελευθερα.Τώρα αν ευχηθώ στον κύριο Γιώργο όσα βγάλει να τα φάει σε ογκολόγους θα είμαι κακια.
Είμαι μετρίως, μέτρια και πάντα μετρημένη

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7283
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 23 Σεπ 2022, 08:43

Ρε κοιτα που το φορουμ ειναι γεματο απο μπουρζουαρια. Μην πατε να μεινετε ρε παιδια αν σας φαινεται μικρο. Τι κακια ειναι αυτη?
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Σεπ 2022, 08:52

Unique έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:43
Ρε κοιτα που το φορουμ ειναι γεματο απο μπουρζουαρια. Μην πατε να μεινετε ρε παιδια αν σας φαινεται μικρο. Τι κακια ειναι αυτη?
Κανονικά θα έπρεπε να βγει νόμος που να προβλέπει ελάχιστα τετραγωνικά και παροχές για ενοικιαζόμενα σπίτια.
Δεν μπορεί να θεωρούμε ότι στο χώρο εργασίας ο άνθρωπος πρέπει να έχει ελάχιστο προσωπικό χώρο, ασφάλεια και υγιεινή (ισχύουσα νομοθεσία), ενώ στο νοικιαζόμενο σπίτι του μπορεί να ζει σαν την κατσαρίδα.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7283
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 23 Σεπ 2022, 09:02

stavmanr έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:52
Unique έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:43
Ρε κοιτα που το φορουμ ειναι γεματο απο μπουρζουαρια. Μην πατε να μεινετε ρε παιδια αν σας φαινεται μικρο. Τι κακια ειναι αυτη?
Κανονικά θα έπρεπε να βγει νόμος που να προβλέπει ελάχιστα τετραγωνικά και παροχές για ενοικιαζόμενα σπίτια.
Δεν μπορεί να θεωρούμε ότι στο χώρο εργασίας ο άνθρωπος πρέπει να έχει ελάχιστο προσωπικό χώρο, ασφάλεια και υγιεινή (ισχύουσα νομοθεσία), ενώ στο νοικιαζόμενο σπίτι του μπορεί να ζει σαν την κατσαρίδα.
Δε χρειαζεται νομος για την καθε πτυχη της ζωης μας. Δηλαδη, ποσους ακομα να εφευρουμε? Μηπως να κανουμε και τροποποιησεις που να ελεγχουν το πως αναπνεουμε?

Αν δεν θελει καποιος να νοικιασει, δε νοικιαζει.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 23 Σεπ 2022, 09:15

stavmanr έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:35
Frappezitis έγραψε:
23 Σεπ 2022, 07:51
Ευκαιριαρα για φοιτητες/καθηγητες/δασκαλους που η ζωη τους εριξε στην Κρητη κ ψαχνουν για σπιτι.

Εικόνα

Απ' ότι βλέπω μπορείς να κάνεις ντουζ την ώρα που αφοδεύεις.

Πολύ μπροστά ο φίλος κρητικός που το νοικιάζει. Βλέπει στο μέλλον.
Μπορεί να μιλάμε και για το σπίτι του 2540 μΧ.

Ο παλιός μου συγκάτοικος, κάποια στιγμή έψαχνε για σπίτι στη Θεσσαλονίκη. Τον ανέβασαν σε μία ταράτσα που είχε μία λαμαρινοκατασκευή για ...δωμάτιο, χωρίς μπάνιο ή wc. Ένα λάστιχο είχε από μία βρύση.

Σου λέει ο άλλος "ολόκληρη ταράτσα έχω, για "αέρα" μου μιλούσανε, να μην την εκμεταλλευτώ καταλλήλως να τα κονομήσω;"
Αχαχαχαχαχχααχ κλαίω :smt005:

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 23 Σεπ 2022, 09:18

Σε κάθε περίπτωση είναι αναβάθμιση σε σχέση με τα hostels. Κατά τα άλλα, λυπηρό που δεν μπορεί η κοινωνία να παρέχει σε όλους μια ελάχιστη ποιότητα ζωής.

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2173
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 23 Σεπ 2022, 09:22

Ασέβαστος έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:16
το μονο που μπορει να συζητηθει, ειναι αν αξιζει τα λεφτα της. εγω θα ελεγα, μεχρι τα μισα απο οσα δινει κανεις για μια γκαρσονιερα, αξιζει.
230 ευρώ δίνω για την ημιεπιπλωμένη γκαρσονιέρα του γιου μου στα Ψηλά Αλώνια σε 4ο όροφο ρε φίλε και είναι άρχοντας το παλληκάρι...
Δεν συγκρίνεται!
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Navis
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: 18 Απρ 2019, 13:31

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Navis » 23 Σεπ 2022, 09:24

Unique έγραψε:
23 Σεπ 2022, 09:02
stavmanr έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:52
Unique έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:43
Ρε κοιτα που το φορουμ ειναι γεματο απο μπουρζουαρια. Μην πατε να μεινετε ρε παιδια αν σας φαινεται μικρο. Τι κακια ειναι αυτη?
Κανονικά θα έπρεπε να βγει νόμος που να προβλέπει ελάχιστα τετραγωνικά και παροχές για ενοικιαζόμενα σπίτια.
Δεν μπορεί να θεωρούμε ότι στο χώρο εργασίας ο άνθρωπος πρέπει να έχει ελάχιστο προσωπικό χώρο, ασφάλεια και υγιεινή (ισχύουσα νομοθεσία), ενώ στο νοικιαζόμενο σπίτι του μπορεί να ζει σαν την κατσαρίδα.
Δε χρειαζεται νομος για την καθε πτυχη της ζωης μας. Δηλαδη, ποσους ακομα να εφευρουμε? Μηπως να κανουμε και τροποποιησεις που να ελεγχουν το πως αναπνεουμε?

Αν δεν θελει καποιος να νοικιασει, δε νοικιαζει.
Φυσικα και χρειάζονται νόμοι και ελέγχοι για το οποίο
ποιος και πώς νοικιάζει κάτι σε πολλούς ταυτόχρονα σε κοινο χώρο,, με ειδική άδεια, ανάλογα τα τετραγωνικά κλπ

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7035
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 23 Σεπ 2022, 09:25

Μια χαρά είναι μέχρι να βρουν κάτι καλύτερο, για έναν ύπνο και ένα φρεσκάρισμα και η τιμή λογική.. Για ξενοδοχείο θα ήθελαν δυο μισθούς..

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 23 Σεπ 2022, 09:31

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
23 Σεπ 2022, 09:22
Ασέβαστος έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:16
το μονο που μπορει να συζητηθει, ειναι αν αξιζει τα λεφτα της. εγω θα ελεγα, μεχρι τα μισα απο οσα δινει κανεις για μια γκαρσονιερα, αξιζει.
230 ευρώ δίνω για την ημιεπιπλωμένη γκαρσονιέρα του γιου μου στα Ψηλά Αλώνια σε 4ο όροφο ρε φίλε και είναι άρχοντας το παλληκάρι...
Δεν συγκρίνεται!
Βάλε και τους λογαριασμούς μέσα. Δυστυχώς ανεβαίνει το κόστος αρκετά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27164
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Σεπ 2022, 09:35

Συμπεριλαμβάνεται και η γυναίκα του στην τιμή, δεν είναι κακή η τιμή
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ωραιοτατες κουκετες με *μονο* 230Ε/μηνα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Σεπ 2022, 09:48

Unique έγραψε:
23 Σεπ 2022, 09:02
stavmanr έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:52
Unique έγραψε:
23 Σεπ 2022, 08:43
Ρε κοιτα που το φορουμ ειναι γεματο απο μπουρζουαρια. Μην πατε να μεινετε ρε παιδια αν σας φαινεται μικρο. Τι κακια ειναι αυτη?
Κανονικά θα έπρεπε να βγει νόμος που να προβλέπει ελάχιστα τετραγωνικά και παροχές για ενοικιαζόμενα σπίτια.
Δεν μπορεί να θεωρούμε ότι στο χώρο εργασίας ο άνθρωπος πρέπει να έχει ελάχιστο προσωπικό χώρο, ασφάλεια και υγιεινή (ισχύουσα νομοθεσία), ενώ στο νοικιαζόμενο σπίτι του μπορεί να ζει σαν την κατσαρίδα.
Δε χρειαζεται νομος για την καθε πτυχη της ζωης μας. Δηλαδη, ποσους ακομα να εφευρουμε? Μηπως να κανουμε και τροποποιησεις που να ελεγχουν το πως αναπνεουμε?

Αν δεν θελει καποιος να νοικιασει, δε νοικιαζει.
Η μισθωμένη κατοικία είναι εμπορική συναλλαγή που αφορά άμεσα την ασφάλεια και την υγεία του ανθρώπου. Πρέπει να διέπεται από αυστηρή νομοθεσία. Δεν μπορείς να αφήνεις τον τομέα της αγοράς κατοικίας, έτσι, φλου, να παίζει ελεύθερα με τις ανάγκες της προσφοράς και ζήτησης, όταν διακυβεύονται τέτοιες παράμετροι της ζωής του ανθρώπου.

Επίσης, δεν τίθεται ζήτημα "θέλω" ή "δεν θέλω" στην κατοικία. Δεν μπορείς να μείνεις στα παγκάκια επειδή ο κάθε άλλος την έχει δει "ζωή και κότα" και ζητά 1000 ευρώ για μία γκαρσονιέρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών