Αν ποτέ μιλούσατε με τον τέως Βασιλιά, πως θα τον αποκαλούσατε;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μεγαλειότατε
13
46%
Κύριε Γλύξμπουργκ
6
21%
Άλλο
9
32%
 
Σύνολο ψήφων: 28

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32620
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αν ποτέ μιλούσατε με τον τέως Βασιλιά, πως θα τον αποκαλούσατε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Σεπ 2022, 10:43

Ερμής έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:35


Δεν ειναι ηλίθιο, εδω ένα καιρό τα αριστερά ήθελαν να ποινικοποιήσουν ακόμη και αν κάποιος τον πει μεγαλειότατο. Όπως δεν υπάρχει πιο ηλίθιο πράγμα με την ποινικοποίηση του "Νικας τοις Βασιλεύσι/ευσεβευσι", ασχετα και εγώ αν θα τον αποκαλούσα κο.Κωνσταντίνο επειδή τα μεγαλοιότατε κ τετοια δε τα μπορω
το "μεγαλειοτατε" ειναι καπως καραγκιοζιλικι, να σου συστηθει ετσι. ειναι περιπου σαν να σου συστηνεται καποιος και να σου λεει οτι πρεπει να τον αποκαλεις they/them, sir, dr, η οτι.

εχει να κανει και με το μερος. αλλο να γνωριστεις σε επισημη δεξιωση, και αλλο να ψαρευει στη διπλανη βαρκα μεσοπελαγα.

να σου πει γεια, ειμαι ο κωστας, ε κωστα θα τον πεις. αν σου πει ειμαι ο μεγαλειοτατος κωνσταντινος, μαλλον θα κοψεις περα και δεν θα τον πεις τιποτα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23228
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αν ποτέ μιλούσατε με τον τέως Βασιλιά, πως θα τον αποκαλούσατε;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Σεπ 2022, 10:48

Σε αυτό το σημειο συμφωνώ.

Επίσης θεωρώ γελοιότητα το "Είμαι ο κυριος ταδε", κάτι το οποίο το έκανε τουλάχιστον παλιά ο Αδωνις
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών