Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32934
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Οκτ 2022, 09:28

Αγις έγραψε:
02 Οκτ 2022, 00:33
αν δεν σταματησει αυτη η χοντρομαλακια με τα απαραιτητα ενος γαμου σας ευχομαι μνημονια κ ασαλιωτο γαμησι - μεχρι η τελευταια μαλακω νυφη να κρεμαστει με την γραβατα του τελευταιου ηλιθιου γαμπρου + βουτια σε ασβεστολακο σε οσους λαμβανουν μερος ειτε επαγγελματικα ειτε κοινωνικα σε αυτα τα καραγκιοζιλικια
ΖΩΑ
ωπα. σωστα τα αλλα, αλλα επαγγελματικα, γιατι;

οποιος βρισκει τετοια κοροιδα και τους πουλα αγαθα η υπηρεσιες 5 φορες πανω απο το κοστος, δεν βρισκω οτι κανει κατι κακο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7442
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 03 Οκτ 2022, 09:31

panos291 έγραψε:
02 Οκτ 2022, 00:18
jason0 έγραψε:
02 Οκτ 2022, 00:15
Τηλέφωνα δεν έχουν αυτοί;
Φυσικα και έχουν. Μαλλον την ειχε κοπανησει ο Γεώργιος αλλα τον επεισαν να παει.
Καλά θα πάει και αυτος ο γάμος

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2186
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 03 Οκτ 2022, 09:38

Εδώ ταιριάζει ο στίχος:
Η φάμπρικα, η φάμπρικα δε σταματά
δουλεύει νυ-, δουλεύει νύχτα μέρα


Στην υγεία των κορόιδων γλεντάνε οι ξύπνιοι :g030:
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32934
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Οκτ 2022, 09:45

stella έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:55
Το λευκό δεν συμβολίζει την αγνότητα, αλλά τον πλούτο. Πάτε σε κανένα νυφικατζίδικο να μάθετε μπαλίτσα, αγόρια.
οχι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23774
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 09:47

Feindflug έγραψε:
02 Οκτ 2022, 11:08
Να καταργηθεί και το πέταγμα του ρυζιού ως βάναυσο έθιμο, τύπισσες και τύποι;

Μήπως να μην κορνάρουμε, μην τυχόν και χαλάσουμε τον απογευματινό διαλογισμό ζεν κάποιου;

Τσουρέκι να κόψουμε πάνω από το κεφάλι της νύφης ή το απαγορεύει η σύγχρονη ζαχαροπλαστική;
ΝΑΙ ΡΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΡΝΑΡΕΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΘΕΟΣΑΣΣΤΑΔΓΙΑΛΑ!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23774
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 09:50

Δεν περίμενα ότι θα το γράψω ποτέ αυτό, αλλά ΣΑΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΜΠΑΛΙΤΣΑ Ο ΑΓΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΜΑ!

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23774
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 09:51

ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΟΥ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΠΣ ΛΟΚ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΜΠΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΓΑΜΩ!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70682
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Οκτ 2022, 09:54

Αυτό που μ' άρεσε είναι που ο γάμος ήταν στις 7 και η νύφη ξεκίνησε στις 7.10 εν χορδαίς και οργάνοις για να τηρήσει το έθιμο. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70682
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Οκτ 2022, 09:56

vantono έγραψε:
03 Οκτ 2022, 09:51
ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΟΥ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΠΣ ΛΟΚ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΜΠΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΓΑΜΩ!
Πάει το λοκντάουν όνειρο ήταν. :P
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23774
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 09:58

Εμένα δεν με ενοχλεί το όλο καρναβάλι για όποιον το γουστάρει τόσο πολυ και το θελει, και γουσταρει να σκάει τζάμπα λεφτά. Ενα καρναβάλι ειναι και τίποτα παραπάνω.
Αλλά το γαμωκορνάρισμα είναι το μόνο που θα επρεπε να ποινικοποιηθεί πάραυτα.
Όπως και η κατάχρηση της κόρνας γενικως, που απαγορεύεται απο τον ΚΟΚ. Δεν καταλαβαίνω γιατί στο γλεντι του μαλάκα και της μαλάκως πρέπει ο μαλακας και η μαλάκω και όλο το γαμωσόι τους να έχουν κατι σαν ασυλία κόρνας.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21561
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Οκτ 2022, 11:14

vantono έγραψε:
03 Οκτ 2022, 09:58
Εμένα δεν με ενοχλεί το όλο καρναβάλι για όποιον το γουστάρει τόσο πολυ και το θελει, και γουσταρει να σκάει τζάμπα λεφτά. Ενα καρναβάλι ειναι και τίποτα παραπάνω.
Αλλά το γαμωκορνάρισμα είναι το μόνο που θα επρεπε να ποινικοποιηθεί πάραυτα.
Όπως και η κατάχρηση της κόρνας γενικως, που απαγορεύεται απο τον ΚΟΚ. Δεν καταλαβαίνω γιατί στο γλεντι του μαλάκα και της μαλάκως πρέπει ο μαλακας και η μαλάκω και όλο το γαμωσόι τους να έχουν κατι σαν ασυλία κόρνας.
εσύ έπρεπε να μένεις σε μένα
κεντρικός δρόμος, ευθεία, προσφέρεται για γκάζια, κάθε λεπτό κι από μια μηχανή να πατάει γκάζια, να μαρσάρει, είτε 3 το μεσημέρι είτε 3 τα χαράματα
και μέσα σε αυτό πρόσθεσε και τα παπάκια με τις πειραγμένες εξατμίσεις που κάνουν ΓΑΜΑΤΑ θόρυβο χειρότερο κι από 1000άρες
μιλάμε για τέτοιο θόρυβο που δε μπορείς να μιλήσεις με τον διπλανό σου μέσα στο σπίτι κι αυτό είναι διαρκές μέσα στη καθημερινότητα
και να προσθέσω ότι το φαινόμενο έχει ενταθεί τα τελευταία 3-4 χρόνια, παλιότερα υπήρχαν βέβαια αλλά όχι σε τέτοιο εξευτελιστικό βαθμό
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2186
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 03 Οκτ 2022, 11:21

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Οκτ 2022, 11:14
και μέσα σε αυτό πρόσθεσε και τα παπάκια με τις πειραγμένες εξατμίσεις που κάνουν ΓΑΜΑΤΑ θόρυβο χειρότερο κι από 1000άρες
Όταν θα συναντήσεις ποτέ στη ζωή σου τροχαίο να έχει σταματήσει κάποιον από αυτούς τους κακοποιούς για να τον γράψει για ηχορύπανση, αυτό θα αποτελεί επιτέλους μια αποχρώσα ένδειξη ότι συγκροτούμε κράτος :102:
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23774
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 11:24

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Οκτ 2022, 11:21
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Οκτ 2022, 11:14
και μέσα σε αυτό πρόσθεσε και τα παπάκια με τις πειραγμένες εξατμίσεις που κάνουν ΓΑΜΑΤΑ θόρυβο χειρότερο κι από 1000άρες
Όταν θα συναντήσεις ποτέ στη ζωή σου τροχαίο να έχει σταματήσει κάποιον από αυτούς τους κακοποιούς για να τον γράψει για ηχορύπανση, αυτό θα αποτελεί επιτέλους μια αποχρώσα ένδειξη ότι συγκροτούμε κράτος :102:
Μέχρι να το δεις αυτό, πολύ πιθανότερο να έχουν γίνει τα πάντα ηλεκτρικά και να έχει σταματήσει η ηχορύπανση από μόνη της.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23774
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 11:26

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Οκτ 2022, 11:14
vantono έγραψε:
03 Οκτ 2022, 09:58
Εμένα δεν με ενοχλεί το όλο καρναβάλι για όποιον το γουστάρει τόσο πολυ και το θελει, και γουσταρει να σκάει τζάμπα λεφτά. Ενα καρναβάλι ειναι και τίποτα παραπάνω.
Αλλά το γαμωκορνάρισμα είναι το μόνο που θα επρεπε να ποινικοποιηθεί πάραυτα.
Όπως και η κατάχρηση της κόρνας γενικως, που απαγορεύεται απο τον ΚΟΚ. Δεν καταλαβαίνω γιατί στο γλεντι του μαλάκα και της μαλάκως πρέπει ο μαλακας και η μαλάκω και όλο το γαμωσόι τους να έχουν κατι σαν ασυλία κόρνας.
εσύ έπρεπε να μένεις σε μένα
κεντρικός δρόμος, ευθεία, προσφέρεται για γκάζια, κάθε λεπτό κι από μια μηχανή να πατάει γκάζια, να μαρσάρει, είτε 3 το μεσημέρι είτε 3 τα χαράματα
και μέσα σε αυτό πρόσθεσε και τα παπάκια με τις πειραγμένες εξατμίσεις που κάνουν ΓΑΜΑΤΑ θόρυβο χειρότερο κι από 1000άρες
μιλάμε για τέτοιο θόρυβο που δε μπορείς να μιλήσεις με τον διπλανό σου μέσα στο σπίτι κι αυτό είναι διαρκές μέσα στη καθημερινότητα
και να προσθέσω ότι το φαινόμενο έχει ενταθεί τα τελευταία 3-4 χρόνια, παλιότερα υπήρχαν βέβαια αλλά όχι σε τέτοιο εξευτελιστικό βαθμό
Κατάλαβα. Ή δεν θα έμενα καν εκεί (όσο καλό νοίκι κι αν είχε, ακομα κι αν ηταν δικο μου το σπιτι) ή θα ημουν με 2-3 καρτέλες αυγά/ντομάτες κτλ, stand by στο μπαλκόνι.
Και αυτό μόνο όταν οι απο κάτω ήταν τυχεροί, και μου ειχαν τελειώσει οι μπίλιες του αεροβόλου με αμπούλα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21561
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Γάμος στην Ελλάδα του 21ου αιώνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Οκτ 2022, 11:32

vantono έγραψε:
03 Οκτ 2022, 11:26
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
03 Οκτ 2022, 11:14
vantono έγραψε:
03 Οκτ 2022, 09:58
Εμένα δεν με ενοχλεί το όλο καρναβάλι για όποιον το γουστάρει τόσο πολυ και το θελει, και γουσταρει να σκάει τζάμπα λεφτά. Ενα καρναβάλι ειναι και τίποτα παραπάνω.
Αλλά το γαμωκορνάρισμα είναι το μόνο που θα επρεπε να ποινικοποιηθεί πάραυτα.
Όπως και η κατάχρηση της κόρνας γενικως, που απαγορεύεται απο τον ΚΟΚ. Δεν καταλαβαίνω γιατί στο γλεντι του μαλάκα και της μαλάκως πρέπει ο μαλακας και η μαλάκω και όλο το γαμωσόι τους να έχουν κατι σαν ασυλία κόρνας.
εσύ έπρεπε να μένεις σε μένα
κεντρικός δρόμος, ευθεία, προσφέρεται για γκάζια, κάθε λεπτό κι από μια μηχανή να πατάει γκάζια, να μαρσάρει, είτε 3 το μεσημέρι είτε 3 τα χαράματα
και μέσα σε αυτό πρόσθεσε και τα παπάκια με τις πειραγμένες εξατμίσεις που κάνουν ΓΑΜΑΤΑ θόρυβο χειρότερο κι από 1000άρες
μιλάμε για τέτοιο θόρυβο που δε μπορείς να μιλήσεις με τον διπλανό σου μέσα στο σπίτι κι αυτό είναι διαρκές μέσα στη καθημερινότητα
και να προσθέσω ότι το φαινόμενο έχει ενταθεί τα τελευταία 3-4 χρόνια, παλιότερα υπήρχαν βέβαια αλλά όχι σε τέτοιο εξευτελιστικό βαθμό
Κατάλαβα. Ή δεν θα έμενα καν εκεί (όσο καλό νοίκι κι αν είχε, ακομα κι αν ηταν δικο μου το σπιτι) ή θα ημουν με 2-3 καρτέλες αυγά/ντομάτες κτλ, stand by στο μπαλκόνι.
Και αυτό μόνο όταν οι απο κάτω ήταν τυχεροί, και μου ειχαν τελειώσει οι μπίλιες του αεροβόλου με αμπούλα.
:lol:
το θέμα είναι ότι παλιά δεν ήταν έτσι, όταν πήγα - τώρα είναι που έχει ξεφύγει τελείως
μια φορά ήταν ένα αρχίδι που πήγαινε πάνω κάτω με μια μηχανή και έκανε απίστευτο θόρυβο, δε φαντάζεσαι και βγήκαν κάτι παιδιά και του έριξαν νερό με κουβά και ακολούθησε λεκτικός διαπληκτισμός :lol:
μια άλλη φορά κατά τις 3 τα ξημερώματα ήταν ένας κάγκουρας με ένα κωλοφτιαγμένο αμάξι και έκανε σπινιές για ώρα, φαντάζομαι ότι κάλεσαν κάποιοι την αστυνομία γιατί ήρθε μετά ένα περιπολικό αλλά αυτός είχε ήδη φύγει
γενικά άπειρα σκηνικά, τα περισσότερα από covid κ μετά
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών