Με παίρνουνε φαντάρο !

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11457
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 03 Οκτ 2022, 14:54

Αγαπητοί χρήστες η Πατρίδα με καλεί.

Καίτοι προχωρημένης ηλικίας, με γκρίζα μαλλιά και καταπονημένο κορμί....η Πατρίδα φαίνεται πως με χρειάζεται.

Με πήραν τηλέφωνο από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου και με ενημέρωσαν πως πρέπει να παραλάβω φύλλο πορείας για άσκηση 4 ημερών.

Οι επαγγελματικές και προσωπικές υποχρεώσεις είναι αμείλικτες, αλλά και η ανάσα του Ερντογάν βαριά στο σβέρκο της γλυκιας μας Πατρίδος....

Σας έχει τύχει;
Είμαι σε δίλημμα...γιατί άνθρωποι είμαστε , μπορεί να προκύψει κάποια ξαφνική ολιγοήμερη ασθένεια εκείνες τις ημέρες...αλλά από να την άλλη μήπως να πάω να ζήσω την απόλυτη εμπειρία,; Κι αν είμαι στην ομάδα επίλεκτων που θα επιτεθεί και θα απελευθερώσει την Πόλη;
Αν από την άλλη όλο αυτό είναι παγίδα του Κούλη και μας μαζεύουν τους αντιφρονούντες για να μας στείλουν στα αμελε ταμπούρου;.. :smt017


Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8638
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 03 Οκτ 2022, 14:57

Είσαι σίγουρος ότι θα βρεθείς σε ελληνικό έδαφος; Μήπως σε βάλουν να συνοδέψεις τα BMP στη Χερσώνα;
Z

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Οκτ 2022, 15:00

Προσωπικα οχι (ακομα) αλλα οταν ειμουν στη Θεσσαλονικη στο Γ ΣΣ' με αποσπασανε προσωρινα σε αλλο στρατοπεδο (μοναδα επιστρατευσης) για να βοηθησουμε τους επιστρατους στις ασκησεις κτλ.

Στη δικη μας μοναδα ηταν κατι τυποι χυμειο επιστρατοι.

Αλλοι γκριζαρισμενοι, αλλοι με μπυροκοιλια 2 μετρα, αλλοι με κατι μουσια μεχρι κατω. Σα λιποτακτες διαλυμενου στρατου ηταν.

Και στο 1ο Γραφειο που με εβαλαν ειχα να κανω ολη τη χαρτουρα που μας κουβαλησαν αυτοι συν τα δικαιολογητικα απο οσους την κοπανησαν.

Π.χ. ενας ηταν δικαστης και μας εστειλε χαρτι οτι δεν μπορει να ερθει. Αλλος ηταν γιατρος και μας εστειλε 15 χαρτια οτι δεν μπορει να ερθει.

Βασικα οι μισοι ηρθαν. Οι αλλοι μισοι εβρισκαν καθε πιθανη και απιθανη δικαιολογια συνοδευομενη με τα απαραιτητα χαρτια για να μην ερθουν στην ασκηση.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 03 Οκτ 2022, 15:00

θα πήξεις στραβόγιαννο
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 03 Οκτ 2022, 15:02

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
03 Οκτ 2022, 14:54
Αγαπητοί χρήστες η Πατρίδα με καλεί.

Καίτοι προχωρημένης ηλικίας, με γκρίζα μαλλιά και καταπονημένο κορμί....η Πατρίδα φαίνεται πως με χρειάζεται.

Με πήραν τηλέφωνο από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου και με ενημέρωσαν πως πρέπει να παραλάβω φύλλο πορείας για άσκηση 4 ημερών.

Οι επαγγελματικές και προσωπικές υποχρεώσεις είναι αμείλικτες, αλλά και η ανάσα του Ερντογάν βαριά στο σβέρκο της γλυκιας μας Πατρίδος....

Σας έχει τύχει;
Είμαι σε δίλημμα...γιατί άνθρωποι είμαστε , μπορεί να προκύψει κάποια ξαφνική ολιγοήμερη ασθένεια εκείνες τις ημέρες...αλλά από να την άλλη μήπως να πάω να ζήσω την απόλυτη εμπειρία,; Κι αν είμαι στην ομάδα επίλεκτων που θα επιτεθεί και θα απελευθερώσει την Πόλη;
Αν από την άλλη όλο αυτό είναι παγίδα του Κούλη και μας μαζεύουν τους αντιφρονούντες για να μας στείλουν στα αμελε ταμπούρου;.. :smt017

:smt005::smt005:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 03 Οκτ 2022, 15:04

μήπως είχε περίεργη προφορά ο τύπος στο τηλ και είπε πως θα περάσουν να σε πάρουν αυτοί?

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 03 Οκτ 2022, 15:05

Που θα σας έχουν ένα ολόκληρο 4ήμερο?
Σε όσους φίλους μου έχει τύχει, τους έχουν καλέσει για μια μέρα από το πρωί μέχρι απόγευμα, και απλώς παρακολούθησαν κάτι σαν σεμινάριο.

Αυτό το 4ήμερο τι φάση?
Μήπως μας πάνε ολους για επιστρατευση σιγά-σιγά, και μας το κρύβουν?
Όχι ρε επιστράτευση πριν το Μουντιάλ, έλεος. :e040: Μετά το συζητάμε.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 03 Οκτ 2022, 15:05

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 03 Οκτ 2022, 15:11

τυχερέ 4 μέρες διακοπούλες
θέλω κι εγώ ρε γαμώ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Οκτ 2022, 15:13

Με πήραν κι εμένα πριν 2 εβδομάδες, τελικά ήθελαν απλά να μου δώσουν ένα καινούριο φύλλο πορείας που έλεγε ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ με το παλιό (δηλαδή σχεδόν τίποτα) και μου είπαν αν δε στείλω το παλιό στη μονάδα επιστράτευσης μέσα σε 10 μέρες, 1000 ευρώ πρόστιμο.

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 03 Οκτ 2022, 15:14

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
03 Οκτ 2022, 14:54
Αγαπητοί χρήστες η Πατρίδα με καλεί.

Καίτοι προχωρημένης ηλικίας, με γκρίζα μαλλιά και καταπονημένο κορμί....η Πατρίδα φαίνεται πως με χρειάζεται.

Με πήραν τηλέφωνο από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής μου και με ενημέρωσαν πως πρέπει να παραλάβω φύλλο πορείας για άσκηση 4 ημερών.

Οι επαγγελματικές και προσωπικές υποχρεώσεις είναι αμείλικτες, αλλά και η ανάσα του Ερντογάν βαριά στο σβέρκο της γλυκιας μας Πατρίδος....

Σας έχει τύχει;
Είμαι σε δίλημμα...γιατί άνθρωποι είμαστε , μπορεί να προκύψει κάποια ξαφνική ολιγοήμερη ασθένεια εκείνες τις ημέρες...αλλά από να την άλλη μήπως να πάω να ζήσω την απόλυτη εμπειρία,; Κι αν είμαι στην ομάδα επίλεκτων που θα επιτεθεί και θα απελευθερώσει την Πόλη;
Αν από την άλλη όλο αυτό είναι παγίδα του Κούλη και μας μαζεύουν τους αντιφρονούντες για να μας στείλουν στα αμελε ταμπούρου;.. :smt017


ηρθε και σε γνωστο μου πριν κατι μερες τετοια κληση, ειχε υπηρετησει ως ΔΕΑ

ενω ξερω οτι συνεβαιναν μετεκπαιδευσεις και ολα τα προηγουμενα χρονια, παρ'ολα αυτα δεν μπορεσα να μην το συνδυασω με το τεταμμενο κλιμα της εποχης μας :p2:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24345
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Οκτ 2022, 15:15

Μου είπε επίσης ο Τσέος ότι μη χαίρομαι που πλησιάζω τα 45, γιατί πλέον φωνάζουνε και εξηντάρηδες για ασκήσεις.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Οκτ 2022, 15:17

foscilis έγραψε:
03 Οκτ 2022, 15:15
Μου είπε επίσης ο Τσέος ότι μη χαίρομαι που πλησιάζω τα 45, γιατί πλέον φωνάζουνε και εξηντάρηδες για ασκήσεις.
Eδω βλεπουμε εναν Αμερικανο επιστρατο που ακομα περιμένει το απολυτηριο του απο το 1783

Εικόνα
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 03 Οκτ 2022, 15:19

4 μέρες διακοπές είναι, να πας θα περάσεις καλά. Δεν είναι όπως όταν μπαίνεις μικρός και ψαρωμένος.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος
Δημοσιεύσεις: 1003
Εγγραφή: 04 Φεβ 2022, 18:19

Re: Με παίρνουνε φαντάρο !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος » 03 Οκτ 2022, 15:59

Μια χαρά. Μόνο πρωί παίζει το κόλπο μετά φεύγεις. Μέσα κάνεις και καλά εκπαίδευση αλλά μπα. GB να βάλεις μόνο.
Βούτυρα-Έλαια-Λίπη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών