Τζαμπατζηδες στο μετρό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Σεπ 2018, 00:54

Μα δεν είναι αντχομινιές και νεύρα. Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.


Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 21 Σεπ 2018, 01:16

hellegennes έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:54
Μα δεν είναι αντχομινιές και νεύρα. Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.

Οχι δε νομιζω. Λαθος εισαι. Παρασιτο ειναι αυτος που στηριζεται πανω σε καποιον αλλο για την υπαρξη του. Κατι σαν το ελληνικο δημοσιο περιπου.

Εγω που δεν πληρωνω εισιτηριο το κανω γιατι εχω τη δυνατοτητα και μπορω να το κανω, λογω της ανικανοτητας του αλλου. Ειναι σχεδον το αντιθετο.

Καποιος θα ελεγε στην τελικη οτι ειναι νομος της φυσης.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Σεπ 2018, 01:30

lafkiotis έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:16
Εγω που δεν πληρωνω εισιτηριο το κανω γιατι εχω τη δυνατοτητα και μπορω να το κανω, λογω της ανικανοτητας του αλλου. Ειναι σχεδον το αντιθετο.

Καποιος θα ελεγε στην τελικη οτι ειναι νομος της φυσης.
Στην ζούγκλα μπορεί. Στις οργανωμένες ανθρώπινες κοινωνίες υπάρχει η πρόβλεψη για στήριξη των αδυνάτων. Με την λογική σου θα μπορούσες να δικαιολογήσεις και αυτόν που εισβάλει σε ένα σπίτι και κλέβει και επειδή έχει την "ικανότητα" να το κάνει και να μην συλλαμβάνεται. Στις οργανωμένες κοινωνίες το κοινό συμφέρον είναι πολύ ψηλά και προστατεύεται.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Σεπ 2018, 01:34

Χρησιμοποιώ και εγώ το μετρό και μόλις είδα να τοποθετούνται τα συγκεκριμένα μηχανήματα απορούσα με αυτούς που τα διάλεξαν.
Μηχανήματα με γυάλινα μέρη, οθόνες κλπ είναι η χαρά του μπαχαλάκια αφού προσφέρονται για βανδαλισμούς και με τέτοιες πόρτες που έχουν χρονική υστέρηση η χαρά του τζαμπατζή.
Δεδομένου ότι υπήρχαν μηχανήματα με μπάρες στο παρελθόν και η σχετική εμπειρία δεν ξέρω πως κατέληξαν να προδιαγράψουν κάτι τέτοιο.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Σεπ 2018, 01:35

lafkiotis έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:16

Οχι δε νομιζω. Λαθος εισαι. Παρασιτο ειναι αυτος που στηριζεται πανω σε καποιον αλλο για την υπαρξη του. Κατι σαν το ελληνικο δημοσιο περιπου.

Εγω που δεν πληρωνω εισιτηριο το κανω γιατι εχω τη δυνατοτητα και μπορω να το κανω, λογω της ανικανοτητας του αλλου. Ειναι σχεδον το αντιθετο.

Καποιος θα ελεγε στην τελικη οτι ειναι νομος της φυσης.
Μπορείς να νομίζεις ό,τι θέλεις, αλλά αν σε μια κοινωνία λειτουργείς με τον κανόνα «θα κάνω ό,τι γουστάρω αν υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μην τιμωρηθώ» είσαι παράσιτο, ζεις εις βάρος των υπολοίπων που σκέφτονται ότι είναι για το κοινό καλό και κατά συνέπεια για το δικό τους καλό να κάνουν το σωστό χωρίς να απαιτείται ο φόβος της τιμωρίας.

Για την ακρίβεια, αυτό είναι που ξεχωρίζει αυτόν που έχει ηθική απ' αυτόν που δεν έχει. Υπάρχουν πολλοί που θέλουν να την βγάζουν λάδι, αλλά δεν υπάρχει ούτε ένας που να συμπαθεί αυτούς που θέλουν να την βγάζουν λάδι. Αυτοί είναι οι πρώτοι που θα πέσουν να σε φάνε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 21 Σεπ 2018, 01:45

Ε ενταξει μωρε. Να και με συμπαθουν. Να και να μην με συμπαθουν. Σαμπως γαμπρο θα με παρουνε?

Τη δουλεια μου εγω να κανω και τα υπολοιπα ειναι τριχες κατσαρες.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Σεπ 2018, 01:45

hellegennes έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:54
Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.
Καλά θα ήταν να ίσχυε το παραπάνω. Στην πράξη βλέπω πολλούς με μειωμένη συνείδηση ή κοινωνικές ευαισθησίες να ζούνε μια χαρά παρασιτικά για μεγάλο διάστημα χωρίς σοβαρές συνέπειες. Μου φαίνεται ότι έχουμε ένα μεγάλο ποσό ανθρώπων που αδιαφορούν για το κοινό καλό ή φοβούνται και δεν ασχολούνται για να περιθωριοποιήσουν τους παραβατικούς. Παλιά ας πούμε αν έβλεπες κάποιον έφηβο με τα παπούτσια πάνω στο απέναντι κάθισμα θα βρισκόταν κάποιος μεγαλύτερος να του ζητήσει να τα κατεβάσει ή και να τον επιπλήξει. Τώρα τελευταία σπάνια υπάρχει αντίδραση.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 21 Σεπ 2018, 01:57

ST48410 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:45
hellegennes έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:54
Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.
Καλά θα ήταν να ίσχυε το παραπάνω. Στην πράξη βλέπω πολλούς με μειωμένη συνείδηση ή κοινωνικές ευαισθησίες να ζούνε μια χαρά παρασιτικά για μεγάλο διάστημα χωρίς σοβαρές συνέπειες. Μου φαίνεται ότι έχουμε ένα μεγάλο ποσό ανθρώπων που αδιαφορούν για το κοινό καλό ή φοβούνται και δεν ασχολούνται για να περιθωριοποιήσουν τους παραβατικούς. Παλιά ας πούμε αν έβλεπες κάποιον έφηβο με τα παπούτσια πάνω στο απέναντι κάθισμα θα βρισκόταν κάποιος μεγαλύτερος να του ζητήσει να τα κατεβάσει ή και να τον επιπλήξει. Τώρα τελευταία σπάνια υπάρχει αντίδραση.
Αυτο + 10000.

Ποιος ο λογος να εισαι καλος πια? Κανε τη δουλεια σου εσυ και ασε τους υπολοιπου να κλαψομουνιαζονται.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Σεπ 2018, 02:02

ST48410 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:45
hellegennes έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:54
Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.
Καλά θα ήταν να ίσχυε το παραπάνω. Στην πράξη βλέπω πολλούς με μειωμένη συνείδηση ή κοινωνικές ευαισθησίες να ζούνε μια χαρά παρασιτικά για μεγάλο διάστημα χωρίς σοβαρές συνέπειες. Μου φαίνεται ότι έχουμε ένα μεγάλο ποσό ανθρώπων που αδιαφορούν για το κοινό καλό ή φοβούνται και δεν ασχολούνται για να περιθωριοποιήσουν τους παραβατικούς. Παλιά ας πούμε αν έβλεπες κάποιον έφηβο με τα παπούτσια πάνω στο απέναντι κάθισμα θα βρισκόταν κάποιος μεγαλύτερος να του ζητήσει να τα κατεβάσει ή και να τον επιπλήξει. Τώρα τελευταία σπάνια υπάρχει αντίδραση.
Επιφανειακά έτσι φαίνεται, πρακτικά όμως όλοι αυτοί ζούνε τρισμίζερες ζωές, γιατί πρώτα απ' όλα δεν τα πάνε καλά με κανέναν. Η δε συμπεριφορά τους τούς έρχεται μπούμερανγκ αργά ή γρήγορα, γιατί όλες οι δράσεις έχουν αντιδράσεις σ' αυτήν την ζωή. Δεν είναι μοίρα, δεν είναι κάρμα, είναι απλή δράση και αντίδραση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Σεπ 2018, 02:05

lafkiotis έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:57
ST48410 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:45
hellegennes έγραψε:
21 Σεπ 2018, 00:54
Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.
Καλά θα ήταν να ίσχυε το παραπάνω. Στην πράξη βλέπω πολλούς με μειωμένη συνείδηση ή κοινωνικές ευαισθησίες να ζούνε μια χαρά παρασιτικά για μεγάλο διάστημα χωρίς σοβαρές συνέπειες. Μου φαίνεται ότι έχουμε ένα μεγάλο ποσό ανθρώπων που αδιαφορούν για το κοινό καλό ή φοβούνται και δεν ασχολούνται για να περιθωριοποιήσουν τους παραβατικούς. Παλιά ας πούμε αν έβλεπες κάποιον έφηβο με τα παπούτσια πάνω στο απέναντι κάθισμα θα βρισκόταν κάποιος μεγαλύτερος να του ζητήσει να τα κατεβάσει ή και να τον επιπλήξει. Τώρα τελευταία σπάνια υπάρχει αντίδραση.
Αυτο + 10000.

Ποιος ο λογος να εισαι καλος πια? Κανε τη δουλεια σου εσυ και ασε τους υπολοιπου να κλαψομουνιαζονται.
Καλά, δεν θα έλεγα ότι συμφωνούμε κιόλας. Το ότι υπάρχει ανοχή στους προβληματικούς δεν σημαίνει ότι την αποδέχομαι ως σωστή και ωφέλιμη. Άλλο τι παρατηρώ και άλλο τι θέλω. Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει κάποιος να δρα με κοινωνική συνείδηση πρωτίστως επειδή κατανοεί και σέβεται τις συμβάσεις που απορρέουν από την συνύπαρξη του με άλλους ανθρώπους και δευτερευόντως επειδή του επιβάλλεται κάτι τέτοιο. Ευσεβείς πόθοι θα μου πεις...

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 21 Σεπ 2018, 06:29

ST48410 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:34
Χρησιμοποιώ και εγώ το μετρό και μόλις είδα να τοποθετούνται τα συγκεκριμένα μηχανήματα απορούσα με αυτούς που τα διάλεξαν.
Μηχανήματα με γυάλινα μέρη, οθόνες κλπ είναι η χαρά του μπαχαλάκια αφού προσφέρονται για βανδαλισμούς και με τέτοιες πόρτες που έχουν χρονική υστέρηση η χαρά του τζαμπατζή.
Δεδομένου ότι υπήρχαν μηχανήματα με μπάρες στο παρελθόν και η σχετική εμπειρία δεν ξέρω πως κατέληξαν να προδιαγράψουν κάτι τέτοιο.
Είναι ο κανόνας στις επιλογές των Ελλήνων "αρμοδίων" πάσης φύσεως να επιλέγουν "λύσεις" αγνοώντας παντελώς τη ντόπια πραγματικότητα. Η όποια επιτροπή αποφάσισε τη συγκεκριμένη προμήθεια, ίσως έμαθε ότι οι γυάλινες μπάρες λειτουργούν με επιτυχία στην Στοκχόλμη :lol: , π.χ., και είπε "α, ωραία, αυτά ακριβώς είναι για μας"!
Τα συγκεκριμένα μηχανήματα μπορεί να κάνουν για λαούς με κοινωνική συνείδηση, αλλά για τη νεοελληνική κλεφτοκοτάδικη νοοτροπία μόνο οι μπάρες θα ταίριαζαν. Ίσως και κάτι που να πυροβολεί τους τζαμπατζήδες.

Η μόνη λύση είναι να απευθυνθεί ο Παρασκευόπουλος στο φιλότιμο του Έλληνα επιβάτη :003:


Κάπου διάβασα ότι σκέφτονται να βάλουν τις μπάρες και στα λεωφορεία!
Σε συνδυασμό και με την είσοδο μόνο από τη μπροστινή πόρτα, υπολογίζω πως ο μέσος χρόνος παραμονής του λεωφορείου σε κάθε στάση θα φτάσει το μισάωρο τουλάχιστον :smt005:
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    Άβαταρ μέλους
    Rakomelofronas
    Δημοσιεύσεις: 4594
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
    Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

    Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 21 Σεπ 2018, 07:02

    Η είσοδος μόνο από την μπροστινή πόρτα όντως συμβαίνει σε άλλες χώρες πχ ΗΒ αλλά προϋποθέτει την ύπαρξη τακτικών δρομολογίων ώστε να μην χρειάζεται να μπαίνουν 20.000 άτομα σε κάθε στάση στο όχημα.
    Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
    Τargetnews

    Άβαταρ μέλους
    Saliveros
    Δημοσιεύσεις: 4884
    Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
    Phorum.gr user: Saliveros
    Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

    Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 21 Σεπ 2018, 07:55

      Στον σταθμό Ομονοίας, στην είσοδο προς τις αποβάθρες του Ηλεκτρικού, ακριβώς κάτω από τις κυλιόμενες Σταδίου/Αθηνάς, οι πύλες είναι μονίμως ανενεργές όλο το 24ωρο.
      Μπαίνοντας από κει, μπορείς να επιβιβαστείς/αποβιβαστείς σε/από οποιονδήποτε συρμό, είτε του ΗΣΑΠ, είτε του Μετρό.

      Άβυσσος η ψυχή των "αρμοδίων".
        Σας κάναμε ανθρώπους.
        Πάνος Σκουρλέτης

        Άβαταρ μέλους
        foscilis
        Δημοσιεύσεις: 24494
        Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

        Re: Τζαμπατζηδες στο μετρό

        Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 21 Σεπ 2018, 08:45

        lafkiotis έγραψε:
        21 Σεπ 2018, 01:16
        hellegennes έγραψε:
        21 Σεπ 2018, 00:54
        Μα δεν είναι αντχομινιές και νεύρα. Είναι η άποψή μου. Αν σκέφτεσαι έτσι, είσαι παράσιτο. Αυτή είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Τέλος. Κι αν σκέφτεσαι έτσι, δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγει σε καλό στην ζωή σου, όχι γιατί υπάρχει Θεός ή κάποιο κοσμικό κάρμα, αλλά γιατί εκ των πραγμάτων δεν μπορείς να είσαι αποδεκτός από τους άλλους όταν καταλαβαίνουν ότι είσαι παράσιτο.

        Οχι δε νομιζω. Λαθος εισαι. Παρασιτο ειναι αυτος που στηριζεται πανω σε καποιον αλλο για την υπαρξη του. Κατι σαν το ελληνικο δημοσιο περιπου.

        Εγω που δεν πληρωνω εισιτηριο το κανω γιατι εχω τη δυνατοτητα και μπορω να το κανω, λογω της ανικανοτητας του αλλου.
        Οπως το τσιμπουρι που παει και βεντουζαρει στην κωλοτρυπιδα του σκυλου οπου ξερει οτι ο σκυλος δε φτανει και το αφεντικο δυσκολα θα σκεφτει να ψαξει.

        Απάντηση


        • Παραπλήσια Θέματα
          Απαντήσεις
          Προβολές
          Τελευταία δημοσίευση

        Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

        Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών