Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
mao mao
Δημοσιεύσεις: 7421
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Μαρ 2024, 21:35

Bill Hicks έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:24
masterridley έγραψε:
17 Μαρ 2024, 14:38
Ναύτης έγραψε:
16 Μαρ 2024, 11:41

Σύμφωνα με την μαρτυρία της μικρής, ο Μίχος, μετά τον πρώτο βιασμό της στο υπόγειο του σούπερ μάρκετ και αφού προηγουμένως της είχε επιδείξει όπλα που διατηρούσε, την απείλησε ότι, αν μιλήσει, θα την σκοτώσει.
SpoilerShow
Παραδόξως, η εισαγγελέας της έδρας, καίτοι στην αγόρευσή της ανέφερε 27 φορές ότι η μικρή λέει την αλήθεια και την πιστεύει απολύτως, διατήρησε μια επιφύλαξη σ' αυτό ακριβώς το σημείο, αν δηλαδή ο Μίχος είχε όντως απειλήσει την μικρή, μια και μοναδική επιφύλαξη που μετατρέπει τα ισόβια, ως μοναδική ποινή, σε έως 10 έτη (για την συγκεκριμένη κατηγορία).
Την αφήνουμε να κάνει τη δουλειά της τη δικαιοσύνη, αυτό ωστόσο δεν σημαίνει ότι οι δικαστές και οι εισαγγελείς είναι υπεράνω κριτικής.
Σωστός σε όλα εκτός απ'το bold. Η ποινή είναι τουλάχιστον 10 χρόνια στην κατάχρηση. Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν να αποδείξει η κυβέρνηση ότι είναι σκληρή με τους βιαστές (not holding my breath..)

Λάθος ο Bill Hicks από πάνω που λέει για την παρ. 1. Αν ισχύουν αυτά που λέει ο ναύτης, πάμε κατευθείαν στη παρ. 3, άρα ισόβια.
αν ισχύουν αυτά που λέει ο Ναύτης, δεν αποτελεί «απειλή σοβαρού και άμεσου κινδύνου ζωής ή σωματικής ακεραιότητας» για εξαναγκασμό «σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης» οπότε δεν εμπίπτει στην παρ. 1, τι να κάνουμε. :102:
την παλεύεις ρε φίλε; Ένας 50άρης δείχνει όπλα σε 12χρονο, του λεει αν δεν κάτσεις θα σε σκοτώσω και μας υπογαμμίζεις τη λέξη "άμεσου" για να μας πεις τι ακριβώς; Οτι δεν ήταν άμεσος ο κίνδυνος;

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 18 Μαρ 2024, 21:38

mao mao έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:35
Bill Hicks έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:24
masterridley έγραψε:
17 Μαρ 2024, 14:38


Σωστός σε όλα εκτός απ'το bold. Η ποινή είναι τουλάχιστον 10 χρόνια στην κατάχρηση. Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν να αποδείξει η κυβέρνηση ότι είναι σκληρή με τους βιαστές (not holding my breath..)

Λάθος ο Bill Hicks από πάνω που λέει για την παρ. 1. Αν ισχύουν αυτά που λέει ο ναύτης, πάμε κατευθείαν στη παρ. 3, άρα ισόβια.
αν ισχύουν αυτά που λέει ο Ναύτης, δεν αποτελεί «απειλή σοβαρού και άμεσου κινδύνου ζωής ή σωματικής ακεραιότητας» για εξαναγκασμό «σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης» οπότε δεν εμπίπτει στην παρ. 1, τι να κάνουμε. :102:
την παλεύεις ρε φίλε; Ένας 50άρης δείχνει όπλα σε 12χρονο, του λεει αν δεν κάτσεις θα σε σκοτώσω και μας υπογαμμίζεις τη λέξη "άμεσου" για να μας πεις τι ακριβώς; Οτι δεν ήταν άμεσος ο κίνδυνος;
Για την εισαγγελέα δεν ήταν
Φαντάζομαι ότι εάν ήταν θύμα ληστείας η ίδια και έβλεπε ένα όπλο να κολλάει στο σώμα της δεν θα ένιωθε άμεσο κίνδυνο
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 18 Μαρ 2024, 21:42

mao mao έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:35
Bill Hicks έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:24
masterridley έγραψε:
17 Μαρ 2024, 14:38


Σωστός σε όλα εκτός απ'το bold. Η ποινή είναι τουλάχιστον 10 χρόνια στην κατάχρηση. Ιδού πεδίον δόξης λαμπρόν να αποδείξει η κυβέρνηση ότι είναι σκληρή με τους βιαστές (not holding my breath..)

Λάθος ο Bill Hicks από πάνω που λέει για την παρ. 1. Αν ισχύουν αυτά που λέει ο ναύτης, πάμε κατευθείαν στη παρ. 3, άρα ισόβια.
αν ισχύουν αυτά που λέει ο Ναύτης, δεν αποτελεί «απειλή σοβαρού και άμεσου κινδύνου ζωής ή σωματικής ακεραιότητας» για εξαναγκασμό «σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης» οπότε δεν εμπίπτει στην παρ. 1, τι να κάνουμε. :102:
την παλεύεις ρε φίλε; Ένας 50άρης δείχνει όπλα σε 12χρονο, του λεει αν δεν κάτσεις θα σε σκοτώσω και μας υπογαμμίζεις τη λέξη "άμεσου" για να μας πεις τι ακριβώς; Οτι δεν ήταν άμεσος ο κίνδυνος;
εγώ αν την παλεύω; εσύ απαντάς χωρίς να διαβάσεις.

αυτό που λες εσύ, ναι, είναι απειλή άμεσου κινδύνου ζωής, αυτό που λέει ο Ναύτης, όχι.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7421
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 18 Μαρ 2024, 21:47

Σύμφωνα με την μαρτυρία της μικρής, ο Μίχος, μετά τον πρώτο βιασμό της στο υπόγειο του σούπερ μάρκετ και αφού προηγουμένως της είχε επιδείξει όπλα που διατηρούσε, την απείλησε ότι, αν μιλήσει, θα την σκοτώσει.
Αυτό δεν είναι δηλαδή απειλή άμεσου κινδύνου ζωής;

zteo
Δημοσιεύσεις: 10185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 18 Μαρ 2024, 21:52

Beria έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:38
mao mao έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:35
Bill Hicks έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:24


αν ισχύουν αυτά που λέει ο Ναύτης, δεν αποτελεί «απειλή σοβαρού και άμεσου κινδύνου ζωής ή σωματικής ακεραιότητας» για εξαναγκασμό «σε επιχείρηση ή ανοχή γενετήσιας πράξης» οπότε δεν εμπίπτει στην παρ. 1, τι να κάνουμε. :102:
την παλεύεις ρε φίλε; Ένας 50άρης δείχνει όπλα σε 12χρονο, του λεει αν δεν κάτσεις θα σε σκοτώσω και μας υπογαμμίζεις τη λέξη "άμεσου" για να μας πεις τι ακριβώς; Οτι δεν ήταν άμεσος ο κίνδυνος;
Για την εισαγγελέα δεν ήταν
Φαντάζομαι ότι εάν ήταν θύμα ληστείας η ίδια και έβλεπε ένα όπλο να κολλάει στο σώμα της δεν θα ένιωθε άμεσο κίνδυνο
Κοίτα εάν την απειλήσει με το όπλο τότε είναι βιασμος. Εάν της δείξει το όπλο και την απειλήσει με τα λόγια δεν είναι βιασμος.
Σάπιο σύστημα,σαπιοι νόμοι,σαπιοι δικαστές.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 19 Μαρ 2024, 10:01

mao mao έγραψε:
18 Μαρ 2024, 21:47
Σύμφωνα με την μαρτυρία της μικρής, ο Μίχος, μετά τον πρώτο βιασμό της στο υπόγειο του σούπερ μάρκετ και αφού προηγουμένως της είχε επιδείξει όπλα που διατηρούσε, την απείλησε ότι, αν μιλήσει, θα την σκοτώσει.
Αυτό δεν είναι δηλαδή απειλή άμεσου κινδύνου ζωής;
αν καταλαβαινω καλα τη διαφορα, δεν ειναι απειλη για να του κατσει, ειναι απειλη για να μη μιλησει.

γι αυτο δεν εγινα νομικος. γω θα ελεγα κρεμαστε τους ολους κειχαμου να ξεμπερδευουμε , που θα κατσουμε να ασχολουμαστε με τετοιες λεπτομερειες.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 19 Μαρ 2024, 20:55

Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα

Βρε κουτά μήπως ήθελε να της χαρίσει μια ανεμογεννήτρια και τον παρεξηγήσατε???


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 20 Μαρ 2024, 20:32

19/03/2024
Αδιανόητες δήλωσεις συνήγορου κατηγορουμένου στη δίκη της 12χρονης για δεύτερη φορά!

Εικόνα

Η εισαγγελέας της δίκης για την υπόθεση του Κολωνού επικρίθηκε επειδή ζήτησε την απαλλαγή του 55χρονου Ηλία Μίχου για τρία από τα τέσσερα βαριά αδικήματα που αντιμετωπίζει, ανάμεσά τους και αυτό του βιασμού του ανήλικου κοριτσιού, αλλά και επειδή πρότεινε την πλήρη ενοχή της μητέρας της ανήλικης.


Υπενθυμίζουμε πως η Βάσω Πανταζή συνήγορος κατηγορουμένων μιλώντας στο ΟΡΕΝ είπε «δυστυχώς το κοριτσάκι είχε επιλέξει μια συγκεκριμένη στάση ζωής για να επιβιώσει», αυτό που ακούστηκε τότε είχε προκαλέσει σάλο σε δημοσιογράφους και στα κοινωνικά δίκτυα.

Τώρα έχουμε ακόμη χειρότερη δήλωση απο δεύτερη γυναίκα συνήγορος υπεράσπισης του Πακιστανού κατηγορούμενου, είπε για την 12χρονη πως όλα τα έκανε με την θέληση της!

Μάλιστα για τον δεύτερο κατηγορούμενο που υπερασπίζεται, είπε πάλι κάτι που δεν “στέκει”, ούτε νομικά, ούτε λογικά. Είπε πως ο δευτερος κατηγορούμενος για τον βιασμό της 12χρονης έχει διαφορετικό σεξουαλικό προορισμό… κάτι που σε κάνει να αναρωτιέσαι για το επίπεδο της δικαιοσύνης στην Ελλάδα.


https://anazitiseis.gr/adianoites-dilos ... ra-vinteo/


"ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΝΩΡΊΣΕΙΣ ΤΑ ΚΑΘΆΡΜΑΤΑ ΜΙΑΣ ΠΌΛΗΣ, ΠΉΓΑΙΝΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΉ ΤΟ ΠΡΩΊ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΊΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΈΡΑ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΊΟ".

Εικόνα

Ο ΓΙΑΧΒΈ ΈΚΑΝΕ ΤΟ "ΘΑΎΜΑ" ΤΟΥ ΓΙΑ ΆΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΆ... ΑΘΏΟΣ... ΑΜΉΝ...
ΠΊΣΤΕΥΕ ΈΛΛΗΝΑ, ΠΊΣΤΕΥΕ...
George Karas

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34849
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 27 Μαρ 2024, 08:14




Kαι εις ανώτερα,κάντε μια συγκέντρωση και για την αθώωση του σταθμάρχη. :smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 27 Μαρ 2024, 08:32

The Rebel έγραψε:
19 Μαρ 2024, 20:55
Εικόνα
Αν όντως πετάει τέτοιες απειλές ρισκάρει την ζωή του.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 27 Μαρ 2024, 18:56

27.03.2024
Κολωνός: «Μακάρι να μην είχε εμφανιστεί αυτό το τέρας μπροστά μου – Η μαμά μου είναι αθώα» λέει η 12χρονη.
«Οι εφιάλτες μου είναι ακόμα εδώ».

Εικόνα

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στην υπόθεση του βιασμού 12χρονης στον Κολωνό, καθώς δύο ημέρες πριν την απόφαση της δικαιοσύνης για τον Ηλία Μίχο, ανήλικη «σπάει» τη σιωπή της.


Τα όσα είπε το, 13 χρονών σήμερα, παιδί σε εκδήλωση που διοργάνωσε η Επιτροπή Αλληλεγγύης προς το παιδί και την οικογένεια του, το απόγευμα της Τρίτης, σε αμφιθέατρο της Νομικής Σχολής του ΕΚΠΑ δημοσιοποίησε με ανάρτησή της στα social media η δημοσιογράφος Δανάκη Κισκήρα – Μπαρτζώκα.

Πρόκειται για μια κραυγή ενός παιδιού που δεν μιλά για τους κακοποιητές του αλλά για τη μαμά του. Και απευθύνεται στο δικαστήριο που καλείται την Παρασκευή να εκδώσει την απόφασή του για την υπόθεση με θύμα εκείνο, επιμένοντας για την αθωότητα της μητέρας του.

Κάθε της κουβέντα είναι και μια μαχαιριά γιατί το 12χρονο παιδί ζητάει συγγνώμη για κάτι που δεν έκανε, ζητάει συγγνώμη που δεν μίλησε νωρίτερα, λέει ότι δεν τελείωσαν οι εφιάλτες και το μόνο που θέλει πλέον είναι η μητέρα του.

Όλα όσα είπε το μικρό κορίτσι.
«Είμαι η … (12χρονη) και θέλω να σας εκφράσω μια τελευταία φορά τα συναισθήματα μου. Ακούστε με σας παρακαλώ, ακούστε με. Εσείς ήσασταν η λύτρωση μου, η βοήθεια που περίμενα τόσο καιρό μέσα στον εφιάλτη που ζούσα.

Σας εμπιστεύτηκα, σας μίλησα… περίμενα τη βοήθεια σας για να μην περάσει κανένα άλλο παιδί όσα πέρασα εγώ.

Η τιμωρία μου όμως δεν έχει τελειώσει. Οι εφιάλτες μου είναι ακόμα εδώ. Όχι τη μαμά μου.

Πήγαινα στην πλατεία με το ποδήλατο μου, όπως όλα τα παιδιά της γειτονιάς. Μακάρι να μην είχε εμφανιστεί ποτέ αυτό το τέρας μπροστά μου. Όμως εμφανίστηκε.

Σας ζητώ συγγνώμη που δε μίλησα από την αρχή… φοβόμουν πολύ. Ήρθε η ώρα όμως, ήρθε η λύτρωση μου, ήρθατε εσείς. Πίστεψα ότι τελείωσαν οι εφιάλτες μου και ξαφνικά: Που είναι η μαμά μου; Γιατί τη μαμά μου; Που είναι τα αδέλφια μου; Που είναι η οικογένεια μου; Γιατί με αφήσατε μόνη μου;

Εγώ φταίω, εγώ φταίω που δε σας μίλησα νωρίς. Όχι η μαμά μου. Θέλω να σταματήσουν οι εφιάλτες μου εδώ.

Τα Χριστούγεννα δεν με άφησαν ούτε τη μαμά μου να δω.

Θέλω να σας πω κάτι κυρία εισαγγελέα: όλα τα αποδεικτικά στοιχεία που έχετε στα χέρια σας ήταν όλα μια πλάκα; Αυτό θέλετε να μου πείτε μετά από όλα αυτά που πέρασα;

Αυτό που ζητάω από το δικαστήριο και από τον κύριο πρόεδρο, τους δικαστές και τους ενόρκους είναι να με πιστέψουν ότι η μητέρα μου δε γνώριζε τίποτα από όλα αυτά που έκανα και όχι ότι στα μισά λέω αλήθεια και στη μαμά μου λέω ψέματα. Η μαμά μου είναι αθώα και θα το λέω συνέχεια μέχρι να το καταλάβουν όλοι».

Εικόνα
https://www.facebook.com/danai.kiskirampartsoka

https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... i-12xroni/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 28 Μαρ 2024, 18:38

27/03/2024
Κολωνος: Το ξέσπασμα της μητέρας της 12χρονης.

Εικόνα

Ξέσπασε η μητέρα της 12χρονης από τον Κολωνό σχετικά με την εισαγγελική πρόταση για την ίδια και τον Ηλία Μίχο αλλά κυρίως για τις δηλώσεις περί «συναίνεσης» της ανήλικης στις φρικτές πράξεις τις οποίες υπέστη.


Η μητέρα μίλησε στην εκδήλωση που διοργάνωσε η Επιτροπή Αλληλεγγύης προς το παιδί και την οικογένεια του το απόγευμα της Τρίτης, σε αμφιθέατρο της Νομικής Σχολής του ΕΚΠΑ. Στην ίδια εκδήλωση την σιωπή της έσπασε και η ανήλικη.

Την ερχόμενη Παρασκευή 29 Μαρτίου αναμένεται να εκδοθεί η απόφαση του δικαστηρίου για την φρικώδη υπόθεση.

Οι δηλώσεις της μητέρας.
«Αν και η δίκη είναι κεκλεισμένων των θυρών και οι δικηγόροι μου και όλων των υπολοίπων δεν πρέπει να βγαίνουν και να μιλάνε για το τι γίνεται μέσα στην αίθουσα, εγω θα το κάνω σαν μητέρα της 12χρονης, σαν μητέρα άλλων 7 παιδιών αλλά και σαν κατηγορούμενη στην υπόθεση του παιδιού με τις εξής κατηγορίες που με έστειλαν να κάτσω στο εδώλιο: της μαστροπείας, της πορνογραφίας και του εκβιασμού.

Είχα σκοπό να μην μιλήσω μέχρι να τελειώσει η δίκη αλλά πρέπει να το κάνω για να προστατέψω το παιδί μου που έχουν πέσει οι κατηγορούμενοι και οι δικηγόροι τους σαν λυσσασμένα λιοντάρια να το κατασπαράξουν και αυτό και εμένα. Από τη δικηγόρο κυρία Πανταζή ακούστηκε το εξής για το παιδί μου: Η ανήλικη ήταν επαγγελματίας εκδιδόμενη καλύτερα και από τις πορνοστάρ του Σειρηνάκη.

Και σας ρωτάω όλους σας: πόσο δηλητήριο μπορεί να χύσει από το στόμα της αυτή η μάνα και τόσο καλή επαγγελματίας δικηγόρος; Ο Θεός να την κάνει, για το παιδί αυτό που βιάστηκε από όλους αυτούς, για να βγάλει αθώο τον πελάτη της που έκλεινε ραντεβού να βγει με 12χρονο παιδί και να το βιάσει. Και δεν με ενδιαφέρει τι λέει ο δικός τους δικηγορικός νόμος ότι δεν υπάρχει βιασμός.

Εγώ μέχρι να πεθάνω θα το λέω συνέχεια, αυτό το παιδί το βίαζαν, δεν υπάρχει συναίνεση με 11χρονο παιδί. Δεν υπάρχει κύριε Φλωρίδη, αλλάξτε αυτόν τον νόμο θα γεμίσει ο πλανήτης βιαστές».
https://www.olympia.gr/1584782/ellada/k ... 12chronis/



Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7066
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 29 Μαρ 2024, 11:09

Κολωνός: Ένοχος ο Μίχος και για τον βιασμό της 12χρονης
- Αθώα η μητέρα

https://www.cnn.gr/ellada/story/412286/ ... a-i-mitera

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 29 Μαρ 2024, 11:11

Τώρα είναι καλή η δικαιοσύνη
κοπρόσκυλα
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 29 Μαρ 2024, 11:14

Τη μάνα πρεπει να την πάνε αίμα, τουλάχιστον για την παραμέληση ανηλίκου. Τί θα πει "αθώα"?
Αν δεν υπαρχουν στοιχεια για να αποδειχθεί συνεργεία με το Μιχο, ή εστω οτι γνωριζε η ιδια και δεν μιλούσε, η εγκληματικη παραμέληση δεν μπορει να μεινει ατιμωρητη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών