Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13639
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 02 Απρ 2024, 09:30

Βίνγκιλοτ έγραψε:
02 Απρ 2024, 09:28
nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 04:57
οσο για τις υπολοιπες συναναστροφες της μικρης δεν τους θεωρω βιασμους
Δεν είμαστε καλά.
Κι όμως, υπάρχουν πολλοί τέτοιοι εκεί έξω, φίλε μου, και μετά πέφτουμε από τα σύννεφα όταν διαβάζουμε για τους κάθε λογής Μίχους.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25351
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Απρ 2024, 09:39

Βίνγκιλοτ έγραψε:
02 Απρ 2024, 09:28
nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 04:57
οσο για τις υπολοιπες συναναστροφες της μικρης δεν τους θεωρω βιασμους
Δεν είμαστε καλά.
"Συναναστροφές"!
Και κάπως έτσι ξεπλένουμε τους συνεχόμενους βιασμούς της κοπέλας
Συναναστροφές ρε μαλακα!!!
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Βίνγκιλοτ
Δημοσιεύσεις: 703
Εγγραφή: 24 Μάιος 2023, 20:30

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βίνγκιλοτ » 02 Απρ 2024, 09:43

Δεν ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένος Κανόνας Συμμετοχής που ν' απαγορεύει μια τέτοια άποψη, αλλά αυτό που έχω να πω είναι ότι δεν βρίσκω τον λόγο που κάποιος μπορεί να λέει κάτι τέτοιο χωρίς συνέπειες από τον συντονισμό.
Otto Weininger έγραψε:
19 Απρ 2024, 20:19
Ορθά να τιμωρηθεί ο αστυνομικός, αφού δεν έχει μάθει ακόμα τρόπους να ακινητοποιεί τέτοια άτομα χωρίς να τα τραυματίζει τόσο πολύ και τόσο εμφανώς.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29725
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 02 Απρ 2024, 19:13

02|04|2024
Κολωνός – 12χρονη: Ποιος είναι ο «Μιχάλης» που ακολουθεί τον Η.Μίχο στη φυλακή – Πέταξε το λαπτοπ στη θάλασσα και νόμιζε ότι “καθάρισε”.

Εικόνα

Ο συνταξιούχος ναυτικός, Εμμανουήλ Χριστοφόρου είναι ο περιβόητος «Μιχάλης», που ακολουθεί στη φυλακή τον Ηλία Μίχο για τη σεξουαλική κακοποίηση της 12χρονης στον Κολωνό.


Ο Χριστοφόρου είχε συλληφθεί στο σπίτι του στον Πειραιά περίπου δύο μήνες μετά το πρώτο κύμα των συλλήψεων για την υπόθεση και τα στοιχεία του δεν είχαν δημοσιοποιηθεί τότε. Είχε προφυλακισθεί και την περασμένη Παρασκευή καταδικάστηκε από το Μικτό Ορκωτό Δικαστήριο της Αθήνας για τις πράξεις της διακεκριμένης μαστροπείας και της παιδικής πορνογραφίας, ενώ αθωώθηκε από την κατηγορία της απόπειρας γενετήσιων πράξεων με την ανήλικη.

Εικόνα

Σήμερα το δικαστήριο του επέβαλε ποινή κάθειρξης 18 ετών κατά συγχώνευση και παραμένει στη φυλακή, μαζί με τον Μίχο. Μάλιστα και για εκείνον, όπως και για τον Μίχο η εισαγγελέας πρότεινε να μην του αναγνωρισθούν ελαφρυντικά, πρόταση που έγινε δεκτή από το δικαστήριο.

Ο συνταξιούχος ναυτικός, που είναι πατέρας ενός ανήλικου παιδιού, ήταν αυτός που έκλεινε τα ραντεβού του κοριτσιού μέσω του Instagram και άλλων εφαρμογών ενώ φέρεται να έπαιρνε ποσοστά επί των εσόδων. Παράλληλα φέρεται να προέβαινε στην αδιανόητη κίνηση, να μοιράζει το τηλέφωνο του κοριτσιού σε γνωστό «ροζ» σάιτ.

Όταν η υπόθεση βγήκε στο φως ο Χριστοφόρου, που εμφανιζόταν στα social media ως «Μιχάλης Ιωάννου», κατάλαβε ότι είχε αρχίσει και για εκείνον η αντίστροφη μέτρηση για τη σύλληψη. Έτσι, όταν οι αστυνομικοί τον είχαν εντοπίσει στο σπίτι του, τον Δεκέμβριο του 2022, και του πέρασαν χειροπέδες δυνάμει του εντάλματος που είχε εκδοθεί σε βάρος του, ο «Μιχάλης» φαινόταν σαν να περίμενε την έφοδο της ΕΛ.ΑΣ, και ήταν συνεργάσιμος με τους αστυνομικούς.

Μάλιστα, όπως είχε καταγράψει το ρεπορτάζ του protothema.gr τότε, μετά το ξέσπασμα της δυσώδους υπόθεσης ο Χριστοφόρου, θεωρούσε ότι δεν υπήρχαν στοιχεία επαρκή ενοχοποιητικά στοιχεία σε βαρος του, ενώ είχε φροντίσει να πετάξει το laptop του στη θάλασσα, θεωρώντας ότι έτσι δεν θα αποκαλυπτόταν η δράση του. Δεν υπολόγιζε, βέβαια, ότι τα ψηφιακά του ίχνη δεν σβήνονται πετώντας μια συσκευή.
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %bb%ce%b7/

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15441
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 02 Απρ 2024, 19:22

nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 09:14
George_V έγραψε:
02 Απρ 2024, 08:25
nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 04:57


δες τι γραφω ! η μικρη βιαστηκε αυτο ειναι ολοφανερο στον καθενα
και θα προτιμουσα να μαθω το ονομα του βιαστη οπου και να επιβληθουν τα ισοβια
ειναι ο μιχος; ή ειναι καποιος απο το περιβαλλον της οικογενειας ;
ο οποιος θα την βγαλει καθαρη


οσο για τις υπολοιπες συναναστροφες της μικρης δεν τους θεωρω βιασμους
Kαι τι ήταν οι υπολοιπες "συναναστροφες" δλδ?

Σεξ με άτομο ανίκανο να συναινέσει σε αυτό είτε για λόγους ηλικίας είτε για λόγους αναπηρίας είτε για λόγους βίας είτε για λόγους temporary insanity/disability ειναι νομικά βιασμός.

Και ως τέτοιο πρέπει να τιμωρείται.

Είχα πει εξαρχής ότι διαφωνώ με την εισαγγελική πρόταση και πως αυτή δεν θα ακολουθηθεί από το δικαστηριο.

Αν όχι για νομικούς λόγους τότε σίγουρα για συναισθηματικους λόγους (όπως και εγινε) από τους ενορκους.
υπαρχουν και ανηλικα που εχουν περισσοτερη νοημοσυνη και απο ωριμα ατομα
και επισης εμενα δεν με ενδιαφερει ο νομος αλλα πρωτίστως η δικαιοσυνη

και ξανα επισης κουλαρετε λιγο με τις φαντασιωσεις σας στην σκεψη του συνομιλητή σας
Οπότε ας κατεβάσουμε την ηλικία συναίνεσης ανάλογα με τη νοημοσύνη του ανήλικου. Αν μποσουλαει είναι οκ ή θέλουμε να έχει μιλήσει κιόλας?
Πάντως όντως υπάρχουν ανήλικα με περισσότερη νοημοσύνη από μπαρμπάδες που πηδάνε 12 χρονα νομίζοντας ότι θα τη βγάλουν καθαρη
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Απρ 2024, 19:26

Echelon έγραψε:
02 Απρ 2024, 07:22
Μαύρη μέρα για τα νδουλικα η καταδίκη Μίχου.
Θα έλεγα ότι ήταν μαύρη μέρα για όσα ζαία, περίμεναν να πέσει στα μαλακά ο Μίχος.
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 02 Απρ 2024, 19:37

Lord Brum έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:22

Οπότε ας κατεβάσουμε την ηλικία συναίνεσης ανάλογα με τη νοημοσύνη του ανήλικου. Αν μποσουλαει είναι οκ ή θέλουμε να έχει μιλήσει κιόλας?
Πάντως όντως υπάρχουν ανήλικα με περισσότερη νοημοσύνη από μπαρμπάδες που πηδάνε 12 χρονα νομίζοντας ότι θα τη βγάλουν καθαρη
οχι και εξηγησα το σκεπτικο μου ..θεωρω πως οταν εχουμε να κανουμε με συναινετικη συνευρεση
δεν υπαρχει βιασμος αλλα ομως εχουμε εγκλημα για οσους συνευρεθηκαν με την μικρη
θα πρεπει να εχει εξεταστει απο ψυχολογους η μικρη για γνωριζουμε αν ειχε συνειδηση της πραξης της
αλλα ειχε ή δεν ειχε οι τυποι θα πρεπει να καταδικαστουν οχι ομως για βιασμο

επισης πως μπορει να βγαζουν καθαρη την μαμα οταν βλεπει τα εξοδα που κανει η κορη της
και αυτη να μην καταλαβαινει τιποτα --με πιο λιγα λογια μου την δινει να πληρωσει μονο ο μιχος

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25351
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 02 Απρ 2024, 19:47

nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:37
Lord Brum έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:22

Οπότε ας κατεβάσουμε την ηλικία συναίνεσης ανάλογα με τη νοημοσύνη του ανήλικου. Αν μποσουλαει είναι οκ ή θέλουμε να έχει μιλήσει κιόλας?
Πάντως όντως υπάρχουν ανήλικα με περισσότερη νοημοσύνη από μπαρμπάδες που πηδάνε 12 χρονα νομίζοντας ότι θα τη βγάλουν καθαρη
οχι και εξηγησα το σκεπτικο μου ..θεωρω πως οταν εχουμε να κανουμε με συναινετικη συνευρεση
δεν υπαρχει βιασμος αλλα ομως εχουμε εγκλημα για οσους συνευρεθηκαν με την μικρη
θα πρεπει να εχει εξεταστει απο ψυχολογους η μικρη για γνωριζουμε αν ειχε συνειδηση της πραξης της
αλλα ειχε ή δεν ειχε οι τυποι θα πρεπει να καταδικαστουν οχι ομως για βιασμο

επισης πως μπορει να βγαζουν καθαρη την μαμα οταν βλεπει τα εξοδα που κανει η κορη της
και αυτη να μην καταλαβαινει τιποτα --με πιο λιγα λογια μου την δινει να πληρωσει μονο ο μιχος
Τι γράφεις ρε άνθρωπε;
Ελπίζω πραγματικά να κάνεις (κάποια διεστραμμένη) πλάκα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Απρ 2024, 19:50

nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:37
Lord Brum έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:22

Οπότε ας κατεβάσουμε την ηλικία συναίνεσης ανάλογα με τη νοημοσύνη του ανήλικου. Αν μποσουλαει είναι οκ ή θέλουμε να έχει μιλήσει κιόλας?
Πάντως όντως υπάρχουν ανήλικα με περισσότερη νοημοσύνη από μπαρμπάδες που πηδάνε 12 χρονα νομίζοντας ότι θα τη βγάλουν καθαρη
οχι και εξηγησα το σκεπτικο μου ..θεωρω πως οταν εχουμε να κανουμε με συναινετικη συνευρεση
δεν υπαρχει βιασμος αλλα ομως εχουμε εγκλημα για οσους συνευρεθηκαν με την μικρη
θα πρεπει να εχει εξεταστει απο ψυχολογους η μικρη για γνωριζουμε αν ειχε συνειδηση της πραξης της
αλλα ειχε ή δεν ειχε οι τυποι θα πρεπει να καταδικαστουν οχι ομως για βιασμο

επισης πως μπορει να βγαζουν καθαρη την μαμα οταν βλεπει τα εξοδα που κανει η κορη της
και αυτη να μην καταλαβαινει τιποτα --με πιο λιγα λογια μου την δινει να πληρωσει μονο ο μιχος
Για ποιο λόγο θα έπρεπε να καταδικαστούν οι τύποι; :lol:

Είναι κωμικοτραγικά αυτά που γράφεις.
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 02 Απρ 2024, 19:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:50
nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:37
Lord Brum έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:22

Οπότε ας κατεβάσουμε την ηλικία συναίνεσης ανάλογα με τη νοημοσύνη του ανήλικου. Αν μποσουλαει είναι οκ ή θέλουμε να έχει μιλήσει κιόλας?
Πάντως όντως υπάρχουν ανήλικα με περισσότερη νοημοσύνη από μπαρμπάδες που πηδάνε 12 χρονα νομίζοντας ότι θα τη βγάλουν καθαρη
οχι και εξηγησα το σκεπτικο μου ..θεωρω πως οταν εχουμε να κανουμε με συναινετικη συνευρεση
δεν υπαρχει βιασμος αλλα ομως εχουμε εγκλημα για οσους συνευρεθηκαν με την μικρη
θα πρεπει να εχει εξεταστει απο ψυχολογους η μικρη για γνωριζουμε αν ειχε συνειδηση της πραξης της
αλλα ειχε ή δεν ειχε οι τυποι θα πρεπει να καταδικαστουν οχι ομως για βιασμο

επισης πως μπορει να βγαζουν καθαρη την μαμα οταν βλεπει τα εξοδα που κανει η κορη της
και αυτη να μην καταλαβαινει τιποτα --με πιο λιγα λογια μου την δινει να πληρωσει μονο ο μιχος
Για ποιο λόγο θα έπρεπε να καταδικαστούν οι τύποι; :lol:

Είναι κωμικοτραγικά αυτά που γράφεις.
θα σε παρακαλουσα να το εξηγησεις ..διαχωριζω απλα τον βιασμο απο την παρανομη συνευρεση
επειτα ειναι και το αλλο με καλουν για εξηγησεις ενω εγω αλλα γραφω
και καπου επηρεαζει τα νευρα μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70689
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Απρ 2024, 20:03

nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:50
nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:37

οχι και εξηγησα το σκεπτικο μου ..θεωρω πως οταν εχουμε να κανουμε με συναινετικη συνευρεση
δεν υπαρχει βιασμος αλλα ομως εχουμε εγκλημα για οσους συνευρεθηκαν με την μικρη
θα πρεπει να εχει εξεταστει απο ψυχολογους η μικρη για γνωριζουμε αν ειχε συνειδηση της πραξης της
αλλα ειχε ή δεν ειχε οι τυποι θα πρεπει να καταδικαστουν οχι ομως για βιασμο

επισης πως μπορει να βγαζουν καθαρη την μαμα οταν βλεπει τα εξοδα που κανει η κορη της
και αυτη να μην καταλαβαινει τιποτα --με πιο λιγα λογια μου την δινει να πληρωσει μονο ο μιχος
Για ποιο λόγο θα έπρεπε να καταδικαστούν οι τύποι; :lol:

Είναι κωμικοτραγικά αυτά που γράφεις.
θα σε παρακαλουσα να το εξηγησεις ..διαχωριζω απλα τον βιασμο απο την παρανομη συνευρεση
επειτα ειναι και το αλλο με καλουν για εξηγησεις ενω εγω αλλα γραφω
και καπου επηρεαζει τα νευρα μου
Μα είναι σαφές το τι γράφεις ρε nemo. Eπιρρίπτεις τις περισσότερες ευθύνες στο πιτσιρίκι και τη μάνα του, προσπαθώντας να εξομαλύνεις τις ευθύνες κάποιων ενήλικων δίποδων.

Το "παράνομη συνεύρεση" μπορεί να ισχύει ως όρος ακόμη και για φάσεις "μοιχείας" μεταξύ ενηλίκων. Κάτι πιο σοβαρό έχεις να αντιπροτείνεις ή το έχεις χάσει τελείως; :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11617
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 02 Απρ 2024, 20:09

Δεν έχει άδικο ο χρήστης Νέμο.

Τι είναι ο βιασμός στην καθομιλουμένη, τι είναι σε νομική ορολογία και το αν θα πρέπει να καταδικαστούν είναι διαφορετικά πράγματα.
Προσωπικά πιστεύω πως θα πρέπει να έχει πολύ βαριά ποινή η σεξουαλική σχέση με ανήλικο, ακόμη κι αν δεν υφίσταται άμεσα ή έμμεσα βία στη σχέση αυτή.

Το να πρέπει να χαρακτηριστεί βιασμός για να πέσει βαριά καμπάνα είναι πρόβλημα, γιατί ελλοχεύει και ο κίνδυνος σε δεύτερο βαθμό (ή σε άλλη περίπτωση και σε πρώτο ) να μην αποδειχθεί εξαναγκασμός και να πέσει ο ενήλικος στα μαλακά.

Για τη μητέρα επίσης δεν ξέρω αν καταλογίστηκε η πρέπουσα καταδίκη. Είναι πολύ βαριά η ευθύνη να φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο και θα πρέπει να είναι σαφές αυτό.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 02 Απρ 2024, 20:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 20:03
nemo έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 19:50


Για ποιο λόγο θα έπρεπε να καταδικαστούν οι τύποι; :lol:

Είναι κωμικοτραγικά αυτά που γράφεις.
θα σε παρακαλουσα να το εξηγησεις ..διαχωριζω απλα τον βιασμο απο την παρανομη συνευρεση
επειτα ειναι και το αλλο με καλουν για εξηγησεις ενω εγω αλλα γραφω
και καπου επηρεαζει τα νευρα μου
Μα είναι σαφές το τι γράφεις ρε nemo. Eπιρρίπτεις τις περισσότερες ευθύνες στο πιτσιρίκι και τη μάνα του, προσπαθώντας να εξομαλύνεις τις ευθύνες κάποιων ενήλικων δίποδων.

Το "παράνομη συνεύρεση" μπορεί να ισχύει ως όρος ακόμη και για φάσεις "μοιχείας" μεταξύ ενηλίκων. Κάτι πιο σοβαρό έχεις να αντιπροτείνεις ή το έχεις χάσει τελείως; :lol:
βρες εσυ την καταλληλη λεξη εγω μεχρι εδω μπορω επισης απο προσωπικες εμπειριες τα γραφω
εχω δυο περιπτωσεις απο ανηλικα ουτε 14 που εκαναν σχεσεις με παντρεμενους
και η μια με περισσοτερους απο πεντε σε χωρο εργασιας

και οταν λεω οτι μου την δινει που την πληρωνει μονο ο μιχος δεν εννοω οτι τον λυπαμαι
την μαστροπια την θεωρω μεγαλυτερο εγκλημα και απο τον φονο
αλλα δεν γινεται να την βγαζει καθαρη η μανα ...οπως και οι μαναδες και μπαμπαδες στις περιπτωσεις
που ανεφερα ...δεν γινεται να μην γνωριζε η μανα και να μην γνωριζε και τον βιαστη της κορης της
δεν γινεται οπου μας συμφερει να βαζουμε ταμπελες

nemo
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 02 Απρ 2024, 20:41

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Απρ 2024, 20:09
Δεν έχει άδικο ο χρήστης Νέμο.

Τι είναι ο βιασμός στην καθομιλουμένη, τι είναι σε νομική ορολογία και το αν θα πρέπει να καταδικαστούν είναι διαφορετικά πράγματα.
Προσωπικά πιστεύω πως θα πρέπει να έχει πολύ βαριά ποινή η σεξουαλική σχέση με ανήλικο, ακόμη κι αν δεν υφίσταται άμεσα ή έμμεσα βία στη σχέση αυτή.

Το να πρέπει να χαρακτηριστεί βιασμός για να πέσει βαριά καμπάνα είναι πρόβλημα, γιατί ελλοχεύει και ο κίνδυνος σε δεύτερο βαθμό (ή σε άλλη περίπτωση και σε πρώτο ) να μην αποδειχθεί εξαναγκασμός και να πέσει ο ενήλικος στα μαλακά.

αυτο: ! τωρα το ειδα ! τα γκαβα που με εχουν πρήξει δεν μπορουν να τα ξεχωρισουν

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35181
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 02 Απρ 2024, 22:09

https://www.iefimerida.gr/ellada/kolono ... a-12hronis

Το λαικό κίνημα τώρα θα απαιτήσει : δώστε την κόρη στη μάνα. :D

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών