Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 14 Νοέμ 2022, 23:54

και ποια ειναι τα σημεια που το κανουνε αθλιο ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Νοέμ 2022, 21:54

14 Νοεμβρίου, 2022
Σεπόλια: Πώς η 12χρονη «έκαψε» τον Ηλία Μίχο και «αθώωσε» τη μητέρα της.

Εικόνα

Στην αθωότητά της μητέρας της, περίπου ένα μήνα μετά την προφυλάκισή της, επιμένει η 12χρονη από τα Σεπόλια.


Συγκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες του Star, η ανήλικη φέρεται να έβγαλε εκτός κάδρου των υπόπτων την 37χρονη κατηγορούμενη και να τα έριξε όλα στον Ηλία Μίχο.

Δέκα άτομα έχουν προφυλακιστεί για την υπόθεση του Κολωνού. Πολλοί άλλοι έχουν μπει στο μικροσκόπιο των αρχών, για τη 12χρονη όμως η μητέρα της-η οποία κατηγορείται για διακεκριμένη μαστροπεία- είναι άδικα στη φυλακή. Όσα φέρεται να είπε το παιδί στους παιδοψυχολόγους του Ανηλίκων είναι χαρακτηριστικά.

Ερώτηση: Σε αυτά τα δύο κινητά που χρησιμοποιούσες η μαμά είχε πρόσβαση;

12χρονη: Τα έβλεπε…Έβλεπε με ποιους μιλάω… αλλά εγώ διέγραφα τα μηνύματα.

Ερώτηση: Είναι κινητά δηλαδή τα οποία είχανε κωδικό; Η μαμά σου τον γνώριζε;

12χρονη: Όχι η μαμά μου δε γνώριζε τον κωδικό.

Ερώτηση: Είχε τύχει ας πούμε να σου προσφέρει κάποιος χρήματα και να τα δώσεις στη μαμά;

12χρονη: Ναι, μου είπαν ”να δώσεις αυτά στη μαμά σου”

Ερώτηση: Ποιος;

12χρονη: Γνωστοί που ξέρουν πολλά χρόνια τη μαμά.

Ερώτηση: Για ποιο λόγο μπορεί να σου έδιναν αυτά τα χρήματα;

12χρονη:
Επειδή ήξεραν ότι ήμασταν 8 παιδιά και την ήξεραν τη μαμά μου χρόνια και της έδιναν.

Σεπόλια: «Ετοιμάζει μηνύσεις και εξώδικα η μητέρα της 12χρονης»

«Η μητέρα της 12χρονης δε γνωρίζει ούτε για τις φωτογραφίες ούτε ότι ο Μίχος πήγαινε το παιδί με διάφορους. Η μητέρα ζητά τα παιδιά της, θέλει να τα δει, περιμένει να γίνει δεκτή η αίτηση αποφυλάκισης. Δε βγαίνει από το κελί της. Η μητέρα μας έχει πει να στείλουμε εξώδικα και να κάνουμε μηνύσεις σε όσους διαδίδουν ότι είχε ερωτική σχέση με τον Μίχο. Αρνείται ότι είχε ερωτική σχέση», είπε η κ. Ασπασία Ταραχοπούλου, δικηγόρος της μητέρας της 12χρονης.

Σεπόλια: «Καίει» τον Μίχο, αθωώνει τη μητέρα η 12χρονη.

Ο εφιάλτης για τη 12χρονη έχει ένα όνομα, Ηλίας Μίχος. Ακόμη και για τα ύποπτα εμβάσματα που σύμφωνα με το κατηγορητήριο «έκαψαν» την μητέρα της, η 12χρονη φέρεται να την αθωώνει.

12χρονη: Δεν έβλεπε η μητέρα μου τα εμβάσματα. Γιατί πάντα είχε ένα σταθερό ποσό, είχε μόνο 25 λεπτά μέσα. Και πάντα προσπαθούσαμε να αφήσουμε εικοσι πέντε λεπτά.

Ερώτηση: Εκεί λοιπόν έμπαιναν κάποια χρήματα. Ποιος καθοδηγούσε να μπουν τα χρήματα σε αυτόν τον λογαριασμό;

12χρονη: Ο Ηλίας.

Ερώτηση: Και μετά ποιος σήκωνε αυτά τα χρήματα;

12χρονη: Όταν δεν μπορούσε αυτός (σ.σ. ο Ηλίας Μίχος) πήγαινα εγώ.

Ερώτηση: Υπήρχαν φορές που ο Μίχος είχε χρησιμοποιήσει την κάρτα της μαμάς;

12χρονη:
Ναι.
https://lawandorder.gr/sepolia-pos-12ch ... itera-tis/

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 16 Νοέμ 2022, 00:56

Όσα φέρεται να είπε το παιδί στους παιδοψυχολόγους του Ανηλίκων είναι χαρακτηριστικά.
Δηλαδή έγινε ψυχολογική εξέταση και το περιεχόμενό της δημοσιεύεται; Καλά :D Εκθέστε κι άλλο το κοριτσάκι. Προστατέψτε την κοινωνία από τους παιδόφιλους.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10275
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 16 Νοέμ 2022, 07:44

Someone έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 00:56
Όσα φέρεται να είπε το παιδί στους παιδοψυχολόγους του Ανηλίκων είναι χαρακτηριστικά.
Δηλαδή έγινε ψυχολογική εξέταση και το περιεχόμενό της δημοσιεύεται; Καλά :D Εκθέστε κι άλλο το κοριτσάκι. Προστατέψτε την κοινωνία από τους παιδόφιλους.
Ποιος σπρώχνει το ξέπλυμα της μάνας;
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 16 Νοέμ 2022, 10:23

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 07:44
Someone έγραψε:
16 Νοέμ 2022, 00:56
Όσα φέρεται να είπε το παιδί στους παιδοψυχολόγους του Ανηλίκων είναι χαρακτηριστικά.
Δηλαδή έγινε ψυχολογική εξέταση και το περιεχόμενό της δημοσιεύεται; Καλά :D Εκθέστε κι άλλο το κοριτσάκι. Προστατέψτε την κοινωνία από τους παιδόφιλους.
Ποιος σπρώχνει το ξέπλυμα της μάνας;
Μπράβο φίλε που ενδιαφέρεσαι για το δίκαιο.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 16 Νοέμ 2022, 10:29

The Rebel έγραψε:
15 Νοέμ 2022, 21:54
Η μητέρα μας έχει πει να στείλουμε εξώδικα και να κάνουμε μηνύσεις σε όσους διαδίδουν ότι είχε ερωτική σχέση με τον Μίχο. Αρνείται ότι είχε ερωτική σχέση», είπε η κ. Ασπασία Ταραχοπούλου, δικηγόρος της μητέρας της 12χρονης.
Την πήδαγε ο Μίχος. Δε μπορεί να του είχε πάει εκεί ευρισκόμενη σε ανάγκη με 8 παιδιά, να του είχε ζητήσει βερεσέδια και να μην της την είχε πέσει (πάντα με βάση όσα λέει η γειτονιά οτι γυναίκα δεν τόλμαγε να πάει στο μαγαζί του). Στην πορεία έβαλε στο χέρι και τη μικρή

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 16 Νοέμ 2022, 11:10

Τελικά δεν φταίει η μικρή που του κουνιόταν; Α ξέχασα, είναι ανήθικη σκέψη αυτό. Το ηθικό είναι να δημοσιεύουμε τους διαλόγους της.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20839
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 16 Νοέμ 2022, 11:16

Αν δεν το έχετε καταλάβει είμαστε πια Μολδαβία και Ταϊλάνδη μαζί. Η μαστρωπεία πάει σύννεφο και οι γονείς βγάζουν στο κλαρί το ένα τους παιδί για να ζήσουν τα υπόλοιπα...
Ξέχασα όμως. Ηγούμαστε της πέμπτης βιομηχανικής επανάστασης, θα βγάλουμε πετρέλαια, οι επενδύσεις έρχονται και είμαστε στα ανεπτυγμένα κράτη...

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 04 Δεκ 2022, 21:11

Δικηγόρος 12χρονης: «Επί 3 μήνες την έχουν αφήσει χωρίς ψυχολογική υποστήριξη»

Η δικηηγόρος Ασπασία Ταραχοπούλου ανέφερε χαρακτηριστικά ότι από την καταγγελία μέχρι και σήμερα, την 12χρονη δεν την έχει δει ψυχολόγος.

Ποιος νοιάστηκε; Άλλοι το πολιτικοπίησαν κι άλλοι μόνο να δείξουν πόσο πολύ εξοργίστηκαν. Με λίγα λόγια ο καθένας κοιτάζει μόνο το δικό του.
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7023
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 05 Δεκ 2022, 03:56

Dante Alighieri έγραψε:
04 Δεκ 2022, 21:11
Δικηγόρος 12χρονης: «Επί 3 μήνες την έχουν αφήσει χωρίς ψυχολογική υποστήριξη»

Η δικηηγόρος Ασπασία Ταραχοπούλου ανέφερε χαρακτηριστικά ότι από την καταγγελία μέχρι και σήμερα, την 12χρονη δεν την έχει δει ψυχολόγος.

Ποιος νοιάστηκε; Άλλοι το πολιτικοπίησαν κι άλλοι μόνο να δείξουν πόσο πολύ εξοργίστηκαν. Με λίγα λόγια ο καθένας κοιτάζει μόνο το δικό του.
Αυτη ειναι η αριστερα. Αυτη ακριβως.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40348
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Δεκ 2022, 07:21

Για πες. Γράφει κάπου ότι νοιάζονται ακόμα τίποτα δεξιοί και δεν το βλέπω στο κείμενο;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 05 Δεκ 2022, 20:58

5/12/2022
Κολωνός: Η 12χρονη που βίαζε ο Μίχος αναγνώρισε γνωστό βουλευτή σαν πελάτη της;

Εικόνα

Εξελίξεις που σοκαρουν στην υπόθεση του παιδοβιαστή Μίχου καθως οπως μεταδίδει το edolio5.blogspot.com, η 12χρονη μίλησε για έναν ακόμη κακοποιητή της. Περιέγραψε το πρόσωπο αυτό με την χαρακτηριστική φράση: “τον έχω δει να μιλάει πολλές φορές μέσα στην βουλή”. Είναι προφανές ότι αναφέρεται σε πολιτικό.


Η 12χρονη δεν μπόρεσε να γίνει πιο συγκεκριμένη αφού οι αστυνομικοί αλλά και η ανακρίτρια δεν μπορούσαν να τις δείξουν φωτογραφίες όπως έκαναν μέχρι σήμερα λόγο του γεγονότος δεν ξέρουν από που να αρχίσουν και που να τελειώσουν. Η μικρή σύμφωνα με πληροφορίες υποσχέθηκε πως μόλις τον ξανά δει σε εφημερίδα ή στην Βουλή θα τον “ονοματίσει”.

Κάποιος στο Κοινοβούλιο νιώθει καυτή την ανάσα της ξεφτίλας αλλά και της φυλακής…
https://www.olympia.gr/1518005/viral/ko ... elati-tis/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Δεκ 2022, 19:42

14 Δεκεμβρίου, 2022
Βιασμός 12χρονης στα Σεπόλια: Συνελήφθη ο διαβόητος «Μιχάλης»!

Εικόνα

Συνελήφθη ο διαβόητος «Μιχάλης» για την υπόθεση βιασμού και μαστροπείας 12χρονης από τα Σεπόλια, σύμφωνα με πληροφορίες του L&O.


Αυτήν τη στιγμή γίνεται κατ’ οίκον έρευνα. Ο 57χρονος άνδρας συνελήφθη στο σπίτι του στον Πειραιά.

Υπενθυμίζεται ότι η ανακρίτρια που χειρίζεται την υπόθεση με την σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα προχώρησε σήμερα (14/12) στην έκδοση εντάλματος σύλληψης εις βάρος του «Μιχάλη».

Πρόκειται για πρόσωπο που φέρεται να έχει παρελθόν «μαστροπού» και το ρόλο του οποίου είχε περιγράψει στις καταθέσεις στις αρχές η ανήλικη μαθήτρια.

Το συγκεκριμένο ένταλμα είναι το όγδοο που εκδίδεται για τη συγκεκριμένη υπόθεση, για την οποία μέχρι σήμερα έχουν οδηγηθεί στις φυλακές δέκα κατηγορούμενοι, ανάμεσά τους και η μητέρα της ανήλικης.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο «Μιχάλης» είναι ο άνδρας που συνόδευε το παιδί στα στα αυτοκίνητα ανδρών που την βίαζαν. Ακόμη έκλεινε στην ανήλικη ραντεβού με πελάτες όπως ο προφυλακισμένος Ηλίας Μίχος. Τέλος, φέρεται να έλεγε στο παιδί να «υπακούει» μόνο στον ίδιο και τον Ηλία Μίχο.
https://lawandorder.gr/sepolia-synelift ... -michalis/


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28702
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 19 Δεκ 2022, 20:35

18|12|2022
ΧΩΡΙΣ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΙΧΟΥ! ΑΚΟΜΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΑΛΙΟΤΟΜ@ΡΑ “ΕΔΩΣΕ” Η 12ΧΡΟΝΗ – Ο ΠΑΧΟΥΛΟΣ, Η ΔΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΚΑΙ Ο ΦΡΑΓΚΑΤΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ ΠΡΟΣΤΥΧΑ – ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΟΥ.

Εικόνα

Άλλους τέσσερις άνδρες ερευνά η αστυνομία, ύστερα από όσα κατέθεσε η 12χρονη από τον Κολωνό, που έπεσε θύμα βιασμού και μαστροπείας.


Η εφημερίδα «Πατρίς» αποκαλύπτει όσα κατέθεσε η 12χρονη για τους τέσσερις άνδρες, τους οποίους φωτογράφισε ως εξής:
-Ένας 55χρονος από τη Βοιωτία
-Ένας 47χρονος από την Αθήνα
-Ένας παντρεμένος με κόρες με τα αρχικά ΑΜ
-Ένας 57χρονος από μικρό νησί στα Δωδεκάνησα.

«Έδινε λεφτά και μιλούσε πρόστυχα»

Η παιδοψυχολόγος στην τέταρτη κατάθεσή της 12χρονης της δείχνει τη φωτογραφία ενός άνδρα με τα αρχικά Β.Π. Το κορίτσι τον αναγνωρίζει και αποκαλύπτει: «Μένει στη Θήβα και έχει ένα πολυτελές αυτοκίνητο (αναφέρει τη μάρκα)».

Ερώτηση: Έχετε βρεθεί από κοντά με αυτόν;

12χρονη: Ναι, έδινε λεφτά, αλλά ποτέ δεν έγινε τίποτα. Ήθελε να γίνει αυτός, αλλά εγώ του είπα όχι.

Ερώτηση: Είχε προσπαθήσει να σε φιλήσει;

12χρονη: Να με φιλήσει, αλλά δεν ήθελα. Μου μίλαγε πρόστυχα. Και μετά τσακωθήκαμε…

Ερώτηση: Γιατί, θυμάσαι;

12χρονη: Γιατί μου μίλαγε πρόστυχα.

Ερώτηση: Ήθελε να έχετε ερωτική επαφή;

12χρονη: Ναι

Ερώτηση: Αρνήθηκες δηλαδή;

12χρονη: Ναι

Ερώτηση: Αυτός έγινε καθόλου πιεστικός;

12χρονη: Μου μίλαγε περίεργα.

«Ήθελε να βρεθούμε στο σπίτι του…»

Στη συνέχεια το κορίτσι αναγνωρίζει έναν 47χρονο από την Αθήνα με τα αρχικά Τ.Α.

12χρονη: Με αυτόν είχαμε κανονίσει να βρεθούμε. Ήρθε, βρεθήκαμε και αυτός ήθελε στο σπίτι του και εγώ του είπα “άμα θες σπίτι σου, δώσε μου πρώτα τα χρήματα και να έχουμε πιο πολύ χρόνο” και έφυγα.

Ερώτηση: Τι του είπες ότι θα έκανες τα χρήματα;

12χρονη: Ότι θα τα πήγαινα για να κάνω κάτι να τα αφήσω κάπου και μετά.

Ερώτηση: Αυτός σε αναζήτησε ποτέ;

12χρονη: Ναι. Μου είπε “γιατί με κορόιδεψες;”. Και “θέλω να ξαναβρεθούμε άλλη μία”.

Ερώτηση: Με αυτόν μιλούσες στο Viber;

12χρονη: Στα κανονικά μηνύματα… sms

«Ο παχουλός που μου πρότεινε διήμερη εκδρομή…»

Το παιδί αναφέρεται και σε έναν άλλο άντρα:

12χρονη: Μου είχε πει να πάμε διήμερη και αυτό… Αλλά είχαμε βρεθεί.

Ερώτηση: Πόσες φορές περίπου είχες βρεθεί με αυτόν;

12χρονη: Τρεις, τέσσερις…

Ερώτηση: Ο οποίος μετά από αυτές τις φορές σου είπε πάμε και ένα διήμερο μαζί;

12χρονη: Ναι

Ερώτηση: Τι θυμάσαι από αυτόν τον άνθρωπο;

12χρονη: Είχε το όνομά του ΑΜ, ήταν παντρεμένος είχε δύο κόρες, είχε ένα άσπρο αμάξι (αναφέρει τη μάρκα)

Ερώτηση: Θυμάσαι πώς ήταν αυτός ο άντρας;

12χρονη: Ήταν παχουλός, το αμάξι ήταν ηλεκτρικό.

Ερώτηση: Θυμάσαι αυτό τον άνθρωπο; Τον είδες τώρα πρόσφατα το καλοκαίρι ή είναι πιο παλιά η επικοινωνία;

12χρονη: Όχι, το καλοκαίρι.

Ερώτηση: Δηλαδή καλοκαιρινό θα ήταν το διήμερο που πρότεινε εκείνος;

12χρονη: Ναι.

Ερώτηση: Αυτός είναι από τους άντρες που έδιναν πενήντα ευρώ ή είχε δώσει περισσότερα χρήματα;

12χρονη: Πενήντα.

«Ζήτησε να ανοίξει κάμερα για να με δει»

Το κορίτσι αναγνωρίζει στη συνέχεια έναν άνδρα 57 ετών από νησί στα Δωδεκάνησα. Δύο φορές επιχείρησε να τη δει.

12χρονη: Αυτός ήθελε να βρεθούμε και είχε πάει στο σημείο δύο φορές, αλλά τη μία λέει είχε πάει η αστυνομία και φοβήθηκε και έφυγε. Και την δεύτερη ξανάρθε και δεν είχα πάει εγώ.

Ερώτηση: Αυτός είχε ζητήσει ποτέ να δει φωτογραφίες ή βίντεο;

12χρονη: Ναι αλλά εγώ δεν έστειλα.

Ερώτηση: Είχε ζητήσει ποτέ να ανοίξει κάμερα για να σε δει;

12χρονη: Ναι αλλά δεν με είδε.

Ερώτηση: Ήθελε να έρθει σε επαφή μαζί σου;

12χρονη: Ναι.

Ερώτηση: Επικοινώνησε πάλι μαζί σου;

12χρονη: Ναι, μου έλεγε να βρεθούμε και το ένα και το άλλο, αλλά εγώ είπα όχι.

«Πώς γνώρισα τον Μιχάλη…»

Ο «Μιχάλης Ιωάννου» που κατονόμασε το κορίτσι ως το δεύτερο άτομο που έκλεινε ραντεβού μέσω εφαρμογών οδηγείται το πρωί της Δευτέρας στην 33η ανακρίτρια κατηγορούμενος για μαστροπεία. Στην πραγματικότητα πρόκειται για έναν συνταξιούχο ναυτικό και πατέρα ενός παιδιού 5 ετών. Η 12χρονη τον ξέρει ως 25χρονο από τον Άλιμο ενώ είναι 57 ετών από το Κερατσίνι. Το κορίτσι τον κατονομάζει από την αρχή των καταθέσεων του και αναφέρει:

«Ήταν και ένας άλλος που τον λέγανε Μιχάλη και στην αρχή μου είχε στείλει στο messenger “γεια τι κάνεις;”». Ήταν στα αιτήματα και το είδε ο Ηλίας και μου λέει «απάντα». Λέω «καλά». Και μετά αρχίσαμε να γνωριστούμε και μετά μου λέει «έλα να μιλάμε στο Instagram». Μιλήσαμε στο Instagram και ήταν να βρεθούμε με αυτόν, αλλά εγώ ποτέ δεν πήγα. Και… μετά νομίζω είχε πει ότι «ψάχνω να βρω συνεργάτες», να πηγαίνω με άλλους και αυτός έβρισκε από φίλους του».

Ερώτηση: «Ψάχνω να βρω… », ποιος το έλεγε αυτό; Αυτός ο Μιχάλης;

12χρονη: Ο Ηλίας… ότι εγώ έχω ανάγκη τα λεφτά…

Ερώτηση: Ο Ηλίας είπε στον Μιχάλη ότι εσύ έχεις ανάγκη τα χρήματα;

12χρονη: Ναι. Μου έστειλε από μόνος του, αλλά μου είπε ο Ηλίας να του απαντήσω.

Το κορίτσι περιγράφει στην παιδοψυχολόγο τι συνέβη αμέσως μετά το μήνυμα και διευκρινίζει ότι δεν υπήρξε συνάντηση με τον «Μιχάλη».

Ερώτηση: Δεν έχει γίνει κάτι ερωτικό με αυτό τον άντρα;

12χρονη: Όχι.

Ερώτηση: Αυτός σου έχει ζητήσει από προσωπικές σου στιγμές φωτογραφίες ή βίντεο;

12χρονη: Ναι.

Ερώτηση: Έχει στην κατοχή του δηλαδή φωτογραφίες ή βίντεο δικά σου;

12χρονη: Ναι… ναι… λογικά.

Ερώτηση: Τα έχεις στείλει εσύ ή πάλι ο Μίχος;

12χρονη: Ο Ηλίας…

Ερώτηση: Τι γνωρίζεις για αυτόν τον άντρα;

12χρονη: Νομίζω ότι μένει Γλυφάδα, εκεί κοντά στον Άλιμο. Οικογένεια δεν μου έχει πει. αλλά είναι μικρός.

Ερώτηση: Πόσο χρονών είναι;

12χρονη: Μοιάζει εκεί 25.

Ερώτηση: Στη φωτογραφία αυτού γνωρίζεις και το προφίλ του δηλαδή στο Instagram;

12χρονη: Ναι.

Ερώτηση: Γνωρίζεις και τον αριθμό του;

12χρονη: Όχι τον αριθμό του δεν μου τον έχει πει.
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %a0%ce%9f/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών