Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7211
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 04 Νοέμ 2022, 00:17

Στύγιος έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 23:43
Unique έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 23:39
Αυτός ο παιδόφιλος συγγραφέας παιδικών βιβλίων ξέρουμε τι ψηφίζει για να κράξουμε αναλόγως ή θα το αφήσουμε να περάσει έτσι στο βρόντο;
ΝΔ
Σίγουρα? :wink
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 04 Νοέμ 2022, 22:58

Πως τα περνάει ο Μιχος στις Φυλακές Γρεβενων που ειναι αμιγως μονο για υποδικους και καταδικους σεξουαλικων εγκληματων (οπως και η Τριπολη)
Ηλίας Μίχος: Το έχει ρίξει στο… σκάκι – Τα τρία πράγματα που κάνει στη φυλακή
Κανείς δεν τον έχει επισκεφθεί

Οι εξελίξεις στην υπόθεση του Κολωνού με τους βιασμούς της 12χρονης είναι καθημερινές, καθώς την Παρασκευή (4/11) η αστυνομία πέρασε χειροπέδες σε ακόμη τέσσερα άτομα.

Ο Ηλίας Μίχος που βρίσκεται στις φυλακές Γρεβενών και είναι ο μοναδικός κρατούμενος που μέχρι τώρα δεν έχει δεχθεί καμία επίσκεψη από συγγενικό του πρόσωπο, όπως ανέφερε το Star.



Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του κεντρικού δελτίου ειδήσεων ο Ηλίας Μίχος κάνει καθημερινά τρία πράγματα μέσα στις φυλακές.

Το πρώτο είναι να βλέπει πολύ τηλεόραση και να παρακολουθεί τις εκπομπές και τις ειδήσεις, προκειμένου να γνωρίζει τι λένε για την υπόθεσή του. Το δεύτερο είναι να τηλεφωνεί καθημερινά στον δικηγόρο και τους γονείς του, ενώ τέλος το έχει ρίξει στο σκάκι.
Πηγη: https://www.newsbeast.gr/society/arthro ... sti-fylaki
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29116
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 06 Νοέμ 2022, 19:55

06.11.2022
Άνδρας που βγήκε με την 12χρονη από τον Κολωνό: «Σοκαρίστηκα γιατί ήταν ένα μικρό κοριτσάκι»
«Της έδωσα ένα ποσό, ή 20 ή 50 ευρώ και έτσι άνοιξε την πόρτα του αυτοκινήτου και έφυγε»

Εικόνα

Ένας άνδρας που φέρεται να συναντήθηκε με την 12χρονη από τον Κολωνό που βιάζονταν και εκδίδονταν από τον κομματάρχη της ΝΔ Ηλία Μίχο, μίλησε σε τηλεοπτική εκπομπή, τονίζοντας πως δεν βίασε την ανήλικη.


«Στα μέσα Ιουλίου ήρθα σε επαφή με το κορίτσι μέσω της πλατφόρμας blindchat. Μου συστήθηκε ως 18χρονη. Μου πρότεινε να συνεχίσουμε την συζήτησή μας στο viber κι της έδωσα το νούμερό μου. Εκεί ξεκινήσαμε συζήτηση, μου έστειλε μία φωτογραφία της όπου δεν φαινόταν καλά, ήταν φωτογραφία σκοτεινή και θολή, αλλά ήταν με ρούχα και ήταν τραβηγμένη σε ένα μπαλκόνι ή κάτι τέτοιο.

Άρχιζε να μου ζητάει επίμονα να συναντηθούμε για να γνωριστούμε και να έχουμε ερωτική επαφή. Εγώ δέχθηκα και μου έδωσε ραντεβού το ίδιο βράδυ στις 10 η ώρα στον σταθμό του μετρό των Σεπολίων. Το ίδιο βράδυ πήγα στο ραντεβού με το αυτοκίνητό μου. Της είχα δώσει την περιγραφή του αυτοκινήτου», είπε αρχικά ο άνδρας.

«Μόλις έφτασα στο σημείο, άνοιξε την πίσω πόρτα του αυτοκινήτου και μπήκε μέσα. Μου ζήτησε να προχωρήσω πιο κάτω για να μην μας βλέπει ο κόσμος που ήταν στο σημείο.

Εγώ προχώρησα πιο κάτω και σταμάτησα στην άκρη του δρόμου, οπότε αυτή βγήκε από το πίσω κάθισμα και ήρθε και έκατσε μπροστά στη θέση του συνοδηγού», συμπλήρωσε χαρακτηριστικά.

«Σοκαρίστηκα γιατί ήταν ένα μικρό κοριτσάκι»

Για το εάν συνευρέθηκε με την 12χρονη αποκάλυψε πως, «όταν έκατσε μπροστά και την είδα, σοκαρίστηκα γιατί ήταν ένα μικρό κοριτσάκι. Της ζήτησα να μου πει την αληθινή της ηλικία και άρχισε να μου λέει ότι είναι 17 ετών, από φτωχή οικογένεια, και ότι είχε δώσει πανελλήνιες εξετάσεις για να μπορέσει να μπει στην αστυνομία.

Από τον τρόπο που περιέγραψε τις πανελλήνιες εξετάσεις κατάλαβα ότι μου λέει ψέματα. Της είπα ότι δεν ήθελα να κάνουμε ερωτική πράξη και αυτή άρχισε να μου μιλάει με τρόπο που μιλάει μία έμπειρη, μεγαλύτερη γυναίκα», και συνέχισε:

«Άπλωσε το χέρι της και μου έπιασε το γεννητικό όργανο και άρχιζε να με παρακαλάει να μην φύγω και να μου λέει τι θα κάνει για μένα εάν φύγω. Θυμάμαι πολύ χαρακτηριστικά ότι μιλούσε σαν γυναίκα πολύ μεγαλύτερης ηλικίας».

Κλείνοντας, υποστήριξε ότι «εγώ της είπα ότι ήθελα να φύγω, και τότε μου ζήτησε χρήματα και άρχισε να λέει πάλι ότι η οικογένειά της είναι πολύ φτωχή και ζουν πολύ δύσκολα. Τότε έβγαλα και της έδωσα ένα ποσό, ή 20 ή 50 ευρώ, δεν θυμάμαι με σιγουριά, και έτσι άνοιξε την πόρτα του αυτοκινήτου και έφυγε.

Μόλις γύρισα σπίτι, την διέγραψα από τις επαφές μου και την μπλόκαρα και δεν είχα ποτέ ξανά καμία επαφή. Προτίθεμαι να πάω στις Αρχές και να εξιστορήσω τα όσα συνέβησαν».
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/a ... koritsaki/

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 08 Νοέμ 2022, 12:51

Αυτόν τον διάλογο τώρα είναι καλό να τον ξέρει όλος ο κόσμος; Είναι θετικό για την μετέπειτα ζωή του κοριτσιού; Όταν θα τον διαβάσει και το ίδιο το κορίτσι στο μέλλον κάποια στιγμη, θα νιώσει ασφάλεια και την αγκαλιά της κοινωνίας;

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7211
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 12 Νοέμ 2022, 07:03

Εικόνα

Και τωρα καταλαβαινετε κυριοι τι παιζεται?
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 12 Νοέμ 2022, 07:09

Someone έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 12:51
Αυτόν τον διάλογο τώρα είναι καλό να τον ξέρει όλος ο κόσμος; Είναι θετικό για την μετέπειτα ζωή του κοριτσιού; Όταν θα τον διαβάσει και το ίδιο το κορίτσι στο μέλλον κάποια στιγμη, θα νιώσει ασφάλεια και την αγκαλιά της κοινωνίας;
Σημασια έχει ή πολιτική και δημοσιογραφική εκμετάλευση του θέματος
Ποιος ενδιαφέρεται για την ζωή του κοριτσιού...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Νοέμ 2022, 11:31

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 07:09
Someone έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 12:51
Αυτόν τον διάλογο τώρα είναι καλό να τον ξέρει όλος ο κόσμος; Είναι θετικό για την μετέπειτα ζωή του κοριτσιού; Όταν θα τον διαβάσει και το ίδιο το κορίτσι στο μέλλον κάποια στιγμη, θα νιώσει ασφάλεια και την αγκαλιά της κοινωνίας;
Σημασια έχει ή πολιτική και δημοσιογραφική εκμετάλευση του θέματος
Ποιος ενδιαφέρεται για την ζωή του κοριτσιού...
Εννοείς ότι αν το πράγμα δεν έπαιρνε δημοσιότητα θα ήταν λόγω διακριτικότητας και ενδιαφέροντος για τη ζωή του κοριτσιού;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 12 Νοέμ 2022, 14:10

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 07:09
Someone έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 12:51
Αυτόν τον διάλογο τώρα είναι καλό να τον ξέρει όλος ο κόσμος; Είναι θετικό για την μετέπειτα ζωή του κοριτσιού; Όταν θα τον διαβάσει και το ίδιο το κορίτσι στο μέλλον κάποια στιγμη, θα νιώσει ασφάλεια και την αγκαλιά της κοινωνίας;
Σημασια έχει ή πολιτική και δημοσιογραφική εκμετάλευση του θέματος
Ποιος ενδιαφέρεται για την ζωή του κοριτσιού...
Ακριβώς.Πουλάνε τροφή για κοράκια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23071
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Νοέμ 2022, 14:32

Ασέβαστος έγραψε:
03 Νοέμ 2022, 10:09
vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2022, 16:22
Ασέβαστος έγραψε:
01 Νοέμ 2022, 09:34


γω οχι.

με τα μεχρι τωρα στοιχεια, οι 200 καθως και οι ζαιοι, ειναι απλως ηλιθιοι, οχι εγκληματιες.

οι εγκληματιες, κρεμασμα (οχι στα μανταλακια) οι λοιποι, δικαιο να φυγουν απο την πολιτικη ζωη, δε χρειαζομαστε ηλιθιους, αλλα αδικο να παθουν κατι παραπανω.
Δεν είναι απλώς ηλίθιοι, είναι εγκληματικά ηλίθιοι. Και όχι φυσικά επειδή ψάχνονται για γκόμενες μεσω σοσιαλ αλλά ο τρόπος με τον οποίο ψάχνονται (blindchat και ιντερνετικό πορνιλίκι).
Εγώ φυσικά και θελω να τους ξερω, οχι απαραίτητα επειδη φταινε καπου ή πρεπει να τους απαγγελθούν κατηγορίες σχετικα με τη συγκεκριμενη περιπτωση κτλ. Αλλα θελω να τους ξερω για δικους μου, προσωπικους λογους.

Να ξερω τί άτομα πρεπει να αποφεύγω, τί ατομα να μην προσλαμβάνω στη δουλεια μου (ή να μην εγκρίνω/συμφωνώ με την πρόσληψή τους και να ασκώ βέτο), με τι άτομα να μην δέχομαι να συνεργαστώ είτε ως συναδέλφους είτε ως πελάτες, με τι άτομα να μην δέχομαι να βρεθούμε στο ιδιο οικογενειακό τραπέζι καποια στιγμη, εστω και καταλαθος.

Οπως ακριβώς θα ηθελα να ξερω και τα μαλακιστήρια που ο Λοβέρδος πριν χρονια αντι να τους διαπομπεύσει και αυτους μαζί με τις πρεζουδες με το έιτς, διαπόμπευσε μονο αυτες και εκεινους τους προφύλαξε και τους εταξε και δωρεαν εξετασεις.
Το θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμά μου να ξερω, σορρυ.

σου εχω ευκολη λυση. ξερω ποιοι ειναι ηλιθιοι. θα σου πω.

ολοι. :102: μεχρι αποδειξεως του εναντιου. γω ετσι πορευομαι στη ζωη. οποιον δε γωνριζω, τον θεωρω εξ ορισμου τριβλακα, και συνηθως δεν πεφτω εξω. :102: δες και το αβαταρ μου.

αλλα το εχω παρει και αποφαση οτι δεν μπορω να τους αποκλεισω απο τη ζωη και τον κοινωνικο μου περιγυρο, γιατι ειναι πολλοι, και δυσκολο να τους ξεχωρισεις.
Το εντυπωσιακό είναι άλλο. Τα τελευταία χρόνια, όσοι παγιδεύονται, γελοιοποιούνται, καταστρέφονται, εγκληματούν στα σόσιαλ και μέσω σόσιαλ, παρατηρούμε ότι είναι όλοι από μια ηλικία και πάνω.

Σε ένα μέσο (το ίντερνετ) όπου την ίδια τη στιγμή που έπαιρνε τα πάνω του, βγαίνανε Σφακιανάκηδες στη τιβί και λέγανε "προστατεύστε τα παιδιά σας" (ότι δηλαδή τα παιδιά κινδυνεύουν από αυτό).

Αντίθετα βλέπουμε το ζεύγος Πισπιρίγκου να επαίρεται για τον τρέντι βίο του στα σόσιαλ (με γαργαλιστικές λεπτομέρειες που αποκαλύπτονται μέσω των διαλόγων).
Βλέπουμε βιτριολίστριες που βιτριολίζουν άτυχα θύματα γιατί τα ζηλεύουν που έχουν περισσότερα... likes (!).
Βλέπουμε 40ρηδες και 50ρηδες να μπαίνουν στη διαδικασία να καμακώσουν... δωδεκάχρονες (που και για 17χρονες να τις περνούσαν, δεν είχαν ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ να πάνε και να τις καμακώνουν).
Βλέπουμε γριές να τις εκμεταλεύονται επιτήδειοι και να τις αποσπούν τα PIN της πιστωτικής, κλπ.
Παναγιωτόπουλους να δημοσιεύουν τις "επιδόσεις" τους σε τσοντοσάιτ.

Και βλέπουμε ότι τελικά τα παιδιά είναι ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ (σε γενικές γραμμές) αναφορικά με τη χρήση του διαδικτύου.

Το κακό ξεκίνησε όταν κινητοποιήθηκε μια διαδικασία που "υποχρεώνει" σχεδόν όλο τον κόσμο να δημοσιοποιεί αυτοβούλως τα προσωπικά του δεδομένα στο φέησμπουκ. Τότε (2008) ο κάθε ιντερνετικά αναλφάβητος μπούμερ, την είχε δει ότι πρωταγωνιστεί σε ριάλιτι τύπου μπιγκ μπράδερ.

Και σύντομα, οι εταιρίες είχαν ως ΠΡΟΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΟ από τους υπαλλήλους του να είχαν σόσιαλ. Αυτός που επιλέγει να μην έχει, θεωρείται παρίας, "ξένο σώμα" στην κοινωνία, ακατάλληλος κλπ.

Δεν είναι δυνατόν να γνωρίζουν καλά τη χρήση του φέησμπουκ, άτομα που δεν γνωρίζουν τίποτε άλλο από υπολογιστές (ούτε καν πως να κάνουν αναζήτηση στο γκουγκλ). Αυτά τα άτομα, το πιο πιθανό είναι ότι θα την πατήσουν, θα πέσουν θύματα εγκληματικής ενέργειας, θα εγκληματήσουν οι ίδιοι, θα τους εκμεταλλευτεί κάποιος, θα εκμεταλλευτούν οι ίδιοι, θα γελοιοποιηθούν επωνύμως, θα γίνουν καραγιόζηδες κλπ.

Πρέπει όποιος συνδέεται στα σόσιαλ, να γράφει στην αρχή κάτι σαν διαγώνισμα πιστοποίησης, ώστε να διαπιστωθεί ότι κατέχει βασικές γνώσεις για την περιήγηση στον κυβερνοχώρο.
Ζούμε σε μια οικονομία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 12 Νοέμ 2022, 15:00

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 11:31
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 07:09
Someone έγραψε:
08 Νοέμ 2022, 12:51
Αυτόν τον διάλογο τώρα είναι καλό να τον ξέρει όλος ο κόσμος; Είναι θετικό για την μετέπειτα ζωή του κοριτσιού; Όταν θα τον διαβάσει και το ίδιο το κορίτσι στο μέλλον κάποια στιγμη, θα νιώσει ασφάλεια και την αγκαλιά της κοινωνίας;
Σημασια έχει ή πολιτική και δημοσιογραφική εκμετάλευση του θέματος
Ποιος ενδιαφέρεται για την ζωή του κοριτσιού...
Εννοείς ότι αν το πράγμα δεν έπαιρνε δημοσιότητα θα ήταν λόγω διακριτικότητας και ενδιαφέροντος για τη ζωή του κοριτσιού;
Θα μπορούσε ή Ελληνική Αστυνομία, ή Δικαιοσύνη όπως και ή κοινωνική πρόνοια να κάνει πολύ καλά την δουλειά της χωρίς τις υπερβολές του δημοσιογραφικού χαβαλε και την πολιτική εκμετάλευση που προσπάθησε να γίνει πάνω σε αυτό (όπως και σε άλλα ) ζητήματα

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23368
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 12 Νοέμ 2022, 15:20

Unique έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 07:03
Εικόνα

Και τωρα καταλαβαινετε κυριοι τι παιζεται?
γιατι δεν το στηριζουνε ...? με ποια δικαιολογια ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Νοέμ 2022, 15:29

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 15:00
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 11:31
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 07:09


Σημασια έχει ή πολιτική και δημοσιογραφική εκμετάλευση του θέματος
Ποιος ενδιαφέρεται για την ζωή του κοριτσιού...
Εννοείς ότι αν το πράγμα δεν έπαιρνε δημοσιότητα θα ήταν λόγω διακριτικότητας και ενδιαφέροντος για τη ζωή του κοριτσιού;
Θα μπορούσε ή Ελληνική Αστυνομία, ή Δικαιοσύνη όπως και ή κοινωνική πρόνοια να κάνει πολύ καλά την δουλειά της χωρίς τις υπερβολές του δημοσιογραφικού χαβαλε και την πολιτική εκμετάλευση που προσπάθησε να γίνει πάνω σε αυτό (όπως και σε άλλα ) ζητήματα
Σε έναν ιδανικό κόσμο, ίσως. Στον πραγματικό κόσμο, η αστυνομία, η δικαιοσύνη, η κοινωνική πρόνοια, οι γουοναμπί ινφλουένσερς πολιτικού -και όχι μόνον- τύπου και κυρίως οι δράστες, καλύπτουν και τα δικά τους άπλυτα κάτω από τον μανδύα της διαφύλαξης του κάθε θύματος.

Γιατί η "ευαισθητοποίηση" όλων των φορέων ξυπνάει όλως τυχαίως από τη νιρβάνα της, μόνον όταν το πράγμα ξεφεύγει από τη διακριτική προσέγγιση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25174
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 14 Νοέμ 2022, 16:10

Εμπεριστατωμενη αναλυση της υποθεσης απο πρωην Υπουργο της κυβερνησης Τσιπρα
SpoilerShow
Η Αστρολογικη ανάλυση του Π.Χαικάλη για τον Ηλια Μιχο

Φταίει η ανασφάλεια του Κρονου στον Ταυρο


Άβαταρ μέλους
esu
Δημοσιεύσεις: 1554
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2018, 16:08

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από esu » 14 Νοέμ 2022, 20:31

talaipwros έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 16:10
Εμπεριστατωμενη αναλυση της υποθεσης απο πρωην Υπουργο της κυβερνησης Τσιπρα
SpoilerShow
Η Αστρολογικη ανάλυση του Π.Χαικάλη για τον Ηλια Μιχο

Φταίει η ανασφάλεια του Κρονου στον Ταυρο

Αυτό ήθελα να σχολιάσω τώρα. Αλλά πόσο υποκριτικό όταν τα μεσαιωνικά πρωινάδικα έχουν κάθε μέρα ολόκληρο section με "αστρολογικές προβλέψεις" προς τέρψη του εγκεφαλικά νεκρού κοινού τους ( = νούμερα).

Someone
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: 28 Μάιος 2022, 16:13

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Someone » 14 Νοέμ 2022, 23:51

nostromos έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 15:20
Unique έγραψε:
12 Νοέμ 2022, 07:03
Εικόνα

Και τωρα καταλαβαινετε κυριοι τι παιζεται?
γιατι δεν το στηριζουνε ...? με ποια δικαιολογια ...?
Γιατί είναι αθλιότητα. Σε αυτό είμαι με τον ΣΥΡΙΖΑ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών