Tι απαντά ο Χάρης Ρώμας για τις φωτογραφίες με τον 53χρονο από τα Σεπολια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Tι απαντά ο Χάρης Ρώμας για τις φωτογραφίες με τον 53χρονο από τα Σεπολια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 11 Οκτ 2022, 22:56

enaon έγραψε:
11 Οκτ 2022, 22:34
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Οκτ 2022, 22:30
Οπότε πώς τους εκβιάζει;
τώρα δεν ξερω αν μιλαμε σοβαρά, με ρωτησε την εκτίμησή μου ο στ, του ειπα δεν βγαζει νοημα να τα λεει αυτα και να ειναι εξω αν δεν εχουν βαση, και οτι θεωρώ οτι ειναι σποιλερ αυτα που βγαζει, αν δεν τον πληρωναν θα το συνέχιζε, αυτα.
Είναι φανερό ότι έχει πρόσβαση σε πληροφορίες που δεν έχουν άλλοι. Κάποιοι φορουμίτες έχουν δώσει εξήγηση σχετικά αλλά δεν θέλω να την αναπαράγω αφού δεν έχω προσωπική γνώση. Μοιάζει όμως πολύ πιθανή. Από κει και πέρα η σάλτσα που βάζει είναι ένα ζήτημα. Μαζί με μία αληθινή είδηση μπορεί να γράφει και πέντε ψεύτικες. Ή στην αληθινή είδηση να κολλάει διάφορα ευφάνταστα σενάρια και να κάνει το ασήμαντο να μοιάζει κορυφαίο. Σε πολύ λίγα θέματα που έχω κάποια ιδέα μπορώ να το διακρίνω αυτό. Και οι υπόλοιποι φαντάζομαι.

Στα υπόλοιπα που είναι συνήθως θεματολογία κλειδαρότρυπας, εκ των πραγμάτων δεν γίνεται να ξέρουμε τι ισχύει και το όχι. Δεν είναι από τα πράγματα που αποδεικνύονται εύκολα. Πως δηλαδή να αποδείξει μία σύζυγος πολιτικού ότι δεν τον απάτησε αν γραφτεί κάτι τέτοιο; Δεν υπάρχει κανένας πρακτικός τρόπος. Ακόμα κι αν του επιδικαστεί πρόστιμο και ζητήσει (χαμηλόφωνα) συγνώμη, η ρετσινιά θα έχει μείνει και όλοι θα λένε "που ξέρεις; τον πίεσαν και το πήρε πίσω". Και αυτό ακριβώς κάνει την όλη συμπεριφορά του πιο εμετική. Ότι ποντάρει σε θέματα που ξέρει ότι θα μείνει η λάσπη. Είναι άλλο πχ να σε κατηγορήσει ότι σου έκαναν έμβασμα 5 εκ. που ζητάς ένα άνοιγμα λογαριασμού και αποδεικνύεις την αθωότητά σου, και άλλο ότι γουστάρεις αγοράκια ή ότι ακούγεται πως στα νιάτα σου ντυνόσουν με γυναικεία ρούχα και έκανες πιάτσα. Κολλάει και μια φώτο που μπορεί να είχες από κάποιο καρναβάλι και άντε μετά εσύ να αποδείξεις ότι είναι ψέματα. Τα περισσότερα εξώφυλλα μοιάζουν τέτοιου είδους κτυπήματα κάτω από τη μέση. Μέσα δεν ξέρω τι γράφει. Δεν έχω αγοράσει ποτέ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22650
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Tι απαντά ο Χάρης Ρώμας για τις φωτογραφίες με τον 53χρονο από τα Σεπολια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 11 Οκτ 2022, 22:57

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Οκτ 2022, 22:41
Πρωτοσέλιδο «ασελγεί σε ανήλικα» είναι σπόιλερ; Τι να πω…
καλα μπορει να το ειχε στην τριτη σελίδα πιο πριν και να μην εκανε δουλεια οποτε να το προώθησε, και δεν υπαρχει και λογος να συμφωνήσουμε σε κάτι, μπορει πραγματι απλα να μην ενοχλεί κανέναν και να τον αφήνουν να τα γράφει γιατι είναι καλο παιδί κατα βάθος.


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29214
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Tι απαντά ο Χάρης Ρώμας για τις φωτογραφίες με τον 53χρονο από τα Σεπολια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 17 Οκτ 2022, 19:26

15|10|2022
“ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΑΝ ΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ, ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ” ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΠΡΩΙΑΣ ΣΒΑΡΝΑ ΤΑ ΗΜΕΤΕΡΑ ΤΑΙΣΜΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙΑ Ο ΧΑΡΗΣ ΒΡΩΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΗΘΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ “ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ” ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ 53ΧΡΟΝΟ.

Εικόνα

Ο Χάρης (Β)Ρώμας, “χτυπιέται” τις τελευταίες ημέρες να πείσει τον κόσμο πως δεν έχει καμία σχέση με τον παιδόφιλο Ηλία Μίχο. Έτσι σήμερα, πήρε από το πρωί σβάρνα τα κανάλια προκειμένου να δώσει… απαντήσεις.


«Το πρόβλημα είναι το γιατί σχολιάζεται κάτι που είναι φως φανάρι. Κάνουμε κάποια επαγγέλματα μέσω των οποίων απευθυνόμαστε στον κόσμο. Οι άνθρωποι αυτοί είναι και ψηφοφόροι. Οι πολιτικοί τους ψηφοφόρους τους αγαπούν και τους αγκαλιάζουν. Εκ των υστέρων αισθάνθηκα ότι είμαι ευάλωτος. Δεν αισθάνομαι καμία ενοχή αλλά οργή που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι», είπε αρχικά ο Χάρης Ρώμας.

Κατόπιν πρόσθεσε: «Ο 53χρονος ερχόταν συχνά στον χώρο εστίασης με τον οποίο έχω σχέση μαζί με την “άγια” οικογένειά του».

Δείτε το βίντεο:
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %99%ce%94/

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Tι απαντά ο Χάρης Ρώμας για τις φωτογραφίες με τον 53χρονο από τα Σεπολια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 24 Οκτ 2022, 15:00

Του φερνε ψηφαλάκια το λαμόγιο ο πολιτικάντης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών