Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 21 Σεπ 2018, 01:14

Ομάδα νεαρών στα Εξάρχεια ξυλοκόπησε 40χρονο οδοντίατρο, το πρωί της Τρίτης την ώρα που έβγαλε το σκύλο του βόλτα. Λίγο μετά ο ίδιος θυμήθηκε πως λίγους μήνες πριν τους είχε κάνει παρατήρηση λόγω δυνατής μουσικής.
Ο ίδιος καταγγέλλει στο iefimerida.gr:

«Η ώρα ήταν λίγο πριν από τις 7 το πρωί. Όπως κάθε ημέρα, βγήκα από το σπίτι μου για να πάω τον σκύλο μου βόλτα. Δεν είχα κοιμηθεί καλά το βράδυ γιατί ακριβώς κάτω από το σπίτι μου κάθε ημέρα κάνουν πάρτι νεαροί, που βάζουν τη μουσική στη διαπασών και γλεντάνε ανενόχλητοι, αδιαφορώντας για όλους τους υπόλοιπους. Σε αυτά τα παιδιά είχα κάνει μία παρατήρηση για τον ίδιο λόγο στο τέλος Ιουλίου, χωρίς να τους βρίσω ή να τσακωθούμε. Θεώρησα ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο γιατί σκέφτηκα ότι κάποια στιγμή πρέπει και εμείς να αντιδράσουμε.

Με θυμήθηκαν όμως, θυμήθηκαν αυτό το περιστατικό και με το που με είδαν άρχισαν τις βρισιές και τις προσβολές. Εγώ στην αρχή δεν έδωσα σημασία, δεν ήθελα να εμπλακώ και δεν συνέδεσα τη λεκτική επίθεση με το γεγονός που είχε συμβεί τον Ιούλιο. Τους είπα να μην ασχολούνται μαζί μου και ας κάνουν ότι θέλουν και εγώ θα συνεχίσω τη βόλτα με τον σκύλο μου, αλλά τότε θυμήθηκα τι είχε συμβεί.

Αυτοί άρχισαν να κάνουν επιθετικές κινήσεις και να υπενθυμίζουν ο ένας στον άλλο ποιος είμαι. Ένας από αυτούς άρχισε να έρχεται προς το μέρος μου. Εγώ δεν ήθελα να δείξω ότι φοβάμαι και του λέω "τι θα γίνει, θα παίξουμε ξύλο; Πώς τη βλέπεις τη δουλειά;". Αυτός δεν σταμάτησε. Μου έριξε την πρώτη γροθιά. Αναγκάστηκα να αμυνθώ. Μου έριξε και δεύτερη. Όταν είδαν οι υπόλοιποι ότι αμυνόμουν, μου όρμησαν όλοι μαζί. Μπουλούκι. Κάποιος με χτύπησε από πίσω με αλυσίδα.

Έπεσα κάτω, με χτυπούσαν όπου έβρισκαν και όπως έβρισκαν. Με ξύλα και αλυσίδες, με χέρια και με πόδια. Έβαλα τα χέρια μου στο κεφάλι για να μη μου σπάσουν το πρόσωπο. Και περίμενα να τελειώσει».

«Επειδή είμαι γιατρός ήξερα τι έπρεπε να κάνω. Πήγα έκανα μπάνιο να φύγουν τα αίματα και περιποιήθηκα τα τραύματα. Φοβόμουν όμως τις κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις. Πήγα στο φαρμακείο, έκανα αντιτετανικό ορό, πήρα αντιβίωση και ένα αντιφλεγμονώδες για να περιορίσω το πρήξιμο. Πήγα στην αστυνομία όπως ήμουν για να δηλώσω το περιστατικό. Μου είπαν ότι δεν έχουν περιπολικό να στείλουν και ότι έπρεπε να καλέσω την Άμεση Δράση, και πάλι όμως δεν ήταν βέβαιο ότι θα έρχονταν.

Δεν υπέβαλα μήνυση, αλλά έγινε καταγραφή του συμβάντος».

«Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο. Δεν θέλω να αναφερθώ στις πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός, αλλά εμείς οι μόνιμοι κάτοικοι των Εξαρχείων είμαστε απροστάτευτοι. Για αυτό δημοσιοποιώ το περιστατικό. Η πραγματικότητα είναι σκληρή. Δεν θέλω να κατηγορήσω συγκεκριμένους πολιτικούς χώρους, αλλά η ζωή μας έχει υποβαθμιστεί. Έχει γίνει αφόρητη. Βία, ναρκωτικά, παραβατικότητα.

Ζούμε σε έναν πολύ όμορφο πεζόδρομο στην οδό Δερβενίων, αλλά βιώνουμε όλοι τη βία των ανθρώπων που είναι κάτω από τα σπίτια μας. Οχλαγωγούν, κάνουν χρήση και διακίνηση ναρκωτικών που τα μυρίζουμε μέσα στα σπίτια μας, κλοπές, πορνεία και όλα τα υπόλοιπα, γνωστά σε όλη τη χώρα. Αφήνουμε τα αυτοκίνητά μας ανοιχτά να τα κλέψουν, για να μην τα σπάσουν. Και αυτή η κατάσταση επιδεινώνεται μέρα με την μέρα.

Πρέπει επιτέλους η πολιτεία και οι αστυνομικές αρχές να κάνουν κάτι για να σταματήσει αυτός ο κύκλος της βίας και της ανομίας στα Εξάρχεια. Ακόμα και μορφωμένοι άνθρωποι, παλαιοί Εξαρχιώτες, σκέφτονται να πάρουν τον νόμο στα χέρια τους και μάλιστα κάποιοι συζητούν ακόμα και την οπλοφορία για να προστατευτούν. Τα ίδια άτομα που επιτέθηκαν σε εμένα πριν από μία εβδομάδα έκαναν βανδαλισμούς, έβαλαν φωτιές, κατέστρεψαν περιουσίες. Καλέσαμε την αστυνομία και δεν ήρθε κανείς. Φτάνει πια. Πρέπει και εμείς να ζήσουμε».

http://www.nooz.gr/greece/1510728/exarc ... ti-moysiki
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 21 Σεπ 2018, 01:18

Οδοντιατρος. Εχει χρηματα. Καπιταληστης. Φιλελε. Τζημερικος. Καλα επαθε.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 01:19

Βία, ναρκωτικά, παραβατικότητα.
Αριστερά.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.


Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 21 Σεπ 2018, 01:33

lafkiotis έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:18
Οδοντιατρος. Εχει χρηματα. Καπιταληστης. Φιλελε. Τζημερικος. Καλα επαθε.
''Σε αυτά τα παιδιά είχα κάνει μία παρατήρηση για τον ίδιο λόγο στο τέλος Ιουλίου, χωρίς να τους βρίσω ή να τσακωθούμε''

Αν ηταν Τζημερικος θα τους σκυλοβριζε.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 21 Σεπ 2018, 01:39

Κάτι δεν κολλάει. Γιατί δεν κάνει μήνυση; Δεν θα αναγκάσει τις αρχές να κινηθούν; Αν φοβόταν τα αντίποινα γιατί προβαίνει σε δημοσιοποίηση του γεγονότος;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Σεπ 2018, 08:48

λαθος σκυλο εχει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Albrecht
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 00:46
Phorum.gr user: Albrecht

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Albrecht » 21 Σεπ 2018, 11:42

lafkiotis έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:18
Οδοντιατρος. Εχει χρηματα. Καπιταληστης. Φιλελε. Τζημερικος. Καλα επαθε.
lafkiotis έγραψε:
31 Αύγ 2018, 10:26
100 χρονια μπροστα ο Τζημερος, αλλα οι τριτοκοσμικοι Ελλ ονειρευονται κουταλα δημοσιου
lafkiotis έγραψε:
03 Ιουν 2018, 04:24
Ενας Τζημερος χρειαζεται εκει περα να βαλει τα πραγματα σε ταξη.
Ζαποτέκος έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:42
GoBack έγραψε:
19 Σεπ 2021, 08:33
Γιατι ηταν τυχερο το γκολ;
Γιατί έτσι με συμφέρει να λέω

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2683
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 21 Σεπ 2018, 13:19

Drexler έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:14
Ομάδα νεαρών στα Εξάρχεια ξυλοκόπησε 40χρονο οδοντίατρο, το πρωί της Τρίτης την ώρα που έβγαλε το σκύλο του βόλτα. Λίγο μετά ο ίδιος θυμήθηκε πως λίγους μήνες πριν τους είχε κάνει παρατήρηση λόγω δυνατής μουσικής.
Ο ίδιος καταγγέλλει στο iefimerida.gr:

«Η ώρα ήταν λίγο πριν από τις 7 το πρωί. Όπως κάθε ημέρα, βγήκα από το σπίτι μου για να πάω τον σκύλο μου βόλτα. Δεν είχα κοιμηθεί καλά το βράδυ γιατί ακριβώς κάτω από το σπίτι μου κάθε ημέρα κάνουν πάρτι νεαροί, που βάζουν τη μουσική στη διαπασών και γλεντάνε ανενόχλητοι, αδιαφορώντας για όλους τους υπόλοιπους. Σε αυτά τα παιδιά είχα κάνει μία παρατήρηση για τον ίδιο λόγο στο τέλος Ιουλίου, χωρίς να τους βρίσω ή να τσακωθούμε. Θεώρησα ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο γιατί σκέφτηκα ότι κάποια στιγμή πρέπει και εμείς να αντιδράσουμε.[/url]
Οι ταινίες με σούπερ ήρωες έχουν κάνει μεγάλο κακό. Δεν κάνεις παρατήρηση σε αγέλες αναρχικών. ή σε περιθωριακούς τύπους & αλλοδαπούς σε γκετοποιημένη γειτονιά που ρυπαίνουν δρουν αντικοινωνικά. Παίρνεις την αστυνομία, αν δεν κάνει τίποτα ψηφίζεις κόμμα που θα την κάνει να λειτουργήσει ή τουλάχιστον έτσι λέει. Ατομικά μετακομίζεις αν μπορείς, είσαι γυμνασμένος να μην αποτελείς στόχο ευκαιρίας, όχι ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις σαν άλλος σούπερ ήρωας τους κακούς του γκέτο. Εκατομμύρια Αμερικάνοι και δυτικοί μετακινήθηκαν σε προάστια τα τελευταία 50 χρόνια για να ξεφύγουν από τα γκέτο, αλλά όχι ο έξυπνος προοδευτικός πιστεύει ότι αν τους κάνεις ευγενικά με αυστηρό τόνο παρατήρηση και τηρήσεις θαρραλέα στάση δεν θα τις φάς, θα γίνεις κάπως σαν δικός τους.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Σεπ 2018, 13:21

Dorian έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:19
Παίρνεις την αστυνομία, αν δεν κάνει τίποτα
:lol:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2683
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 21 Σεπ 2018, 13:22

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:21
Dorian έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:19
Παίρνεις την αστυνομία, αν δεν κάνει τίποτα
:lol:
το έγραψα σαν αλγόριθμο, πιάνει για όλες τις περιπτώσεις και τις πολύ απίθανες.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 21 Σεπ 2018, 13:27

Πολύ απλά, κουβαλάς μαζί σου ένα μπουκαλάκι σαμπουάν. Αν σε πλησιάσει αναρχικός του το δείχνεις, και θ' αντιδράσει όπως ο βρικόλακας αν του δείξεις σταυρό.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 21 Σεπ 2018, 13:32

Ποιος ξέρει πόσο είχαν πιει...τι είχαν πιει και ποιανου πολιτικου ''δουλευταράδες'' γιοι ήταν για να μην κινηθεί ο άλλος νομικά...

Ορέστης 35

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Σεπ 2018, 14:02

Dorian έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:19
Drexler έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:14
Ομάδα νεαρών στα Εξάρχεια ξυλοκόπησε 40χρονο οδοντίατρο, το πρωί της Τρίτης την ώρα που έβγαλε το σκύλο του βόλτα. Λίγο μετά ο ίδιος θυμήθηκε πως λίγους μήνες πριν τους είχε κάνει παρατήρηση λόγω δυνατής μουσικής.
Ο ίδιος καταγγέλλει στο iefimerida.gr:

«Η ώρα ήταν λίγο πριν από τις 7 το πρωί. Όπως κάθε ημέρα, βγήκα από το σπίτι μου για να πάω τον σκύλο μου βόλτα. Δεν είχα κοιμηθεί καλά το βράδυ γιατί ακριβώς κάτω από το σπίτι μου κάθε ημέρα κάνουν πάρτι νεαροί, που βάζουν τη μουσική στη διαπασών και γλεντάνε ανενόχλητοι, αδιαφορώντας για όλους τους υπόλοιπους. Σε αυτά τα παιδιά είχα κάνει μία παρατήρηση για τον ίδιο λόγο στο τέλος Ιουλίου, χωρίς να τους βρίσω ή να τσακωθούμε. Θεώρησα ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο γιατί σκέφτηκα ότι κάποια στιγμή πρέπει και εμείς να αντιδράσουμε.[/url]
Οι ταινίες με σούπερ ήρωες έχουν κάνει μεγάλο κακό. Δεν κάνεις παρατήρηση σε αγέλες αναρχικών. ή σε περιθωριακούς τύπους & αλλοδαπούς σε γκετοποιημένη γειτονιά που ρυπαίνουν δρουν αντικοινωνικά. Παίρνεις την αστυνομία, αν δεν κάνει τίποτα ψηφίζεις κόμμα που θα την κάνει να λειτουργήσει ή τουλάχιστον έτσι λέει. Ατομικά μετακομίζεις αν μπορείς, είσαι γυμνασμένος να μην αποτελείς στόχο ευκαιρίας, όχι ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις σαν άλλος σούπερ ήρωας τους κακούς του γκέτο. Εκατομμύρια Αμερικάνοι και δυτικοί μετακινήθηκαν σε προάστια τα τελευταία 50 χρόνια για να ξεφύγουν από τα γκέτο, αλλά όχι ο έξυπνος προοδευτικός πιστεύει ότι αν τους κάνεις ευγενικά με αυστηρό τόνο παρατήρηση και τηρήσεις θαρραλέα στάση δεν θα τις φάς, θα γίνεις κάπως σαν δικός τους.
Αν ειχε ροτ δεν θα κουνιοταν κανεις τους. Φοβηθηκα μηπως χτυπησαν και το σκυλακι. Την αγελη αντιμετωπιζει αλλη αγελη.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2683
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Εξάρχεια: Άγριο ξύλο σε οδοντίατρο- Θυμήθηκαν παρατήρηση για δυνατή μουσική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 21 Σεπ 2018, 14:29

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Σεπ 2018, 14:02
Dorian έγραψε:
21 Σεπ 2018, 13:19
Drexler έγραψε:
21 Σεπ 2018, 01:14
Ομάδα νεαρών στα Εξάρχεια ξυλοκόπησε 40χρονο οδοντίατρο, το πρωί της Τρίτης την ώρα που έβγαλε το σκύλο του βόλτα. Λίγο μετά ο ίδιος θυμήθηκε πως λίγους μήνες πριν τους είχε κάνει παρατήρηση λόγω δυνατής μουσικής.
Ο ίδιος καταγγέλλει στο iefimerida.gr:

«Η ώρα ήταν λίγο πριν από τις 7 το πρωί. Όπως κάθε ημέρα, βγήκα από το σπίτι μου για να πάω τον σκύλο μου βόλτα. Δεν είχα κοιμηθεί καλά το βράδυ γιατί ακριβώς κάτω από το σπίτι μου κάθε ημέρα κάνουν πάρτι νεαροί, που βάζουν τη μουσική στη διαπασών και γλεντάνε ανενόχλητοι, αδιαφορώντας για όλους τους υπόλοιπους. Σε αυτά τα παιδιά είχα κάνει μία παρατήρηση για τον ίδιο λόγο στο τέλος Ιουλίου, χωρίς να τους βρίσω ή να τσακωθούμε. Θεώρησα ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο γιατί σκέφτηκα ότι κάποια στιγμή πρέπει και εμείς να αντιδράσουμε.[/url]
Οι ταινίες με σούπερ ήρωες έχουν κάνει μεγάλο κακό. Δεν κάνεις παρατήρηση σε αγέλες αναρχικών. ή σε περιθωριακούς τύπους & αλλοδαπούς σε γκετοποιημένη γειτονιά που ρυπαίνουν δρουν αντικοινωνικά. Παίρνεις την αστυνομία, αν δεν κάνει τίποτα ψηφίζεις κόμμα που θα την κάνει να λειτουργήσει ή τουλάχιστον έτσι λέει. Ατομικά μετακομίζεις αν μπορείς, είσαι γυμνασμένος να μην αποτελείς στόχο ευκαιρίας, όχι ότι μπορείς να αντιμετωπίσεις σαν άλλος σούπερ ήρωας τους κακούς του γκέτο. Εκατομμύρια Αμερικάνοι και δυτικοί μετακινήθηκαν σε προάστια τα τελευταία 50 χρόνια για να ξεφύγουν από τα γκέτο, αλλά όχι ο έξυπνος προοδευτικός πιστεύει ότι αν τους κάνεις ευγενικά με αυστηρό τόνο παρατήρηση και τηρήσεις θαρραλέα στάση δεν θα τις φάς, θα γίνεις κάπως σαν δικός τους.
Αν ειχε ροτ δεν θα κουνιοταν κανεις τους. Φοβηθηκα μηπως χτυπησαν και το σκυλακι. Την αγελη αντιμετωπιζει αλλη αγελη.
Ορέστη δεν το πιασα τι είναι το ροτ; Γαμάτο αβαταρ.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών