Αντίο ελλαδίτσα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ανέστης_35
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: 13 Οκτ 2022, 21:41
Phorum.gr user: Ανέστης_35

Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανέστης_35 » 22 Οκτ 2022, 12:58

☆★ (πού θα βρω το άλλο μου μισό;)

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27356
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Οκτ 2022, 13:06

Επιστροφή στο παλαιό σύστημα "μόνο τα κόκαλα γερά δασκαλε" και όποιος δεν θέλει ας μείνει ξύλο ανελέητο και να πάει να δουλέψει στη φάμπρικα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21042
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 22 Οκτ 2022, 13:21

Αντί να καυτηριάζεις τον Αυταρχισμός Κεραμέως απέναντι σε έναν μαθητή από το 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων που πήγε να βγάλει φωτογραφία μαζί της :cry

όπως πολύ σωστά έκανε ο καλός χρήστης Sol (τέως Φλουφυ; :p2: )


στο 0.43


πας και ανοίγεις εμετικά νήματα που λοιδορούν τους μαθητές των ΕΠΑΛ..... :e040:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7358
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 22 Οκτ 2022, 13:34

Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 22 Οκτ 2022, 13:38

Να μεταφερθεί στο νήμα με τους τσιγγάνους, παρακαλώ
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17087
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 22 Οκτ 2022, 14:12

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
22 Οκτ 2022, 13:38
Να μεταφερθεί στο νήμα με τους τσιγγάνους, παρακαλώ
Αυτό λέω και εγώ.
Ας καθόταν ήσυχος και ας τους έκοβε όλους στο τέλος της χρονιάς και ενώ είχε φορτώσει τα πράγματα του για να φύγει.
Σιγά μην καθόμουν να μάθω γράμματα σε γύφτους που δεν θέλουν να μορφωθούν. Αυτοί θα χόρευαν στην τάξη, εγώ πάνω στην έδρα θα έκανα την εργασία μου για το μεταπτυχιακό μου και στο τέλος της χρονιάς θα έστελνα τα πράγματα μου πίσω και θα άφηνα την αξιολόγηση που θα τους άφηνε στο μάθημα με το κλειδί στο αυτοκίνητο.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10024
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 22 Οκτ 2022, 14:18

Juno έγραψε:
22 Οκτ 2022, 14:12
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
22 Οκτ 2022, 13:38
Να μεταφερθεί στο νήμα με τους τσιγγάνους, παρακαλώ
Αυτό λέω και εγώ.
Ας καθόταν ήσυχος και ας τους έκοβε όλους στο τέλος της χρονιάς και ενώ είχε φορτώσει τα πράγματα του για να φύγει.
Σιγά μην καθόμουν να μάθω γράμματα σε γύφτους που δεν θέλουν να μορφωθούν. Αυτοί θα χόρευαν στην τάξη, εγώ πάνω στην έδρα θα έκανα την εργασία μου για το μεταπτυχιακό μου και στο τέλος της χρονιάς θα έστελνα τα πράγματα μου πίσω και θα άφηνα την αξιολόγηση που θα τους άφηνε στο μάθημα με το κλειδί στο αυτοκίνητο.
Και να τους έκοβε, με απειλές, θα τους περνούσε ο διευθυντής. :102:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14132
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Οκτ 2022, 14:20

Αστε τα παιδια ρε μαλακες. Αν μορφωθουν και συτοι απο που θα βρισκουν εργατες οι βιομηχανιες και εμεις καθαριστριες?

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2807
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 22 Οκτ 2022, 14:26

Juno έγραψε:
22 Οκτ 2022, 14:12
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
22 Οκτ 2022, 13:38
Να μεταφερθεί στο νήμα με τους τσιγγάνους, παρακαλώ
Αυτό λέω και εγώ.
Ας καθόταν ήσυχος και ας τους έκοβε όλους στο τέλος της χρονιάς και ενώ είχε φορτώσει τα πράγματα του για να φύγει.
Σιγά μην καθόμουν να μάθω γράμματα σε γύφτους που δεν θέλουν να μορφωθούν. Αυτοί θα χόρευαν στην τάξη, εγώ πάνω στην έδρα θα έκανα την εργασία μου για το μεταπτυχιακό μου και στο τέλος της χρονιάς θα έστελνα τα πράγματα μου πίσω και θα άφηνα την αξιολόγηση που θα τους άφηνε στο μάθημα με το κλειδί στο αυτοκίνητο.
δεν μένουν ούτε μετεξεταστέοι αν κοπούν σε ένα μονο μάθημα. κοινώς χέστηκαν . βαθμούς παίρνουν εβδομάδες πριν κλείσει η χρονιά. Σιγά μην μπορούσες καν να σερφάρεις στο κινητό με το μπάχαλο που περιγράφει όχι να κάνεις και δουλειά μεταπτυχιακού. Και φυσικά η ΝΔούλα μια χαρά κρατησε την καταργηση των υποτυπωδών ποινών από συριζα. Ο τύπος είναι σε σύγχυση κ α) έχει καβάτζες και άνεση για να παραιτηθεί στην εποχή μας από δουλειά με προοπτικές. β) αερολογεί για ακροδεξιά και φασισμό ότι είναι διαστρέβλωση του προοδευτισμού και άλλες αερολογίες, λες και υπήρχε περίπτωση με κυβέρνηση πχ ΧΑ να είναι έτσι τα σχολεία. Μετά πως όμως θα φτιάξουν ως "λυση" ποιοτικά ιδιωτικά οι επενδυτές μας. σιγά την πρωτοπορία και καινοτομία που έχει το ελληνικό κεφάλαιο από τα έτοιμα τρώει του κράτους.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22888
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 22 Οκτ 2022, 14:28

για χωριό λέει κάπου πως τουν είναι ένας μαθητής. λες να είναι Κρήτη;

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2807
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 22 Οκτ 2022, 14:32

Unique έγραψε:
22 Οκτ 2022, 13:34
οταν έρθει η νδου θα κοπούν αυτά
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12853
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Οκτ 2022, 14:35

Με κουμουνισμό πάντως θα τους είχαν σαπίσει στο ξύλο οι κομισάριοι. Τώρα με γαλαζαίους και ζαίους είναι απλά ψήφοι ένταντι επιδομάτων που πληρώνουν οι φορολογούμενοι.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70272
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Οκτ 2022, 14:55

Από μία συζήτηση που είχα με μια αναπληρωματική καθηγήτρια σε ΕΠΑΛ, κατάλαβα ότι η γραμμή είναι "όσο νωρίτερα παίρνουν απολυτήριο τα παραβατικά νιάτα, τόσο καλύτερα".

Κάτι σαν ξεσκαρτάρισμα της φύρας, μέχρι να έρθει η επόμενη φουρνιά. Και φυσικά, αυτοί που πληρώνουν το τίμημα είναι οι "καλοί" μαθητές.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14132
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Οκτ 2022, 15:00

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Οκτ 2022, 14:28
για χωριό λέει κάπου πως τουν είναι ένας μαθητής. λες να είναι Κρήτη;
"Σημειωτέων πως, όπως πληροφορήθηκα, πέρσι υπήρξε θανατηφόρο ατύχημα όταν ανατράπηκε ΙΧ με μαθητές, ένας δεν πρόλαβε να βγει και κάηκε ζωντανός."

https://www.google.com/amp/s/europost.g ... o-500/amp/

" Ένα αιματηρό τροχαίο που έγινε στην περιοχή της Λάσσης Αργοστολίου στην Κεφαλονιά, σήμερα το μεσημέρι, είχε ως τραγικό αποτέλεσμα την απώλεια ενός 17χρονου.
Σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδίδει το inkefalonia.gr, ο νεαρός ο οποίος ήταν 17 ετών, δεν πρόλαβε να βγει από το όχημα, στο οποίο επέβαιναν άλλοι τρεις συνομήλικοί του, το οποίο για άγνωστο λόγο και ενώ κινούνταν στην περιοχή της Λάσσης με κατεύθυνση τον Πλατύ Γιαλό εξετράπη της πορείας του και πήρε φωτιά.
Από την φωτιά απανθρακώθηκε ο 17χρονος που καθόταν στο πίσω κάθισμα και δεν πρόλαβε να βγει από το όχημα, ενώ και η Πυροσβεστική που έφτασε άμεσα στο σημείο, δεν πρόλαβε να κάνει τίποτα, καθώς εικάζεται ότι από την πρόσκρουση έγινε έκρηξη στο ντεπόζιτο της βενζίνης και η φωτιά πέρασε γρήγορα στην καμπίνα των επιβατών.

Όπως προκύπτει, όλοι οι επιβαίνοντες είναι μαθητές του ΕΠΑΛ Αργοστολίου, Αλβανικής καταγωγής. Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, το όχημα κινούνταν με υψηλή ταχύτητα, όταν εξετράπη της πορείας του και προσέκρουσε στα κολωνάκια που βρίσκονται στο πεζοδρόμιο."

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15282
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Αντίο ελλαδίτσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 23 Οκτ 2022, 16:23

panos291 έγραψε:
22 Οκτ 2022, 15:00
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Οκτ 2022, 14:28
για χωριό λέει κάπου πως τουν είναι ένας μαθητής. λες να είναι Κρήτη;
"Σημειωτέων πως, όπως πληροφορήθηκα, πέρσι υπήρξε θανατηφόρο ατύχημα όταν ανατράπηκε ΙΧ με μαθητές, ένας δεν πρόλαβε να βγει και κάηκε ζωντανός."

https://www.google.com/amp/s/europost.g ... o-500/amp/

" Ένα αιματηρό τροχαίο που έγινε στην περιοχή της Λάσσης Αργοστολίου στην Κεφαλονιά, σήμερα το μεσημέρι, είχε ως τραγικό αποτέλεσμα την απώλεια ενός 17χρονου.
Σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδίδει το inkefalonia.gr, ο νεαρός ο οποίος ήταν 17 ετών, δεν πρόλαβε να βγει από το όχημα, στο οποίο επέβαιναν άλλοι τρεις συνομήλικοί του, το οποίο για άγνωστο λόγο και ενώ κινούνταν στην περιοχή της Λάσσης με κατεύθυνση τον Πλατύ Γιαλό εξετράπη της πορείας του και πήρε φωτιά.
Από την φωτιά απανθρακώθηκε ο 17χρονος που καθόταν στο πίσω κάθισμα και δεν πρόλαβε να βγει από το όχημα, ενώ και η Πυροσβεστική που έφτασε άμεσα στο σημείο, δεν πρόλαβε να κάνει τίποτα, καθώς εικάζεται ότι από την πρόσκρουση έγινε έκρηξη στο ντεπόζιτο της βενζίνης και η φωτιά πέρασε γρήγορα στην καμπίνα των επιβατών.

Όπως προκύπτει, όλοι οι επιβαίνοντες είναι μαθητές του ΕΠΑΛ Αργοστολίου, Αλβανικής καταγωγής. Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, το όχημα κινούνταν με υψηλή ταχύτητα, όταν εξετράπη της πορείας του και προσέκρουσε στα κολωνάκια που βρίσκονται στο πεζοδρόμιο."
αλβανοί μαθητές ΕΠΑΛ, πόσο πιο κάτω?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών