Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
La Bourgeoisie
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: 17 Μαρ 2021, 09:43

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από La Bourgeoisie » 24 Νοέμ 2022, 07:26

Η Δόμνα Μιχαηλίδου, έδωσε την Κιβωτό του Κόσμου σε συγγενικό πρόσωπο.... Τυχαίο;;;;
τυχάρπαστο....
Μπορούμε να διαχωρίσουμε τις τύχες αυτού του κόσμου από την αριστεία;;;
Δεν γίνεται να είναι μία κλειστή κάστα, όλη η αριστεία... Γνώμη μου...
Φιδάκιααααααα

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34739
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 24 Νοέμ 2022, 08:12

:smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 08:32

Blackdog έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:06
Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 14:54
Lord Brum έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 14:26
για να καταλάβω, το θέμα είναι ότι σε ένα ίδρυμα με προβληματικά ως επί το πλείστον παιδιά , ή απο προβληματικές οικογένειες έπεφταν μερικές φάπες?
σοβαρά τώρα?
Πόσα παιδιά πέρασαν από εκεί? Αν στα 100 το 1ή τα 2 έφαγαν ξύλο μικρό το κακό. Εκτός αν έχει κανείς όρεξη να αναλάβει ο ίδιος τη διαπαιδαγώγηση των παιδιών που φιλοξενούσε η κιβωτός.
το ΄ξυλο είναι σχετικό. Δηαδλή αν έπεσε καμιά σφαλιάρα σε κανένα μαλακισμένο οκ, δεν τρέχει μία. Φαντάζομαι ότι αυτό γινόταν γιατί μιλάμε για παιδάκια που ήταν ακόμα και στα ντρόγκια. Αλλά εδώ γράφουν για κλουβιά, ασιτια μιας βδομάδας και άλλα. Τα οποία κάπως δύσκολο να ισχύουν
Μπορειτε να σταματησετε αυτο με τις φαπες σε παραβατικα-μαλακισμενα παιδακια;

Το ξυλο στα παιδια, απο ξενους να σημειωσω, δεν ειναι σε καμμια περιπτωση παιδαγωγικο. Ειναι μια μεθοδος που εχει χαρακτηριστει ως κακοποιηση εδω και 40 χρονια, ασχετως με το τι εκαναν οι προγονοι μας. Υπαρχουν πολλοι αλλοι τροποι, που αν δεν τους γνωριζει καποιος, καλο θα ειναι να μην ειναι κοντα σε παιδια εχοντας τετοιο ρολο.

Με αυτη την λογικη, ενας παιδοψυχολογος δεν θα χρειαζεται να προσπαθει, για μηνες η χρονια, να καταλαβει το τι θελει ενα παιδι, να διορθωσει τα γνωσιακα του λαθη η να φερει στην επιφανεια ασυνειδητες λειτουργιες και να κλεισει οσο γινεται το τραυμα. Θα μπορουσε να το αρχισει στα χαστουκια, με το ιδιο αποτελεσμα.

Και στην τελικη αν ειναι οκ για τα παιδια, να το απενοχοποιησουμε και στους μεγαλους :102:



Υγ για να μην πιασω τον ορο "προβληματικα"...το δοκαρι στο ματι μας δεν το βλεπουμε :roll:
+1000

:goodpost::bravo:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 08:37

Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:31
Blackdog έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:23
Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:18

Φιλος το φόρουμ με τα ουράνια τόξα και τα ροζ συννεφάκια είναι σε άλλο μερος. εδώ προσπαθούν να συζητήσουν ενήλικες
Φιλος αν χτυπησεις σημερα παιδι σε πανε μεσα. Χωρις πολλες κουβεντες.

Οποτε αυτοι που θεωρουν εαυτους ενηλικες ας γυρισουν καποια στιγμη απ το 1950 στο 2022.
ντάξει μας έπεισες. Οπότε τα βλαμμένα που κλέβουν, πουλάνε ναρκωτικά κτλ αντί να φάνε καμιά σφαλιάρα να συνέλθουν, ας πάνε στο αναμορφωτήριο γιατί γιατί εκεί είναι
ναι. απολυτως σωστο. οπως τα λες.

να πανε στο αναμορφωτηριο. να μη φανε σφαλιαρα.

επειδη αποκλειεται να συνελθουν με σφαλιαρες. χειροτερα θα γινουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5794
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 08:38

Όταν κάποιος θέλει να παραχωρήσει ακίνητο για δωρεάν στέγη στα παιδιά για 5 η 10 χρόνια παράδειγμα.
Κάποιος πρέπει να σκεφτεί.
Θα βάλω ένα δικηγόρο ,ένα μηχανικό να μου κάνει σχέδια μετά θα πάρω άδεια από την πολεοδομία να κάνω την ανακαίνιση και την διαρρύθμιση .
Θα αγοράσω εξοπλισμό κουζίνας και τραπεζαρίας ,μπάνιων υπνοδωματίων βιβλιοθήκης,ηλεκτρολογικά ,υδραυλικά , συστήματα πυρόσβεσης ,πυρανίχνευσης όλα αυτά κοστίζουν από 200.000 έως και 500.000 ανάλογα το μέγεθος και αν σε 5 χρόνια μου πει ότι το θέλω πίσω;
Απάντηση για την Κυρία Κριθαριώτη.


Πάμε τώρα για τις δωρεές μια εταιρία με σκάλες π,χ έδωσε σκάλες αξίας 20.000 για την κιβωτό.
Μια άλλη εταιρία έδωσε πιάτα, μια άλλη έδωσε ελαστικά αυτοκινήτου.
Εισιτήρια για παιδικές θεατρικές παραστάσεις.
Εισιτήρια για κινηματογράφο.


Όλα δεν είναι μετρητά.
Μέχρι pet shop έδωσε ζωάκια.


Αλλά τα στημένα άρθρα είναι τόσο τραγικά που κάνω εμετό.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Niki την 24 Νοέμ 2022, 08:50, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Naranjita
Δημοσιεύσεις: 4338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 10:18

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naranjita » 24 Νοέμ 2022, 08:43

αν αυτά τα παιδιά είναι προβληματικά, κάτι κωλοπαίδια που κυκλοφορούν στα σχολεία τι ακριβώς είναι? όλο για συμμορίες ανηλίκων που κλέβουν, δερνουν και βασανίζουν τους συμμαθητές τους ακούμε.
το ξύλο φυσικά δεν είναι λύση, αλλά δεν έχει βρεθεί και άλλη η οποία να είναι αποτελεσματική.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ....
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ.....
ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....
ΕΙΝΑΙ: ΠΡΟΔΟΤΕΣ

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 24 Νοέμ 2022, 08:46

Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 23:44
nik_killthemall έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 22:51
Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 22:35

ποιοι βάφτοζαν το κρέας ψάρι;
Υπήρξαν αποφάσεις ότι δεν αποδείχτηκε καμιά ζημεία για το ελληνικό δημόσιο από την ανταλλαγή
μη πιάσουμε εδώ υπόθεση 12 ετών και βάλε
Ο αντιλογος σου ειναι τυπου, "οτι ειναι νομιμο ειναι και ηθικο" ...

Που ακομα κι αν ισχυε η παπαρια που λετε, και παλι ειστε στο γαμο του καραγκιοζη γιατι εξαγετε "λογικη" τυπου : Επειδη ο Εφραιμ "αθωωθηκε" (το ποσο "αθωωθηκε" φαινεται στο μηνυμα που σχολιαζεις εδω), αρα ?

Αρα ολες οι περιπτωσεις καταγγελιων στο μελλον ειναι ψευτικες και οι κατηγορουμενοι θα "αθωωθουν" με τεκμηριο πως ο Εφραιμ αθωωθηκε.
όχι, ο αντίλογος είναι αυτό που λέω. Κανένας δεν απέδειξε ότι έπαθε κάποια ζημιά το ελληνικό κράτος
τέλος
Βρε και να έπαθε ζημιά το κράτος, γιατί να φταίει το Βατοπέδι; (Ξε)Πούλησαν οι εκλεγμένοι από τον λαό, μπιρ παρά την δημόσια περιουσία, φταίει ο αγοραστής;
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:05

Blackdog έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:49
Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:31

ντάξει μας έπεισες. Οπότε τα βλαμμένα που κλέβουν, πουλάνε ναρκωτικά κτλ αντί να φάνε καμιά σφαλιάρα να συνέλθουν, ας πάνε στο αναμορφωτήριο γιατί γιατί εκεί είναι
Οποτε ο μονος τροπος να αποφυγουν τα παιδια απ την φυλακη, ειναι οι σφαλιαρες;

Η λυση για να φυγει ο θυμος ενος παιδιου ειναι να το θυμωσεις περισσοτερο; Να του βαλεις και τον φοβο μεσα; Να του μαθεις τα ορια οταν ο ιδιος τα σπας;


Δεν θελω να γραφω τα αυτονοητα, σκεψου το λιγο καλυτερα :102:
επισης δεν καταλαβαινω γιατι προτεινουν τιμωρια με σφαλιαρες μονο στα παιδια. αν οι φαπες ειναι αποτελεσματικες για τη συμμορφωση, γιατι οχι να τις χρησιμοποιουμε και σε ενηλικους;

δηλαδη αντι για προστιμα, η τροχαια μπορει να ριχνει βουρδουλιες. δημοσιο μαστιγωμα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:18

Lord Brum έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 16:36
Blackdog έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:49
Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 15:31

ντάξει μας έπεισες. Οπότε τα βλαμμένα που κλέβουν, πουλάνε ναρκωτικά κτλ αντί να φάνε καμιά σφαλιάρα να συνέλθουν, ας πάνε στο αναμορφωτήριο γιατί γιατί εκεί είναι
Οποτε ο μονος τροπος να αποφυγουν τα παιδια απ την φυλακη, ειναι οι σφαλιαρες;

Η λυση για να φυγει ο θυμος ενος παιδιου ειναι να το θυμωσεις περισσοτερο; Να του βαλεις και τον φοβο μεσα; Να του μαθεις τα ορια οταν ο ιδιος τα σπας;


Δεν θελω να γραφω τα αυτονοητα, σκεψου το λιγο καλυτερα :102:
ακριβώς αυτός είναι ο τρόπος. Αν περιμένεις να φιλοτιμηθεί το κάθε κωλόπαιδο είναι σαν να περιμένεις να γίνουν ευσυνείδητοι φορολογούμενοι οι φοροφυγάδες χωρίς τιμωρίες, φυλακές και πρόστιμα
προτεινω 3 βουρδουλιες για παρανομο παρκαρισμα, 5 για υπερβολικη ταχυτητα. να δεις για ποτε στρωνουν οι οδηγοι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:19

Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 16:40
Εγω παντως στη δεκαετια του 70 πηγαινοντας σε Προτυπο Σχολειο (δημοσιο) ειχα φαει επανειλημμενα ξυλο με χαρακα, μου ειχαν τραβηξει το αυτι με μανια ενω ακομη και κλωτσια ειχα φαει απο γυμναστη για κατι που εκανα στο διαλειμμα, για λεκτικη βια ας μην μιλησω καλυτερα, ειδικα ενας φιλολογος σε εκδρομη με εβρισε οπως δεν βριζομαστε εδω μεσα.

Τοσο εγω ομως οσο και οι συμμαθητες μου μια χαρα ανθρωποι βγηκαμε και ουδεποτε μισησαμε τους καθηγητες μας γι' αυτα, θεωρουσαμε οτι γινοντουσαν τοσο επειδη φταιγαμε οσο και επειδη σε καποιους καθηγητες ειχαμε ψησει το ψαρι στα χειλη με την καζουρα.

.
:smt005::smt005::smt005:

τα νεφρα μου :smt005::smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:22

Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 16:48
Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 16:46
Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 16:40
Εγω παντως στη δεκαετια του 70 πηγαινοντας σε Προτυπο Σχολειο (δημοσιο) ειχα φαει επανειλημμενα ξυλο με χαρακα, μου ειχαν τραβηξει το αυτι με μανια ενω ακομη και κλωτσια ειχα φαει απο γυμναστη για κατι που εκανα στο διαλειμμα, για λεκτικη βια ας μην μιλησω καλυτερα, ειδικα ενας φιλολογος σε εκδρομη με εβρισε οπως δεν βριζομαστε εδω μεσα.

Τοσο εγω ομως οσο και οι συμμαθητες μου μια χαρα ανθρωποι βγηκαμε και ουδεποτε μισησαμε τους καθηγητες μας γι' αυτα, θεωρουσαμε οτι γινοντουσαν τοσο επειδη φταιγαμε οσο και επειδη σε καποιους καθηγητες ειχαμε ψησει το ψαρι στα χειλη με την καζουρα.

.
Από αυτούς που δηλώνουν ότι βγήκαν μια χαρά άνθρωποι είναι πράγματι γεμάτος ο τόπος, αλλά κάτι μου λέει ότι είναι εσφαλμένη μεθοδολογία να αξιολογούν οι ίδιοι τον εαυτό τους.


Εχω αρκετους συμμαθητες μου με διακρισεις στην κοινωνια, αν ενδιαφερεσαι να σου παραθεσω ονοματα να παθεις την πλακα σου.

.

αλλο εγινα ανθρωπος επιδη εφαγα ξυλο, και αλλο εγινα ανθρωπος παρολο που εφαγα ξυλο.

ναι, δεν καταλαβαινεις, για τους αλλους το γραφω. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:30

Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 17:05
Παιζει να εχω δεχτει σαν μαθητης πολυ περισσοτερη βια απο τα περιστατικα που ακουω για την Κιβωτο και ουδεποτε το θεωρησα κατι που να αξιζει να το θυμαμαι πανω απο μερικες ωρες. Γιατι απλα εζησα σε γενια που οι γονεις ειχαν δωσει στους εκπαιδευτικους το δικαιωμα να εφαρμοζουν το:


Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος.

.
τι νομιζεις οτι φταιει που καταντησες ετσι;

το οτι εφαγες πολυ ξυλο, η δεν εφαγες αρκετο;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:32

Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 17:07
Δημοκράτης έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 17:04
Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 16:40
Εγω παντως στη δεκαετια του 70 πηγαινοντας σε Προτυπο Σχολειο (δημοσιο) ειχα φαει επανειλημμενα ξυλο με χαρακα, μου ειχαν τραβηξει το αυτι με μανια ενω ακομη και κλωτσια ειχα φαει απο γυμναστη για κατι που εκανα στο διαλειμμα, για λεκτικη βια ας μην μιλησω καλυτερα, ειδικα ενας φιλολογος σε εκδρομη με εβρισε οπως δεν βριζομαστε εδω μεσα.

Τοσο εγω ομως οσο και οι συμμαθητες μου μια χαρα ανθρωποι βγηκαμε και ουδεποτε μισησαμε τους καθηγητες μας γι' αυτα, θεωρουσαμε οτι γινοντουσαν τοσο επειδη φταιγαμε οσο και επειδη σε καποιους καθηγητες ειχαμε ψησει το ψαρι στα χειλη με την καζουρα.

.
είσαι εν πολύ καλό παράδειγμα για το ότι οι λογικές της 10ετιες του 70 δεν δουλεύουν
αν και κάτι με λέει ότι στην περίπτωση σου έπαιξε ρόλο και το ταλεντο


Η δικια μου γενια που μεγαλωσε με αυστηροτητα και ξυλο καθως και οι προηγουμενες της ειχαν πολυ ψηλοτερο μορφωτικο επιπεδο και ηθικες αξιες απο οτι η δικη σου γενια και οι συγχρονες.

.
:smt005::smt005:

πασοκοι.

:smt005::smt005::smt005:

ηθικοι και μορφωμενοι. :smt005:

ενταξει, δεν προβλεπεται απο το τοπικ, αλλα εχω λιωσει στο γελιο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:37

waldorf έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 18:00
Αρίστος έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 17:54
... Οταν καποιοι θελουν να ξηλωσουν την προηγουμενη κοινωνια και τις αξιες της απο τα σχολεια και τη νεολαια θα ξεκινησουν.

.
Φαντάσου να μην ήθελε κανείς να ξηλώσει την προηγούμενη κοινωνία και τις αξίες της.
Ακόμη κυνηγός και νομάς φρουτοσυλέκτης θα ήσουν.
:goodpost:

ε, μα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32613
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Νοέμ 2022, 09:38

enaon έγραψε:
23 Νοέμ 2022, 18:05
ενας καλός τρόπος να καταλαβουμε οτι γεράσαμε ειναι να μας μοιαζουν οι επόμενοι χειρότεροι.

σαν γενικός κανόνας δηλαδη, υπαρχουμε και εμεις σαν την εξαιρεση, αυτη την φορα εχουμε δίκιο. :003:
χα, δε θα γερασω ποτε!
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών