Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5551
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 19:05

Δεν ξέρω αλλά έχετε αποδεχτεί την πλύση εγκεφάλου ότι στην κιβωτό έπεφταν χαστούκια και ξύλο και κάνετε συζήτηση αν αυτό είναι σωστό η λάθος τρόπος διαπαιδαγώγησης.
Φυσικά και είναι αναχρονιστικός τρόπος το ξύλο και η κακοποίηση.

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα από όσα λένε τα κανάλια .
Φυσικά θα υπήρχαν τιμωρίες τις οποίες δεν ξέρω αλλά φτιάχνω κάποια σενάρια στο μυαλό μου.

Την μία περίπτωση με το κράτημα του χεριού του παιδιού για να μην πετάξει το φαγητό (η μία από τις καταγγελίες απο γονέα για κακοποίηση) την έγραψα.
Αυτό εγώ δεν το θεωρώ ούτε αναχρονιστικό ούτε κακοποίηση.


9000 παιδιά έφυγαν από τις δομές και έκαναν τις οικογένειες τους και έφτιαξαν τις ζωές τους.
Οι μισοί από αυτούς ήτανε με εισαγγελική εντολή.
Δύσκολα παιδιά στην διαπαιδαγώγηση αλλά το ξύλο σίγουρα θα έφερνε το αντίθετο αποτέλεσμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Niki την 24 Νοέμ 2022, 19:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18933
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Νοέμ 2022, 19:16

Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:05
Δεν ξέρω αλλά έχετε αποδεχτεί την πλύση εγκεφάλου ότι στην κιβωτό έπεφταν χαστούκια και ξύλο και κάνετε συζήτηση αν αυτό είναι σωστό η λάθος τρόπος διαπαιδαγώγησης.
Φυσικά και είναι αναχρονιστικός τρόπος το ξύλο και η κακοποίηση.

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα από όσα λένε τα κανάλια .
Φυσικά θα υπήρχαν τιμωρίες τις οποίες δεν ξέρω αλλά φτιάχνω κάποια σενάρια στο μυαλό μου.
Κοίτα, με τόσα κέντρα σε όλη την χώρα και τόσα χρόνια παρουσίας όλο και κάτι θα έγινε, δεν αμφιβάλλω γι' αυτό. Αλλά το ζουμί είναι αλλού - στο ότι κατά πάσα πιθανότητα κάποιες ακρίδες με πλάτες μυρίστηκαν money.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 24 Νοέμ 2022, 19:17

Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:05
Εγώ δεν πιστεύω τίποτα από όσα λένε τα κανάλια .
Εικόνα


πραγματι δεν βγαζει νοημα να επεφταν σφαλιάρες, σαχλαμάρες γραφουν για να μας βοηθήσουν να γραψουμε και εμεις τις δικές μας μαλλον.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5551
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 19:22

Green Dragon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:16
Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:05
Δεν ξέρω αλλά έχετε αποδεχτεί την πλύση εγκεφάλου ότι στην κιβωτό έπεφταν χαστούκια και ξύλο και κάνετε συζήτηση αν αυτό είναι σωστό η λάθος τρόπος διαπαιδαγώγησης.
Φυσικά και είναι αναχρονιστικός τρόπος το ξύλο και η κακοποίηση.

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα από όσα λένε τα κανάλια .
Φυσικά θα υπήρχαν τιμωρίες τις οποίες δεν ξέρω αλλά φτιάχνω κάποια σενάρια στο μυαλό μου.
Κοίτα, με τόσα κέντρα σε όλη την χώρα και τόσα χρόνια παρουσίας όλο και κάτι θα έγινε, δεν αμφιβάλλω γι' αυτό. Αλλά το ζουμί είναι αλλού - στο ότι κατά πάσα πιθανότητα κάποιες ακρίδες με πλάτες μυρίστηκαν money.
Ναι σίγουρα κάποιοι μπορεί να παραφέρθηκαν και θα ήτανε εξαίρεση.
Αλλά τα κανάλια το παρουσίασαν ότι αυτό ήτανε ο κανόνας.
Σιγουρα εντόπισες την πηγή του προβλήματος.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 24 Νοέμ 2022, 19:24

Παντως Νικη μην το παρακάνουμε , αμα γραψουν οτι ο Κυριακος μας έσωσε παλι απο τον Ερντογαν κλπ θα τα πιστεψουμε ναι;

κατι εχουν παθει τωρα και μας εχουν τρελανει στο δουλεμα, γενικά ειναι αξιόπιστα.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5551
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 19:26

enaon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:24
Παντως Νικη μην το παρακάνουμε , αμα γραψουν οτι ο Κυριακος μας έσωσε παλι απο τον Ερντογαν κλπ θα τα πιστεψουμε ναι;

κατι εχουν παθει τωρα και μας εχουν τρελανει στο δουλεμα, γενικά ειναι αξιόπιστα.
Αυτήν την φορά η κυβέρνηση είναι αδικαιολόγητη.
Δυστυχώς για μένα που την ψήφισα.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18933
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Νοέμ 2022, 19:29

Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:26
enaon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:24
Παντως Νικη μην το παρακάνουμε , αμα γραψουν οτι ο Κυριακος μας έσωσε παλι απο τον Ερντογαν κλπ θα τα πιστεψουμε ναι;

κατι εχουν παθει τωρα και μας εχουν τρελανει στο δουλεμα, γενικά ειναι αξιόπιστα.
Αυτήν την φορά η κυβέρνηση είναι αδικαιολόγητη.
Δυστυχώς για μένα που την ψήφισα.
Εξαρτάται από το πόσο κεντρικά βρίσκονται οι 'πλάτες'. Θα φανεί από την εξέλιξη της υπόθεσης αν και ήδη τα δείγματα είναι άσχημα.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 24 Νοέμ 2022, 19:32

νιώθω αν τον Χαρο που μαζεύω ψυχές :lol:


τεσπα, δωστε μια ευκαιρία ακόμα, να παχυνουν οι ψυχούλες λίγο.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5551
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 19:33

Το λάθος του παππά ήτανε όταν του έγινε πρόταση από τον Αρχιεπίσκοπο η κιβωτός να πάει στην εκκλησία και να μετονομαστεί σε Κιβωτός Αλληλεγγύης.
Όντας πλέον με διάκριση έχοντας εκπληρώσει το όραμα του έπρεπε να παραδώσει.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5551
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 19:37

Green Dragon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:29
Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:26
enaon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:24
Παντως Νικη μην το παρακάνουμε , αμα γραψουν οτι ο Κυριακος μας έσωσε παλι απο τον Ερντογαν κλπ θα τα πιστεψουμε ναι;

κατι εχουν παθει τωρα και μας εχουν τρελανει στο δουλεμα, γενικά ειναι αξιόπιστα.
Αυτήν την φορά η κυβέρνηση είναι αδικαιολόγητη.
Δυστυχώς για μένα που την ψήφισα.
Εξαρτάται από το πόσο κεντρικά βρίσκονται οι 'πλάτες'. Θα φανεί από την εξέλιξη της υπόθεσης αν και ήδη τα δείγματα είναι άσχημα.
Το χειρότερο είναι ότι καταλαβαίνω ότι τρείς μεγάλες δυνάμεις ,εκκλησία , κυβέρνηση,κάποιοι επιχειρηματικοί κύκλοι ,μμε όλοι έχουν συμφέρον να φύγει ο παππάς.
Για χάρη του κοινού στόχου αφήνουμε στην άκρη τις διαφορές μας μπροστά στον κοινό εχθρό.
Την έβαψε.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 24 Νοέμ 2022, 19:39

Το λάθος του Παπά αν αλήθεια δεν ειναι αλήτης μοιαζει να ειναι οτι ψήφισες Κυριακο, ετσι πανε αυτα, τις αμαρτιες των αλλων πληρώνει εκείνος που παει να κανει το καλό.

τι να κανουμε, θα θυσιαστεί για να μπορέσεις να δώσεις στον Κυριάκο μια ακόμα ευκαιρία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18933
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Νοέμ 2022, 19:41

Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:37
Green Dragon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:29
Εξαρτάται από το πόσο κεντρικά βρίσκονται οι 'πλάτες'. Θα φανεί από την εξέλιξη της υπόθεσης αν και ήδη τα δείγματα είναι άσχημα.
Το χειρότερο είναι ότι καταλαβαίνω ότι τρείς μεγάλες δυνάμεις ,εκκλησία , κυβέρνηση,κάποιοι επιχειρηματικοί κύκλοι ,μμε όλοι έχουν συμφέρον να φύγει ο παππάς.
Για χάρη του κοινού στόχου αφήνουμε στην άκρη τις διαφορές μας μπροστά στον κοινό εχθρό.
Την έβαψε.
Ήδη φαγώθηκε, ακόμα και αν δικαιωθεί πανηγυρικά θα γίνει μετά από καιρό που το θέμα δεν θα είναι στην δημοσιότητα.

* Διατηρώ επιφύλαξη βέβαια σχετικά με την αλήθεια, δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έχει συμβεί, την αίσθησή μου λέω. Υπάρχει και το προηγούμενο με το Χαμόγελο του Παιδιού, μην το ξεχνάμε αυτό, παίζει να είναι οι ίδιοι κύκλοι που κάνουν δεύτερη προσπάθεια σφετερισμού αφού η πρώτη απέτυχε. Αν είναι έτσι μιλάμε για καθαρή αλητεία επιπέδου πραγματικής μπανανίας

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18933
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 24 Νοέμ 2022, 19:42

enaon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:39
Το λάθος του Παπά αν αλήθεια δεν ειναι αλήτης μοιαζει να ειναι οτι ψήφισες Κυριακο, ετσι πανε αυτα, τις αμαρτιες των αλλων πληρώνει εκείνος που παει να κανει το καλό.

τι να κανουμε, θα θυσιαστεί για να μπορέσεις να δώσεις στον Κυριάκο μια ακόμα ευκαιρία.
Η διάβρωση πάντα διαχέεται, θα μπορούσε να είχε ψηφίσει Συριζα και να γινόταν ακριβώς το ίδιο. Μπορεί όχι εκεί αλλά κάπου αλλού. Ας είμαστε ρεαλιστές.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5551
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 24 Νοέμ 2022, 19:43

Green Dragon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:41
Niki έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:37
Green Dragon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:29
Εξαρτάται από το πόσο κεντρικά βρίσκονται οι 'πλάτες'. Θα φανεί από την εξέλιξη της υπόθεσης αν και ήδη τα δείγματα είναι άσχημα.
Το χειρότερο είναι ότι καταλαβαίνω ότι τρείς μεγάλες δυνάμεις ,εκκλησία , κυβέρνηση,κάποιοι επιχειρηματικοί κύκλοι ,μμε όλοι έχουν συμφέρον να φύγει ο παππάς.
Για χάρη του κοινού στόχου αφήνουμε στην άκρη τις διαφορές μας μπροστά στον κοινό εχθρό.
Την έβαψε.
Ήδη φαγώθηκε, ακόμα και αν δικαιωθεί πανηγυρικά θα γίνει μετά από καιρό που το θέμα δεν θα είναι στην δημοσιότητα.

* Διατηρώ επιφύλαξη βέβαια σχετικά με την αλήθεια, δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έχει συμβεί, την αίσθησή μου λέω. Υπάρχει και το προηγούμενο με το Χαμόγελο του Παιδιού, μην το ξεχνάμε αυτό, παίζει να είναι οι ίδιοι κύκλοι που κάνουν δεύτερη προσπάθεια σφετερισμού αφού η πρώτη απέτυχε. Αν είναι έτσι μιλάμε για καθαρή αλητεία επιπέδου πραγματικής μπανανίας
Αν αληθεύουν αυτά που μου είπανε ότι οικογενειάρχες που κάποτε έμεινα στην κιβωτό και τώρα έχουν τις οικογένειες τους κάτι χιλιάδες θα είναι δίπλα του όσο νάναι αυτό είναι δύναμη.
Περιμένω να δώ τις εξελίξεις.
Αυτό δεν είναι κάτι που θα μπορέσουν να το αλλάξουν τα κανάλια.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Καταγγελίες για την Κιβωτό του Κόσμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 24 Νοέμ 2022, 19:44

Green Dragon έγραψε:
24 Νοέμ 2022, 19:42
Η διάβρωση πάντα διαχέεται, θα μπορούσε να είχε ψηφίσει Συριζα και να γινόταν ακριβώς το ίδιο. Μπορεί όχι εκεί αλλά κάπου αλλού. Ας είμαστε ρεαλιστές.
ναι δεν εχει μεγάλη σημασία πως λενε την αμαρτία που κανεις, αλλα τωρα την λενε Κυριάκο, τι να κάνουμε;

ισως μια ακομα ευκαιρία τα διορθώσει όλα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών