Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 13:19

sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 13:17
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:41
Λεγεών έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:35
Δεν πεθαίνει ο κορωνοϊός, είναι ιδέα. Ο μοντέρνος τρόπος ζωής, η κλιματική αλλαγή, η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος, η αθρόα μετανάστευση, όλα εγγυώνται ότι μετά από λίγα χρόνια πάλι τα ίδια θα έχουμε.
Η κλιματική αλλαγή και η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος δημιουργούν νέους ισχυρούς ιούς. Διαδώσται. :smt005:
Κι όμως ισχύει. Εκεί που ζούσαν τα πουλάκια στο δάσος, το ξηλώνεις για να βάλεις βοσκοτόπια και τα πουλάκια συνεχίζουν να χέζουν, αλλά πλέον μέσα στο φαΐ των γουρουνιών, τα οποία στη συνέχεια τρως.
Αυτή είναι κλυσματική αλλαγή. Όχι κλιματική. :102:

sharp
Δημοσιεύσεις: 21216
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 02 Δεκ 2022, 14:40

stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 13:19
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 13:17
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:41


Η κλιματική αλλαγή και η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος δημιουργούν νέους ισχυρούς ιούς. Διαδώσται. :smt005:
Κι όμως ισχύει. Εκεί που ζούσαν τα πουλάκια στο δάσος, το ξηλώνεις για να βάλεις βοσκοτόπια και τα πουλάκια συνεχίζουν να χέζουν, αλλά πλέον μέσα στο φαΐ των γουρουνιών, τα οποία στη συνέχεια τρως.
Αυτή είναι κλυσματική αλλαγή. Όχι κλιματική. :102:
Αυτό πάει στο εκμετάλλευση του περιβάλλοντος.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24774
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Δεκ 2022, 14:56

stavmanr έγραψε:
01 Δεκ 2022, 12:45
Ασέβαστος έγραψε:
01 Δεκ 2022, 09:01
δεν εχω κανει.

περιμενα να δω μην το κανουν χαρμανι μαζι με το αντιγριπικο να κανω μονο ενα, αλλα δε βλεπω φως. ουτε αντιγριπικο εκανα φετος. πρεπει να ξεκουνησω τον κωλο μου να παω, κι ας βαριεμαι.

εντωμεταξυ, γυναικα και γιος το περασαν απο 2 φορες, εγω τιπτα. και μετρα προστασιας εντελως μηδεν. :102:
Πιθανότατα το πέρασες ασυμπτωματικός.
Είναι εξαιρετικά μεταδοτικός ιός.
όχι απαραίτητα, έχω φίλο που κόλλησαν οι δύο του κόρες, η γυναίκα του και η μάνα του. μένει σε διπλοκατοικία, εννοώ πήγαινε στην μάνα του κάθε μερα και δεν κόλλησε και έλεγε είμαι άτρωτος κτλ κια κόλλησε 2 μήνες μετα

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11452
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 02 Δεκ 2022, 15:09

sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 13:17
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:41
Λεγεών έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:35
Δεν πεθαίνει ο κορωνοϊός, είναι ιδέα. Ο μοντέρνος τρόπος ζωής, η κλιματική αλλαγή, η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος, η αθρόα μετανάστευση, όλα εγγυώνται ότι μετά από λίγα χρόνια πάλι τα ίδια θα έχουμε.
Η κλιματική αλλαγή και η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος δημιουργούν νέους ισχυρούς ιούς. Διαδώσται. :smt005:
Κι όμως ισχύει. Εκεί που ζούσαν τα πουλάκια στο δάσος, το ξηλώνεις για να βάλεις βοσκοτόπια και τα πουλάκια συνεχίζουν να χέζουν, αλλά πλέον μέσα στο φαΐ των γουρουνιών, τα οποία στη συνέχεια τρως.
Είναι υψηλά νοήματα αυτά για τον συγκεκριμένο χρήστη, που βαριέται την καθημερινότητα του, βλέπει τις συζητήσεις στο φόρουμ καθαρά ανταγωνιστικά, και πλέον δυσκολεύεται να αναγνωρίσει και πότε ο συνομιλητής του γράφει κάτι πνευματώδες (κοινώς, τρολάρει).

Με έχει κουράσει η διαρκής εριστικότητα του. Έχω σταματήσει να του απαντώ τις τελευταίες ημέρες, και έχει τελειώσει για εμένα.

Στο θέμα μας, είναι γεγονός ότι η ανθρωπότητα κατατρώει και καταδυναστεύει δυσανάλογα γρήγορα, όλους τους φυσικούς και ορυκτούς πόρους που ο πλανήτης έχει καταφέρει να της προσφέρει μετά από 4.5 δισεκατομμύρια χρόνια ύπαρξης. Αν κάποιοι νομίζουν ότι αυτό μπορεί να συνεχιστεί επ' αόριστον χωρίς κόστος (ή δεν ενδιαφέρονται για το κόστος διότι 1. βραχυπρόθεσμα πλουτίζουν και 2. θα έχουν πεθάνει όταν έρθει η ώρα του λογαριασμού), μάλλον δεν μπορούν να δουν πιο πέρα από την γωνία του σπιτιού τους και δεν πρέπει να τους παίρνει κανείς ιδιαίτερα σοβαρά.

Πριν τρία χρόνια ήταν ο παγκολίνος ή η νυχτερίδα που κάποιοι θέλησαν να φάνε λες και δεν τους κάλυπτε το κοτόπουλο, σε λίγα χρόνια μπορεί να είναι κατεψυγμένα μικρόβια στην Ανταρκτική που με το λιώσιμο των πάγων απελευθερώνονται στη θάλασσα, προσβάλλουν τα ψάρια, τα πτηνά που τα τρώνε και τα ποντίκια που τα ροκανίζουν στα σκουπίδια ενός νοτιοαμερικάνικου εστιατορίου, και εν συνεχεία τον άνθρωπο με διάρροιες, αφυδατώσεις, και επιληψίες.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2614
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 02 Δεκ 2022, 20:34

Κατι ακουσα οτι δεν μπορείς να κανεις 4η αν δεν εκανες τις προηγούμενες.
Φτουρεγαμωτο κρίμα
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Δεκ 2022, 23:08

sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 13:17
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:41
Λεγεών έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:35
Δεν πεθαίνει ο κορωνοϊός, είναι ιδέα. Ο μοντέρνος τρόπος ζωής, η κλιματική αλλαγή, η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος, η αθρόα μετανάστευση, όλα εγγυώνται ότι μετά από λίγα χρόνια πάλι τα ίδια θα έχουμε.
Η κλιματική αλλαγή και η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος δημιουργούν νέους ισχυρούς ιούς. Διαδώσται. :smt005:
Κι όμως ισχύει. Εκεί που ζούσαν τα πουλάκια στο δάσος, το ξηλώνεις για να βάλεις βοσκοτόπια και τα πουλάκια συνεχίζουν να χέζουν, αλλά πλέον μέσα στο φαΐ των γουρουνιών, τα οποία στη συνέχεια τρως.
Ωραίο σενάριο φαντασίας, αλλά οι μαζικές κτηνοτροφικές επιχειρήσεις δεν είναι γουρούνια που τρέχουν ανέμελα στους αγρούς, είναι κλειστοί χώροι που δεν μπαίνουν πουλάκια να χέσουν πουθενά. Επιπροσθέτως, αν τα πουλάκια αυτά ζούσαν στο δάσος και το ξηλώσεις, τα πουλάκια δεν γίνονται ξαφνικά κάτοικοι του αγρού. Είτε μεταναστεύουν είτε μεταβαίνουν εις τόπον χλοερόν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Δεκ 2022, 23:11

Λεγεών έγραψε:
02 Δεκ 2022, 15:09
Έχω σταματήσει να του απαντώ τις τελευταίες ημέρες,
Δεν έχεις σταματήσεις να μου απαντάς, απλά δεν το κάνεις ευθέως γιατί δεν έχεις επιχειρήματα να απαντήσεις σε τίποτα. Αναλώνεσαι σε μαλακίες και ενοχλείσαι γιατί η αλήθεια σού είναι αφόρητη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24552
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Δεκ 2022, 23:21

hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:40
Λεγεών έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:12
Η συνήθεια που έγινε λατρεία.

Δυστυχώς δεν έκανα ακόμα την τέταρτη, νόσησα πριν ένα μήνα επειδή δεν φόραγα μάσκα σε ένα τραπέζι. Το επόμενο καλοκαίρι όμως. :romance-hearteyes:
Ευτυχώς σε προστάτεψαν οι προηγούμενες τρεις δόσεις και δεν νόσησες.

Θύμισέ μου κάποιο άλλο εμβόλιο που κάνεις τρεις δόσεις και παρ' όλα αυτά κολλάς για αστείο.
Είναι η πρώτη φορά που ο hellegenes θέλει να του θυμίσουμε τη γρίπη.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24552
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Δεκ 2022, 23:23

akirav έγραψε:
02 Δεκ 2022, 20:34
Κατι ακουσα οτι δεν μπορείς να κανεις 4η αν δεν εκανες τις προηγούμενες.
Φτουρεγαμωτο κρίμα
Ναι και ξέρεις τι άλλο, ούτε τέταρτη χαζομάρα μπορείς να πεις αν δεν έχεις πει άλλες τρεις πιο πριν :)

sharp
Δημοσιεύσεις: 21216
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 02 Δεκ 2022, 23:23

hellegennes έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:08
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 13:17
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:41


Η κλιματική αλλαγή και η εκμετάλλευση του περιβάλλοντος δημιουργούν νέους ισχυρούς ιούς. Διαδώσται. :smt005:
Κι όμως ισχύει. Εκεί που ζούσαν τα πουλάκια στο δάσος, το ξηλώνεις για να βάλεις βοσκοτόπια και τα πουλάκια συνεχίζουν να χέζουν, αλλά πλέον μέσα στο φαΐ των γουρουνιών, τα οποία στη συνέχεια τρως.
Ωραίο σενάριο φαντασίας, αλλά οι μαζικές κτηνοτροφικές επιχειρήσεις δεν είναι γουρούνια που τρέχουν ανέμελα στους αγρούς, είναι κλειστοί χώροι που δεν μπαίνουν πουλάκια να χέσουν πουθενά. Επιπροσθέτως, αν τα πουλάκια αυτά ζούσαν στο δάσος και το ξηλώσεις, τα πουλάκια δεν γίνονται ξαφνικά κάτοικοι του αγρού. Είτε μεταναστεύουν είτε μεταβαίνουν εις τόπον χλοερόν.
Ήμουν σίγουρος ότι έτσι θα νόμιζες, δυστυχώς είναι πραγματικό γεγονός στην Ταϋλάνδη πριν πάνω από 20 χρόνια, το είχε πει ένας βιολόγος στο ραδιόφωνο. Βλέπεις ο βιασμός της φύσης από τον άνθρωπο δεν είναι φαινόμενο της τελευταίας δεκαετίας.
Μάλιστα το ξήλωμα των δέντρων έγινε τόσο γρήγορα που τα πουλιά δεν πρόλαβαν να προσαρμοστούν στις νέες συνθήκες, το είχε πει και αυτό.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Δεκ 2022, 23:26

foscilis έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:21
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:40
Λεγεών έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:12
Η συνήθεια που έγινε λατρεία.

Δυστυχώς δεν έκανα ακόμα την τέταρτη, νόσησα πριν ένα μήνα επειδή δεν φόραγα μάσκα σε ένα τραπέζι. Το επόμενο καλοκαίρι όμως. :romance-hearteyes:
Ευτυχώς σε προστάτεψαν οι προηγούμενες τρεις δόσεις και δεν νόσησες.

Θύμισέ μου κάποιο άλλο εμβόλιο που κάνεις τρεις δόσεις και παρ' όλα αυτά κολλάς για αστείο.
Είναι η πρώτη φορά που ο hellegenes θέλει να του θυμίσουμε τη γρίπη.
Για την γρίπη κάνεις μια δόση μόνο τον χρόνο και η προστασία απέναντι στην μόλυνση είναι γύρω στο 50%, όχι πολύ κοντά στο 0% με 3 δόσεις σε διάστημα μερικών μηνών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Δεκ 2022, 23:28

sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:23
Ήμουν σίγουρος ότι έτσι θα νόμιζες, δυστυχώς είναι πραγματικό γεγονός στην Ταϋλάνδη πριν πάνω από 20 χρόνια, το είχε πει ένας βιολόγος στο ραδιόφωνο.
Α, το είπε κάποτε ένας βιολόγος στο ραδιόφωνο. Εντάξει τότε, αλλάζω γνώμη. Δεν ήξερα ότι θα φέρεις τόσο ισχυρά αντεπιχειρήματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21216
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 02 Δεκ 2022, 23:29

hellegennes έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:28
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:23
Ήμουν σίγουρος ότι έτσι θα νόμιζες, δυστυχώς είναι πραγματικό γεγονός στην Ταϋλάνδη πριν πάνω από 20 χρόνια, το είχε πει ένας βιολόγος στο ραδιόφωνο.
Α, το είπε κάποτε ένας βιολόγος στο ραδιόφωνο. Εντάξει τότε, αλλάζω γνώμη. Δεν ήξερα ότι θα φέρεις τόσο ισχυρά αντεπιχειρήματα.
Για να είμαι ειλικρινής, εκείνο που με απασχολεί είναι ότι συμβαίνει και όχι αν το πιστεύεις.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24552
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 02 Δεκ 2022, 23:39

hellegennes έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:26
foscilis έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:21
hellegennes έγραψε:
30 Νοέμ 2022, 14:40


Ευτυχώς σε προστάτεψαν οι προηγούμενες τρεις δόσεις και δεν νόσησες.

Θύμισέ μου κάποιο άλλο εμβόλιο που κάνεις τρεις δόσεις και παρ' όλα αυτά κολλάς για αστείο.
Είναι η πρώτη φορά που ο hellegenes θέλει να του θυμίσουμε τη γρίπη.
Για την γρίπη κάνεις μια δόση μόνο τον χρόνο
:roll: Αυτό σημαίνει 27 δόσεις στα 27 χρόνια.

και η προστασία απέναντι στην μόλυνση είναι γύρω στο 50%, όχι πολύ κοντά στο 0% με 3 δόσεις σε διάστημα μερικών μηνών.
Ωραία άρα ήταν μόνο 50% ξεφτίλα αυτό που είπες, όχι πολύ κοντά στο 100% όπως νόμιζα αρχικώς.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κλειστότερο κλαμπ τεταρτοδοσικών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Δεκ 2022, 23:56

foscilis έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:39
:roll: Αυτό σημαίνει 27 δόσεις στα 27 χρόνια.
Εδώ σε 1,5 χρόνο κάποιοι έχετε κάνει 5 δόσεις και πάλι κολλήσατε.

Φίλε, δεν συγκρίνονται αυτά τα δυο εμβόλια μεταξύ τους. Το ένα μέτρια αποδοτικό απέναντι στην μόλυνση και το άλλο πρακτικά 0% αποδοτικό.
sharp έγραψε:
02 Δεκ 2022, 23:29
Για να είμαι ειλικρινής, εκείνο που με απασχολεί είναι ότι συμβαίνει και όχι αν το πιστεύεις.
Εμένα πάλι με απασχολεί που πιστεύεις κάτι επειδή το είπε κάποιος ραντομάς αντί να το έχεις διαβάσει από κάποια σοβαρή πηγή. Τι σε διαχωρίζει από τον κάθε μουρλό που πιστεύει ότι μαλακία λέει κάποιος στο Ίντερνετ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών