Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Δεκ 2022, 12:52

Ναύτης έγραψε:
05 Δεκ 2022, 11:42
hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2022, 11:10
Ναύτης έγραψε:
05 Δεκ 2022, 10:52

Αφού, σού λένε, δηλώνει αριστερή, πώς τολμά να διαφημίζει ρούχα στις Λόντρες και να πληρώνεται κι από πάνω;
Όοοχι, φίλε, να φορέσει εκεί ένα πατατοτσούβαλο και να πάει στον Περισσό να μοιράζει αφιλοκερδώς τον Οδηγητή.
Το πατατοτσούβαλο δεν χρειάζεται. Σου εξήγησα γιατί αυτή η υπερβολή είναι μια ηλιθιότητα. Κάνε μια χάρη στην νοημοσύνη σου και την δική μας και μην την επαναλαμβάνεις. Αλλά αν ήταν συνεπής, θα ήταν στον Περισσό να μοιράζει αφιλοκερδώς τον Οδηγητή και να προσφέρει εθελοντικό κοινωνικό έργο όπως κάνουν εκατομμύρια απλού κόσμου που δεν το παίζουν αφ' υψηλού επαναστάτες και δεν ανήκουν σε κόμματα και πίπες.
Δεν υπάρχει καμιά υπερβολή. Η τύπισσα είναι μια γνωστή καλλιτέχνις, αναγνωρίσιμη και φραγκάτη, και πήγε στη Λόντρα όπου πληρώθηκε για να διαφημίσει ρούχα. Διατηρεί το δικαίωμα να έχει την πολιτική της τοποθέτηση χωρίς να είναι υποχρεωμένη να απολογείται επειδή είναι επιτυχημένη στον χώρο της.
Αν στο μυαλό σου αριστερός σημαίνει πένης, λούμπεν ή κοσμοκαλόγερος, κάνεις λάθος. Κατά βάση αριστερός είναι εκείνος που επιδιώκει μια κοινωνία με λιγότερη εκμετάλλευση και περισσότερη κοινωνική δικαιοσύνη.
Ω, μαλάκα, είναι σαν να μιλάω με τοίχο. Γυρίζεις λούπα τις ίδιες βλακείες σαν να μην έχουν απαντηθεί. Σε κασέτα τα έχεις γραμμένα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13330
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 05 Δεκ 2022, 12:54

hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2022, 12:52
Ναύτης έγραψε:
05 Δεκ 2022, 11:42
hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2022, 11:10


Το πατατοτσούβαλο δεν χρειάζεται. Σου εξήγησα γιατί αυτή η υπερβολή είναι μια ηλιθιότητα. Κάνε μια χάρη στην νοημοσύνη σου και την δική μας και μην την επαναλαμβάνεις. Αλλά αν ήταν συνεπής, θα ήταν στον Περισσό να μοιράζει αφιλοκερδώς τον Οδηγητή και να προσφέρει εθελοντικό κοινωνικό έργο όπως κάνουν εκατομμύρια απλού κόσμου που δεν το παίζουν αφ' υψηλού επαναστάτες και δεν ανήκουν σε κόμματα και πίπες.
Δεν υπάρχει καμιά υπερβολή. Η τύπισσα είναι μια γνωστή καλλιτέχνις, αναγνωρίσιμη και φραγκάτη, και πήγε στη Λόντρα όπου πληρώθηκε για να διαφημίσει ρούχα. Διατηρεί το δικαίωμα να έχει την πολιτική της τοποθέτηση χωρίς να είναι υποχρεωμένη να απολογείται επειδή είναι επιτυχημένη στον χώρο της.
Αν στο μυαλό σου αριστερός σημαίνει πένης, λούμπεν ή κοσμοκαλόγερος, κάνεις λάθος. Κατά βάση αριστερός είναι εκείνος που επιδιώκει μια κοινωνία με λιγότερη εκμετάλλευση και περισσότερη κοινωνική δικαιοσύνη.
Ω, μαλάκα, είναι σαν να μιλάω με τοίχο. Γυρίζεις λούπα τις ίδιες βλακείες σαν να μην έχουν απαντηθεί. Σε κασέτα τα έχεις γραμμένα;
Δεν έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο τη λούπα να την κάνεις εσύ κι επίσης να είσαι τόσο πεισματάρης που να μην δέχεσαι ούτε καν το πρόδηλο;

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 05 Δεκ 2022, 13:01

Στο βουνό γι΄αντάρτικο. Συγγνώμη, αλλά κανείς πρέπει να έχει μέτρο σε ό,τι λέει, για να μην τον κράζουνε.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14100
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 05 Δεκ 2022, 13:08

stavmanr έγραψε:
05 Δεκ 2022, 12:05
foscilis έγραψε:
05 Δεκ 2022, 09:56
stavmanr έγραψε:
05 Δεκ 2022, 09:53
Δηλαδή, ποια ζωή πιστεύεις ότι έπρεπε να ζει κάποιος που θέλει να αλλάξει το παρόν σύστημα;
Ας πούμε ότι είσαι στην αρχαία Αίγυπτο και θεωρείς ότι κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνουμε με το Φαραώ. Να εγκαταστήσουμε ένα νέο μοντέλο που είναι πιο δίκαιο και λιγότερο αυταρχικό. Σταματάς να τρως; Να πίνεις; Επειδή το σύνολο της κοινωνικής και οικονομικής ζωής περιστρέφεται γύρω από το Φαραώ;
Έχεις δίκιο φίλε, δε σταματάς να τρως και να πίνεις, αντιθέτως αγοράζεις παραπάνω δούλους και σε αυτόν με το πιο τρυφερό κωλαράκι μόλις σου φέρει το πρωινό του λες "στήσου να σε γαμήσω εξηγώντας σου ταυτόχρονα γιατί το φαραωνικό σύστημα είναι άδικο κι εσύ ηλίθιος".
Ποιος αγόρασε δούλους; Τι γράφεις πάλι;

Μιλάμε για το αν θα αγοράσεις ρούχα, φαγητό, νερό. Αν θα πας σε μία θεατρική παράσταση ή αν θα κάνεις όσα κάνεις φυσιολογικά στη ζωή σου.
Το κοινωνικό γεγονός πως το νερό υδρεύεται με την υπηρεσία δούλων από το συνολικό καθεστώς δεν σημαίνει ότι εσύ δεν θα έχεις πρόσβαση στο νερό αυτό. Δεν σημαίνει ότι δεν θα θαυμάσεις τις πυραμίδες του Χέοπα ( ; ) ή οποιοδήποτε άλλο τεχνολογικό έργο που κατασκευάστηκε με τη χρήση δούλων.

Η διαφορά σου με τον απέναντί σου δεν είναι στο αν θα πιείτε το νερό που παράγουν οι δούλοι ούτως ή άλλως, αλλά στο αν θέλετε να αλλάξετε το καθεστώς αυτό στο οποίο οι δούλοι εργάζονται ως δούλοι. Η διαφορά σου είναι ότι αναγνωρίζεις τους δούλους αυτούς ως πραγματικούς και ιστορικούς ιδιοκτήτες του έργου κι όχι τους εκάστοτε Φαραώ.
Το αντίστοιχο του να αγοράζεις κι'άλλους δούλους υποτίθεται ότι το έκανε η Μποφίλιου με άστοχες δηλώσεις.

Κατά τα άλλα, δεν βλέπω καμμία ανακολουθία στο να είναι κάποιος ψιλοεπιτυχημένος στο καπιταλιστικό σύστημα και εντούτοις να αναγνωρίζει ότι ο κομμουνισμός είναι ανώτερο κοινωνικό σύστημα. Και η οικογένεια του Ενγκελς ήταν βιομήχανοι. Ομως το να κάνεις δηλώσεις ότι θα βγείς αντάρτη στα βουνά ενώ είσαι CEO σε μεγάλη εταιρεία είναι μάλλον γελοίο.

Θα μπορούσε ακόμη κάποιος πλούσιος να επικροτεί μέτρα υπέρ των αδύνατων και όχι απαραίτητα ανατροπή του κοινωνικού συστήματος. Π.χ. Ο Μπάφετ είπε κάποτε πως πληρώνει λιγότερο φόρο απ'όσο η γραμματέας του και ότι αυτό είναι ανήθικο. Δεν προχώρησε όμως και σωστά κατά την γνώμη μου στο επόμενο βήμα, στο να χαρίσει δηλαδή στην εφορία το ποσό που θα θεωρούσε ηθικό, γιατί το θέμα είναι όλοι οι πλούσιοι να φορολογούνται κατά τρόπο δίκαιο και ηθικό.

Γιά να επανέλθουμε στο φαραωνικό καθεστώς, ασφαλώς ένας επιτυχημένος γραφειοκράτης θα είχε δούλους, ακόμη και αν επέκρινε το κοινωνικό καθεστώς. Ο λόγος είναι ότι δεν θα ήξερε πώς αλλιώς θα έκανε τις δουλειές του.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13330
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 05 Δεκ 2022, 13:09

Karambabas έγραψε:
05 Δεκ 2022, 13:01
Στο βουνό γι΄αντάρτικο. Συγγνώμη, αλλά κανείς πρέπει να έχει μέτρο σε ό,τι λέει, για να μην τον κράζουνε.
Όσο γι' αυτό, ναι, το σηκώνει το δούλεμα. Αλλά εδώ λένε για τη διαφήμιση των ρούχων στο Λονδίνο.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Δεκ 2022, 13:19

Unique έγραψε:
05 Δεκ 2022, 12:04
Kauldron έγραψε:
05 Δεκ 2022, 11:24
Unique έγραψε:
05 Δεκ 2022, 09:27


Ουτε ο Kauldron δε θα μπορουσε να ειναι τοσο αστοχος. Παιζει να σου ριχνω και καμια 15-20αρια χρονια στο κεφαλι.
Τί έγινε, σε πόνεσε ο Ναύτης και σκούζεις? Ρε φουκαρά, σε πήρανε χαμπάρι. :c020:
Λοιπον θα μπεις να ζητησεις δημοσια συγνωμη για τη λασπουρια νημα που δημιουργησες για την "συνταξιουχα" που ξεσπιτωσαν?
Βάλε λίγη βαζελίνη τώρα μετά το ξεμπρόστιασμα που σου έκανε ο άλλος, και μη μιλάς, χάχα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Δεκ 2022, 13:19

Leporello έγραψε:
05 Δεκ 2022, 13:08
stavmanr έγραψε:
05 Δεκ 2022, 12:05
foscilis έγραψε:
05 Δεκ 2022, 09:56
Έχεις δίκιο φίλε, δε σταματάς να τρως και να πίνεις, αντιθέτως αγοράζεις παραπάνω δούλους και σε αυτόν με το πιο τρυφερό κωλαράκι μόλις σου φέρει το πρωινό του λες "στήσου να σε γαμήσω εξηγώντας σου ταυτόχρονα γιατί το φαραωνικό σύστημα είναι άδικο κι εσύ ηλίθιος".
Ποιος αγόρασε δούλους; Τι γράφεις πάλι;

Μιλάμε για το αν θα αγοράσεις ρούχα, φαγητό, νερό. Αν θα πας σε μία θεατρική παράσταση ή αν θα κάνεις όσα κάνεις φυσιολογικά στη ζωή σου.
Το κοινωνικό γεγονός πως το νερό υδρεύεται με την υπηρεσία δούλων από το συνολικό καθεστώς δεν σημαίνει ότι εσύ δεν θα έχεις πρόσβαση στο νερό αυτό. Δεν σημαίνει ότι δεν θα θαυμάσεις τις πυραμίδες του Χέοπα ( ; ) ή οποιοδήποτε άλλο τεχνολογικό έργο που κατασκευάστηκε με τη χρήση δούλων.

Η διαφορά σου με τον απέναντί σου δεν είναι στο αν θα πιείτε το νερό που παράγουν οι δούλοι ούτως ή άλλως, αλλά στο αν θέλετε να αλλάξετε το καθεστώς αυτό στο οποίο οι δούλοι εργάζονται ως δούλοι. Η διαφορά σου είναι ότι αναγνωρίζεις τους δούλους αυτούς ως πραγματικούς και ιστορικούς ιδιοκτήτες του έργου κι όχι τους εκάστοτε Φαραώ.
Το αντίστοιχο του να αγοράζεις κι'άλλους δούλους υποτίθεται ότι το έκανε η Μποφίλιου με άστοχες δηλώσεις.
:-?
Κατά τα άλλα, δεν βλέπω καμμία ανακολουθία στο να είναι κάποιος ψιλοεπιτυχημένος στο καπιταλιστικό σύστημα και εντούτοις να αναγνωρίζει ότι ο κομμουνισμός είναι ανώτερο κοινωνικό σύστημα.
Θα έπρεπε να σε προβληματίσει περισσότερο από όσο σε προβληματίζει.
Το γεγονός ότι κάποιος που είναι θεωρητικά βολεμένος μέσα στο σύστημα, θέλει να το αλλάξει για προς όφελος των αβόλευτων.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14100
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 05 Δεκ 2022, 13:56

stavmanr έγραψε:
05 Δεκ 2022, 13:19
Κατά τα άλλα, δεν βλέπω καμμία ανακολουθία στο να είναι κάποιος ψιλοεπιτυχημένος στο καπιταλιστικό σύστημα και εντούτοις να αναγνωρίζει ότι ο κομμουνισμός είναι ανώτερο κοινωνικό σύστημα.
Θα έπρεπε να σε προβληματίσει περισσότερο από όσο σε προβληματίζει.
Το γεγονός ότι κάποιος που είναι θεωρητικά βολεμένος μέσα στο σύστημα, θέλει να το αλλάξει για προς όφελος των αβόλευτων.
Υπάρχουν διάφοροι βαθμοί βολέματος και διάφοροι βαθμοί ηθικής αντιμετώπισης. Και στην Γαλλική επανάσταση συμμετείχαν ευγενείς.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69775
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Δεκ 2022, 14:24

Leporello έγραψε:
05 Δεκ 2022, 13:08

Κατά τα άλλα, δεν βλέπω καμμία ανακολουθία στο να είναι κάποιος ψιλοεπιτυχημένος στο καπιταλιστικό σύστημα και εντούτοις να αναγνωρίζει ότι ο κομμουνισμός είναι ανώτερο κοινωνικό σύστημα. Και η οικογένεια του Ενγκελς ήταν βιομήχανοι. Ομως το να κάνεις δηλώσεις ότι θα βγείς αντάρτη στα βουνά ενώ είσαι CEO σε μεγάλη εταιρεία είναι μάλλον γελοίο.
Το ότι όλοι οι θεωρητικοί του κομμουνισμού είχαν εξασφαλισμένα τα προς το ζην, είναι καρατσεκαρισμένο.

Αυτό δεν αμφισβητεί την όποια καλή τους πρόθεση, αναφορικά με τα θέματα της ισότητας σε κάποιες περιπτώσεις.

Αλλά το να το παίζεις ως οπλαρχηγός ή χειριστής ντουντούκας που καλεί σε αγώνες που κατακτιούνται με αίμα, ενώ συγχρόνως προβάλλεις το πόσο καπιταλοτρέντυ είσαι, δεν είναι ψιλοεπιτυχία αλλά χοντρογελοιότητα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42876
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Δεκ 2022, 14:36

Και τέλος πάντων, τα βουνά τα ρώτησε κανείς;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23274
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2022, 14:38

Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23274
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2022, 14:40

Αν δυσκολεύεστε, έχω και κιθάρα και μπορώ να σας παιξω και να σας ανεβασω ένα προχειρο φωνητικό έντεχνο κλιπάκι.\Αν δεν σας φτάνει ουτε αυτο, να μιλησω επισήμως κι εγώ για βουνοαντιστάσεις.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11911
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 05 Δεκ 2022, 15:01

vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 14:38
Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.
Να εισαι συνετος και φρονιμος στην Σιγκαπουρη και να κρατας αυτα τα αλλοπροσαλλα για τον εαυτο σου, ειναι εκτος νομου η κομμουνιστικη εγκληματικη συμμορια εκει και μεχρι πριν 5 χρονια ηταν απαγορευμενα ακομα και κομμουνιστικα βιβλια.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7298
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 05 Δεκ 2022, 15:08

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69775
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Δεκ 2022, 15:17

vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 14:38
Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.
Αν ανεβάσεις φωτο στυλ Μποφίλιου "Έλληνας Κροίσος, μονδέλο του μπαλενσιαγκά με επτά γράμματα σε έναν ανέμελο περίπατο" εγώ τουλάχιστον δεν θα σε κράξω, θα σε αποθεώσω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών