Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2022, 15:32

Sid Vicious έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:01
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 14:38
Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.
Να εισαι συνετος και φρονιμος στην Σιγκαπουρη και να κρατας αυτα τα αλλοπροσαλλα για τον εαυτο σου, ειναι εκτος νομου η κομμουνιστικη εγκληματικη συμμορια εκει και μεχρι πριν 5 χρονια ηταν απαγορευμενα ακομα και κομμουνιστικα βιβλια.
Το ξέρω. Σκέφτηκα να ντυθώ Πολ Ποτ για πλάκα αλλά δεν νομίζω ότι θα γελάσουν. Δεν πρέπει να έχουν ούτε χιούμορ.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2022, 15:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:17
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 14:38
Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.
Αν ανεβάσεις φωτο στυλ Μποφίλιου "Έλληνας Κροίσος, μονδέλο του μπαλενσιαγκά με επτά γράμματα σε έναν ανέμελο περίπατο" εγώ τουλάχιστον δεν θα σε κράξω, θα σε αποθεώσω.
Δεν θα φορούσα ποτέ Μπαλενθιαγα. Μονο Αρμάνι, Βερσατσε, χιλφιγκερ η ραλφ λορεν. Και αμπερκρομπι για κάτι πιο καθημερινό.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 05 Δεκ 2022, 15:40

vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:32
Sid Vicious έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:01
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 14:38
Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.
Να εισαι συνετος και φρονιμος στην Σιγκαπουρη και να κρατας αυτα τα αλλοπροσαλλα για τον εαυτο σου, ειναι εκτος νομου η κομμουνιστικη εγκληματικη συμμορια εκει και μεχρι πριν 5 χρονια ηταν απαγορευμενα ακομα και κομμουνιστικα βιβλια.
Το ξέρω. Σκέφτηκα να ντυθώ Πολ Ποτ για πλάκα αλλά δεν νομίζω ότι θα γελάσουν. Δεν πρέπει να έχουν ούτε χιούμορ.
Δεν κανεις σκουπιδια κατω, δεν απλωνεις ποδια σε τραπεζι ή καρεκλα, δεν ξεχνας να τραβηξεις καζανακι, ειναι αυστηροι σε αυτα δεν χαριζονται
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 05 Δεκ 2022, 15:53

hellegennes έγραψε:
05 Δεκ 2022, 11:10
Ναύτης έγραψε:
05 Δεκ 2022, 10:52
Maspoli έγραψε:
05 Δεκ 2022, 09:49
(...)
Ρε ως μοντέλο σε φωτογράφιση χρησιμοποιήθηκε. Φωτογράφιση για οίκο μόδας ήτανε. Κάπου έλεος.
Αφού, σού λένε, δηλώνει αριστερή, πώς τολμά να διαφημίζει ρούχα στις Λόντρες και να πληρώνεται κι από πάνω;
Όοοχι, φίλε, να φορέσει εκεί ένα πατατοτσούβαλο και να πάει στον Περισσό να μοιράζει αφιλοκερδώς τον Οδηγητή.
Το πατατοτσούβαλο δεν χρειάζεται. Σου εξήγησα γιατί αυτή η υπερβολή είναι μια ηλιθιότητα. Κάνε μια χάρη στην νοημοσύνη σου και την δική μας και μην την επαναλαμβάνεις. Αλλά αν ήταν συνεπής, θα ήταν στον Περισσό να μοιράζει αφιλοκερδώς τον Οδηγητή και να προσφέρει εθελοντικό κοινωνικό έργο όπως κάνουν εκατομμύρια απλού κόσμου που δεν το παίζουν αφ' υψηλού επαναστάτες και δεν ανήκουν σε κόμματα και πίπες.
Και που ξέρεις ότι η Μποφίλιου δεν έχει προσφέρει ποτέ της εθελοντικό κοινωνικό έργο ή δεν έχει μοιράσει αφιλοκερδώς Οδηγητή? Ο γκόμενός της είσαι ή υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει ότι όποιος βρέθηκε 1 φορά στη ζωή του στο Λονδίνο δεν μπορεί να έχει υπάρξει εθελοντής?

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 05 Δεκ 2022, 15:56

ενταξει ρε το τερματισαμε ... ντυθηκε ακριβα και ωραια η Μποφιλου και λοιπον τι εγινε ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 05 Δεκ 2022, 15:58

Το μόνο εν δυνάμει μεμπτό που μπορεί να έχει η ιστορία "Μποφίλιου και Λονδίνο" είναι η σχέση της καλλιτέχνιδος ως διαφημιστικού
υποκειμένου με τον όποιο οίκο μόδας. Συμβολικά μιλώντας είναι κάπως αμφιλεγόμενη πρακτική για έναν καλλιτέχνη με τις ΧΥ απόψεις να διαφημίσει
έναν οίκο μόδας που αύριο μεθαύριο μπορεί να αποδειχτεί ότι βάζει 10χρονα να του ράβουν τα ρούχα. Από εκεί και πέρα το γεγονός πως η Μποφίλιου
φωτογραφήθηκε στην Πατησιών του Λονδίνου και φορούσε ένα παλτό είναι κλάιν μάιν. Έχουμε πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ την 05 Δεκ 2022, 15:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4521
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 05 Δεκ 2022, 15:59

Echelon έγραψε:
04 Δεκ 2022, 12:39
Θιασώτες της ελεύθερης αγοράς ψεγουν κάποιον επιτυχημένο στον τομέα του επειδή βολταρει στην μήτρα του καπιταλισμού. Αυτοί Λονδίνο μόνο από το goolgle maps :smt023
Για την ώρα στο μαπς ψάχνουμε το βουνό που θα ανέβει το τσόκαρο κατά δήλωσή της
SpoilerShow
Εικόνα
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Δεκ 2022, 15:59

vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:17
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 14:38
Αρχές του '23 πετάω για επαγγελματικό ταξίδι Σιγκαπούρη, για να σφραγισθεί ένα ντηλ που θα αποφέρει αρκετά έως πολλά έσοδα σε εμένα και στην εταιρεία για την οποία εργάζομαι. Επειδή ειμαι κομμούνι σαν τη Μποφίλιου κι εγώ, κράξτε με λίγο και εμένα, να ξύσω τα αρχίδια μου.
Αν ανεβάσεις φωτο στυλ Μποφίλιου "Έλληνας Κροίσος, μονδέλο του μπαλενσιαγκά με επτά γράμματα σε έναν ανέμελο περίπατο" εγώ τουλάχιστον δεν θα σε κράξω, θα σε αποθεώσω.
Δεν θα φορούσα ποτέ Μπαλενθιαγα. Μονο Αρμάνι, Βερσατσε, χιλφιγκερ η ραλφ λορεν. Και αμπερκρομπι για κάτι πιο καθημερινό.
Ναι χαρά μου, αλλά η Μποφίλιου δεν το' χει με τους παραπάνω. Ήδη κάτι ανέφερα για κρίντζυ.

Οπότε, βρες άλλο πρότυπο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 05 Δεκ 2022, 15:59

nostromos έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:56
ενταξει ρε το τερματισαμε ... ντυθηκε ακριβα και ωραια η Μποφιλου και λοιπον τι εγινε ...?
φιξντ
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Δεκ 2022, 16:00

Sid Vicious έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:40
vantono έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:32
Sid Vicious έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:01

Να εισαι συνετος και φρονιμος στην Σιγκαπουρη και να κρατας αυτα τα αλλοπροσαλλα για τον εαυτο σου, ειναι εκτος νομου η κομμουνιστικη εγκληματικη συμμορια εκει και μεχρι πριν 5 χρονια ηταν απαγορευμενα ακομα και κομμουνιστικα βιβλια.
Το ξέρω. Σκέφτηκα να ντυθώ Πολ Ποτ για πλάκα αλλά δεν νομίζω ότι θα γελάσουν. Δεν πρέπει να έχουν ούτε χιούμορ.
Δεν κανεις σκουπιδια κατω, δεν απλωνεις ποδια σε τραπεζι ή καρεκλα, δεν ξεχνας να τραβηξεις καζανακι, ειναι αυστηροι σε αυτα δεν χαριζονται
:g094:
Το έβαλες σκοπό να με κάνεις να μετακομίσω μόνιμα εκεί? :roll:
Είναι και το πρώτο μου ασιατικό ταξίδι εν τω μεταξύ. Αλλά πάλι καλά που πάω με άτομα που εχουν ξαναπάει εκεί.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 05 Δεκ 2022, 16:01

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:58
Το μόνο εν δυνάμει μεμπτό που μπορεί να έχει η ιστορία "Μποφίλιου και Λονδίνο" είναι η σχέση της καλλιτέχνιδος ως διαφημιστικού
υποκειμένου με τον όποιο οίκο μόδας. Συμβολικά μιλώντας είναι κάπως αμφιλεγόμενη πρακτική για έναν καλλιτέχνη με τις ΧΥ απόψεις να διαφημίσει
έναν οίκο μόδας που αύριο μεθαύριο μπορεί να αποδειχτεί ότι βάζει 10χρονα να του ράβουν τα ρούχα. Από εκεί και πέρα το γεγονός πως η Μποφίλιου
φωτογραφήθηκε στην Πατησιών του Λονδίνου και φορούσε ένα παλτό είναι κλάιν μάιν. Έχουμε πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε.
Ένα μοντέλο, που ζει από αυτές τις φωτογραφήσεις, μπορεί να έχει απόψεις όπως η Μποφίλιου;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23465
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 05 Δεκ 2022, 16:02

vatraxos έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:59
nostromos έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:56
ενταξει ρε το τερματισαμε ... ντυθηκε ακριβα και ωραια η Μποφιλου και λοιπον τι εγινε ...?
φιξντ
δεν με πειραζει να ειναι και ακριβο το ντυσιμο ...οι γυναικες εχουνε καθε δικαιωμα ... παρεπιπτοντως πολυ ομορφη στη φωτογραφια
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 05 Δεκ 2022, 16:08

Πάντως μιας και ασχολούμαστε με τη Μποφίλιου, έχω να μεταφέρω τα παρακάτω που μου έχουν πει άτομα που την γνώρισαν:

*πρώην συνεργάτης της μου είχε πει τα καλύτερα λόγια.
* (αριστερή) φίλη που ήταν πελάτης στο ίδιο κομμωτήριο με εκείνη (μιλάμε γύρω στο 2010) την έχει περιγράψει επί λέξει ως τη μεγαλύτερη ψωνάρα που έχει συναντήσει.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 05 Δεκ 2022, 16:11

vatraxos έγραψε:
05 Δεκ 2022, 16:01
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:58
Το μόνο εν δυνάμει μεμπτό που μπορεί να έχει η ιστορία "Μποφίλιου και Λονδίνο" είναι η σχέση της καλλιτέχνιδος ως διαφημιστικού
υποκειμένου με τον όποιο οίκο μόδας. Συμβολικά μιλώντας είναι κάπως αμφιλεγόμενη πρακτική για έναν καλλιτέχνη με τις ΧΥ απόψεις να διαφημίσει
έναν οίκο μόδας που αύριο μεθαύριο μπορεί να αποδειχτεί ότι βάζει 10χρονα να του ράβουν τα ρούχα. Από εκεί και πέρα το γεγονός πως η Μποφίλιου
φωτογραφήθηκε στην Πατησιών του Λονδίνου και φορούσε ένα παλτό είναι κλάιν μάιν. Έχουμε πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε.
Ένα μοντέλο, που ζει από αυτές τις φωτογραφήσεις, μπορεί να έχει απόψεις όπως η Μποφίλιου;
Το μοντέλο, ειδικά αν είναι άσημο μπορεί να πει ότι έκανε απλά τη δουλειά του. Όταν όμως οι διάσημοι καλλιτέχνες δανείζουν την εικόνα
τους σε μία εταιρεία περιπλέκονται τα πράγματα. Για αυτό κιόλας όταν ξεσπάει ένα σκάνδαλο που αφορά την εταιρεία Α βλέπουμε τους
επώνυμους που έχουν συνεργαστεί με αυτή(στο πλαίσιο διαφημίσεων και όχι μόνο) να παίρνουν αποστάσεις ενίοτε και με πρακτικό τρόπο(π.χ
κάποιοι δίνουν το ποσό που έχουν λάβει για τη διαφήμιση σε ιδρύματα).

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10379
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Γιατί η Μποφίλιου έχει μονίμως αυτό το βλέμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 05 Δεκ 2022, 16:16

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
05 Δεκ 2022, 16:11
vatraxos έγραψε:
05 Δεκ 2022, 16:01
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
05 Δεκ 2022, 15:58
Το μόνο εν δυνάμει μεμπτό που μπορεί να έχει η ιστορία "Μποφίλιου και Λονδίνο" είναι η σχέση της καλλιτέχνιδος ως διαφημιστικού
υποκειμένου με τον όποιο οίκο μόδας. Συμβολικά μιλώντας είναι κάπως αμφιλεγόμενη πρακτική για έναν καλλιτέχνη με τις ΧΥ απόψεις να διαφημίσει
έναν οίκο μόδας που αύριο μεθαύριο μπορεί να αποδειχτεί ότι βάζει 10χρονα να του ράβουν τα ρούχα. Από εκεί και πέρα το γεγονός πως η Μποφίλιου
φωτογραφήθηκε στην Πατησιών του Λονδίνου και φορούσε ένα παλτό είναι κλάιν μάιν. Έχουμε πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθούμε.
Ένα μοντέλο, που ζει από αυτές τις φωτογραφήσεις, μπορεί να έχει απόψεις όπως η Μποφίλιου;
Το μοντέλο, ειδικά αν είναι άσημο μπορεί να πει ότι έκανε απλά τη δουλειά του. Όταν όμως οι διάσημοι καλλιτέχνες δανείζουν την εικόνα
τους σε μία εταιρεία περιπλέκονται τα πράγματα. Για αυτό κιόλας όταν ξεσπάει ένα σκάνδαλο που αφορά την εταιρεία Α βλέπουμε τους
επώνυμους που έχουν συνεργαστεί με αυτή(στο πλαίσιο διαφημίσεων και όχι μόνο) να παίρνουν αποστάσεις ενίοτε και με πρακτικό τρόπο(π.χ
κάποιοι δίνουν το ποσό που έχουν λάβει για τη διαφήμιση σε ιδρύματα).
Κάνεις μία υπόθεση, ότι η εταιρεία που διαφημίζει τα ρούχα της η Μποφίλιου (η κάθε Μποφίλιου), εμπλέκεται σε σκάνδαλα (π.χ. παιδική εργασία).

Εγώ αυτό που θέλω να γίνει κατανοητό είναι ότι η ταξική συνείδηση δεν είναι "προνόμιο" της εργατικής τάξης. Κάθε άλλο. Δυστυχώς τη μεγαλύτερη απόσταση από την ταξική συνείδηση την έχει με διαφορά η εργατική τάξη. Εξ ου και ψηφίζει αστικά κόμματα.
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών