Οι Γιατροί χωρίς Σύνορα διαμαρτύρονται γιατί καταπιέζονται οι «μετανάστες» στις κλειστές δομές.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13998
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Οι Γιατροί χωρίς Σύνορα διαμαρτύρονται γιατί καταπιέζονται οι «μετανάστες» στις κλειστές δομές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 04 Δεκ 2022, 10:09

Όλοι θυμόμαστε τις σκηνές που διαδραματίζονταν στο παρελθόν με πρωταγωνιστές τους “μετανάστες”, επεισόδια ακόμη και με νεκρούς σε εξεγέρσεις στις Δομές. Με χρηματοδότηση της ΕΕ δημιουργήθηκαν 3 κλειστές Δομές, σε Σάμο, Λέρο και Κω και προγραμματίζονται άλλες 2 για το 2023 σε Λέσβο και Χίο και σε αυτές τις Δομές “φιλοξενούνται” άτομα που παρά το ότι μπήκαν στην χώρα μας παράνομα, εμείς τους δίνουμε το δικαίωμα να υποβάλουν αίτηση ασύλου. Παρά το ότι η κατάσταση, για αυτούς, είναι καλύτερη από πριν, δεν κοιμούνται σε σκηνές, αλλά σε ειδικά διαμορφωμένα κοντέινερ, κάποιοι δεν είναι ευχαριστημένοι. Οι “Γιατροί χωρίς Σύνορα” παραπονιούνται, αναφερόμενοι στο “Κέντρο Φιλοξενίας Ζερβού” στην Σάμο, θεωρώντας ότι οι “μετανάστες” καταπιέζονται....

Διαβάστε περισσότερα www.elkosmos.gr/oi-giatroi-choris-synora-diamartyront/ © www.elkosmos.gr
Τι λέτε ρε παιδιά ; για αυτό δεν μπορούσα να φάω χτες το βράδυ; :lol: εμένα σαν μουσική μου ακούγονται τα παράπονα των μκο
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Οι Γιατροί χωρίς Σύνορα διαμαρτύρονται γιατί καταπιέζονται οι «μετανάστες» στις κλειστές δομές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 04 Δεκ 2022, 10:16

Εδω καπου ερχεται η παροιμια σαν το σπιτι πουθενα

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13998
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οι Γιατροί χωρίς Σύνορα διαμαρτύρονται γιατί καταπιέζονται οι «μετανάστες» στις κλειστές δομές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 04 Δεκ 2022, 11:23

Ναύτης Πονάς;; :smt005:
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Οι Γιατροί χωρίς Σύνορα διαμαρτύρονται γιατί καταπιέζονται οι «μετανάστες» στις κλειστές δομές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Δεκ 2022, 11:27

Εγώ γιατί να πονάω, ταρτουφάκο;
Προσωπικά είμαι υπέρ του αυστηρού ελέγχου των μεταναστευτικών ροών και των κλειστών, φυλασσόμενων δομών.
Δεν είμαι απ' εκείνους, καλή ώρα σαν κι εσένα, που παθαίνουν τυφλοποντικίαση όταν πρόκειται για τους μετανάστες που απασχολούν τ' αφεντικά τους.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13998
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Οι Γιατροί χωρίς Σύνορα διαμαρτύρονται γιατί καταπιέζονται οι «μετανάστες» στις κλειστές δομές.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 04 Δεκ 2022, 11:31

Ναύτης έγραψε:
04 Δεκ 2022, 11:27
Εγώ γιατί να πονάω, ταρτουφάκο;
Προσωπικά είμαι υπέρ του αυστηρού ελέγχου των μεταναστευτικών ροών και των κλειστών, φυλασσόμενων δομών.
Δεν είμαι απ' εκείνους, καλή ώρα σαν κι εσένα, που παθαίνουν τυφλοποντικίαση όταν πρόκειται για τους μετανάστες που απασχολούν τ' αφεντικά τους.
Αν ήσουν υπέρ του αυστηρού ελέγχου δεν θα ήσουν τουρκοζαιος
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών