Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 06 Δεκ 2022, 17:34

giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:31
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:29
giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:22
πάλι με την απόπειρα της δολοφωνιας σε βάρος μας ολόκληρης εθνοτικής κοινωνικής ομάδας ενός παιδιού ανηλίκου ψεύτη δολοφονε
Είσαι Ρομά;


Αν ναι, εξήγησε μου τι δουλειά έχουν τα 16χρονα να οδηγούν αυτοκίνητα και τα 14 να γίνονται γονείς λίγο Γιώργο να δούμε κάτι.
εσύ να μου πεις τ ι δουλειά έχει η απόπειρα της δολοφωνιας ενοσ 16,χρωνου από τους παιδοφολους ρατσιστεςβεβαια αφού ξέρουμε τη διαστροφή της ρατσιστικης τους νοησης
Αν δεν μου αποδείξεις πως οι αστυνομικοί ήξερα πως ήταν 16 χρονών το παιδί που καταδίωξαν και πως υπάρχουν αποδείξεις πως είναι παιδεραστές, ρατσιστές και παιδόφιλοι, είσαι ψεύτης.&-
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 06 Δεκ 2022, 17:37

giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:34
κι όμως αφού εσύ θες να μας βρίσεις ο αδερφός μου έγινε 15 χρόνον πατέρας λόγο τοη παλιού τρόπου ζωης παρόλαυτα δε βίαζε και σκότωνε γι'αυτό καλύτερα να κρατησεις της ύβρεις σου
Δεν σε βρίζω Γιώργο. Ρωτάω τι δουλειά έχουν παιδιά να γίνονται γονείς πριν κλείσουν τα 18 και να οδηγούν αυτοκίνητα; Τι δουλειά έχουν να κλέβουν και να μην σταματάνε σε μπλόκο της αστυνομίας;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 06 Δεκ 2022, 18:06

πατησιωτης έγραψε:
06 Δεκ 2022, 15:42
Αρχέλαος έγραψε:
06 Δεκ 2022, 15:08
Ασέβαστος έγραψε:
06 Δεκ 2022, 13:18


πολυ ντροπιαστικο ποστ.
Αγενής η απάντηση, αλλά εδώ ο Πατησιωτης έχει το λάθος.
Γιατί καλεί σε ξύλο,βία όχι μόνο ταραξιών, αλλά και τρίτων.
Δεν καλεί στο να εφαρμοστεί ο νόμος.
Επίσης μιλάμε εξ'ονόματος άλλων, λες και συμφωνούν μαζί του.
Δεν συμφωνούν, άλλωστε και ο Μητσοτάκης εκλέχθηκε από πολλούς κεντρώους που θέλουν νόμο και τάξη αλλά όχι τις πατησιωτικες υπερβολές.
Over and out.
Συμφωνείς,δεν συμφωνείς,αυτό εγράφη σε συνέχεια μιας συζήτησης όπου κάποιοι καλούσαν τον βενζινά να ζητήσει συγνώμη (!) επειδή είπε στους αστυνομικούς ότι τον έκλεψαν για να μη του σπάσουν το μαγαζί οι γύφτοι.Δηλαδή να έχει τυχαία αστυνομία στο μαγαζί του,να τον κλέψουν και να μην το πει διότι υπάρχει η ...δικτατορία του γυφταριάτου. :lol:
Καταλαβαίνεις ότι αυτό δεν αφορά τον ...Βαρδινογιάννη ή τον Μαρινάκη και τους άλλους που συνήθως έχουν ως άλλοθι οι "αγωνιστές".Αφορά ένα βενζινά,δηλαδή οποιονδήποτε ή να στο πω και αλλιώς αφορά και ΕΣΕΝΑ που όπως γράφεις επενέβης κάποτε σε ένα μαγαζί για να μην το κλέψει ο γύφτος διότι ίσως θα μας πουν ο γύφτος έχει ηθικό πλεονέκτημα να κλέβει επειδή δεν τον έχουν ¨εντάξει¨" στην κοινωνία.
Ξαναλέω ότι πλέον και τα ποινικά αδικήματα έχουν πολιτικοποιηθεί και απαιτείται και από την αστυνομία και τους πολίτες να ανέχονται την κλοπή διότι αλλιώς είναι υπεύθυνοι για ότι συμβεί στην προσπάθεια αποτροπής της κλοπής.Αυτό άρχισε με την υπόθεση Ζακ όπου περίπου άφηναν να εννοηθεί ότι οι ομοφυλόφιλοι έχουν λόγω διακρίσεων πρόσθετα δικαιώματα διαρρήξεων και συνεχίζεται με τσιγγάνους,εννοείται λαθρομετανάστες κλπ και όλα αυτά εάν δεν αφορούν κάποιους είναι τους μεγαλοκεφαλαιούχους που ζουν σε φρουρούμενες βίλλες διότι εκεί δεν πλησιάζει κανείς ευάλωτος.
Σωστό αυτό για τους πλούσιους.

Βέβαια να πούμε και το εξής:
Όταν ο Μελισσανίδης έπαιξε ξύλο με τον Κούγια σε γνωστό καφέ-εστιατόριο της Βουλιαγμένης και επακολούθησε μήνυση του διάσημου δικηγόρου, παρά το αυτόφωρο της διαδικασίας η αστυνομία δεν τόλμησε να πάει στο σπίτι του Μελισσανίδη.
Άρα αυτό που λές έχει και άλλη ανάγνωση. Οι αστυνομικοί κάνουν τσαμπουκά εκεί που τους παίρνει.
Χαρακτηριστικό είναι σκηνικό με τον Γιώργο Βαρδινογιάννη σε δημόσια θέα το 1995, σε τελικό κυπέλλου Ελλάδος.
Τα βάζει αδίκως με αστυνομικό, του λέει "μη τολμάς, ντροπή σου" και όλοι οι αστυνομικοί αντί να πάρουν θέση, τα βάζουν με τον συνάδελφο τους.
Και όταν ο Βαρδινογιάννης λέει στον επικεφαλής "τα στοιχεία του μετά", εκείνος απαντά "εντάξει κύριε πρόεδρε".
Αν ήσουν εγώ ή εσύ και είχαμε τέτοια συμπεριφορά, θα μας είχαν συλλάβει.
Ο Βαρδινογιάννης όμως ήταν προσωπικός φίλος του Ανδρέα Παπανδρέου, πέραν του ότι είναι ο ίδιος ισχυρός.
Διαφωνείς με όλα αυτά;
Είσαι υπέρ και θα υποστηρίξεις η αστυνομία να δρα δυναμικά και σε τέτοιες περιπτώσεις πλουτοκρατών;
Γιατί εστιάζεις στην κοινή παραβατικότητα, που μπορεί να είναι πιο άμεση και με θύματα μικρομεσαίους, αλλά στο πλαίσιο ισονομίας υπάρχουν και τα παραπάνω.

Κατά τα άλλα και επειδή εκτιμώ την ευπρέπεια και την ευγένεια σου όπως και το μορφωτικό σου επίπεδο, θα σου πω το εξής:
Είμαι υπέρμαχος της αναλογικής βίας καθώς και του νόμου και της τάξης.
Και μάλιστα το εφαρμόζω και στον εαυτό μου.
Π.χ. ποτέ δεν πίνω πάνω από το όριο αν είναι να οδηγήσω, ακόμα και αν ξέρω ότι δεν θα πετύχω έλεγχο στη διαδρομή. Πάντοτε βάζω ζώνη ανακλαστικά.
Σε μερικές πτυχές πιθανώς να είμαι πιο ακραίος σε θέματα αστυνόμευσης από πολλούς σχολιαστές και ιδίως ως προς τους τσιγγάνους έχω θέμα.
Που δεν ΕΧΩ με πακιστανούς. Στην περιοχή ευρύτερα έχουμε πακιστανούς που είναι νομοταγείς, μερικοί έχουν και καλά μαγαζάκια(γκατζετς), παίζουν κρίκετ χωρίς να ενοχλούν ή να τους ενοχλεί κανένας.
Οι ινδοί το ίδιο.
Έτσι, με εκνευρίζει που οι τσιγγάνοι σε πολλές περιπτώσεις είναι χύμα στο κύμα όταν άτομα άλλης κουλτούρας έχουν προσαρμοστεί και τελοσπάντων δεν έχουν τέτοια ασυδοσία.
Θα δώσω και ένα παράδειγμα:
Πήγαινα για δουλειά στη σχετική εξοχή. Εκεί ζουν φιλήσυχοι τσιγγάνοι σε σπίτι, είχαν ένα γλέντι και είχαν κλείσει το δρόμο.
Ένας, πιθανώς επισκέπτης, μου είπε ότι δεν περνάει από εδώ και με υφάκι.
Εκεί δεν έκανα τσαμπουκά γιατί ακόμα και αν περνούσε το δικό μου αναίμακτα, μπορεί να με έβαζαν στο στόχαστρο και κάποια επόμενη φορά να έσπαγαν κανά αυτοκίνητο.
Γιατί διακόσια μέτρα πιο πέρα ήταν ο προορισμός μου και πήγαινα προς τα εκεί δύο φορές την εβδομάδα.
Έτσι, έκανα μία παράκαμψη που δεν ήταν μεγάλη.

Απλώς, δεν θέλω αίμα όταν δεν υπάρχει λόγος. Ή τελοσπάντων, έχω πέσει θύμα κλοπής δύο φορές, την μία έκλεψαν δύο κλουβιά με καναρίνια, μάλλον τσιγγάνοι, από την αυλή, την άλλη φορά είχε ξεχάσει η γυναίκα μου να ασφαλίσει ένα παράθυρο, έλειπαν και οι γείτονες και έκλεψαν 600 ευρώ, ευτυχώς δεν είχαμε κάτι αξίας στο σπίτι αν και μου έκανε η εντύπωση ότι δεν άρπαξαν τηλεοράσεις κλπ.
Προφανώς αν ήμουν εκεί ή τους προλάβαινα και μπορούσα να αμυνθώ, δεν θα τους κερνούσα και γλυκό.
Από την άλλη, δεν θα ήθελα την εξόντωση τους επειδή φέρθηκαν αλήτικα, αλλά να τιμωρηθούν.
Γιατί ο κλέφτης κάνει κάτι αισχρό, αλλά δεν είναι δολοφόνος.

Με τους τσιγγάνους υπάρχει ένα ευρύτερο ζήτημα, που δεν μπόρεσαν να το λύσουν ούτε οι κομμουνιστές.
Στην Βουλγαρία, αρχικά μετά το 1945, το κομμουνιστικό καθεστώς ενθάρρυνε τις πολιτιστικές δραστηριότητες των τσιγγάνων. Μάλιστα εκδίδονταν εφημερίδες στη διάλεκτο τους.
Όμως αργότερα διακόπηκαν όλα αυτά και το 1958 υποχρεώθηκαν να εγκαταλείψουν την νομαδική τους ζωή ενώ έγινε εκστρατεία ώστε να αλλάξουν τα ονόματα τους.


Α, Όντως είπε κάποιος να ζητήσει συγγνώμη ο βενζινάς;
Αυτό φυσικά είναι λάθος.

Επιτρέψατε μου όμως κύριοι το εξής, το οποίο ταιριάζει με αυτό που γράφω πιο πάνω όταν είχαν κλείσει τον δρόμο:
Ο βενζινάς και ανεξάρτητα από την καταδίωξη, έστω ότι δεν είχε γίνει, ξέρει πως ενεργούν οι τσιγγάνοι.
Άρα, από την μία δεν πρέπει να ζητήσει συγγνώμη, από την άλλη καταλαβαίνει ότι ατυχώς στοχοποιείται.
Αυτό είναι πρόβλημα που πρέπει να λύσει βέβαια η πολιτεία, αλλά ισχύει.
Για μένα, λύση είναι να ζητάει πρώτα τα χρήματα όταν βάζει βενζίνη τσιγγάνος.
Αυτά ανεξάρτητα από το περιστατικό.
Εγώ τον τσαμπουκά τον έκανα όταν είδα την αδικία αλλά και με έπαιρνε.
Αν έμενα δίπλα στο ψιλικατζίδικο, θα με στοχοποιούσαν μετά.

Τελοσπάντων, νόμος και τάξη, με σύνεση και αναλογική χρήση βίας.
Ούτε αιματοχυσίες, ούτε συγγνώμες και "δεν πειράζει, είναι καλός τύπος παρότι λήστεψε".
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 06 Δεκ 2022, 18:07

giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:31
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:29
giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:22
πάλι με την απόπειρα της δολοφωνιας σε βάρος μας ολόκληρης εθνοτικής κοινωνικής ομάδας ενός παιδιού ανηλίκου ψεύτη δολοφονε
Είσαι Ρομά;


Αν ναι, εξήγησε μου τι δουλειά έχουν τα 16χρονα να οδηγούν αυτοκίνητα και τα 14 να γίνονται γονείς λίγο Γιώργο να δούμε κάτι.
εσύ να μου πεις τ ι δουλειά έχει η απόπειρα της δολοφωνιας ενοσ 16,χρωνου από τους παιδοφολους ρατσιστεςβεβαια αφού ξέρουμε τη διαστροφή της ρατσιστικης τους νοησης
μεγαλο τρολ εισαι ρε μπαγασα ... χαλαλι :smt023
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8850
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 06 Δεκ 2022, 18:10

Ισόβια στον πούστη που πυροβόλησε . Οι ρομοψήφοι είναι πολλοί (Αρη)
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17431
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 06 Δεκ 2022, 18:11

Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:34
giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:31
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:29


Είσαι Ρομά;


Αν ναι, εξήγησε μου τι δουλειά έχουν τα 16χρονα να οδηγούν αυτοκίνητα και τα 14 να γίνονται γονείς λίγο Γιώργο να δούμε κάτι.
εσύ να μου πεις τ ι δουλειά έχει η απόπειρα της δολοφωνιας ενοσ 16,χρωνου από τους παιδοφολους ρατσιστεςβεβαια αφού ξέρουμε τη διαστροφή της ρατσιστικης τους νοησης
Αν δεν μου αποδείξεις πως οι αστυνομικοί ήξερα πως ήταν 16 χρονών το παιδί που καταδίωξαν και πως υπάρχουν αποδείξεις πως είναι παιδεραστές, ρατσιστές και παιδόφιλοι, είσαι ψεύτης.&-
Το να είναι κάποιος κωλόπαιδο δεν τιμωρείται με θάνατο.

Όσο για το αν ήξεραν, φαίνεται ότι ήξερα πολύ καλά
Στην συγκεκριμένη υπόθεση με τον 16χρονο, οι αστυνομικοί της ΔΙ.ΑΣ γνώριζαν πως πρόκειται για έναν ανήλικο που δεν έχει πληρώσει τη βενζίνη του, αξίας 20 ευρώ.
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... a/3656278/

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Δεκ 2022, 18:13

Σέλευκας έγραψε:
06 Δεκ 2022, 18:10
Ισόβια στον πούστη που πυροβόλησε . Οι ρομοψήφοι είναι πολλοί (Αρη)
και οι μπατσοψηφοι επίσης. αν ψηφίσουν κασιδιάρη, πάλι ο σύριζα βολεύεται απο σπόντα , διότι κόβεται η τυχόν αυτοδυναμία με 7 κόμματα στη βουλή.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 06 Δεκ 2022, 18:14

Maspoli έγραψε:
06 Δεκ 2022, 18:11
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:34
giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:31

εσύ να μου πεις τ ι δουλειά έχει η απόπειρα της δολοφωνιας ενοσ 16,χρωνου από τους παιδοφολους ρατσιστεςβεβαια αφού ξέρουμε τη διαστροφή της ρατσιστικης τους νοησης
Αν δεν μου αποδείξεις πως οι αστυνομικοί ήξερα πως ήταν 16 χρονών το παιδί που καταδίωξαν και πως υπάρχουν αποδείξεις πως είναι παιδεραστές, ρατσιστές και παιδόφιλοι, είσαι ψεύτης.&-
Το να είναι κάποιος κωλόπαιδο δεν τιμωρείται με θάνατο.

Όσο για το αν ήξεραν, φαίνεται ότι ήξερα πολύ καλά
Στην συγκεκριμένη υπόθεση με τον 16χρονο, οι αστυνομικοί της ΔΙ.ΑΣ γνώριζαν πως πρόκειται για έναν ανήλικο που δεν έχει πληρώσει τη βενζίνη του, αξίας 20 ευρώ.
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... a/3656278/
ερωτήματα της ξεφτίλας...αναξια σχολιασμού.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 06 Δεκ 2022, 18:20

Maspoli έγραψε:
06 Δεκ 2022, 18:11
Gherschaagk έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:34
giorgos mpekos έγραψε:
06 Δεκ 2022, 17:31

εσύ να μου πεις τ ι δουλειά έχει η απόπειρα της δολοφωνιας ενοσ 16,χρωνου από τους παιδοφολους ρατσιστεςβεβαια αφού ξέρουμε τη διαστροφή της ρατσιστικης τους νοησης
Αν δεν μου αποδείξεις πως οι αστυνομικοί ήξερα πως ήταν 16 χρονών το παιδί που καταδίωξαν και πως υπάρχουν αποδείξεις πως είναι παιδεραστές, ρατσιστές και παιδόφιλοι, είσαι ψεύτης.&-
Το να είναι κάποιος κωλόπαιδο δεν τιμωρείται με θάνατο.

Όσο για το αν ήξεραν, φαίνεται ότι ήξερα πολύ καλά
Στην συγκεκριμένη υπόθεση με τον 16χρονο, οι αστυνομικοί της ΔΙ.ΑΣ γνώριζαν πως πρόκειται για έναν ανήλικο που δεν έχει πληρώσει τη βενζίνη του, αξίας 20 ευρώ.
https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... a/3656278/
Αν ισχύει πως ήξεραν πως είναι 16 αλλάζει το πράγμα.

Δλδ τον ήθελαν νεκρό και αστοχησαν;

Τα κωλόπαιδα έχουν γονείς. Θα βγει έστω και ένας να πει πως απέτυχαν οικτρά ή θα το κάνουμε γαργάρα;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4413
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 06 Δεκ 2022, 18:23

Έχουν πλάκα αυτοί που τρώνε τις κουραδες της Μποφίλιου που ευχόταν ψόφο και καρκίνο σε μισό εκατομμύριο άτομα, να μας κάνουν επίδειξη ανθρωπιζμου.

Συνεχίστε.

Σας ακούμε με προσοχή και μεγαλη χαρά.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34350
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 06 Δεκ 2022, 18:26

Αρχέλαος έγραψε:
06 Δεκ 2022, 18:06
Είσαι υπέρ και θα υποστηρίξεις η αστυνομία να δρα δυναμικά και σε τέτοιες περιπτώσεις πλουτοκρατών;
Γιατί εστιάζεις στην κοινή παραβατικότητα, που μπορεί να είναι πιο άμεση και με θύματα μικρομεσαίους, αλλά στο πλαίσιο ισονομίας υπάρχουν και τα παραπάνω.
Είμαι υπέρ άσχετα εάν δεν συμβαίνει.Μη νομίζεις ότι δεν είμαι υπέρ της ισότητας των νόμων.
Εστιάζω στην κοινή παραβατικότητα επειδή αφορά εμένα όπως και εσένα,τους μέσους ανθρώπους και επειδή έχει αλλάξει η στάση των γνωστών "αγωνιστών",κάτι που πολύς κόσμος δεν έχει καταλάβει.
Οι ημέρες της 17Ν έχουν παρέλθει.Σήμερα και ο Αξαρλιάν θα εθεωρείτο "κυρ Παντελής".Αυτό έχει αρχίσει τα τελευταία χρόνια.Επειδή η αριστερά δεν είναι πλέον σε θέση να τα βάλει με μεγαλοκεφαλαιούχους έχουν στοχοποιήσει αυτούς που παλιά ονόμαζαν μικροαστούς και σήμερα "νοικοκυραίους" για να πάρουν τη στήριξη των "ευάλωτων".Για ξεκάρφωμα πετάνε κάτι για εφοπλιστές.Τι έκανε ο σύριζα όταν κυβέρνησε για τους εφοπλιστές;πήγε ο Τσίπρας στο κότερο. :D
Έχουν λοιπόν χωρίσει τον κόσμο στους "πλειοψηφικούς" που είναι στο στόχαστρο και στους "μειονοτικούς" που στηρίζουν και δεν έχει καμμία σημασία ο νόμος και τα λοιπά.Δεν είναι δική τους ιδέα,αυτή ήταν η ιδέα του Δημοκρατικού Κόμματος Αμερικής όταν έψαχνε να βρει κάποιον τρόπο να λέει ότι είναι αριστερό κόμμα χωρίς να θίγει τους Μπέζους και τους Σόρους.Και βρήκε τον ρατσισμό όπου κυνηγάει τον μέσο λευκό και ποζάρει ως κόμμα των γυναικών,μεταναστών,μαύρων κλπ εξου και ΒLM,αντιφάδες κλπ.
Αυτά αντιγράφουν ο σύριζα και οι αντιεξουσιαστές όπου στη θέση των μαύρων βάζουν τσιγγάνους και μετανάστες και ότι άλλο βρουν.Αυτό σε αφορά άμεσα διότι σύντομα θα σου πουν ότι δεν έχει σημασία που δεν είσαι Βαρδινογιάννης,από τη στιγμή που είσαι γεννημένος Έλληνας,άντρας και οικογενειάρχης είσαι καταπιεστής των ευάλωτων.Εκεί το πάνε και αρχίζει με το μη μιλάς στην αστυνομία όταν σε κλέβουν και μην αντιδράς βίαια γιατί είσαι φασίστας και ρατσιστής.

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 06 Δεκ 2022, 18:33

nyxtovios έγραψε:
06 Δεκ 2022, 14:22
exiledd έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:53
nyxtovios έγραψε:
06 Δεκ 2022, 10:16
Και όλα αυτά γιατί δεν υπάρχει ως ποινή το κάτεργο. Ούτε τουφεκιές ούτε αίματα.
Έκανες το τάδε έγκλημα και δεν έχεις να πληρώσεις; Κάτεργο μέχρι να τα βγάλεις.
Ενώ τώρα οι ευπαθείς εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι επειδή δεν έχουν τίποτα στο όνομά τους, αν κάνουν απλώς μικροκλοπή ακόμα και αν τους πιάσουν δεν μπαίνουν καν μέσα ούτε αποζημιώνουν.
Ρε φίλε πως θα εξαναγκάσεις κάποιον να εργαστεί παρά τη θέλησή του;
Με βασανιστήρια; Αποστέρηση τροφής;
Έχεις ιδέα γιατί καταργήθηκε η καταναγκαστική εργασία;
Ό,τι θέλετε λέτε;
Αυτό όσον αφορά τα κάτεργα, όχι γενικά για το συμβάν
Α μάλλον ξές τότε πιο πολλά από τους Αμερικάνους και τους Κινέζους που το εφαρμόζουν.
Το πως το κάνουν μπορείς να το βρεις και μόνος σου.
Λολ τι εφαρμόζουν οι Αμερικανοί; 😂😂😂
Όσο για τους Κινέζους είσαι σίγουρος ότι θες να γίνει η Ελλάδα έτσι;
Γιατί αν σου πω εγώ για γκουλαγκ σε δεξιούληδες,
θα μου αρχίσεις τα:"Όχι", τα:"Δε θέλω", ως λέει κι ο ποιητής 😆😆😆
Το αυτό και στο Φόσι

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2022, 18:38

Frappezitis έγραψε:
06 Δεκ 2022, 14:10
Οι γιατροί του ΕΣΥ που πάλευαν σε υποστελεχομένα νοσοκομεία με 2πλες κ 3πλες βάρδιες για 2.5 χρονια δεν πήραν κανά 600αρι. Αντ' αυτού πήραν το γενναιόδωρο χειροκρότημα της Μαρέβα.
Οι πυροσβέστες που πάλευαν 2 καλοκαίρια με τεράστιες φωτιές υποστελεχομενοί επίσης, δεν πήραν κανά 600αρι. Αντ' αυτού έφαγαν και ξύλο όταν μαζεύτηκαν για να ζητήσουν προσλήψεις.
Οι μπάτσοι από την άλλη, οι οποίοι απο τις 3 κατηγοριες δεν κάνουν την δουλειά για την οποία πληρώνονται, δηλαδή να είναι στην υπηρεσία του πολίτη, αλλά εκτελούν σαν πρόθυμα σκυλάκια τις εντολές της εξουσίας, ξυλοκοπούν και σκοτώνουν πολίτες, θα πάρουν δώρο 600€ από το αφεντικό.
Αυτά.
εδω εχεις δικιο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12531
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Δεκ 2022, 18:43

exiledd έγραψε:
06 Δεκ 2022, 18:33
nyxtovios έγραψε:
06 Δεκ 2022, 14:22
exiledd έγραψε:
06 Δεκ 2022, 12:53


Ρε φίλε πως θα εξαναγκάσεις κάποιον να εργαστεί παρά τη θέλησή του;
Με βασανιστήρια; Αποστέρηση τροφής;
Έχεις ιδέα γιατί καταργήθηκε η καταναγκαστική εργασία;
Ό,τι θέλετε λέτε;
Αυτό όσον αφορά τα κάτεργα, όχι γενικά για το συμβάν
Α μάλλον ξές τότε πιο πολλά από τους Αμερικάνους και τους Κινέζους που το εφαρμόζουν.
Το πως το κάνουν μπορείς να το βρεις και μόνος σου.
Λολ τι εφαρμόζουν οι Αμερικανοί; 😂😂😂
Όσο για τους Κινέζους είσαι σίγουρος ότι θες να γίνει η Ελλάδα έτσι;
Γιατί αν σου πω εγώ για γκουλαγκ σε δεξιούληδες,
θα μου αρχίσεις τα:"Όχι", τα:"Δε θέλω", ως λέει κι ο ποιητής 😆😆😆
Το αυτό και στο Φόσι
Δεν κατάλαβα τα λολ σου.
Ρώτησες πως θα εφαρμοστεί σου απάντησα ότι εφαρμόζεται ήδη.
Οι αριστερουδηλες είστε όντως για γκουλάγκ μαζί με τους δεξιουληδες και τα λουμπεναρια που υποστηρίζετε.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Θεσσαλονίκη :Βλήμενος στο κεφάλι υπό αστυνομικών πυρών 16χρονος ρομά κατά τη διάρκεια καταδίωξης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Δεκ 2022, 18:48

zteo έγραψε:
06 Δεκ 2022, 14:31
Αφού είχαν την πινακίδα και τα βίντεο δεν μπορούσαν να τον συλλάβουν την επόμενη μέρα στο σπίτι του?
η τη μεθεπομενη. η μετα απο καμμια βδομαδα. δε βιαζομαστε, και τον αλλο μηνα εκει θα ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών