Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Ορέστης 35

Re: Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Νοέμ 2019, 11:07

πατησιωτης έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:03
Ορέστης 35 έγραψε:
08 Νοέμ 2019, 19:35
Τι πρεπει να προσεξω στην επιλογη τμηματος;

Γαλλική φιλολογία.Στα χρόνια μου πάντως είχε τις περισσότερες γυναίκες.Μια φορά είχε βγει ανακοίνωση για συνδιάσκεψη της ΚΝΕ των τμημάτων μηχανολόγων μηχανικών (90 άνδρες - 0 γυναίκες) και της Γαλλικής Φιλολογίας ( 120 γυναίκες - 0 άνδρες) για να συντονισθούν οι αγώνες και γέλαγε όλος ο κόσμος.
Δεν ξερω γαλλικα. Η αγγλικη φιλολογια ομως θα μπορουσε να εχει πλακα. Διαβαζω ετσι κι αλλιως λογοτεχνια φαντασιας. Το θεμα ειναι πως μπαινουμε χωρις φροντιστηρια σε αρχαια και λατινικα.

Nero

Re: Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Νοέμ 2019, 11:07

Ορέστης 35 έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 13:51
EKPLIKTIKOS έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 12:26
Οποιος θέλει μπαίνει σα γενικο κανονα, εκτος απο εξετασεις που μπορει να κοιτάξουν πάσο πριν την εξεταση (σίγουρα στο τελος), εργαστήρια κ φροντιστηριακα με κλεισμένες θέσεις. Εννοείται οτι μπορείς να αράξεις σε οποιο πανεπιστήμιο θες, να πιεις τον καφε σου κτλ κ κανενας δε θα σε κοιταει περίεργα εκτός αν είσαι... περίεργος. Σε πολλες βιβλιοθήκες ισχύει το ιδιο, απλα χωρις καρτα δε μπορείς να πάρεις εξω βιβλιο, αλλα κανενας δε θα ασχοληθεί αν απλα κατσεις καπου να διαβάσεις
OK σας πιστευω. Εξηγειστε μου γιατι δεν ειναι γεματες οι σχολες με τυπους σαν εμενα να μπανιζουν τις φοιτητριες.
είναι :lol: έχω γίνει μάρτυρας αρκετές φορές. Κυρίως βέβαια οι επισκέπτες είναι γυναίκες μεσήλικες σε κρίση ηλικίας ή ΔΥ που πέρασαν κατατακτήριες γιατί θέλουν έξτρα πτυχίο σαν τον Οργισμένο καλή ώρα

Ορέστης 35

Re: Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Νοέμ 2019, 11:11

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:07
Ορέστης 35 έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 13:51
EKPLIKTIKOS έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 12:26
Οποιος θέλει μπαίνει σα γενικο κανονα, εκτος απο εξετασεις που μπορει να κοιτάξουν πάσο πριν την εξεταση (σίγουρα στο τελος), εργαστήρια κ φροντιστηριακα με κλεισμένες θέσεις. Εννοείται οτι μπορείς να αράξεις σε οποιο πανεπιστήμιο θες, να πιεις τον καφε σου κτλ κ κανενας δε θα σε κοιταει περίεργα εκτός αν είσαι... περίεργος. Σε πολλες βιβλιοθήκες ισχύει το ιδιο, απλα χωρις καρτα δε μπορείς να πάρεις εξω βιβλιο, αλλα κανενας δε θα ασχοληθεί αν απλα κατσεις καπου να διαβάσεις
OK σας πιστευω. Εξηγειστε μου γιατι δεν ειναι γεματες οι σχολες με τυπους σαν εμενα να μπανιζουν τις φοιτητριες.
είναι :lol: έχω γίνει μάρτυρας αρκετές φορές. Κυρίως βέβαια οι επισκέπτες είναι γυναίκες μεσήλικες σε κρίση ηλικίας ή ΔΥ που πέρασαν κατατακτήριες γιατί θέλουν έξτρα πτυχίο σαν τον Οργισμένο καλή ώρα
Η δευτερη προταση αναιρει την πρωτη νομιζω.

Και αν ισχυει, πως αντιδρα το φοιτητικο σωμα στην παρουσια εξωπανεπιστημιακων μπαρμπαδων που βολταρουν για ματι στις σχολες;

Nero

Re: Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Νοέμ 2019, 11:24

Ορέστης 35 έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:11
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:07
Ορέστης 35 έγραψε:
09 Νοέμ 2019, 13:51


OK σας πιστευω. Εξηγειστε μου γιατι δεν ειναι γεματες οι σχολες με τυπους σαν εμενα να μπανιζουν τις φοιτητριες.
είναι :lol: έχω γίνει μάρτυρας αρκετές φορές. Κυρίως βέβαια οι επισκέπτες είναι γυναίκες μεσήλικες σε κρίση ηλικίας ή ΔΥ που πέρασαν κατατακτήριες γιατί θέλουν έξτρα πτυχίο σαν τον Οργισμένο καλή ώρα
Η δευτερη προταση αναιρει την πρωτη νομιζω.

Και αν ισχυει, πως αντιδρα το φοιτητικο σωμα στην παρουσια εξωπανεπιστημιακων μπαρμπαδων που βολταρουν για ματι στις σχολες;
δεν την αναιρεί απλά λέω ποιο είναι το πιο συχνό φαινόμενο, αν και φυσικά όσοι κάνουν τον κόπο να περάσουν κατατακτήριες δεν είναι απλοί επισκέπτες.

Πως θα μπορούσε να αντιδράσει δηλαδή? Με σκεπτικισμό. Εγω εκτός απο τις ΔΥ σε κρίση ηλικίας και τους μπαρμπάδες- ορισμένοι πολύ πιο creepy απο'σενα- είχα συμφοιτήτρια μία καλογραία. Πολύ συμπαθητική κυρία και ας προκαλούσε γέλιο σε κάποιους

Ορέστης 35

Re: Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 10 Νοέμ 2019, 11:37

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:24
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:11
Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:07


είναι :lol: έχω γίνει μάρτυρας αρκετές φορές. Κυρίως βέβαια οι επισκέπτες είναι γυναίκες μεσήλικες σε κρίση ηλικίας ή ΔΥ που πέρασαν κατατακτήριες γιατί θέλουν έξτρα πτυχίο σαν τον Οργισμένο καλή ώρα
Η δευτερη προταση αναιρει την πρωτη νομιζω.

Και αν ισχυει, πως αντιδρα το φοιτητικο σωμα στην παρουσια εξωπανεπιστημιακων μπαρμπαδων που βολταρουν για ματι στις σχολες;
δεν την αναιρεί απλά λέω ποιο είναι το πιο συχνό φαινόμενο, αν και φυσικά όσοι κάνουν τον κόπο να περάσουν κατατακτήριες δεν είναι απλοί επισκέπτες.

Πως θα μπορούσε να αντιδράσει δηλαδή? Με σκεπτικισμό. Εγω εκτός απο τις ΔΥ σε κρίση ηλικίας και τους μπαρμπάδες- ορισμένοι πολύ πιο creepy απο'σενα- είχα συμφοιτήτρια μία καλογραία. Πολύ συμπαθητική κυρία και ας προκαλούσε γέλιο σε κάποιους
Εγω λεω για ασχετους που πανε για καφεδακι στο κυλικειο της σχολης, οχι για φοιτητες μεγαλους. Δεν τους σταματαει κανεις, δεν τους ρωταει κανεις ποιοι ειναι και τι θελουν; Ενας καθηγητης, ενας επιστατης, αν οχι οι φοιτητες. Εγω θα φοβομουν τον εξευτελισμο εστω και αν ολα ηταν νομιμα "Δηλαδη κυριε ηρθατε στο χωρο του πανεπιστημιου για να πιειτε τον καφε σας; ".

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Φοιτήτρια στο Πάντειο καταγγέλλει: Aνδρας με ακολουθούσε μέσα στο Πανεπιστήμιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 10 Νοέμ 2019, 13:56

Nero έγραψε:
10 Νοέμ 2019, 11:24

και τους μπαρμπάδες- ορισμένοι πολύ πιο creepy απο'σενα-
:smt005::smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών