Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 25 Σεπ 2018, 22:25

Ένεκα του περιστατικού, διάβασα λίγο τι σημαίνει αυτοάμυνα για τον νόμο.
Σύγκρινα μετά, με το τι σημαίνει πραγματικά αυτοάμυνα όταν την διδάσκεται κάποιος σωστά.

Κατέληξα στο ότι η σωστη εκπαίδευση στην αυτοάμυνα και η στρατηγική μάχης είναι εγχειρίδιο του πως να πας κατηγορούμενος ή/και φυλακή. Στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Θα τοποθετηθώ αναλυτικότερα στο νήμα, γράφοντας τα κομμάτια του νόμου σε αντιπαραβολή με τους κανόνες της σωστής αυτοάμυνας.

Όποιος θέλει τοποθετείται, αλλά μην το γαμησετε μερικοί.
Προσεχώς θα κάνω αρκετά σοβαρή δουλειά στο νήμα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Σεπ 2018, 00:14

Otto Weininger έγραψε:
25 Σεπ 2018, 22:25
Ένεκα του περιστατικού, διάβασα λίγο τι σημαίνει αυτοάμυνα για τον νόμο.
Σύγκρινα μετά, με το τι σημαίνει πραγματικά αυτοάμυνα όταν την διδάσκεται κάποιος σωστά.

Κατέληξα στο ότι η σωστη εκπαίδευση στην αυτοάμυνα και η στρατηγική μάχης είναι εγχειρίδιο του πως να πας κατηγορούμενος ή/και φυλακή. Στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Θα τοποθετηθώ αναλυτικότερα στο νήμα, γράφοντας τα κομμάτια του νόμου σε αντιπαραβολή με τους κανόνες της σωστής αυτοάμυνας.

Όποιος θέλει τοποθετείται, αλλά μην το γαμησετε μερικοί.
Προσεχώς θα κάνω αρκετά σοβαρή δουλειά στο νήμα.
ΟΚ αλλά ενημερωτικά το θέμα είναι γαμημένο από μόνο του και δεν χρειάζεαι κανέναν από μας να το κάνουμε. Είναι καταδικασμένο. Αφού ξεκινάει με ένα φιλοσοφικό λάθος: ότι είναι δυνατόν αυτά τα δύο που πας συνδέσεις και να αντιστοιχίσεις δεν συναντιούνται πουθενά. Είναι χαοτικά τα πράγματα.
Δεν σημαίνει ότι και τα δύο επειδή είναι χρήσιμα στην κοινωνική ζωή αλλά και στην ζωή γενικά,
ότι βρίσκονται σε μία συνέχεια. Γιατί αυτή η τάση να τα φοράμε όλα και να μας καλύπτουν; Η ζωή έχει και ανασφάλειες και ρίσκα και τύχη.
Κανεις αυτό που ξέρεις για να σώσεις τη ζωή σου και παλεύεις μετά για δικαίωση από το νομικό σύστημα. Αν δεν τη βρεις απλά υπακούς στους νομους και πας μέσα και το δέχεσαι. Το δέχεσαι όπως δέχεσαι κάθε αδυναμία τιυ στστήματος που εν τέλει είναι και δική σου.

Επειδή θα το πας ότι η αυτοάμυνα επιβάλει κάτι που ο νόμος δεν το δέχεται και πως να κάνουμε τον νόμο να το δέχεται και αυτό θα είναι το σωστό, θα πάρεις απάντηση ότι δεν εμπιστευόμαστε αν πράγματι πήγες να τον εξουδετερώσεις για άμυνα ή υπήρχε ρατσιστική πρόθεση. Δεν έχεις εκφραστεί και καλά για κάποιες ομάδες όπως καταλαβαίνεις που σημαίνει ότι είμαστε στα μισά της δουλειάς και θα αργήσουμε να ολοκληρώσουμε λόγω χαοτικότητας.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Σεπ 2018, 00:20

Υπάρχουν άπειρα στοιχεία που δείχνουν αν είναι αυτοάμυνα ή όχι.
Οι ρατσισμοι και οι λοιπές μπούρδες που αναφέρεις δεν αφορούν ανθρώπους σαν εμένα.

Αλλά το πνεύμα του νηματος είναι να παρουσιαστούν οι αντιθέσεις.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Σεπ 2018, 00:32

Μα δεν υπάρχουν αντιθέσεις αυτό λέω. Απαγορεύεται να χτυπήσεις κάποιον και να του προκαλέσεις βλάβη. Από κει και πέρα αν κινδυνεύεις κάνεις ό,τι καταλαβαίνεις. Όσο δεν σε αφορούν οι ρατσιμοί κι ακόμη περισσότερο όσο χαρακτηρίζεις τέτοια θέματα βλακείες, μην περιμένεις να βρείς κουνωνικές ισορροπίες και νόμους που θα σε καλύπτουν. Για παράδειγμα δεν κάνουν καθόλου άσχημα οι αριστεροί που ζητούν την καταδίκη του γέρου αφού σε άλη περίπτωση θα δικαιώνεται η ασυδοσία που την προωθείτε με τον τρόπο σας.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

ritzeri

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 26 Σεπ 2018, 00:33

Εντάξει, αυτοάμυνα στη μαχη εχει στόχο να τον ρίξεις νοκ άουτ από την πρώτη στιγμή.
Δλδ να του καταφέρεις μεγαλύτερο χτύπημα από αυτό που επιχειρεί ο αντίπαλος, πχ γροθιά.

Βάσει, γελοίων , νόμων είσαι φάουλ εξ ορισμου

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Σεπ 2018, 00:36

ritzeri έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:33
Εντάξει, αυτοάμυνα στη μαχη εχει στόχο να τον ρίξεις νοκ άουτ από την πρώτη στιγμή.
Δλδ να του καταφέρεις μεγαλύτερο χτύπημα από αυτό που επιχειρεί ο αντίπαλος, πχ γροθιά.

Βάσει, γελοίων , νόμων είσαι φάουλ εξ ορισμου
Ο ν.1 κανόνας αυτοάμυνας είναι ότι "Η αντίδραση πρέπει να είναι ίση ή και μεγαλύτερη της απειλής".

Της απειλής, όχι της πράξης. Δεν περιμένεις να σου καρφώσει το μαχαίρι που κρατάει για να αντιδράσεις μετα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


ritzeri

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 26 Σεπ 2018, 00:44

Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:36
ritzeri έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:33
Εντάξει, αυτοάμυνα στη μαχη εχει στόχο να τον ρίξεις νοκ άουτ από την πρώτη στιγμή.
Δλδ να του καταφέρεις μεγαλύτερο χτύπημα από αυτό που επιχειρεί ο αντίπαλος, πχ γροθιά.

Βάσει, γελοίων , νόμων είσαι φάουλ εξ ορισμου
Ο ν.1 κανόνας αυτοάμυνας είναι ότι "Η αντίδραση πρέπει να είναι ίση ή και μεγαλύτερη της απειλής".

Της απειλής, όχι της πράξης. Δεν περιμένεις να σου καρφώσει το μαχαίρι που κρατάει για να αντιδράσεις μετα.
Γιατί ίση, αν δλδ.εχεις την ευκαιρία να τον βγάλεις κατευθείαν νοκ άουτ γιατί να επιλέξεις την ίση;

Καλά, αν είσαι γυναίκα δεν συζητάω καν, εκεί πας κατευθείαν για μάτια, λαιμό, γεν. όργανα

Βέβαια εξαρτάται και την τέχνη ή το σπορ, αλλά πάντα πρέπει να επιδιώκεις το μέγιστο πληγμα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Σεπ 2018, 00:45

ritzeri έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:44
Otto Weininger έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:36
ritzeri έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:33
Εντάξει, αυτοάμυνα στη μαχη εχει στόχο να τον ρίξεις νοκ άουτ από την πρώτη στιγμή.
Δλδ να του καταφέρεις μεγαλύτερο χτύπημα από αυτό που επιχειρεί ο αντίπαλος, πχ γροθιά.

Βάσει, γελοίων , νόμων είσαι φάουλ εξ ορισμου
Ο ν.1 κανόνας αυτοάμυνας είναι ότι "Η αντίδραση πρέπει να είναι ίση ή και μεγαλύτερη της απειλής".

Της απειλής, όχι της πράξης. Δεν περιμένεις να σου καρφώσει το μαχαίρι που κρατάει για να αντιδράσεις μετα.
Γιατί ίση, αν δλδ.εχεις την ευκαιρία να τον βγάλεις κατευθείαν νοκ άουτ γιατί να επιλέξεις την ίση;

Καλά, αν είσαι γυναίκα δεν συζητάω καν, εκεί πας κατευθείαν για μάτια, λαιμό, γεν. όργανα
Και άντρας να είσαι για εκεί πας. Απεγκλωβισμό ζητάς όχι να παίξεις μπουνιές.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


ritzeri

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 26 Σεπ 2018, 00:53

Για αυτό μιλησα για γελοίους νόμους.

Βασικά για εμένα το κρίσιμο είναι ποιος πάει γυρεύοντας.

Από εκεί και πέρα τι θα πει υπέρμετρη βία κλπ, μπούρδες είναι αυτα

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 26 Σεπ 2018, 00:53

Θα σας αναφερω περιστατικο προσωπικο.
Πριν αρκετα χρονια συνεβη.
Κανω πολεμικες τεχνες χρονια.
Συγκεκριμενα ΤKD.Ερασιτεχνης αλλα στις προπονησεις αντιμετωπιζα αθλητες που καναν πρωταθλητισμο.
Σε κλασικο σκηνικο στο δρομο το περιστατικο.
Ειμαι σταματημενος πρωτος σε ερυθρο σηματοδοτη.Με μια λωριδα κυκλοφοριας αλλα ανετος δρομος οπου επιτρεπει εαν δεν εχει παρκαρισμενο καποιος να ερθει απο τα δεξια σου.
Οπως και εγινε.
Αναβει πρασινο φευγουμε μαζι αλλα ο δεξιος στην ευθεια εαν δεν περασει μπροστα μου πεφτει στα παρκαρισμενα οποτε πρπει να κοψει και να μπει πισω .
Επειδη λοιπον δεν με περασε αρχισε να με ακολουθει και να φωναζει μεσα απο το αυτοκινητο.
Καποια στιγμη σταματαω και εχοντας ανοιχτο το παραθυρο ερχεται απο την θεση του οδηγου και μου τραβαει μια γροθια.
Βγαινω απο το αυτοκινητο και προσπαθω να τον ακινητοποιησω χωρις να του κανω ζημια.
Τοτε βγαινουν απο το δικο του αυτοκινητο 2 γυναικες και ενας ηλικιωμενος και ερχονται κατα πανω μου και αποφευγοντας να χτυπησω τις γυναικες και τον γερο με καποιο τροπο βρισκει ευκαιρια η μπερδευτηκα καπου και πεφτω κατω.
Ενω ημουν κατω οι γυναικες και ο γερος προπσαθουν να με κρατησουν απο χερια ποδια και ο οδηγος να ερθει και να μου ριξει κλωτσιες.
Προστατεψα το προσωπο γιατι κοιλια εχω πετρα :) και καθως ειμαι πεσμενος βρισκω ευκαιρια και του πιανω τα ποδια .
Την στιγμη που ετοιμαζομαι να τον ξαπλωσω κακην κακως σκεφτομαι οτι μπορει να χτυπησει με το πισω μερος του κεφαλιου οπως θα εσκαγε κατω με την πλατη και να μεινει στον τοπο η αναπηρος.
Συγκρατιεμαι και το τραβαω αλλα με τροπο ωστε να πεσει χωρις να χτυπησει .Οπως και εγινε και απελευθερωθηκα.
Ειχε ερθει κοσμος εν τω μεταξυ και το βαλε στα ποδια.Συγκρατησα τον αριθμο και καταδικαστηκε στο δικαστηριο.
Σκεφτομενος την προσωπικη μου εμπειρια και ποσο ψυχραιμος απο την αρχη μεχρι το τελος ημουν παρα την δυσχερια στην οποια βρεθηκα,προσπαθωντας να προστατεψω τους αλλους,θεωρω οτι καμια συνθηκη αυτοαμυνας δεν εχουν οι δραστες της αγριας δολοφονιας του Ζακ.
Ποιος θα με πιστευε σημερα εαν τον ειχα αφησει στον τοπο και ειχα χτυπησει τις γυναικες και τον γερο οτι αυτοι επιτεθηκαν.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

ritzeri

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 26 Σεπ 2018, 01:04

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
26 Σεπ 2018, 00:53
Θα σας αναφερω περιστατικο προσωπικο.
Πριν αρκετα χρονια συνεβη.
Κανω πολεμικες τεχνες χρονια.
Συγκεκριμενα ΤKD.Ερασιτεχνης αλλα στις προπονησεις αντιμετωπιζα αθλητες που καναν πρωταθλητισμο.
Σε κλασικο σκηνικο στο δρομο το περιστατικο.
Ειμαι σταματημενος πρωτος σε ερυθρο σηματοδοτη.Με μια λωριδα κυκλοφοριας αλλα ανετος δρομος οπου επιτρεπει εαν δεν εχει παρκαρισμενο καποιος να ερθει απο τα δεξια σου.
Οπως και εγινε.
Αναβει πρασινο φευγουμε μαζι αλλα ο δεξιος στην ευθεια εαν δεν περασει μπροστα μου πεφτει στα παρκαρισμενα οποτε πρπει να κοψει και να μπει πισω .
Επειδη λοιπον δεν με περασε αρχισε να με ακολουθει και να φωναζει μεσα απο το αυτοκινητο.
Καποια στιγμη σταματαω και εχοντας ανοιχτο το παραθυρο ερχεται απο την θεση του οδηγου και μου τραβαει μια γροθια.
Βγαινω απο το αυτοκινητο και προσπαθω να τον ακινητοποιησω χωρις να του κανω ζημια.
Τοτε βγαινουν απο το δικο του αυτοκινητο 2 γυναικες και ενας ηλικιωμενος και ερχονται κατα πανω μου και αποφευγοντας να χτυπησω τις γυναικες και τον γερο με καποιο τροπο βρισκει ευκαιρια η μπερδευτηκα καπου και πεφτω κατω.
Ενω ημουν κατω οι γυναικες και ο γερος προπσαθουν να με κρατησουν απο χερια ποδια και ο οδηγος να ερθει και να μου ριξει κλωτσιες.
Προστατεψα το προσωπο γιατι κοιλια εχω πετρα :) και καθως ειμαι πεσμενος βρισκω ευκαιρια και του πιανω τα ποδια .
Την στιγμη που ετοιμαζομαι να τον ξαπλωσω κακην κακως σκεφτομαι οτι μπορει να χτυπησει με το πισω μερος του κεφαλιου οπως θα εσκαγε κατω με την πλατη και να μεινει στον τοπο η αναπηρος.
Συγκρατιεμαι και το τραβαω αλλα με τροπο ωστε να πεσει χωρις να χτυπησει .Οπως και εγινε και απελευθερωθηκα.
Ειχε ερθει κοσμος εν τω μεταξυ και το βαλε στα ποδια.Συγκρατησα τον αριθμο και καταδικαστηκε στο δικαστηριο.
Σκεφτομενος την προσωπικη μου εμπειρια και ποσο ψυχραιμος απο την αρχη μεχρι το τελος ημουν παρα την δυσχερια στην οποια βρεθηκα,προσπαθωντας να προστατεψω τους αλλους,θεωρω οτι καμια συνθηκη αυτοαμυνας δεν εχουν οι δραστες της αγριας δολοφονιας του Ζακ.
Ποιος θα με πιστευε σημερα εαν τον ειχα αφησει στον τοπο και ειχα χτυπησει τις γυναικες και τον γερο οτι αυτοι επιτεθηκαν.
Καλά ξηγηθηκες και ήσουν ψύχραιμος.
Πως περιμένεις όμως από τον οποιοδήποτε να έχει τα δικά σου ψυχικά αποθέματα;

Εσύ ήσουν αθλητής, έχεις παίξει με πρωταθλητές, λογικά λοιπόν δεν πανικοβληθηκες και είχες καθαρό μυαλό.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορείς να το απαιτείς από τον καθένα

Επιπλέον, αν αυτός σου έκανε επίθεση με μαχαίρι;
Ή ακόμη καλύτερα, αν ήσουν γυναίκα, θα κοίταζες πως θα τον ρίξεις κάτω με τρόπο ώστε να μη κτυπησει το κεφάλι του;

Μην κρίνεις τους άλλους με βάση τις δικές σου ικανότητες, δεν ειναι δίκαιο για τους αλλους

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29776
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Σεπ 2018, 01:08

Βασικά κωλοφαρδος ήταν. Ένα σωρό λαθη έκανε και καταπατήσε κάθε κανόνα αυτοάμυνας.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 26 Σεπ 2018, 01:17

Οπως μου ειπε ο δικηγορος η κινηση μου να βγω απο το αυτοκινητο θα μπορουσε να θεωρει επιθετικη.
Θα επρεπε να φυγεω και να καλεσω την ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ αφου ειχα την δυνατοτητα μου αναφερε.
Αναλογη κινηση με οτι εγινε στην δολοφονια θαταν ενω ημουν μεσα στο αυτοκινητο και αυτος πεζος να τον χτυπησω με το αυτοκινητο.Αφου αυτος μου εριξε πρωτος γροθια θα θεωρουνταν αυτοαμυνα; Δεν νομιζω....
Ετσι και στην συγκεκριμενινη δολοφονια φανταζομαι.
Το θυμα ειναι εγκλωβισμενο και ανημπορο.
Θα μπορουσαν,ειχαν την δυνατοτητα οπως και εγω, να απομακρυνθουν και να καλεσουν την αστυνομια.
Θα κρινει βεβαια το δικαστηριο εαν ειναι αναλογο.
Εγω κερδισα γιατι ο αλλος κρυφτηκε πισω απο το οτι το αυτοκινητο ηταν στο ονομα της γυναικας του και στο δικαστηριο εκανε την ανηξερη.Οτι δεν ηταν αυτη και οι υπολοιπι στο περιστατικο.
Εαν το ειχαν αποδεχτει η κινηση μου να βγω απο το αυτοκινητο ισως μου ειπε ο δικηγορος να κρινοταν διαφορετικα.
ΤΟ δικαστηριο δεχτηκε την δικια μου μαρτυρια ως αξιοπιστη και την καταδικασε.
Εκανε εφετειο αλλα δεν παρουσιαστηκε και επικυρωθηκε η πρωτοδικη αποφαση.
Η ποινη χαδι αλλα ηταν ζητημα ηθικο να δικαστει γιατι πραγματικα με το ζορι κρατηθηκα εαν δεν την δικαζαν να μην βρω τον ανδρα της τωρα που ηξερα που μενει και της αρπαξει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 26 Σεπ 2018, 01:32, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 26 Σεπ 2018, 01:26

Συγκρατιεμαι και το τραβαω αλλα με τροπο ωστε να πεσει χωρις να χτυπησει .Οπως και εγινε και απελευθερωθηκα.
Εσύ ήσουν ρε μαλάκα που μου 'σκισες το καλό μου παντελόνι?
Γιατί δεν έκοβες λίγο στο ξεκίνημα να σε περάσω?

:smt091
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Αυτοάμυνα και Αυτοάμυνα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 26 Σεπ 2018, 01:31

Kauldron έγραψε:
26 Σεπ 2018, 01:26
Συγκρατιεμαι και το τραβαω αλλα με τροπο ωστε να πεσει χωρις να χτυπησει .Οπως και εγινε και απελευθερωθηκα.
Εσύ ήσουν ρε μαλάκα που μου 'σκισες το καλό μου παντελόνι?
Γιατί δεν έκοβες λίγο στο ξεκίνημα να σε περάσω?

:smt091
Δεν φορουσε παντελονι ,αλλα φουστα. :lol:
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών