Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70682
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2023, 15:20

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:18
John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 19:41
Και ρατσισμος υπάρχει και ομοφβία που είναι προέκταση της σεξοφοβίας. και ερωτώ: Γιατί ρε κομπλεξάρες να μη φασώνονται δυο άνθρωποι δημόσια; Επειδή υπάρχουν οικογένειες με παιδιά; Τι θα πάθουν τα μούλικα;
Εγώ που είμαι"Αυνανας " :roll: μπορώ να διαπραξω αυνανισμό δημόσια μπροστά σε οικογένειες με παιδιά; :smt017

Δεν θα πάθει κάποιος κατι ..
Υπάρχουν και γραπτοί δημόσιοι αυνανισμοί.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12559
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 23 Ιαν 2023, 15:21

Επίπεδο καφενείου...
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70682
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2023, 15:25

Libre arbitre έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:21
Επίπεδο καφενείου...
Ε ναι, όσοι θεωρούν οκ την εκφραστικότητα (καλά το είπα;) σε οικογενειακές ταβέρνες, προσβάλλονται από την αισθητική καφενείου.

:lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιαν 2023, 15:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:20
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:18
John Dear έγραψε:
22 Ιαν 2023, 19:41
Και ρατσισμος υπάρχει και ομοφβία που είναι προέκταση της σεξοφοβίας. και ερωτώ: Γιατί ρε κομπλεξάρες να μη φασώνονται δυο άνθρωποι δημόσια; Επειδή υπάρχουν οικογένειες με παιδιά; Τι θα πάθουν τα μούλικα;
Εγώ που είμαι"Αυνανας " :roll: μπορώ να διαπραξω αυνανισμό δημόσια μπροστά σε οικογένειες με παιδιά; :smt017

Δεν θα πάθει κάποιος κατι ..
Υπάρχουν και γραπτοί δημόσιοι αυνανισμοί.
Ή επιτρέπονται δημόσια οι ερωτοτροπίες και το σεξ μεταξύ ομοφυλόφιλων και ετεροφυλόφιλων αρα επιτρέπεται και κάποιον Αυνανα να αυνανίζεται δημόσια ή δεν επιτρέπονται


Επαναλαμβάνω την θέση μου
Ενήλικοι συναινουντες κάνουν ότι θέλουν στην ερωτική τους ζωή εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους και δεν προσβάλουν την δημόσια αιδώ

Ακόμη και με την ίδια την γυναίκα μου εάν θέλουμε να κάνουμε κάτι , υπάρχουν σπίτια ξενοδοχεία και ερημικά μερη
Δεν ερωτοτροπουμε δημόσια

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12559
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 23 Ιαν 2023, 15:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:25
Libre arbitre έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:21
Επίπεδο καφενείου...
Ε ναι, όσοι θεωρούν οκ την εκφραστικότητα (καλά το είπα;) σε οικογενειακές ταβέρνες, προσβάλλονται από την αισθητική καφενείου.

:lol:
Μάντεψε γιατί
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70682
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2023, 15:30

Libre arbitre έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:25
Libre arbitre έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:21
Επίπεδο καφενείου...
Ε ναι, όσοι θεωρούν οκ την εκφραστικότητα (καλά το είπα;) σε οικογενειακές ταβέρνες, προσβάλλονται από την αισθητική καφενείου.

:lol:
Μάντεψε γιατί
Είμαι σίγουρη για το γιατί.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12559
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 23 Ιαν 2023, 15:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:30
Libre arbitre έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:28
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:25


Ε ναι, όσοι θεωρούν οκ την εκφραστικότητα (καλά το είπα;) σε οικογενειακές ταβέρνες, προσβάλλονται από την αισθητική καφενείου.

:lol:
Μάντεψε γιατί
Είμαι σίγουρη για το γιατί.
Nice try
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 23 Ιαν 2023, 15:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 14:45
Στύγιος έγραψε:
23 Ιαν 2023, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 14:32


Nαι, αλλά αν υποθέσουμε ότι πάνε δύο τύποι που μοιάζουν με άντρες αλλά ο ένας είναι τρανς και πάει ο σερβιτόρος και τον ρωτήσει "τί να σας φέρω κύριε;" και τα πάρει άσχημα ο τρανς κι αρχίζει και φωνάζει "εμένα είπες κύριο, αλήτη;" και πει κάποιος από το διπλανό τραπέζι "κάποιος να πει στην κυρία να σκάσει" ποία η θέση του καταστηματάρχη;
Εεεε; :lol:
Το θέτω ως υπόθεση εργασίας βρε.

Ποια από τις τρεις προτάσεις που έβαλα σε εισαγωγικά, μπορεί εκληφθεί ως επιθετικός λόγος που προσβάλλει την αξιοπρέπεια του αποδέκτη;
Ομολογώ ότι δεν γνωρίζω. Είμαι λιτοδίαιτος , τσιγάρα,καφέ και περιορισμένες μερίδες φαγητού, δε συχνάζω σε εστιατόρια , γκουρμεδιές ουκ οίδα.
Σεμνά και ταπεινά .

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70682
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2023, 15:47

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:20
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιαν 2023, 15:18

Εγώ που είμαι"Αυνανας " :roll: μπορώ να διαπραξω αυνανισμό δημόσια μπροστά σε οικογένειες με παιδιά; :smt017

Δεν θα πάθει κάποιος κατι ..
Υπάρχουν και γραπτοί δημόσιοι αυνανισμοί.
Ή επιτρέπονται δημόσια οι ερωτοτροπίες και το σεξ μεταξύ ομοφυλόφιλων και ετεροφυλόφιλων αρα επιτρέπεται και κάποιον Αυνανα να αυνανίζεται δημόσια ή δεν επιτρέπονται

Επαναλαμβάνω την θέση μου
Ενήλικοι συναινουντες κάνουν ότι θέλουν στην ερωτική τους ζωή εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους και δεν προσβάλουν την δημόσια αιδώ

Ακόμη και με την ίδια την γυναίκα μου εάν θέλουμε να κάνουμε κάτι , υπάρχουν σπίτια ξενοδοχεία και ερημικά μερη
Δεν ερωτοτροπουμε δημόσια
Δεν είναι θέμα μόνον δημόσιας αιδούς αλλά και στοιχειωδών κανόνων κοινωνικής συμπεριφοράς.

Για να το θέσω αλλιώς, έστω ότι το χ ζευγάρι δεν αρχίζει τις διαχύσεις σε μια ταβέρνα αλλά ανεβάζει τα πόδια του πάνω στο τραπέζι. Κάτι που δεν επηρεάζει στο ελάχιστο, τα πλαϊνά τραπέζια. Θα είναι οκ;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2023, 16:13

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιαν 2023, 09:44
Naida έγραψε:
22 Ιαν 2023, 17:27

Μαρή παπαρίτσω, τι σχέση έχουν τα οικογενειακά τραπέζια που είναι ολοι μια παρέα με τα +/- τους και ούτως ή άλλως είναι άλλο το κονσεπτ με μια έξοδο ενός ζευγαριού μόνοι τους γκέι,στρ8 γουατεβα και τις τρυφερές στιγμές τους σε μία ταβέρνα;
Επιμένεις να αγκιστρωθείς στο κομμάτι δεν το ξέρουν οι οικογένειες τους περί ομοφυλοφιλίας για αυτό είναι εκδηλωτικοί στην ταβέρνα μπλα μπλα μπλα. Μαλακιες γαληκες.
το νοημα ειναι οτι μπροστα στο 6χρονο ανηψουδι σου, και τη γιαγια σου, δε θες να σου πιανει τον κωλο ο γκομενος.

μπροστα στο ραντομ ανηψουδι και γιαγια, θες;

δεν θες να σεβεσαι εξισου και τους αγνωστους;
Ούτε μπροστά σε άγνωστους θεωρώ οκ να μου πιάνει τον κωλο με την ευρεία έννοια της πιασοκωλικης κίνησης. Δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει αλλά μιλάω για φιλιά και χάδια σε φυσιολογικά επίπεδα, όπως θα ανταλλάξεις με τον σύντροφο σου σε δημόσιο χώρο. Τι διαλο διαβάζετε ότι εξυπηρετεί την οπτική σας;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 23 Ιαν 2023, 16:26

stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2023, 10:43
aljawn έγραψε:
23 Ιαν 2023, 10:26
Προφανώς αγνοείς ότι υπάρχουν και τα καταστήματα ιδιωτικών κλαμπς ή λέσχες που δεν είναι δημοσίου ενδιαφέροντος, αλλά ιδιωτικού ενδιαφέροντος. Δεν αφορούν την εξυπηρέτηση του κοινού, αλλά την εξυπηρέτηση συγκεκριμένων μελών του κλαμπ.

Το υγειονομικό, το αγορανομικό, το φορολογικό ενδιαφέρον κλπ συνιστούν το γενικότερο δημόσιο ενδιαφέρον.
Ναι μόνο που το φορολογικό, το ασφαλιστικό κτλ ισχύουν και για τους ιδιώτες. Άρα όλοι είμαστε ιδιώτες δημοσίου ενδιαφέροντος .
Το σκεπτικό σου καταλήγει σε άτοπο γιατί δεν υπάρχει τελικά ιδιώτης σε αυτή την χώρα.
Ποιο σκεπτικό μου ρε συ;
Τι γράφεις πάλι;
stavmanr έγραψε: Τι είδους επιχείρημα είναι πάλι αυτό;
Απ' το μείζον στο έλασσον το λέμε.
Εκτός και αν θεωρείς ότι οι ΑΜΕΑ πρέπει να τύχουν μικρότερης προστασίας από τους ομοφυλόφιλους.
Το αντίθετο. Αυτός είναι και ο λόγος που βελτιώνεται διαρκώς η νομοθεσία καί για την προστασία των ΑΜΕΑ.
Χωρίς πλάκα. Τι γράφεις;
stavmanr έγραψε: Γράφεις μόνο για να γράψεις έτσι;
Όχι βέβαια, απαγόρευση εισόδου μπορεί να σημαίνει και παράνομη κατακράτηση.
Άρνηση σερβιρίσματος σημαίνει ότι μπορεί να σε αφήσουν να κάθεσαι με τις ώρες στο τραπέζι χωρίς να σε αγγίζουν.
Ε;
Και η απόφαση σου είναι πρωτόδικη, δηλαδή μπορεί να τον πήγε το κλαμπ στο Εφετείο και να πήρε τ' @@ εκεί.
Αμετάκλητες αποφάσεις επικαλούμαστε για σιγουριά.
Κάθε απόφαση δικαστηρίου είναι αμετάκλητη, μέχρι να αποφασίσει ο καταδικασθείς να ασκήσει έφεση.
Επίσης στο εφετείο μπορεί και να επαυξηθεί η ποινή κι αυτός είναι ο λόγος που πιθανότατα ο καταδικασθείς δεν άσκησε έφεση.
Βλέπω ήδη άρχισες να κάνεις αβαβά τα ερωτήματα (όπως αυτό του ΦΕΚ). Τέλος πάντων, τα υγειονομικά θέματα ρυθμίζονται με διατάξεις (όπως πχ. αυτη: https://www.poese.gr/images/pdf/ygeiono ... i47829.pdf)

Πέραν αυτού αγνοείς βασικά πράγματα όπως το επιχείρημα a fortiori ή το τι είναι αμετάκλητη απόφαση.
(για την ιστορία, αμετάκλητη είναι η απόφαση που έχουν εξαντληθεί τα τακτικά και έκτακτα ένδικα μέσα, ποια είναι αυτά στο αφήνω homework)

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29700
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Ιαν 2023, 19:12

Στύγιος έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:11
Ισχύει ο νόμος περί της προσβολής δημοσίας αιδούς, τόσο για ετερόφυλα όσο και για ομόφυλα ζευγάρια.



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40846
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2023, 22:50

stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:31
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:29
stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:26

Δεν είναι νόμιμη η άρνηση παροχής υπηρεσιών από κατάστημα δημόσιου ενδιαφέροντος.
Ούτε καν τις δικαστικές αποφάσεις διαβάζεις...

Για να είναι νόμιμη θα πρέπει ο ενεργών της άρνησης να παρέχει επαρκή αιτιολογία που να συνάδει με το νομικό πλαίσιο του κράτους.
Ειδάλλως θεωρείται διάκριση και χαρακτηρίζεται ως προσβολή της αξιοπρέπειας του πελάτη.
Φυσικά και είναι. Μπορείς να αρνηθείς να παρέχεις υπηρεσίες σε άτομα που προσβάλλουν το προσωπικό, που είναι επιθετικά, που μπαίνουν γυμνοί, που είναι μεθυσμένοι και διάφορα άλλα.
Τι διαφορετικό γράφω εδώ και τόσα ποστς βρε κουνούμαλο;

Μου γράφεις για εξώσεις κι ό,τι κατεβάσει το κεφάλι σου...
Για να καταλάβεις τι μεγαλειώδεις βλακείες λες, η έξωση είναι μια πράξη που μπορεί να είναι νόμιμη ή παράνομη. Πρέπει κάποιος να αποδείξει ότι τον διώχνεις από το σπίτι σου χωρίς νόμιμη αιτία. Ο ιδιοκτήτης δεν χρειάζεται να αποδείξει την αιτία, πρέπει να απαντήσει μόνο στα στοιχεία του ενοικιαστή ότι ήταν παράνομη.
Έλεος.
Βγάζεις δικαστική διαταγή έξωσης, δηλαδή μονομερή λύση του συμβολαίου με αναγκαστική απόδοση του μισθίου, χωρίς αιτιολογημένο σκεπτικό;
Διάβασε πώς γίνεται μία έξωση πρώτα.

Τα έχεις κάνει όλα μία σβούρα στο μυαλό σου.
Εγώ ξέρω, αμόρφωτό μου παιδί πώς γίνεται έξωση. Εσύ δεν ξέρεις. Δεν υπάρχει μόνο αιτιολογημένη έξωση, υπάρχουν ένα σωρό είδη εξώσεων, από έξωση με εξαναγκασμό, λειτουργική έξωση, έξωση χωρίς νόμιμη αιτιολογία και ένα σωρό άλλα πράγματα που μπορεί να ισχυριστεί ο ενοικιαστής -και να δικαιωθεί. Αλλά θα πρέπει να αποδείξει πρώτα ότι η έξωση δεν ήταν νόμιμη.

Επειδή όμως είσαι αμόρφωτος όσο και ανεπίδεκτος μαθήσεως, δεν πρόκειται να χωρέσουν ποτέ στο κεφάλι σου όλα αυτά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40846
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2023, 22:53

stavmanr έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:50
enaon έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:32
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2023, 13:29
(...)
ελα που δεν σου αρέσει. :011:
Το σκεπτικό του Χελετζέ και του Ασέβαστου καθώς και άλλων:

Σου ρίχνει κάποιος μία γροθιά κι εσύ πρέπει να αποδείξεις ότι δεν σου την έριξε δίκαια!
Πρώτον, είσαι τελείως βλάκας. Δεν καταλαβαίνεις την διαφορά μιας πράξης που μπορεί να είναι νόμιμη ή παράνομη ανάλογα τις συνθήκες, με μια πράξη που είναι ντεφάκτο παράνομη ασχέτως συνθηκών. Υπάρχει νόμιμο και παράνομο παρκάρισμα, νόμιμη και παράνομη παραγωγή θορύβου, νόμιμη και παράνομη συναλλαγή προϊόντων/υπηρεσιών, κτλ.

Νόμιμη κλοπή δεν υπάρχει. Υπάρχει ωστόσο νόμιμη άμυνα και αν κάποιος σε πάει στα δικαστήρια για γροθιά που έφαγε, θα πρέπει να αποδείξει ότι ήταν απρόκλητη, αφού πρώτα αποδείξει ότι την έφαγε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: Εστιατόριο στο Ναύπλιο έδιωξε γκει ζευγάρι επειδή υπηρχαν παιδιά και ηλικιωμένοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 24 Ιαν 2023, 00:02

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2023, 02:52
John Dear έγραψε:
23 Ιαν 2023, 02:06
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2023, 01:57


Αυτό σημαίνει κανόνας, κυριολεκτικότατα: το μέτρο σύγκρισης και εν προκειμένω το πλήθος. Ποιος θέσπισε αυτόν τον κανόνα ρώτας; Η εξέλιξη. :102:

Τώρα άμα αντιδράς στην εξέλιξη ή φονταμενταλιστής χριστιανός είσαι ή είδος προς εξαφάνιση.
:-? Ρε την εξέλιξη! Αυτήν την ανεξάρτητη οντότητα.
Ρε μπαγλαμά τους κανόνες του φόρουμ η εξέλιξη τους έθεσε; Μήπως η δυναμική του πλήθους; Τους κανόνες καλής συμπεριφοράς; Ξεβράστηκαν από την κοινωνία;
Πού κολλάνε οι κανόνες ως οριοθετικό εργαλείο των κοινωνιών με το τι είναι κανόνας ως λέξη και τι εννοούμε όταν λέμε κανόνας σε κάτι που έχει να κάνει με την φύση;
Κολλάει γιατί είναι η ίδια λέξη και άρα για κάποιον λόγο τη διαλέξαμε. Ο λόγος αυτός λίγο πολύ έχει σχέση. Η φύση που λες, δεν χρησιμοποιεί κανόνα. Δική μας ανάγκη είναι. Η φύση με το ίδιο μεράκι φτιάχνει εσένα και τον γκέη και οτιδήποτε άλλο. Κι ούτε εξέλιξη υπάρχει για τη φύση. Εσύ έχεις την ανάγκη να κατατάξεις πράγματα και να τα χαρακτηρίσεις.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών