Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Φεβ 2023, 22:36

Πλάκα-πλάκα το έχω σκεφτεί ως εφιάλτη να έρθει έξωση και να ζητήσει ο γύφτος συνδρομή από κανένα πολιτικό αποκαΐδι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Φεβ 2023, 22:44

talaipwros έγραψε:
02 Φεβ 2023, 21:00
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Φεβ 2023, 20:24
hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 20:14
Αν υπάρχει δυνατότητα να κάνω μήνυση στην ιδιοκτήτρια, μου δίνω μεγάλη πιθανότητα να το κάνω τελικά. Ο μπούλης γιος της ιδιοκτήτριας δεν σηκώνει το τηλέφωνο στην αστυνομία που τον καλεί να τον ρωτήσει τι γίνεται.
X'ers. Θέλουν τα λεφτά, αλλά θεωρούν το σπιτονοικοκυρείν απάνθρωπα δύσκολο.
Millennial ο μπουλης γιος, σιγουρα
hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 21:01
45+ είναι. Xer.
Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24941
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 02 Φεβ 2023, 22:52

συμμαχία υπερ κακοπληρωτων ρομα.

καμία έκπληξη

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 02 Φεβ 2023, 22:58

talaipwros έγραψε:
02 Φεβ 2023, 22:27
Να πουμε εδω ότι αν αντι για ρομά, ηταν καμια κυρατσα της γενιας του πολυτεχνείου που δεν πληρωνε τα νοίκια, αντι για να ψαχνετε τρόπο να την διωξετε, θα στέλνατε το ΠΑΜΕ να σταματησει την έξωση.
Με όλο το σεβασμό, δεν νομίζω ότι είναι ώρα να γράφεις @@ιες
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 02 Φεβ 2023, 22:59

talaipwros έγραψε:
02 Φεβ 2023, 22:52
συμμαχία υπερ κακοπληρωτων ρομα.

καμία έκπληξη
Δεν είναι το θέμα αν πληρώνει ή όχι. Υπάρχουν άπειροι κακοπληρωτές που είναι έλληνες. Το θέμα είναι ότι είστε ρατσιστόμουτρα.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 02 Φεβ 2023, 23:01

Bazoomba έγραψε:
01 Φεβ 2023, 12:05
stavmanrΤι (νομικά) όπλα έχει στην φαρέτρα του ο αγαπητός Ελληγεννής;
αισθητή η απουσία του.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Φεβ 2023, 23:24

xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 22:59
talaipwros έγραψε:
02 Φεβ 2023, 22:52
συμμαχία υπερ κακοπληρωτων ρομα.

καμία έκπληξη
Δεν είναι το θέμα αν πληρώνει ή όχι. Υπάρχουν άπειροι κακοπληρωτές που είναι έλληνες. Το θέμα είναι ότι είστε ρατσιστόμουτρα.
Αποφεύγω να απαντάω σε μαλακισμένες αντεγκλήσεις, που κάνουν βολεμένα μαλακιστήρια που δεν έχουν βοηθήσει κανέναν στην ζωή τους και κουνάνε το δάχτυλο στους άλλους, αλλά επειδή το θεωρώ απύθμενο θράσος να έρχεται το βολεμένο μαλακιστήρι να προσπαθεί να μου την πει σε ένα νήμα που αφορά σοβαρή ποινική συμπεριφορά, θα σου πω το εξής:

Είσαι ένας κλασικός καραγκιόζης που σαν υστερικός ουρλιάζεις για ρατσισμούς και πίπες όταν κάτι απλά δεν σ' αρέσει. Δεν σε ξέρω προσωπικά, αλλά στο είδος σου συνηθίζονται τα λόγια και όταν έρχεται η ώρα για πράξεις σκέφτεστε μόνο την τσεπούλα σας.

Από το μαγαζί μου αυτήν την στιγμή έχω ανοιχτό χρέος άνω των 5.000 ευρώ από οικογένειες που είναι Τούρκοι, Ρουμανόβλαχοι, Αλβανοί, Ρώσοι (όχι Ρωσοπόντιοι), Σέρβοι, ναρκομανείς. Έχω και από Έλληνες ανοιχτά χρέη αλλά τα μεγαλύτερα ποσά είναι από αλλοεθνείς, στους οποίους εσύ δεν θα δάνειζες ούτε 5ευρω.

Σε ενοχλούν οι λέξεις, γιατί όλους τους μεταφυσικούς, θρησκόληπτους μαλάκες τούς ενοχλούν οι λέξεις, είναι μια μορφή πουριτανισμού, δηλαδή επιφανειακής ηθικής της πούτσας σε έναν ωκεανό βαθιάς ανηθικότητας και ανυπαρξίας ενσυναίσθησης και αλτρουισμού.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Φεβ 2023, 23:27

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 02 Φεβ 2023, 23:35

hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:24
xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 22:59
talaipwros έγραψε:
02 Φεβ 2023, 22:52
συμμαχία υπερ κακοπληρωτων ρομα.

καμία έκπληξη
Δεν είναι το θέμα αν πληρώνει ή όχι. Υπάρχουν άπειροι κακοπληρωτές που είναι έλληνες. Το θέμα είναι ότι είστε ρατσιστόμουτρα.
Αποφεύγω να απαντάω σε μαλακισμένες αντεγκλήσεις, που κάνουν βολεμένα μαλακιστήρια που δεν έχουν βοηθήσει κανέναν στην ζωή τους και κουνάνε το δάχτυλο στους άλλους, αλλά επειδή το θεωρώ απύθμενο θράσος να έρχεται το βολεμένο μαλακιστήρι να προσπαθεί να μου την πει σε ένα νήμα που αφορά σοβαρή ποινική συμπεριφορά, θα σου πω το εξής:

Είσαι ένας κλασικός καραγκιόζης που σαν υστερικός ουρλιάζεις για ρατσισμούς και πίπες όταν κάτι απλά δεν σ' αρέσει. Δεν σε ξέρω προσωπικά, αλλά στο είδος σου συνηθίζονται τα λόγια και όταν έρχεται η ώρα για πράξεις σκέφτεστε μόνο την τσεπούλα σας.

Από το μαγαζί μου αυτήν την στιγμή έχω ανοιχτό χρέος άνω των 5.000 ευρώ από οικογένειες που είναι Τούρκοι, Ρουμανόβλαχοι, Αλβανοί, Ρώσοι (όχι Ρωσοπόντιοι), Σέρβοι, ναρκομανείς. Έχω και από Έλληνες ανοιχτά χρέη αλλά τα μεγαλύτερα ποσά είναι από αλλοεθνείς, στους οποίους εσύ δεν θα δάνειζες ούτε 5ευρω.

Σε ενοχλούν οι λέξεις, γιατί όλους τους μεταφυσικούς, θρησκόληπτους μαλάκες τούς ενοχλούν οι λέξεις, είναι μια μορφή πουριτανισμού, δηλαδή επιφανειακής ηθικής της πούτσας σε έναν ωκεανό βαθιάς ανηθικότητας και ανυπαρξίας ενσυναίσθησης και αλτρουισμού.
Μην χάνεις την ψυχραιμία σου. Οι λέξεις ενοχλούν εσένα που αντί να γράψεις γύφτος από το πρώτο ποστ σου έγραψες ευαίσθητη κοινωνική ομάδα και άλλες τέτοιες πίπες. Σου το ξαναλέω: θα μπορούσες να γράψεις το πρόβλημα σου παραβλέποντας την εθνικότητα, την ιδιότητα, το επάγγελμα, την καταγωγή αυτού που σε ενοχλεί. Και μόνο που χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα το ότι έδωσες δανεικά σε αλλοεθνείς δείχνει πόσο ρατσιστής είσαι.

Δεν ξέρω τι έχεις πάθει αλλά κατρακυλάς συνεχώς. Σύνελθε.

Υ.Γ. Για πρώτη και τελευταία φορά δεν θα απαντήσω στους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τις υστερίες σου. Ένα θα σου, μαζέψου. Δεν ξέρεις τίποτα, ούτε για μένα ούτε για το "είδος" μου, αχρείε.

Άβαταρ μέλους
αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 27 Ιαν 2023, 19:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αντιβασιλικός πρωχοκάγκουρας » 02 Φεβ 2023, 23:38

xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:35
[
Δεν ξέρω τι έχεις πάθει
Θα σου πω εγώ τι έχει πάθει (μου έχει συμβεί). Έχει ένα σοβαρό πρόβλημα και ακούει διαβάζει και μαλακίες από πάνω. Μάντεψε σε τι από τα δύο μπορείς να βοηθήσεις
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
24 Φεβ 2023, 15:50
Οι συνάδελφοι παραδίπλα έχουν ήδη αρχίσει την καούρα
Είναι ένας από τους λόγους που δεν εργάζομαι πλέον, οι εργασιακοι χώροι θυμίζουν γυμνάσιακο προαύλιο

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 02 Φεβ 2023, 23:41

George_V έγραψε:
01 Φεβ 2023, 13:24
Antares έγραψε:
01 Φεβ 2023, 13:18
Στα Γιάννενα τους είχαν δώσει οικόπεδα στην καλύτερη περιοχή. Τα σπίτια τους είναι μερικές φορές καλύτερα των ντόπιων και με όλες τις ανέσεις.
Αλλά η φασαρία των αμανέδων όλη την ημέρα και το βράδυ, είναι δύσκολο να κοπεί. Επίσης δεν είναι σίγουρο ότι βγάζουν λεφτά από νόμιμες δραστηριότητες. Υπάρχουν και οι περιπλανώμενοι βέβαια, αλλά υπάρχουν και οι αρχοντόγυφτοι.

Εικόνα
Ο τυπος με τον οποιο εχει μπερδεματα ο Ελληγενης ειναι γυφτοκαγκουρας ευχομαι καλα ξεμπερδεματα. :e040:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 02 Φεβ 2023, 23:42

:popc:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26899
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 02 Φεβ 2023, 23:55

Theseus έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:52
hellegennes έγραψε:
02 Φεβ 2023, 12:36
Δες αυτό που λέει ο Τζιμιτζοτέτοιος.

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
02 Φεβ 2023, 00:23

Πρέπει να γίνει αίτηση για ασφαλιστικά και ένα πρώτο δικαστήριο από δικηγόρο.
Αν δεν έχει καθόλου λεφτά μπορεί να κάνει μια αίτηση στο δικαστήριο για νομική βοήθεια, οπότε της παρέχεται δωρεάν ο δικηγόρος (διορίζεται από μια λίστα και πληρώνεται αργότερα από το κράτος).
Η κυρία ρομά λογικά δε γνωρίζει τί μπορεί να κάνει, μπορείτε όμως να την συμβουλέψετε.
ακόμα και αν δεν ξέρει και ενημερωθεί δεν είμαι σίγουρος ότι θα κάνει κάτι.

συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις η τρομοκρατία έχει δουλέψει καλά για καιρό και θα σκεφτεί η κυρία "πόσο θα μπει μέσα 1, 2, 3, 5 χρόνια? Ε όταν θα βγει θα με σφάξει σαν κοτα. άσε καλύτερα να τρώω μπουφλες πάρα σφαγμενη".
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Φεβ 2023, 00:04

xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:35
Μην χάνεις την ψυχραιμία σου. Οι λέξεις ενοχλούν εσένα που αντί να γράψεις γύφτος από το πρώτο ποστ σου έγραψες ευαίσθητη κοινωνική ομάδα και άλλες τέτοιες πίπες. Σου το ξαναλέω: θα μπορούσες να γράψεις το πρόβλημα σου παραβλέποντας την εθνικότητα, την ιδιότητα, το επάγγελμα, την καταγωγή αυτού που σε ενοχλεί.
Αν έχανα την ψυχραιμία μου δεν θα προσπαθούσα να δείξω πόσο άκυρες συντηρητικές πίπες είναι οι συλλογισμοί σου, απλώς θα σε έβριζα. Η καταγωγή του αρχιδιού που δέρνει την γυναίκα του μπροστά στα παιδιά του δεν είναι άσχετη με το θέμα, είναι ο λόγος που όπως είπα κάποιοι φοβούνται ακόμη και να πάρουν την αστυνομία, είναι ο λόγος που έλεγε πίπες στους αστυνομικούς για τον νεκρό εγκληματία ομοεθνή του. Δεν είναι κάποιο υποθετικό ή φανταστικό γεγονός, είναι ένα γεγονός για το οποίο έχω γράψει πολλές λεπτομέρειες που δεν βγάζουν κανένα νόημα χωρίς αναφορά στο ποιος είναι.
xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:35
Και μόνο που χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα το ότι έδωσες δανεικά σε αλλοεθνείς δείχνει πόσο ρατσιστής είσαι.
:smt005::smt005::smt005:

Αυτός που βοηθάει ανθρώπους αδιακρίτως είναι ρατσιστής, αυτός που τους έχει στην πραγματικότητα χεσμένους αλλά ενοχλείται από λέξεις, όπως οι θρησκόληπτοι, είναι υγιής πολίτης. :smt005::smt005::smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

xioni
Δημοσιεύσεις: 1525
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 03 Φεβ 2023, 00:12

hellegennes έγραψε:
03 Φεβ 2023, 00:04
xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:35
Μην χάνεις την ψυχραιμία σου. Οι λέξεις ενοχλούν εσένα που αντί να γράψεις γύφτος από το πρώτο ποστ σου έγραψες ευαίσθητη κοινωνική ομάδα και άλλες τέτοιες πίπες. Σου το ξαναλέω: θα μπορούσες να γράψεις το πρόβλημα σου παραβλέποντας την εθνικότητα, την ιδιότητα, το επάγγελμα, την καταγωγή αυτού που σε ενοχλεί.
Αν έχανα την ψυχραιμία μου δεν θα προσπαθούσα να δείξω πόσο άκυρες συντηρητικές πίπες είναι οι συλλογισμοί σου, απλώς θα σε έβριζα. Η καταγωγή του αρχιδιού που δέρνει την γυναίκα του μπροστά στα παιδιά του δεν είναι άσχετη με το θέμα, είναι ο λόγος που όπως είπα κάποιοι φοβούνται ακόμη και να πάρουν την αστυνομία, είναι ο λόγος που έλεγε πίπες στους αστυνομικούς για τον νεκρό εγκληματία ομοεθνή του. Δεν είναι κάποιο υποθετικό ή φανταστικό γεγονός, είναι ένα γεγονός για το οποίο έχω γράψει πολλές λεπτομέρειες που δεν βγάζουν κανένα νόημα χωρίς αναφορά στο ποιος είναι.
xioni έγραψε:
02 Φεβ 2023, 23:35
Και μόνο που χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα το ότι έδωσες δανεικά σε αλλοεθνείς δείχνει πόσο ρατσιστής είσαι.
:smt005::smt005::smt005:

Αυτός που βοηθάει ανθρώπους αδιακρίτως είναι ρατσιστής, αυτός που τους έχει στην πραγματικότητα χεσμένους αλλά ενοχλείται από λέξεις, όπως οι θρησκόληπτοι, είναι υγιής πολίτης. :smt005::smt005::smt005:
Θα μπορούσε να είναι ένας Πολωνός μετανάστης που είναι άνεργος και πίνει όλη τη μέρα βότκες. Θα μπορούσε αυτός που σε ενοχλεί να είναι ο οποιοσδήποτε κακομοίρης. Θα μπορούσες, αντί να εστιάσεις στην φυλή και την ράτσα αυτού που σε ενοχλεί, να εστιάσεις στα πρόβλημα. Δεν θα σε κατηγορούσε κανείς. Εσύ όμως επέλεξες τις περισπούδαστες αναλύσεις τύπου ¨η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα". Είσαι ρατσιστόμουτρο, όσο πιο νωρίς το καταλάβεις τόσο καλύτερο για σένα. Και τώρα μας πρήζεις τ αρχίδια επειδή δίνεις βερεσέ στο μπακάλικο σου. Ρε αι τράβα από δω, μίζερε μικροαστούλη.

Επίσης, για να τελειώνουμε και με αυτό. Που είδες ρε νούμερο να με ενοχλούν οι λέξεις; Η υποκρισία σου με ενοχλεί, μίζερε.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών