Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Φεβ 2023, 02:14

Δεν θα έβγαινε μακροπρόθεσμα τίποτα γιατί είναι πλημμέλημα. Αν ήταν κακούργημα -που θα έπρεπε χωρίς καμμιά υπερβολή- τότε μόνο θα γινόταν κάτι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 23 Φεβ 2023, 06:47

σε λιγο που θα αρχίσουν οι χοντρές άφραγκιες με τα παιδιά κιολας, θα ζητάει χρήματα από την χελη, και αν δεν τις δίνει θα τον κατηγορει που έχασε τον άνδρα της. ήταν και ο βάρβαρος μια λύσις. πρέπει να της βρεις κάνα καλό παλικάρι, αν και αμφιβάλω να είναι κάνα μιλφ. δύσκολη αποστολή.

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 23 Φεβ 2023, 07:17

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Φεβ 2023, 06:47
σε λιγο που θα αρχίσουν οι χοντρές άφραγκιες με τα παιδιά κιολας, θα ζητάει χρήματα από την χελη, και αν δεν τις δίνει θα τον κατηγορει που έχασε τον άνδρα της. ήταν και ο βάρβαρος μια λύσις. πρέπει να της βρεις κάνα καλό παλικάρι, αν και αμφιβάλω να είναι κάνα μιλφ. δύσκολη αποστολή.
Και μιλφ να είναι σιγά μην πάει να μπλέξει ο άλλος με γύφτισσα αφραγκη με κουτσουβελα και άντρα φυλακοβιο.Κελεπουρι.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 23 Φεβ 2023, 08:00

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Φεβ 2023, 23:16
hellegennes έγραψε:
22 Φεβ 2023, 22:48
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Φεβ 2023, 17:49
τον έχωσαν μέσα η έφαγε περιοριστικους όρους; μακάρι.
2 χρόνια με αναστολή. Έφυγε από το σπίτι με εντολή της αστυνομίας. Έρχεται πού και πού για να δει τα παιδιά του.
καλό. μονο αυτή μη φέρει κάναν νέο βαρεμένο, για να κάνει τον στυλοβάτη της οικογένειας.
Ο μοναδικός που μπορεί αυτή τη στιγμή να γίνει ο στυλοβάτης της (νέας του) οικογένειας είναι μόνο ο Χελης.

Χελη καλορίζικο το κορίτσι καθώς και τα μικρά.
Να τα χαίρεσαι.... Να τ'αγαπας.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 23 Φεβ 2023, 08:03

Πτολεμαίος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 08:00
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Φεβ 2023, 23:16
hellegennes έγραψε:
22 Φεβ 2023, 22:48


2 χρόνια με αναστολή. Έφυγε από το σπίτι με εντολή της αστυνομίας. Έρχεται πού και πού για να δει τα παιδιά του.
καλό. μονο αυτή μη φέρει κάναν νέο βαρεμένο, για να κάνει τον στυλοβάτη της οικογένειας.
Ο μοναδικός που μπορεί αυτή τη στιγμή να γίνει ο στυλοβάτης της (νέας του) οικογένειας είναι μόνο ο Χελης.

Χελη καλορίζικο το κορίτσι καθώς και τα μικρά.
Να τα χαίρεσαι.... Να τ'αγαπας.
μπορεί να υιοθετήσει τα πιτσιρίκια, τώρα που έχει και καλή σχέση και τα έχει αγαπήσει.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2023, 09:17

Juno έγραψε:
23 Φεβ 2023, 00:03
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
01 Φεβ 2023, 12:18
αυτα γινονται αν δεν υπαρχει στεγαστικη πολιτικη και πολιτικες ενοικιοστασιου :102:
Το ενοικιάζεις σαν airbnb και αν σου σπάσει ένα ποτήρι, το χρεώνεις στην πιστωτική του.
Το ενοικιάζεις κανονικά, σε φεσώνει, φεύγει αφού σου έχει σπάσει τα νεύρα, αμέσως σου χτυπά την πόρτα ο διαχειριστής και σου λέει για το χρέος στο πετρέλαιο/φυσικό αέριο, βρίσκεις ένα κάρο ζημιές και το πας για κανονική ανακαίνιση, αν είχες τη ΔΕΗ στο όνομα σου, καλά να πάθεις και αν είσαι πολύ άτυχος, έχει ξηλώσει τέντες, καλοριφέρ ακόμα και τα πόμολα. Ούτε λέξη για δικαστήριο γιατί δεν θα βγάλεις άκρη και θα ξοδέψεις και άλλα.

Όταν αλλάξει η νομοθεσία, οι διαδικασίες γίνεται αμέσως και αποζημιώνεσαι και οι μπαταχτσήδες μπαίνουν σε μαύρη λίστα για να τους ξέρει και ο επόμενος ιδιοκτήτης, θα αυξηθούν οι μακροχρόνιες μισθώσεις και θα πέσουν οι τιμές. Είμαι φανατικά εναντίον του airbnb, αλλά αν είχα περάσει αυτά που ακούω από γνωστούς μου ιδιοκτήτες, ειλικρινά δεν ξέρω τι θα έκανα.
:goodpost:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Echelon
Δημοσιεύσεις: 3545
Εγγραφή: 15 Μάιος 2019, 11:42
Phorum.gr user: selinoid

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Echelon » 23 Φεβ 2023, 09:19

Καλή λευτεριά Χέλη. Την επόμενη φορά καταγγελία από την 1η μέρα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2023, 09:25

Juno έγραψε:
23 Φεβ 2023, 00:14
Ασέβαστος έγραψε:
01 Φεβ 2023, 13:02
στη δικη μου περιπτωση, με κομμενο ρευμα και νερο, εξακολουθουσαν να μενουν, και μαλιστα ειχαν φερει καμμια 15αρια αλλους γυφτους, και κοιμόντουσαν ακομη και στους διαδρομους της πολυκατοικιας.
Και τι κάνατε;
εξωση, που πηρε κανα τριμηνο μεχρι να γινει. παρολο που στην πολυκατοικια εμενε ενας δικηγορος που ανελαβε την υποθεση, ακομη και ενας αστυνομος, στο ισογειο, που εκανε κι αυτος οτι μπορουσε γιατι κοιμόντουσαν κυριολεκτικα, εντελως κυριολεκτικα, εξω απο την πορτα του.

το πιο γαματο ηταν ο εισαγγελεας, που ηρθε μαζι με την αστυνομια και εκαναν την εξωση. μας ειπε, "εμπιστευτικα" αφου εφυγαν, οτι στην πραγματικοτητα δεν ειχε δικαιωμα να τους διωξει απο τους διαδρομους. το νομιμο θα ηταν να τους βγαλει εξω απο την πορτα του διαμερισματος, να αλλαξει κλειδαρια ο ιδιοκτητης, και για να φυγουν απο τους διαδρομους επρεπε η πολυκατοικια να κανει αλλη μυνηση για καταληψη χωρου και δεθυμαμαιτι, κανα τριμηνο ακομη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 23 Φεβ 2023, 09:47

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 09:17
Juno έγραψε:
23 Φεβ 2023, 00:03
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
01 Φεβ 2023, 12:18
αυτα γινονται αν δεν υπαρχει στεγαστικη πολιτικη και πολιτικες ενοικιοστασιου :102:
Το ενοικιάζεις σαν airbnb και αν σου σπάσει ένα ποτήρι, το χρεώνεις στην πιστωτική του.
Το ενοικιάζεις κανονικά, σε φεσώνει, φεύγει αφού σου έχει σπάσει τα νεύρα, αμέσως σου χτυπά την πόρτα ο διαχειριστής και σου λέει για το χρέος στο πετρέλαιο/φυσικό αέριο, βρίσκεις ένα κάρο ζημιές και το πας για κανονική ανακαίνιση, αν είχες τη ΔΕΗ στο όνομα σου, καλά να πάθεις και αν είσαι πολύ άτυχος, έχει ξηλώσει τέντες, καλοριφέρ ακόμα και τα πόμολα. Ούτε λέξη για δικαστήριο γιατί δεν θα βγάλεις άκρη και θα ξοδέψεις και άλλα.

Όταν αλλάξει η νομοθεσία, οι διαδικασίες γίνεται αμέσως και αποζημιώνεσαι και οι μπαταχτσήδες μπαίνουν σε μαύρη λίστα για να τους ξέρει και ο επόμενος ιδιοκτήτης, θα αυξηθούν οι μακροχρόνιες μισθώσεις και θα πέσουν οι τιμές. Είμαι φανατικά εναντίον του airbnb, αλλά αν είχα περάσει αυτά που ακούω από γνωστούς μου ιδιοκτήτες, ειλικρινά δεν ξέρω τι θα έκανα.
:goodpost:
:011::011::011:
Daje dislikes this post.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 23 Φεβ 2023, 09:51

Juno έγραψε:
22 Φεβ 2023, 23:38
hellegennes έγραψε:
01 Φεβ 2023, 11:29
Side note: ρώτησα την αστυνομία στους πόσους μήνες συνήθως κόβουν το ρεύμα οι εταιρείες παροχής ηλεκτρισμού. Ξέρετε τι μου είπαν; Ότι κανονικά το κόβουν στους δυο απλήρωτους λογαριασμούς, με εξαίρεση αυτούς. Σ' αυτούς απλά δεν το κόβουν. :bored:
Γιατί δεν το κόβουν σε αυτούς; Μην πάνε στο ΑΤ και τα κάνουν λίμπα;
Είναι φρί γκίφτ το ρεύμα. :003:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Φεβ 2023, 13:34

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Φεβ 2023, 08:03
Πτολεμαίος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 08:00
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
22 Φεβ 2023, 23:16

καλό. μονο αυτή μη φέρει κάναν νέο βαρεμένο, για να κάνει τον στυλοβάτη της οικογένειας.
Ο μοναδικός που μπορεί αυτή τη στιγμή να γίνει ο στυλοβάτης της (νέας του) οικογένειας είναι μόνο ο Χελης.

Χελη καλορίζικο το κορίτσι καθώς και τα μικρά.
Να τα χαίρεσαι.... Να τ'αγαπας.
μπορεί να υιοθετήσει τα πιτσιρίκια, τώρα που έχει και καλή σχέση και τα έχει αγαπήσει.
Εικόνα
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17028
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Φεβ 2023, 21:16

hellegennes έγραψε:
23 Φεβ 2023, 13:34
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Φεβ 2023, 08:03
Πτολεμαίος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 08:00


Ο μοναδικός που μπορεί αυτή τη στιγμή να γίνει ο στυλοβάτης της (νέας του) οικογένειας είναι μόνο ο Χελης.

Χελη καλορίζικο το κορίτσι καθώς και τα μικρά.
Να τα χαίρεσαι.... Να τ'αγαπας.
μπορεί να υιοθετήσει τα πιτσιρίκια, τώρα που έχει και καλή σχέση και τα έχει αγαπήσει.
Εικόνα
:p3::p3::p3::p3::p3:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17028
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 24 Φεβ 2023, 21:18

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2023, 09:25
Juno έγραψε:
23 Φεβ 2023, 00:14
Ασέβαστος έγραψε:
01 Φεβ 2023, 13:02
στη δικη μου περιπτωση, με κομμενο ρευμα και νερο, εξακολουθουσαν να μενουν, και μαλιστα ειχαν φερει καμμια 15αρια αλλους γυφτους, και κοιμόντουσαν ακομη και στους διαδρομους της πολυκατοικιας.
Και τι κάνατε;
εξωση, που πηρε κανα τριμηνο μεχρι να γινει. παρολο που στην πολυκατοικια εμενε ενας δικηγορος που ανελαβε την υποθεση, ακομη και ενας αστυνομος, στο ισογειο, που εκανε κι αυτος οτι μπορουσε γιατι κοιμόντουσαν κυριολεκτικα, εντελως κυριολεκτικα, εξω απο την πορτα του.

το πιο γαματο ηταν ο εισαγγελεας, που ηρθε μαζι με την αστυνομια και εκαναν την εξωση. μας ειπε, "εμπιστευτικα" αφου εφυγαν, οτι στην πραγματικοτητα δεν ειχε δικαιωμα να τους διωξει απο τους διαδρομους. το νομιμο θα ηταν να τους βγαλει εξω απο την πορτα του διαμερισματος, να αλλαξει κλειδαρια ο ιδιοκτητης, και για να φυγουν απο τους διαδρομους επρεπε η πολυκατοικια να κανει αλλη μυνηση για καταληψη χωρου και δεθυμαμαιτι, κανα τριμηνο ακομη.
Άρα έπρεπε να κάνετε ταυτοχρόνως τις δύο μηνύσεις. Προς γνώση και συμμόρφωση τα επόμενα θύματα.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23472
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Φεβ 2023, 00:40

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
23 Φεβ 2023, 06:47
σε λιγο που θα αρχίσουν οι χοντρές άφραγκιες με τα παιδιά κιολας, θα ζητάει χρήματα από την χελη, και αν δεν τις δίνει θα τον κατηγορει που έχασε τον άνδρα της. ήταν και ο βάρβαρος μια λύσις. πρέπει να της βρεις κάνα καλό παλικάρι, αν και αμφιβάλω να είναι κάνα μιλφ. δύσκολη αποστολή.

ναι δικιο εχεις ... και τι εγινε που ετρωγε καμποσες μπατσες η γυναικα αρκει που ειχε τον αρκουδογυφτο να φερνει λεφτα σπιτι ... τωρα που τα εβρισκε τα λεφτα αφου ολο το βραδυ δεν κοιμοταν ειναι αλλο θεμα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23472
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο γείτονας μου, η ευαίσθητη κοινωνική ομάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Φεβ 2023, 00:43

hellegennes έγραψε:
23 Φεβ 2023, 02:05
Για ενδοοικογενειακή βία.
:smt023
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών