Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
neon imposter
Δημοσιεύσεις: 2826
Εγγραφή: 05 Αύγ 2022, 11:16
Phorum.gr user: neon imposter

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από neon imposter » 07 Φεβ 2023, 13:16

πολύ based ο σκηνοθέτης τους πήρε το πανί μέσα στην έδρα τους

επικαλούμενος τον γουοκισμό, αυτή την πνευματική ασθένεια που οδηγεί στα βάθη της ανθρώπινης τουαλέτας, στην ουσία ακύρωσε το ανέβασμα αυτής της μαλακίας και μισής που λέγεται περιμένοντας τον γκοντό

μεγάλος παίκτης

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 07 Φεβ 2023, 13:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 11:10
Portia έγραψε:
07 Φεβ 2023, 11:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 00:46


Διαφωνώ. Όλες αυτές οι παπαριές παίζουν στο πλαίσιο της θεσμικότητας, που θεωρητικώς προκαλεί σεβασμό αλλά στην ουσία χλεύη και απαξίωση.
Εχει δικιο ο Sharp. Στην Ελλαδα ολα αυτα ειναι καινουργια φρουτα, ομως στη Δυση συμβαινουν εδω μια δεκαπενταετια και ολο και μεγαλωνει ο παραλογισμος.
Εκτός από τον παραλογισμό μεγαλώνουν και οι αντιδράσεις. Θεωρείς τυχαία την άνοδο των ακροδεξιών κομμάτων στις πιο "προοδευτικές" χώρες της Δύσης;
Αυτό συμβαίνει μόνο λόγω της μετανάστευσης και πάλι τώρα δεν ανεβαίνουν τόσο. Με αυτά που έγραψα παραπάνω δεν ασχολούνται. Το χειρότερο όμως απ' όλα που συμβαίνει τουλάχιστον στη Γερμανία και είμαι σε θέση να ξέρω είναι ότι ενώ δεν έχει ακόμη περαστεί νομοσχέδιο που να τιμωρεί τον "παραβάτη" πάρα πολλοί φορείς το υιοθετούν. Υπάρχει μια σιωπηρή συνωμοσία της κοινωνίας που δεν ξέρω από πού προέρχεται. Κι ας υπάρχουν διαμαρτυρίες από κάποιους, βλέπεις ότι η δημοσιογραφία, οι εταιρίες στις ανακοινώσεις, στα μάνουαλ, ακόμη και λογοτεχνικά κείμενα το ενσωματώνουν. Φυσικά στα Αγγλικά με το their και κάτι λίγα είναι καθεστώς εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον, γνωρίζω και άνθρωπο που δουλεύει με αυτά και με έχει ενημερώσει. Εκεί έχεις μήνυση αν δεν το τηρησεις και σε πάρουν είδηση. Προ ημερών έπεσε Γερμανικό βιβλίο στα χέρια μου και στην πρώτη σελίδα υπήρχε disclaimer του συγγραφέα ότι χρησιμοποιεί το genericum masculinum για λόγους ευχρηστίας, αλλά παντού υπονοούνται και τα δύο φύλα (αν και πλέον έχουμε τουλάχιστον 3 επισήμως ). Τι να κάνει ο φουκαράς; :lol:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Φεβ 2023, 13:33

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:06
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 12:48
ειδήσεις τώρα τριτοτεταρτες γίνονται θέμα, ένα πανεπιστήμιο του κωλου κάπου στην Ολλανδία, καληνύχτα. και γι αυτό τώρα η δικτατορία του οπλικά κορεκτ θερίζει ζωές καθημερινώς.
Ε όχι και τριτοτέταρτες. Από μαζώξεις και ακτιβισμούς στήριξης των τριτοτέταρτων κορέκτ κατηγοριών, άλλο τίποτα στην Ελλάδα.

Δεν έχω δει κάποια για τα οπλικά κορέκτ. Εσύ; :lol:
Ε ναι μωρέ, εδώ όλη η πιτσιρικάδες ακούνε μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt, αλλά ναι, ζούμε στην κορεκτ δυστοπια, το έπιασες. καταπιεσμενα τα καημένα τα αρσενικά, γεμίσανεντα νοσοκομεία από την πολύ παντόφλα.
Στην τραποσαβούρα που υποστηρίζεις ως αειανήλικο, αναφέρεσαι; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Φεβ 2023, 13:34

sharp έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 11:10
Portia έγραψε:
07 Φεβ 2023, 11:02


Εχει δικιο ο Sharp. Στην Ελλαδα ολα αυτα ειναι καινουργια φρουτα, ομως στη Δυση συμβαινουν εδω μια δεκαπενταετια και ολο και μεγαλωνει ο παραλογισμος.
Εκτός από τον παραλογισμό μεγαλώνουν και οι αντιδράσεις. Θεωρείς τυχαία την άνοδο των ακροδεξιών κομμάτων στις πιο "προοδευτικές" χώρες της Δύσης;
Αυτό συμβαίνει μόνο λόγω της μετανάστευσης και πάλι τώρα δεν ανεβαίνουν τόσο. Με αυτά που έγραψα παραπάνω δεν ασχολούνται. Το χειρότερο όμως απ' όλα που συμβαίνει τουλάχιστον στη Γερμανία και είμαι σε θέση να ξέρω είναι ότι ενώ δεν έχει ακόμη περαστεί νομοσχέδιο που να τιμωρεί τον "παραβάτη" πάρα πολλοί φορείς το υιοθετούν. Υπάρχει μια σιωπηρή συνωμοσία της κοινωνίας που δεν ξέρω από πού προέρχεται. Κι ας υπάρχουν διαμαρτυρίες από κάποιους, βλέπεις ότι η δημοσιογραφία, οι εταιρίες στις ανακοινώσεις, στα μάνουαλ, ακόμη και λογοτεχνικά κείμενα το ενσωματώνουν. Φυσικά στα Αγγλικά με το their και κάτι λίγα είναι καθεστώς εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον, γνωρίζω και άνθρωπο που δουλεύει με αυτά και με έχει ενημερώσει. Εκεί έχεις μήνυση αν δεν το τηρησεις και σε πάρουν είδηση. Προ ημερών έπεσε Γερμανικό βιβλίο στα χέρια μου και στην πρώτη σελίδα υπήρχε disclaimer του συγγραφέα ότι χρησιμοποιεί το genericum masculinum για λόγους ευχρηστίας, αλλά παντού υπονοούνται και τα δύο φύλα (αν και πλέον έχουμε τουλάχιστον 3 επισήμως ). Τι να κάνει ο φουκαράς; :lol:
Στο UK πάντως, ο Σούνακ έριξε άκυρο στην αμφισβήτηση του βιολογικού φύλου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22741
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 07 Φεβ 2023, 13:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:33
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:11
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:06


Ε όχι και τριτοτέταρτες. Από μαζώξεις και ακτιβισμούς στήριξης των τριτοτέταρτων κορέκτ κατηγοριών, άλλο τίποτα στην Ελλάδα.

Δεν έχω δει κάποια για τα οπλικά κορέκτ. Εσύ; :lol:
Ε ναι μωρέ, εδώ όλη η πιτσιρικάδες ακούνε μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt, αλλά ναι, ζούμε στην κορεκτ δυστοπια, το έπιασες. καταπιεσμενα τα καημένα τα αρσενικά, γεμίσανεντα νοσοκομεία από την πολύ παντόφλα.
Στην τραποσαβούρα που υποστηρίζεις ως αειανήλικο, αναφέρεσαι; :lol:
άλλο τρανς άλλο τραπ κυρία μου. έχετε μπλέξει τα μπούτια σας!

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 07 Φεβ 2023, 18:22

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:33
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:11


Ε ναι μωρέ, εδώ όλη η πιτσιρικάδες ακούνε μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt, αλλά ναι, ζούμε στην κορεκτ δυστοπια, το έπιασες. καταπιεσμενα τα καημένα τα αρσενικά, γεμίσανεντα νοσοκομεία από την πολύ παντόφλα.
Στην τραποσαβούρα που υποστηρίζεις ως αειανήλικο, αναφέρεσαι; :lol:
άλλο τρανς άλλο τραπ κυρία μου. έχετε μπλέξει τα μπούτια σας!
Μα εγώ δεν τρέμω τα τρανς κινήματα, καλό μου. Ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις. Ούτε θεωρώ καταπιεσμένα τα αρσενικά και τα θηλυκά στην Ελλάδα.

Κατά τα άλλα αυτοί που έχουν μπλέξει τα μπουτάκια τους είναι οι τραπάδες που το παίζουν ευαισθητοποιημένοι με τους τρανς. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 08 Φεβ 2023, 00:06

sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 23:36
Η διαστροφή είναι η εξίσωση των φύλων. Δεν μπορούν να είναι ισοδύναμα επειδή δεν είναι όμοια. Δεν γίνεται να μού λείπει ανδρικός ρόλος (πχ του μπαμπά) και να πρέπει να κάνω οντισιον και σε γυναίκες. Χώρια ότι είναι σπατάλη πόρων και κοροϊδία. Είναι τόσο απλό που καταντά αηδία και να το συζητάμε. Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια χωρίς αποτέλεσμα.

Δηλαδη οταν ο Κωστανταρας, ο Μουστακας, ο Βουτσας, ο Μπεζος, ο Τσαρουχας, ο Καπετανιος, και μια ατελειωτη λιστα ηθοποιων διαχρονικα, βαζουν βυζια και μασκαρευονται τις θειες και τις γριες το κανουν για να γλιτωσει φραγκα η παραγωγη;
ή μηπως αυτες οι ερμηνειες τους διεβαλλαν την κοινωνια;
:8)

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Φεβ 2023, 00:14

omg kai 3 lol έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:06
sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 23:36
Η διαστροφή είναι η εξίσωση των φύλων. Δεν μπορούν να είναι ισοδύναμα επειδή δεν είναι όμοια. Δεν γίνεται να μού λείπει ανδρικός ρόλος (πχ του μπαμπά) και να πρέπει να κάνω οντισιον και σε γυναίκες. Χώρια ότι είναι σπατάλη πόρων και κοροϊδία. Είναι τόσο απλό που καταντά αηδία και να το συζητάμε. Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια χωρίς αποτέλεσμα.

Δηλαδη οταν ο Κωστανταρας, ο Μουστακας, ο Βουτσας, ο Μπεζος, ο Τσαρουχας, ο Καπετανιος, και μια ατελειωτη λιστα ηθοποιων διαχρονικα, βαζουν βυζια και μασκαρευονται τις θειες και τις γριες το κανουν για να γλιτωσει φραγκα η παραγωγη;
ή μηπως αυτες οι ερμηνειες τους διεβαλλαν την κοινωνια;
:8)
Σπατάλη πόρων είναι να κάνεις δήθεν οντισιον σε γυναίκες, ενώ σκοπεύεις να πάρεις μόνο άνδρες. Διάβασε τι έλεγε αυτό στο οποίο απαντώ.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 08 Φεβ 2023, 00:22

sharp έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:14
omg kai 3 lol έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:06
sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 23:36
Η διαστροφή είναι η εξίσωση των φύλων. Δεν μπορούν να είναι ισοδύναμα επειδή δεν είναι όμοια. Δεν γίνεται να μού λείπει ανδρικός ρόλος (πχ του μπαμπά) και να πρέπει να κάνω οντισιον και σε γυναίκες. Χώρια ότι είναι σπατάλη πόρων και κοροϊδία. Είναι τόσο απλό που καταντά αηδία και να το συζητάμε. Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια χωρίς αποτέλεσμα.

Δηλαδη οταν ο Κωστανταρας, ο Μουστακας, ο Βουτσας, ο Μπεζος, ο Τσαρουχας, ο Καπετανιος, και μια ατελειωτη λιστα ηθοποιων διαχρονικα, βαζουν βυζια και μασκαρευονται τις θειες και τις γριες το κανουν για να γλιτωσει φραγκα η παραγωγη;
ή μηπως αυτες οι ερμηνειες τους διεβαλλαν την κοινωνια;
:8)
Σπατάλη πόρων είναι να κάνεις δήθεν οντισιον σε γυναίκες, ενώ σκοπεύεις να πάρεις μόνο άνδρες. Διάβασε τι έλεγε αυτό στο οποίο απαντώ.

τα εργα οπου αντρες ερμηνευουν γυναικες ειναι οκ ή εχουμε καποια ενσταση; ειμαστε κομπλε με αυτο ή εχουμε καποιον αστερισκο; να το ξεκαθαρισουμε κι αυτο τωρα που γυριζει ο τροχος

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2023, 00:22

omg kai 3 lol έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:06
sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 23:36
Η διαστροφή είναι η εξίσωση των φύλων. Δεν μπορούν να είναι ισοδύναμα επειδή δεν είναι όμοια. Δεν γίνεται να μού λείπει ανδρικός ρόλος (πχ του μπαμπά) και να πρέπει να κάνω οντισιον και σε γυναίκες. Χώρια ότι είναι σπατάλη πόρων και κοροϊδία. Είναι τόσο απλό που καταντά αηδία και να το συζητάμε. Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια χωρίς αποτέλεσμα.

Δηλαδη οταν ο Κωστανταρας, ο Μουστακας, ο Βουτσας, ο Μπεζος, ο Τσαρουχας, ο Καπετανιος, και μια ατελειωτη λιστα ηθοποιων διαχρονικα, βαζουν βυζια και μασκαρευονται τις θειες και τις γριες το κανουν για να γλιτωσει φραγκα η παραγωγη;
ή μηπως αυτες οι ερμηνειες τους διεβαλλαν την κοινωνια;
:8)
Αδυνατείς να καταλάβεις την διαφορά μεταξύ "γυναίκα που παίζει ανδρικό ρόλο" με το "ανδρικός ρόλος όπου ο άνδρας σε κάποιο σημείο υποδύεται την γυναίκα";

Το επόμενό σου παράδειγμα είναι όταν ο Έντι Μέρφι έπαιζε μια ολόκληρη οικογένεια μόνος του, μαζί και τους γυναικείους ρόλους;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Φεβ 2023, 00:30

Το σκέφτηκα να μην απαντήσω στο πρώτο γιατί ήξερα ότι θα ακολουθήσει μαλακία.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 08 Φεβ 2023, 00:33

hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:22
omg kai 3 lol έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:06
sharp έγραψε:
06 Φεβ 2023, 23:36
Η διαστροφή είναι η εξίσωση των φύλων. Δεν μπορούν να είναι ισοδύναμα επειδή δεν είναι όμοια. Δεν γίνεται να μού λείπει ανδρικός ρόλος (πχ του μπαμπά) και να πρέπει να κάνω οντισιον και σε γυναίκες. Χώρια ότι είναι σπατάλη πόρων και κοροϊδία. Είναι τόσο απλό που καταντά αηδία και να το συζητάμε. Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια χωρίς αποτέλεσμα.

Δηλαδη οταν ο Κωστανταρας, ο Μουστακας, ο Βουτσας, ο Μπεζος, ο Τσαρουχας, ο Καπετανιος, και μια ατελειωτη λιστα ηθοποιων διαχρονικα, βαζουν βυζια και μασκαρευονται τις θειες και τις γριες το κανουν για να γλιτωσει φραγκα η παραγωγη;
ή μηπως αυτες οι ερμηνειες τους διεβαλλαν την κοινωνια;
:8)
Αδυνατείς να καταλάβεις την διαφορά μεταξύ "γυναίκα που παίζει ανδρικό ρόλο" με το "ανδρικός ρόλος όπου ο άνδρας σε κάποιο σημείο υποδύεται την γυναίκα";

Το επόμενό σου παράδειγμα είναι όταν ο Έντι Μέρφι έπαιζε μια ολόκληρη οικογένεια μόνος του, μαζί και τους γυναικείους ρόλους;

ναι αδυνατω να το καταλαβω, θελω να μου εξηγησει καποιος αυτη τη διαφορα των "ρολων" σε μια "παρασταση" ειτε ειναι θεατρο ειτε κινηματογραφος

το ενα δηλαδη γινεται πιο πιστευτο απο το αλλο; αυτο ειναι το μηνυμα μιας παραστασης; να γινεται πιστευτη; και αν ναι σε ποιους;

το μηνυμα ενος ανεκπληρωτου/ανολοκληρωτου ερωτα (Ρωμαιου-Ιουλιετας) δε μπορει να περασει απο δυο ομοφυλοφιλους; (Brokeback Mountain)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 08 Φεβ 2023, 00:40

Καλά, χαζός είσαι; Στην μια περίπτωση υποτίθεται ότι είναι άντρας ντυμένος γυναίκα στο ίδιο το έργο, δεν παίζει γυναικείο ρόλο. Όποια δε παραδείγματα υπάρχουν με άτομα του ενός φύλου να παίζουν το άλλο, είναι καθαρά για κωμικούς λόγους, είναι trope που συναντά κανείς μόνο σε κωμωδίες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 08 Φεβ 2023, 00:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 18:22
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:33


Στην τραποσαβούρα που υποστηρίζεις ως αειανήλικο, αναφέρεσαι; :lol:
άλλο τρανς άλλο τραπ κυρία μου. έχετε μπλέξει τα μπούτια σας!
Μα εγώ δεν τρέμω τα τρανς κινήματα, καλό μου. Ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις. Ούτε θεωρώ καταπιεσμένα τα αρσενικά και τα θηλυκά στην Ελλάδα.

Κατά τα άλλα αυτοί που έχουν μπλέξει τα μπουτάκια τους είναι οι τραπάδες που το παίζουν ευαισθητοποιημένοι με τους τρανς. :lol:
trance εννοει γιαγιακα, οχι trans. Αλλουνου παπα ευαγγελιο.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4999
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 08 Φεβ 2023, 00:50

hellegennes έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:40
Καλά, χαζός είσαι; Στην μια περίπτωση υποτίθεται ότι είναι άντρας ντυμένος γυναίκα στο ίδιο το έργο, δεν παίζει γυναικείο ρόλο. Όποια δε παραδείγματα υπάρχουν με άτομα του ενός φύλου να παίζουν το άλλο, είναι καθαρά για κωμικούς λόγους, είναι trope που συναντά κανείς μόνο σε κωμωδίες.
α μαλιστα για κωμικους λογους λοιπον, το καταγραφουμε αυτο, ειναι γενικα αποδεκτο απο ολους αυτο; εχουμε μηπως καμια ενσταση απο καποιον εδω μεσα που δεν θελει νταβραντισμενουνς αντρες να ντυνονται γυναικεια και το αντιστροφο ουτε καν για πλακα;
να το ξεκαθαρισουμε οχι τιποταλλο...

πριν παμε και στην αλλη περιπτωση οπου να γινεται, αλλα χωρις απαραιτητως να σπαμε πλακα..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών