Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Φεβ 2023, 11:14

John Brown Gun Club έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 18:22
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
07 Φεβ 2023, 13:39

άλλο τρανς άλλο τραπ κυρία μου. έχετε μπλέξει τα μπούτια σας!
Μα εγώ δεν τρέμω τα τρανς κινήματα, καλό μου. Ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις. Ούτε θεωρώ καταπιεσμένα τα αρσενικά και τα θηλυκά στην Ελλάδα.

Κατά τα άλλα αυτοί που έχουν μπλέξει τα μπουτάκια τους είναι οι τραπάδες που το παίζουν ευαισθητοποιημένοι με τους τρανς. :lol:
trance εννοει γιαγιακα, οχι trans. Αλλουνου παπα ευαγγελιο.
Καλώς τον τζόνι. :)

Ο ένοπλος χαρά μου, αναφέρθηκε σε "μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt". Και στην προκειμένη περίπτωση αναφέρεται στους στίχους των ευαγγέλιων και όχι στη μουσική τους.

Υπάρχει ή δεν υπάρχει απόλυτη γελοιότητα στη φάση όπου ο χ ή ψ ανεξαρτήτου φύλου ή τάσης, γουστάρει έναν άμεσα εκπεφρασμένο σεξισμό και συγχρόνως πουλάει αντισεξισιστικές και γλυκανάλατες παρλαπίπες;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22711
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Φεβ 2023, 11:24

omg kai 3 lol έγραψε:
08 Φεβ 2023, 02:22
AlienWay έγραψε:
08 Φεβ 2023, 01:47
Beria έγραψε:
08 Φεβ 2023, 01:37
Θα ζητήσω από τον διαχειριστή να μπει στους όρους του φόρουμ πως όποιος ξαναγράψει τη λέξη woke θα έχει να διαλέξει ανάμεσα σε 15ημερο ban και 20 ώρες κοινωνική εργασία
Οι ίδιοι αυτοχαρακτηρίζονται έτσι. Τουλάχιστον στην αρχή.

Το γεγονός ότι κατέληξε να ακούγεται σαν βρισιά είναι γιατί το κάνανε σαν τα μούτρα τους.

δεν ειναι ευκολο να διαγραφει και να εξισορροπιστει το χρονιο στιγμα και η χλευη που κουβαλαει καποιο μελος της LGBTQ ειτε αυτος ειναι ενας ανωνυμος ειτε ενας ευυποληπτος ακαδημαικος επειδη ψηφιστηκε ενας νομος που τους προστατευει, και ειναι λογικο καποιοι να περασουν στην αντεπιθεση μη μπορωντας να διαχειριστουν την τυποις "ελευθερια" τους και καποιοι να φερονται σαν παιδακια που βγηκαν απο talent show και ρευστοποιουν την προσκαιρη δημοσιοτητα που κι αυτη θα εξισορροπησει καποια στιγμη, ειναι αλλο πραγμα ομως αυτη η κακοδιαχειριση της ελευθεριας απο ατομα που ηταν υπο καταπιεση και αλλο η καταπατηση της ελευθεριας απο ατομα που δεν πιστευουν καν σε αυτη και καλλιεργουν τη διχονοια και το μισος
Εχω μια άλλη εικόνα. Εχω μια άλλη εικόνα.

Ο συγκεκριμένος κοινωνικός προγραμματισμός επιδιώκεται από κέντρα που έχουν εξουσία στην πληροφορία (συνήθως μεγάλα ΜΜΕ, μεγάλα κινηματογραφικά στούντιο και ακαδημαικοί στα κολέγια) και συχνά διατυπώνεται ερήμην των μειονοτήτων (διατυπώνεται από στρέητ λευκούς).

Αυτοί δίνουν το στίγμα και από εκεί και πέρα αυτοί που αναφέρεις εφαρμόζουν στην πράξη τα όσα υιοθετούν από τη συγκεκριμένη πληροφορία.

Συχνά βλέπουμε ακτιβισμό υπέρ των μαύρων, των τρανς κλπ, χωρίς να έχουν ρωτηθεί οι μαύροι ή οι τρανς.
Ζούμε σε μια οικονομία.

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 08 Φεβ 2023, 13:21

Σε περίπτωση που κάποιοι δυσκολεύονται να κατανοήσουν τα ευκόλως εννοούμενα...

Το λάθος είναι ο εξαναγκασμός από οποιαδήποτε πλευρά. Εάν ο σκηνοθέτης θέλει να βάλει 5 άνδρες, θα πρέπει να είναι ελεύθερος να το κάνει και όχι να απαγορεύεται από τον νόμο. Το ίδιο και για 5 γυναίκες ή 5 ομοφυλόφιλους. Εάν όμως τον υποχρεώνει ο νόμος να βάλει και 1 ομοφυλόφιλο, για να μην νοιώθουν παραγκωνισμένοι, τότε δεν είναι σωστό. Είναι υστερία και υποκρισία. Είναι απαγόρευση με αντίθετο πρόσημο. Γιατί να τον πάρει αν δεν έχει ταλέντο; Ας πάρει και τους 5 αν είναι οι καλύτεροι. Ή κανέναν αν δεν είναι. Είναι τόσο απλό και σαφές που αναρωτιέμαι τι συζητάμε.

Δεν θα πατσίσεις τα χρόνια καταπίεσης μιας ομάδας, καταπιέζοντας άλλο τόσο την άλλη. Με αυτό τον τρόπο διαιωνίζεις τον διχασμό και υπογραμμίζεις ότι τελικά πρόκειται για διαφορετικές οντότητες. Ενώ υποτίθεται ότι εκείνο που θέλεις να πετύχεις είναι η ισότητα.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4931
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 08 Φεβ 2023, 17:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:02
Το θέτεις σχεδόν ποιητικά. :)

Αντιμετωπίζεις με βελούδινη τρυφερότητα τη "ρευστοποίηση της πρόσκαιρης δημοσιότητας" διαγράφοντας από το πλαίσιο την υστερική ενίοτε επιθετικότητα που εκφράζει, αποδίδοντας την καλλιέργεια της διχόνοιας και του μίσους και της καταπάτηση της ελευθερίας μόνον σε όσους αντιδρούν σ' αυτό.

Ενιγουέι, πότε θεωρείς ότι θα εξισορροπήσει αυτό; Και τί ακριβώς θεωρείς ως εξισορρόπηση;

Γιατί κι εγώ θεωρώ ότι κάποια στιγμή θα έρθει στα ίσα του αλλά δεν νομίζω ότι εννοούμε το ίδιο πράγμα.
λογικο δεν ειναι ατομα χρονια καταπιεσμενα που δεν ειναι ισορροπημενα που δεν εχουν πατηματα να αντιδρουν ασυμμετρα οταν λαβουν ενεσεις ελευθεριας;

γιατι ζητας γνωμη για το ποτε θα εξισορροπησει; θεωρεις οτι καταπιεζεσαι στη παρουσα φαση; ή μηπως οτι η δικη σου "καταπιεση" με αυτη των LGBTQ ειναι ισοποση; :lol:

sharp έγραψε:
08 Φεβ 2023, 13:21
Σε περίπτωση που κάποιοι δυσκολεύονται να κατανοήσουν τα ευκόλως εννοούμενα...

Το λάθος είναι ο εξαναγκασμός από οποιαδήποτε πλευρά. Εάν ο σκηνοθέτης θέλει να βάλει 5 άνδρες, θα πρέπει να είναι ελεύθερος να το κάνει και όχι να απαγορεύεται από τον νόμο. Το ίδιο και για 5 γυναίκες ή 5 ομοφυλόφιλους. Εάν όμως τον υποχρεώνει ο νόμος να βάλει και 1 ομοφυλόφιλο, για να μην νοιώθουν παραγκωνισμένοι, τότε δεν είναι σωστό. Είναι υστερία και υποκρισία. Είναι απαγόρευση με αντίθετο πρόσημο. Γιατί να τον πάρει αν δεν έχει ταλέντο; Ας πάρει και τους 5 αν είναι οι καλύτεροι. Ή κανέναν αν δεν είναι. Είναι τόσο απλό και σαφές που αναρωτιέμαι τι συζητάμε.

Δεν θα πατσίσεις τα χρόνια καταπίεσης μιας ομάδας, καταπιέζοντας άλλο τόσο την άλλη. Με αυτό τον τρόπο διαιωνίζεις τον διχασμό και υπογραμμίζεις ότι τελικά πρόκειται για διαφορετικές οντότητες. Ενώ υποτίθεται ότι εκείνο που θέλεις να πετύχεις είναι η ισότητα.
εδω συμφωνουμε, ομως ο υπερτονισμος μιας μεμονωμενης υπερβολης δεν εξισωνει την κατασταση,

ακομα και σημερα που μιλαμε υπαρχουν ατομα που θα πανε το βραδυ σε ενα μπαρ νορμαλ ντυμενα χωρις φρουφρου και φτερα και θα προσβληθουν για χιλιοστη φορα λεκτικα ή και με χειροδικια, αναλογισου ποσο αφορητο ειναι για ενα ατομο να μη μπορει να κανει ουτε το αυτονοητο, δηλαδη να παει να πιει ενα καφε χωρις να συμβει καποιο περιστατικο, ποσο μαλλον δε οταν συμβαινουν και πολυνεκρα περιστατικα που σε κανουν εν δυναμει θυμα (Orlando Pulse 49 νεκροι 50 τραυματιες, Colorado Springs 5 νεκροι 25 τραυματιες)

τωρα για τους νομους που αναφερεις και ποτε θα ισορροπησει αυτο, ερευνες εχουν αποδειξει οτι αυτα ξεκινουν σε μικρη ηλικια απο το κακο περιβαλλον και την ελλειψη παιδειας, γιαυτο προσπαθουν να προλαμβανουν οσο μπορουν με νομους εκει που η φτωχεια και η ανεχεια ισοπεδωνουν τα παντα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Φεβ 2023, 21:09

omg kai 3 lol έγραψε:
08 Φεβ 2023, 17:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:02
Το θέτεις σχεδόν ποιητικά. :)

Αντιμετωπίζεις με βελούδινη τρυφερότητα τη "ρευστοποίηση της πρόσκαιρης δημοσιότητας" διαγράφοντας από το πλαίσιο την υστερική ενίοτε επιθετικότητα που εκφράζει, αποδίδοντας την καλλιέργεια της διχόνοιας και του μίσους και της καταπάτηση της ελευθερίας μόνον σε όσους αντιδρούν σ' αυτό.

Ενιγουέι, πότε θεωρείς ότι θα εξισορροπήσει αυτό; Και τί ακριβώς θεωρείς ως εξισορρόπηση;

Γιατί κι εγώ θεωρώ ότι κάποια στιγμή θα έρθει στα ίσα του αλλά δεν νομίζω ότι εννοούμε το ίδιο πράγμα.
λογικο δεν ειναι ατομα χρονια καταπιεσμενα που δεν ειναι ισορροπημενα που δεν εχουν πατηματα να αντιδρουν ασυμμετρα οταν λαβουν ενεσεις ελευθεριας;

γιατι ζητας γνωμη για το ποτε θα εξισορροπησει; θεωρεις οτι καταπιεζεσαι στη παρουσα φαση; ή μηπως οτι η δικη σου "καταπιεση" με αυτη των LGBTQ ειναι ισοποση; :lol:
Όχι, δεν θεωρώ ότι καταπιέζομαι ή απειλούμαι από τα άτομα που περιγράφεις.

Αλλά δεν σκοπεύω να υιοθετώ την κάθε ανισόρροπη νοοτροπία ως οδηγό ζωής, γιατί από καταπιεσμένη επιθετικότητα, για τον χ ή ψ λόγο, σε όλα τα κοινωνικά πλαίσια, άλλο τίποτα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 12 Φεβ 2023, 15:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:14
John Brown Gun Club έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
07 Φεβ 2023, 18:22


Μα εγώ δεν τρέμω τα τρανς κινήματα, καλό μου. Ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις. Ούτε θεωρώ καταπιεσμένα τα αρσενικά και τα θηλυκά στην Ελλάδα.

Κατά τα άλλα αυτοί που έχουν μπλέξει τα μπουτάκια τους είναι οι τραπάδες που το παίζουν ευαισθητοποιημένοι με τους τρανς. :lol:
trance εννοει γιαγιακα, οχι trans. Αλλουνου παπα ευαγγελιο.
Καλώς τον τζόνι. :)

Ο ένοπλος χαρά μου, αναφέρθηκε σε "μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt". Και στην προκειμένη περίπτωση αναφέρεται στους στίχους των ευαγγέλιων και όχι στη μουσική τους.

Υπάρχει ή δεν υπάρχει απόλυτη γελοιότητα στη φάση όπου ο χ ή ψ ανεξαρτήτου φύλου ή τάσης, γουστάρει έναν άμεσα εκπεφρασμένο σεξισμό και συγχρόνως πουλάει αντισεξισιστικές και γλυκανάλατες παρλαπίπες;
η trance μουσικη ομως δεν εχει στιχους, ειναι αμιγως instrumental μουσικη. :102:
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2023, 15:09

John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:14
John Brown Gun Club έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:49


trance εννοει γιαγιακα, οχι trans. Αλλουνου παπα ευαγγελιο.
Καλώς τον τζόνι. :)

Ο ένοπλος χαρά μου, αναφέρθηκε σε "μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt". Και στην προκειμένη περίπτωση αναφέρεται στους στίχους των ευαγγέλιων και όχι στη μουσική τους.

Υπάρχει ή δεν υπάρχει απόλυτη γελοιότητα στη φάση όπου ο χ ή ψ ανεξαρτήτου φύλου ή τάσης, γουστάρει έναν άμεσα εκπεφρασμένο σεξισμό και συγχρόνως πουλάει αντισεξισιστικές και γλυκανάλατες παρλαπίπες;
η trance μουσικη ομως δεν εχει στιχους, ειναι αμιγως instrumental μουσικη. :102:
Αυτό θα το λύσεις με τον ένοπλο όχι μαζί μου.

Το δικό μου μπολντ ερώτημα, παραμένει ως έχει και δεν αφορά μόνον στη μουσική.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22711
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Φεβ 2023, 15:12

John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:14
John Brown Gun Club έγραψε:
08 Φεβ 2023, 00:49


trance εννοει γιαγιακα, οχι trans. Αλλουνου παπα ευαγγελιο.
Καλώς τον τζόνι. :)

Ο ένοπλος χαρά μου, αναφέρθηκε σε "μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt". Και στην προκειμένη περίπτωση αναφέρεται στους στίχους των ευαγγέλιων και όχι στη μουσική τους.

Υπάρχει ή δεν υπάρχει απόλυτη γελοιότητα στη φάση όπου ο χ ή ψ ανεξαρτήτου φύλου ή τάσης, γουστάρει έναν άμεσα εκπεφρασμένο σεξισμό και συγχρόνως πουλάει αντισεξισιστικές και γλυκανάλατες παρλαπίπες;
η trance μουσικη ομως δεν εχει στιχους, ειναι αμιγως instrumental μουσικη. :102:
Καλά, υπάρχει και η vocal trance :smt080
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 12 Φεβ 2023, 15:20

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:09
John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Φεβ 2023, 11:14


Καλώς τον τζόνι. :)

Ο ένοπλος χαρά μου, αναφέρθηκε σε "μουσική που λέει όλη την ώρα για πουτανες και άλλες ματσό μαλακιες, εχουν εκατομμυρια βιουζ στο yt". Και στην προκειμένη περίπτωση αναφέρεται στους στίχους των ευαγγέλιων και όχι στη μουσική τους.

Υπάρχει ή δεν υπάρχει απόλυτη γελοιότητα στη φάση όπου ο χ ή ψ ανεξαρτήτου φύλου ή τάσης, γουστάρει έναν άμεσα εκπεφρασμένο σεξισμό και συγχρόνως πουλάει αντισεξισιστικές και γλυκανάλατες παρλαπίπες;
η trance μουσικη ομως δεν εχει στιχους, ειναι αμιγως instrumental μουσικη. :102:
Αυτό θα το λύσεις με τον ένοπλο όχι μαζί μου.

Το δικό μου μπολντ ερώτημα, παραμένει ως έχει και δεν αφορά μόνον στη μουσική.
Οι εξελιγμενοι πολιτιστικα ανθρωποι διακρινονται απο την δημιουργικη σχεση με τις αντιφασεις, κατα τον Λεσσινγκ. Εαν δε πιστεψουμε τον Οσκαρ Ουαιλντ, "οι αντιφασεις μας ειναι ο πλουτος μας"
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22711
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 12 Φεβ 2023, 15:24

John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:09
John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:06


η trance μουσικη ομως δεν εχει στιχους, ειναι αμιγως instrumental μουσικη. :102:
Αυτό θα το λύσεις με τον ένοπλο όχι μαζί μου.

Το δικό μου μπολντ ερώτημα, παραμένει ως έχει και δεν αφορά μόνον στη μουσική.
Οι εξελιγμενοι πολιτιστικα ανθρωποι διακρινονται απο την δημιουργικη σχεση με τις αντιφασεις, κατα τον Λεσσινγκ. Εαν δε πιστεψουμε τον Οσκαρ Ουαιλντ, "οι αντιφασεις μας ειναι ο πλουτος μας"
Αρκεί οι αντιφάσεις αυτές να ορίζουν το άτομο ως μοναδικότητα (να διαφέρουν δηλαδή από άτομο σε άτομο) και να μη χαρακτηρίζουν μία ολόκληρη ιδεολογική κλάση.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2023, 15:27

John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:09
John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:06


η trance μουσικη ομως δεν εχει στιχους, ειναι αμιγως instrumental μουσικη. :102:
Αυτό θα το λύσεις με τον ένοπλο όχι μαζί μου.

Το δικό μου μπολντ ερώτημα, παραμένει ως έχει και δεν αφορά μόνον στη μουσική.
Οι εξελιγμενοι πολιτιστικα ανθρωποι διακρινονται απο την δημιουργικη σχεση με τις αντιφασεις, κατα τον Λεσσινγκ. Εαν δε πιστεψουμε τον Οσκαρ Ουαιλντ, "οι αντιφασεις μας ειναι ο πλουτος μας"
Άσε τα ποιητικά για τις δημιουργικές αντιφάσεις σε μένα, τζόνι. :lol:

Γιατί άλλο ο Όσκαρ Ουάιλντ και άλλο ο κάθε προχωκάγκουρας.

Απλώς γιατί οι αντιφάσεις των προχωκάγκουρων, είναι απλή αντίδραση για την αντίδραση και στη χειρότερη καταστροφική τάση αυτών που είναι ανίκανοι να δημιουργήσουν.

Υστερικοί μιμητές ή βωμολόχοι αυτών που θέλουν να καταλύσουν είναι οι περισσότεροι και όχι δημιουργοί.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 12 Φεβ 2023, 15:29

AlienWay έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:24
John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:09


Αυτό θα το λύσεις με τον ένοπλο όχι μαζί μου.

Το δικό μου μπολντ ερώτημα, παραμένει ως έχει και δεν αφορά μόνον στη μουσική.
Οι εξελιγμενοι πολιτιστικα ανθρωποι διακρινονται απο την δημιουργικη σχεση με τις αντιφασεις, κατα τον Λεσσινγκ. Εαν δε πιστεψουμε τον Οσκαρ Ουαιλντ, "οι αντιφασεις μας ειναι ο πλουτος μας"
Αρκεί οι αντιφάσεις αυτές να ορίζουν το άτομο ως μοναδικότητα (να διαφέρουν δηλαδή από άτομο σε άτομο) και να μη χαρακτηρίζουν μία ολόκληρη ιδεολογική κλάση.
Μπορουν να χαρακτηριζουν ακομα και εναν ολοκληρο πολιτισμο, εν προκειμενω τον αρχαιο ελληνικο πολιτισμο, στον οποιον αναφεροταν συγκεκριμενα ο Λεσσινγκ σε αυτο το αποφθεγμα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 12 Φεβ 2023, 15:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:27
John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:09


Αυτό θα το λύσεις με τον ένοπλο όχι μαζί μου.

Το δικό μου μπολντ ερώτημα, παραμένει ως έχει και δεν αφορά μόνον στη μουσική.
Οι εξελιγμενοι πολιτιστικα ανθρωποι διακρινονται απο την δημιουργικη σχεση με τις αντιφασεις, κατα τον Λεσσινγκ. Εαν δε πιστεψουμε τον Οσκαρ Ουαιλντ, "οι αντιφασεις μας ειναι ο πλουτος μας"
Άσε τα ποιητικά για τις δημιουργικές αντιφάσεις σε μένα, τζόνι. :lol:

Γιατί άλλο ο Όσκαρ Ουάιλντ και άλλο ο κάθε προχωκάγκουρας.

Απλώς γιατί οι αντιφάσεις των προχωκάγκουρων, είναι απλή αντίδραση για την αντίδραση και στη χειρότερη καταστροφική τάση αυτών που είναι ανίκανοι να δημιουργήσουν.

Υστερικοί μιμητές ή βωμολόχοι αυτών που θέλουν να καταλύσουν είναι οι περισσότεροι και όχι δημιουργοί.
Η παραπανω παντως περιγραφη ταιριαζει τελεια στον ανατρεπτικο και ασεβη χαρακτηρα της προσωπικοτητας του Ουαιλντ, που θεωρουσε ελατωματα το να ειναι κανεις φιλησυχος και ταπεινος.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 12 Φεβ 2023, 15:41

John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:27
John Brown Gun Club έγραψε:
12 Φεβ 2023, 15:20


Οι εξελιγμενοι πολιτιστικα ανθρωποι διακρινονται απο την δημιουργικη σχεση με τις αντιφασεις, κατα τον Λεσσινγκ. Εαν δε πιστεψουμε τον Οσκαρ Ουαιλντ, "οι αντιφασεις μας ειναι ο πλουτος μας"
Άσε τα ποιητικά για τις δημιουργικές αντιφάσεις σε μένα, τζόνι. :lol:

Γιατί άλλο ο Όσκαρ Ουάιλντ και άλλο ο κάθε προχωκάγκουρας.

Απλώς γιατί οι αντιφάσεις των προχωκάγκουρων, είναι απλή αντίδραση για την αντίδραση και στη χειρότερη καταστροφική τάση αυτών που είναι ανίκανοι να δημιουργήσουν.

Υστερικοί μιμητές ή βωμολόχοι αυτών που θέλουν να καταλύσουν είναι οι περισσότεροι και όχι δημιουργοί.
Η παραπανω παντως περιγραφη ταιριαζει τελεια στον ανατρεπτικο και ασεβη χαρακτηρα της προσωπικοτητας του Ουαιλντ, που θεωρουσε ελατωματα το να ειναι κανεις φιλησυχος και ταπεινος.
Ο Ουάιλντ ήταν αστραφτερό μυαλό και ακριβώς γι' αυτό δεν πέρασε αβρόχοις ποσί την υποστήριξη των απόψεων και θέλω του, σε πολύ πιο ζόρικες εποχές.

Το να τον συγκρίνεις με το κάθε τρέντυ αστροπελέκι, είναι σχεδόν ύβρις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Θεατρικη παρασταση τρωει ακυρο επειδη SS Wokeισμου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Φεβ 2023, 15:43

το θεμα είναι πως ο δημιουργός γουστάρει να το παίζουν μόνο άνδρες εις τους αιώνας των αιώνων. δικό του εργο είναι, δικαίωμα του. εσύ που γουστάρεις πιο νταιβερσιτι, απλά θα έπρεπε να τον έχεις γραμμένο. το ότι κάθεσαι και ασχολείσαι μαζί του, και θες να βάλεις γυναίκες, γκει, κλπ, του κάνεις τη χάρη να αναπραραγεις τον αντιδραστικό του λόγο. γράψε ένα δικό σου έργο στην τελική, για να τελειώνουμε με τους μισογυνηδες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών