Τραγωδία στα Τέμπη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 15 Μαρ 2023, 15:55

:smt005:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 15 Μαρ 2023, 16:18

BigChiefWahoo έγραψε:
15 Μαρ 2023, 15:52

Κοίτα να δεις τώρα.
Για τον τύπο αυτό μου μιλούσε μόλις προχτές ο γιος του ιδιοκτήτη της επιχείρησης όπου εργάζομαι.
Μου συνέστησε να δω τα βίντεό του.
Εγώ δεν βλέπω "λιακοπουλικά" βίντεο,ούτε κλικ δεν κάνω.
Αλλά χτες αργά το βράδυ,μόλις επέστρεψα σπίτι από τη δουλειά και μπήκα στο φλόρουμ,είδα την ανάρτησή σου και το όνομα αυτού του τύπου ξανά και θεώρησα πως πρόκειται περί Συγχρονικότητας-Synchronicity.
Μέχρι στιγμής είδα μέχρι το 30ο λεπτό - τίποτα το ιδιαίτερο,περισσότερο μας λέει για τη σειρά Τσέρνομπιλ στο Νετφλιξ,που προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο.
Δεν έχω Νετφλιξ-δεν βλέπω Νετφλιξ.

Το πσωμί είναι αλλού όμως.
Όλα καλά και όλα ωραία,ήρεμα,μέχρι το 26:05 περίπου,όπου ξαφνικά ο τύπος φλασάρει Cornuto Handsign με το δεξί του χέρι ! Και συνεχίζει μέχρι το 26:20 σχεδόν,όπου κάνει ένα ξεκάθαρο και in your face 666,το οποίο μας το φλασάρει για κάποια δευτερόλεπτα συνεχόμενα !

Και μπαίνει το ερώτημα : Who is Mr. Kastamonitis (really) ? :xena:


Θα δω και το άλλο μισό για να καταλήξω σε κάποια συμπεράσματα.
Σοβαρα τωρα το ψωμι ειναι αν κανει χειρονομιες ή αν τρωει παγωτο cornetto ?

Και εγω τα κοροιδευω πολλα που λεει ερπουσες σκιες και ιστοριες και 118 αλλα ειναι ο πρωτος που ασχοληθηκε με το φορτιο της εμπορικης ενω μας ελεγαν οτι ειχε λαμαρινες, μηλα, καρπουζια ελαιολαδο κτλ και απο οτι φαινεται εχει καλο δικτυο πληροφοριων
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 15 Μαρ 2023, 16:34

pikey25 έγραψε:
15 Μαρ 2023, 16:18

Σοβαρα τωρα το ψωμι ειναι αν κανει χειρονομιες ή αν τρωει παγωτο cornetto ?

Και εγω τα κοροιδευω πολλα που λεει ερπουσες σκιες και ιστοριες και 118 αλλα ειναι ο πρωτος που ασχοληθηκε με το φορτιο της εμπορικης ενω μας ελεγαν οτι ειχε λαμαρινες, μηλα, καρπουζια ελαιολαδο κτλ και απο οτι φαινεται εχει καλο δικτυο πληροφοριων
Φυσικά και έχει σημασία.Αρχικά τίθεται το ερώτημα "γιατί το κάνει ;" και το συνδυάζουμε με την πληροφορία που ο ίδιος μας δίνει στην αρχή του βίντεο,ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΕΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ.Στη συνέχεια δε,μας λέει ότι έχει πάμπολλες και σημαντικές επαφές με στρατιωτικούς παράγοντες :roll:

Για το δεύτερο σκέλος δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω,αν και ακόμη δεν έχω το χρόνο για να ασχοληθώ και να δω ποιος έφερε πρώτος τέτοιες πληροφορίες στο προσκήνιο.Προς το παρόν,τον πιστεύω.

Πάντως είμαι κι εγώ της άποψης ότι κάτι δεν μας λένε για την εμπορική αμαξοστοιχία - αλλά και ο ίδιος ο πατέρας του νεκρού μηχανοδηγού που επέβαινε σε αυτή,το ίδιο λέει.Πως κανείς δεν μιλά για τον γιο του και για όσους χάθηκαν σε αυτό το τραίνο.Ούτε καν για το ίδιο το τραίνο.
Τι διάολο κουβαλούσε αυτό τραίνο ;

Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει τις εξελίξεις - το σημείο εκεί έχει μπαζωθεί ! Ο αδερφός μου το είδε από κοντά και μαζί μ'αυτόν και άλλοι που εργάζονται εκεί ή κοντά στο σημείο και το ερώτημα είναι κοινό : σαν πολύ γρήγορα δεν το μπάζωσαν ; Αποκλείεται στην πορεία να βρίσκονταν και άλλα ευρήματα dna ;;

Άβαταρ μέλους
John Dear
Δημοσιεύσεις: 1225
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 01:21

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Dear » 15 Μαρ 2023, 17:32

BigChiefWahoo έγραψε:
05 Μαρ 2023, 15:02
Lugozzi έγραψε:
05 Μαρ 2023, 14:56
Που ρε μαν?
Σ έχασα
Κάπου μέσα στις σελίδες του νήματος,κάποιος ανέβασε μία φωτογραφία με έναν εκπαιδευμένο ως Σταθμάρχη μπαμπουΐνο και από κάτω μία λεζάντα,ότι τον εκπαίδευσαν για τη θέση αυτή και ότι εργάστηκε εκεί γα αρκετά χρόνια,χωρίς να κάνει το παραμικρό λάθος :roll:

Τέλος πάντων ο ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ μπορεί να μπερδεύτηκε και να νομίζει ότι είσαι εσύ αυτός που ανέβασε τη φωτογραφία.
Δεν νομίζω να ήσουν εσύ πάντως,νομίζω ο χρήστης John Dear είναι.
Ποια φωτογραφία; Εγώ δεν μπήκα εδώ και δύο μήνες

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 15 Μαρ 2023, 17:41

John Dear έγραψε:
15 Μαρ 2023, 17:32


Ποια φωτογραφία; Εγώ δεν μπήκα εδώ και δύο μήνες
Α,σόρρυ τότε !
Ποιος ήταν τελικά,δεν μπορώ να θυμηθώ.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20155
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Μαρ 2023, 18:03

Κάλλιο αργά παρά ποτέ :smt023
Για να δουμε βέβαια πως θα πάει και στην εφαρμογή :-?

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28679
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Μαρ 2023, 18:16






Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15717
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 15 Μαρ 2023, 18:20

John Dear έγραψε:
15 Μαρ 2023, 17:32
BigChiefWahoo έγραψε:
05 Μαρ 2023, 15:02
Lugozzi έγραψε:
05 Μαρ 2023, 14:56
Που ρε μαν?
Σ έχασα
Κάπου μέσα στις σελίδες του νήματος,κάποιος ανέβασε μία φωτογραφία με έναν εκπαιδευμένο ως Σταθμάρχη μπαμπουΐνο και από κάτω μία λεζάντα,ότι τον εκπαίδευσαν για τη θέση αυτή και ότι εργάστηκε εκεί γα αρκετά χρόνια,χωρίς να κάνει το παραμικρό λάθος :roll:

Τέλος πάντων ο ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ μπορεί να μπερδεύτηκε και να νομίζει ότι είσαι εσύ αυτός που ανέβασε τη φωτογραφία.
Δεν νομίζω να ήσουν εσύ πάντως,νομίζω ο χρήστης John Dear είναι.
Ποια φωτογραφία; Εγώ δεν μπήκα εδώ και δύο μήνες
:smt005:
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 15 Μαρ 2023, 18:31

Εδω και χρονια υπηρχαν τακτικα ειδησεις για κωλογυφτους που λεηλατουσαν το σιδηροδρομικο δικτυο με σοβαροτατους κινδυνους για την ασφαλεια.

Γιατι λοιπον δεν καμια κυβερνηση δεν ειχε κανει το αυτονοητο, να γινει κακουργημα η κλοπη των σιδηροδρομικων υποδομων?? Μα φυσικα για να μην χάσει ψηφους απο τους κωλογυφτους.

Και γιατι το κάνει τωρα? Γιατι πλεον οι ψηφοι που θα χασει απο τους κωλογυφτους θα ειναι λιγοτεροι απο τους ψηφους που θα χασει αν δεν το κανει.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20155
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Μαρ 2023, 18:34

panos291 έγραψε:
15 Μαρ 2023, 18:31
Εδω και χρονια υπηρχαν τακτικα ειδησεις για κωλογυφτους που λεηλατουσαν το σιδηροδρομικο δικτυο με σοβαροτατους κινδυνους για την ασφαλεια.

Γιατι λοιπον δεν καμια κυβερνηση δεν ειχε κανει το αυτονοητο, να γινει κακουργημα η κλοπη των σιδηροδρομικων υποδομων?? Μα φυσικα για να μην χάσει ψηφους απο τους κωλογυφτους.

Και γιατι το κάνει τωρα? Γιατι πλεον οι ψηφοι που θα χασει απο τους κωλογυφτους θα ειναι λιγοτεροι απο τους ψηφους που θα χασει αν δεν το κανει.
:+1::+1::+1:

πλην αυτό με τους κωλογυφτους

ας μην είμαστε ρατσιστές

μπορούμε να τους λέμε κωλορομά
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34321
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 15 Μαρ 2023, 18:40

panos291 έγραψε:
15 Μαρ 2023, 18:31
Εδω και χρονια υπηρχαν τακτικα ειδησεις για κωλογυφτους που λεηλατουσαν το σιδηροδρομικο δικτυο με σοβαροτατους κινδυνους για την ασφαλεια.

Γιατι λοιπον δεν καμια κυβερνηση δεν ειχε κανει το αυτονοητο, να γινει κακουργημα η κλοπη των σιδηροδρομικων υποδομων?? Μα φυσικα για να μην χάσει ψηφους απο τους κωλογυφτους.

Και γιατι το κάνει τωρα? Γιατι πλεον οι ψηφοι που θα χασει απο τους κωλογυφτους θα ειναι λιγοτεροι απο τους ψηφους που θα χασει αν δεν το κανει.

Παρατηρώ ότι κακούργημα γίνεται η κλοπή υλικού ΜΟΝΟΝ από το σιδηροδρομικό δίκτυο.Δηλαδή η κλοπή π.χ. από μετασχηματιστές της ΔΕΗ ή από οδικές γέφυρες ή δεν ξέρω από που αλλού παραμένει πλημμέλημμα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20155
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 15 Μαρ 2023, 18:45

πατησιωτης έγραψε:
15 Μαρ 2023, 18:40



Παρατηρώ ότι κακούργημα γίνεται η κλοπή υλικού ΜΟΝΟΝ από το σιδηροδρομικό δίκτυο.Δηλαδή η κλοπή π.χ. από μετασχηματιστές της ΔΕΗ ή από οδικές γέφυρες ή δεν ξέρω από που αλλού παραμένει πλημμέλημμα.
Το ιδιο και η κλεπταποδοχή

ΕικόναΕικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34321
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 15 Μαρ 2023, 21:56


pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 15 Μαρ 2023, 22:29

BigChiefWahoo έγραψε:
15 Μαρ 2023, 16:34
pikey25 έγραψε:
15 Μαρ 2023, 16:18

Σοβαρα τωρα το ψωμι ειναι αν κανει χειρονομιες ή αν τρωει παγωτο cornetto ?

Και εγω τα κοροιδευω πολλα που λεει ερπουσες σκιες και ιστοριες και 118 αλλα ειναι ο πρωτος που ασχοληθηκε με το φορτιο της εμπορικης ενω μας ελεγαν οτι ειχε λαμαρινες, μηλα, καρπουζια ελαιολαδο κτλ και απο οτι φαινεται εχει καλο δικτυο πληροφοριων
Φυσικά και έχει σημασία.Αρχικά τίθεται το ερώτημα "γιατί το κάνει ;" και το συνδυάζουμε με την πληροφορία που ο ίδιος μας δίνει στην αρχή του βίντεο,ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΛΕΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ.Στη συνέχεια δε,μας λέει ότι έχει πάμπολλες και σημαντικές επαφές με στρατιωτικούς παράγοντες :roll:

Για το δεύτερο σκέλος δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω,αν και ακόμη δεν έχω το χρόνο για να ασχοληθώ και να δω ποιος έφερε πρώτος τέτοιες πληροφορίες στο προσκήνιο.Προς το παρόν,τον πιστεύω.

Πάντως είμαι κι εγώ της άποψης ότι κάτι δεν μας λένε για την εμπορική αμαξοστοιχία - αλλά και ο ίδιος ο πατέρας του νεκρού μηχανοδηγού που επέβαινε σε αυτή,το ίδιο λέει.Πως κανείς δεν μιλά για τον γιο του και για όσους χάθηκαν σε αυτό το τραίνο.Ούτε καν για το ίδιο το τραίνο.
Τι διάολο κουβαλούσε αυτό τραίνο ;

Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει τις εξελίξεις - το σημείο εκεί έχει μπαζωθεί ! Ο αδερφός μου το είδε από κοντά και μαζί μ'αυτόν και άλλοι που εργάζονται εκεί ή κοντά στο σημείο και το ερώτημα είναι κοινό : σαν πολύ γρήγορα δεν το μπάζωσαν ; Αποκλείεται στην πορεία να βρίσκονταν και άλλα ευρήματα dna ;;
Το πρωκτο θεμα το ρωτησε κανεις που βρηκε τα ηχητικα ? :102: Σιγα μην δωσει και αναφορα για τις πηγες του
Οσο για το γιατι το κανει, ευκολο ειναι, με μονοευρα συνδρομων με πολλους viewers βγαζει καλο μεροκαματο
Κακο ειναι ? :102:

Το θεμα ειναι η συγκαλυψη, το κουκουλωμα και αν αυτα που λεει εχουν βαση, ολα τα αλλα ειναι κουτσομπολια για να περναει η ωρα

Τα αποβλητα τα βαζουν σε ειδικα κιβωτια που υποτιθεται αντεχουν και τετοια συγκρουση, οποτε αν ειχαμε πυρηνικο ατυχημα οι ευθυνες ειναι πολλες και για πολλους
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12069
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Τραγωδία στα Τέμπη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 16 Μαρ 2023, 04:13

πατησιωτης έγραψε:
15 Μαρ 2023, 21:56
Ότι και να γράφουν τα πετσωμένα κυβερνητικά τρολάκια η ουσία ειναι οτι 57 νεοι "δολοφονήθηκαν" με κυβερνηση ΝΔ με εναν υπουργο μεταφορων που 10 ημέρες πριν κατακεραύνωνε την αντιπολιτευση γιατι κανει ερωτησεις για την ασφαλεια των μεταφορων και των σιδηροδρομων.

Τελικά ο Κούλης είναι βλάκας η ανίκανος;

Γνώριζε ή όχι;

Αποφασίσατε;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών