Άθλια στοχοποίηση των vegan απ τα Jumbo

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Άθλια στοχοποίηση των vegan απ τα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 20 Απρ 2023, 13:26

Μήπως έφτασε η ώρα να πούμε τον βηγκανισμό με το όνομά του;
Μια άθλια εγληματική εγκεφαλική διαταραχή, οι ένθερμοι οπαδοί της οποίας μόνο σε ψυχιατρικές φυλακές πρέπει να βρίσκονται!

Δεν μιλάω βέβαια για την χορτοφαγία. Κι εγώ καμια φορά περνάω μήνες χωρίς να φάω κρέας, και μπορώ να πω οτι το απολαμβάνω.
Επίσης είμαι άκρως ενάντιος σε κάθε μορφη σκόπιμης κακοποίησης ζώου, ιδίως για χρηματικό κέρδος.

Αλλά δεν έχουν τα προαναφερόμενα σχέση με τον βηγκανισμό. Απλά πατάν σε τέτοιες ιδέες οι ψυχάκηδες, επειδή γνωρίζουν οτι είναι δημοφιλείς, για να προωθήσουν τις νοσηρές ατζέντες τους. Σε ΚΑΜΜΙΑ βάση ορθά σκεπτόμενου ανθρώπου δεν πατάει ο βηγκανισμός, αντίθετα η αλλοπρόσαλη και εξαναγκαστική φύση του τον καθιστά σαν μορφή κακοποίησης, ιδίως όταν εφαρμόζεται προς ανήλικους.

ΟΚ βίτσια πολλά υπάρχουν στον πλανήτη και τους ανεχθήκαμε τους άρρωστους μέσα σε αυτό το πλαίσιο συμπόνειας, αλλά να σηκώνουν τώρα και μπαϊράκι τα άρρωστα και να θέλουν να κάνουν κουμάντο στην ανθρωπότητα... ε, απλά τους αποκαλύπτει σαν αυτό που ήταν πάντα - αλλή μια μορφή νοσηρών τράνς.
Νισάφι πια με τις γλίτσες.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23231
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Άθλια στοχοποίηση των vegan απ τα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Απρ 2023, 10:45

Imperium έγραψε:
20 Απρ 2023, 12:31
@Alienway

Το ...ακροδεξιό South Park :smt005::smt005::smt005::salicry::str8jack:

Όχι ρε, μη, δεν αντέχω άλλο.
Να:

https://www.ft.com/content/c69fa756-30b ... ef563ecf9a



https://www.washingtonpost.com/opinions ... s-came-me/

https://www.esquire.com/entertainment/b ... outh-park/

https://www.complex.com/pop-culture/201 ... -alt-right

Το τελευταίο λέει ότι έδωσε δύναμη στους white supremacists δηλαδή στους νεοναζί.

Δήλωση της συγγραφέως της She-hulk ""South Park turned boys into toxic men."



Και τα λοιπά και τα λοιπά και τα λοιπά, δε μπορώ να διαβάσω άλλο, είμαι συγκινημένος.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23305
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Άθλια στοχοποίηση των vegan απ τα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 21 Απρ 2023, 10:55

Imperium έγραψε:
20 Απρ 2023, 13:26
Μήπως έφτασε η ώρα να πούμε τον βηγκανισμό με το όνομά του;
Μια άθλια εγληματική εγκεφαλική διαταραχή, οι ένθερμοι οπαδοί της οποίας μόνο σε ψυχιατρικές φυλακές πρέπει να βρίσκονται!

Δεν μιλάω βέβαια για την χορτοφαγία. Κι εγώ καμια φορά περνάω μήνες χωρίς να φάω κρέας, και μπορώ να πω οτι το απολαμβάνω.
Επίσης είμαι άκρως ενάντιος σε κάθε μορφη σκόπιμης κακοποίησης ζώου, ιδίως για χρηματικό κέρδος.

Αλλά δεν έχουν τα προαναφερόμενα σχέση με τον βηγκανισμό. Απλά πατάν σε τέτοιες ιδέες οι ψυχάκηδες, επειδή γνωρίζουν οτι είναι δημοφιλείς, για να προωθήσουν τις νοσηρές ατζέντες τους. Σε ΚΑΜΜΙΑ βάση ορθά σκεπτόμενου ανθρώπου δεν πατάει ο βηγκανισμός, αντίθετα η αλλοπρόσαλη και εξαναγκαστική φύση του τον καθιστά σαν μορφή κακοποίησης, ιδίως όταν εφαρμόζεται προς ανήλικους.

ΟΚ βίτσια πολλά υπάρχουν στον πλανήτη και τους ανεχθήκαμε τους άρρωστους μέσα σε αυτό το πλαίσιο συμπόνειας, αλλά να σηκώνουν τώρα και μπαϊράκι τα άρρωστα και να θέλουν να κάνουν κουμάντο στην ανθρωπότητα... ε, απλά τους αποκαλύπτει σαν αυτό που ήταν πάντα - αλλή μια μορφή νοσηρών τράνς.
Νισάφι πια με τις γλίτσες.
Τι εννοείς στο μήπως έφτασε η ώρα;
Απο το παλιό ακόμη τα φωνάζω πως ο βεγκανισμός είναι καθαρα ψυχική διαταραχή
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3453
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Άθλια στοχοποίηση των vegan απ τα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 21 Απρ 2023, 20:57

Δεν λέω για εσένα ή για εμένα, λέω γενικά για την νομοθεσία.

Υπάρχει παράταξη που να λέει οτι θα το κάνει αυτό;
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Άθλια στοχοποίηση των vegan απ τα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Μάιος 2023, 12:38

https://www.ethnos.gr/greece/article/26 ... mopoihsete

Ανακαλούν ταψί από τα Jumbo με αντικολλητική επίστρωση. Όσοι το έχουν παρακαλούνται να μην το χρησιμοποιήσουν.


Δεν ξέρω πόσο έχει, ξέρω όμως πως δεν αξίζει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών