Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Μαρ 2023, 21:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:48
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 20:46


Ακριβώς γι' αυτό ρώτησα την περιοχή, που ψάχνετε πάρκινγκ σε στενάκια του κέντρου. Γιατί σε πάρκινγκ τα βάζουν και πολλοί κάτοικοι των περιοχών, οπότε κάποια ειδικώς τα σκ, είναι κορεσμένα.
Εμείς παρκάρουμε πάρα πολύ μακριά γενικά. Και το πάμε περπατητό. Δηλαδή δεν ψάχνει να παρκάρει κέντρο καν.
Κατάλαβα. :)

Ενιγουέι, στις περισσότερες περιοχές που ανέφερα υπάρχει και στάση μετρό που εξυπηρετεί.
Εννοείται. Εγώ όταν κατεβαίνω μόνη μου να συναντήσω κανέναν, με μμμ πάω.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69564
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Μαρ 2023, 22:06

Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:48
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:36


Εμείς παρκάρουμε πάρα πολύ μακριά γενικά. Και το πάμε περπατητό. Δηλαδή δεν ψάχνει να παρκάρει κέντρο καν.
Κατάλαβα. :)

Ενιγουέι, στις περισσότερες περιοχές που ανέφερα υπάρχει και στάση μετρό που εξυπηρετεί.
Εννοείται. Εγώ όταν κατεβαίνω μόνη μου να συναντήσω κανέναν, με μμμ πάω.
Σόρυ, νόμιζα ότι δεν είχες αυτοκίνητο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 25 Μαρ 2023, 22:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 22:06
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:48


Κατάλαβα. :)

Ενιγουέι, στις περισσότερες περιοχές που ανέφερα υπάρχει και στάση μετρό που εξυπηρετεί.
Εννοείται. Εγώ όταν κατεβαίνω μόνη μου να συναντήσω κανέναν, με μμμ πάω.
Σόρυ, νόμιζα ότι δεν είχες αυτοκίνητο.
:003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Μαρ 2023, 22:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 22:06
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:48


Κατάλαβα. :)

Ενιγουέι, στις περισσότερες περιοχές που ανέφερα υπάρχει και στάση μετρό που εξυπηρετεί.
Εννοείται. Εγώ όταν κατεβαίνω μόνη μου να συναντήσω κανέναν, με μμμ πάω.
Σόρυ, νόμιζα ότι δεν είχες αυτοκίνητο.
Εγώ δικό μου, δικό μου δεν έχω. Έχω του λεγάμενου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 25 Μαρ 2023, 22:28

Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 22:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 22:06
Naida έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:58


Εννοείται. Εγώ όταν κατεβαίνω μόνη μου να συναντήσω κανέναν, με μμμ πάω.
Σόρυ, νόμιζα ότι δεν είχες αυτοκίνητο.
Εγώ δικό μου, δικό μου δεν έχω. Έχω του λεγάμενου.
:003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24492
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 25 Μαρ 2023, 22:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:03
foscilis έγραψε:
25 Μαρ 2023, 21:01
έχω να κατέβω κέντρο με αυτοκίνητο από το 2010 που μας έκανε ένα τραπέζι η γιαγιά μου στη Νεάπολη. Πριν από αυτό, το 2004 που αγόρασα ενισχυτή μπάσου από κάπου στη Σόλωνος.
Νάκας;
Μάλλον

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 26 Μαρ 2023, 00:19

Parrot έγραψε:
24 Μαρ 2023, 20:59
Κανένας δεν έχει αυτήν την απορία..; :smt017
Τόσα αυτοκίνητα, ειδικά στο κέντρο των Αθηνών, και κανένας δεν σκέφτηκε να λύσει αυτό το προβλημα, φτιάχνοντας μερικά γιγάντια γκαράζ (όπως αυτά που βλέπουμε στην Αμερική για παράδειγμα) πέριξ του κέντρου, με φτηνή στάθμευση αν είναι κλειστά (έστω και δωρεάν αν είναι υπαίθρια) και με αυτό τον τρόπο το δημόσιο να κέρδιζε και έσοδα αλλά και να έλυνε και το κυκλοφοριακό..;
:smt017
Οι καθηγητές συγκοινωνιολόγοι πώς και δεν το έχουν προτείνει αυτό..; :smt017
Στο Άμστερνταμ υπάρχουν μέχρι και μεγάλα κλειστά πάρκινγκ για ποδήλατα..
Κρίμα οι σπουδές στα Χάρβαρντ και στις Οξφόρδες..
τα παρκινγκ που περιγράφεις για όσους θελουν να κανουν την δουλειά τους, είναι αρπαχτές δεν λύνουν το πρόβλημα. Το προβλημα δημιουργείται από τους μονιμους κατοίκους που δεν έχουν γκαραζ πυλωτή οικοπεδο αδειο , καποιο χώρο να βαζουν το αμάξι τους αλλά θεωρούν φυσιολογικό οτι ο δημόσιος δρόμος είναι μονιμο παρκινγκ τους. Λυση ειναι η επιβολή υποχρεωτικής απόδειξης ότι διαθέτει χώρο παρκινγκ εκτος δρόμου ο ιδιοκτήτης αυτοκινήτου για να παρκαρει κοντά στο σπίτι του. Με κατα΄λληλο νομοθετικό πλαίσιο θα μπορούσαν απειρα ερειπια κατοικίες να γίνουν μόνιμα παρκινγκ κατοίκων, ακομα και με υποχρεωτικό ποσοστό πρασίνου. Φυσικά οι δήμαρχοι κάνουν ακριβώς το αντιθετο για ψήφους δινουν θεσεις μόνο για κατοίκους οπου απαγορεύεται η σταθμευση των επισκεπτων
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8338
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 26 Μαρ 2023, 17:37

foscilis έγραψε:
25 Μαρ 2023, 09:52
axilmar έγραψε:
25 Μαρ 2023, 09:42
Ο κοσμος δεν προτιμα τα παρκιγκ γιατι θεωρει οτι ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με αυτα που προσφερουν.

Πχ 5 ευρω για 2 ωρες ειναι πολλα λεφτα για παρκιγκ.

Εαν ητανε φτηνοτερα τοτε δεν θα υπηρχε θεμα, νομιζω.
Εχω δει με τα ιδια μου τα ματια διπλοπαρκαρισμενα εξω απο καφετερια σε χωριο, να κλεινουν γκαραζ να στενευουν το δρομο κλπ και 100 μετρα πιο κατω ολόαδιο δωρεαν κοινοτικο παρκινγκ τρια στρεμματα.

Που σημαινει ακομα και 100 μετρα περπατημα ο "κοσμος" το θεωρει υπερβολικο κοστος για τον απλουστατο λογο οτι κανεις δεν του εχει γαμησει εφτα ειδων Χριστους μπας και παψει να ειναι αντικοινωνικος ελλαδοπιθηκας.
Και γω εχω δει τετοια.

Πιστεύω μεμονωμενες περιπτώσεις.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Μαρ 2023, 11:16

foscilis έγραψε:
25 Μαρ 2023, 09:52
axilmar έγραψε:
25 Μαρ 2023, 09:42
Ο κοσμος δεν προτιμα τα παρκιγκ γιατι θεωρει οτι ειναι πολυ ακριβα σε σχεση με αυτα που προσφερουν.

Πχ 5 ευρω για 2 ωρες ειναι πολλα λεφτα για παρκιγκ.

Εαν ητανε φτηνοτερα τοτε δεν θα υπηρχε θεμα, νομιζω.
Εχω δει με τα ιδια μου τα ματια διπλοπαρκαρισμενα εξω απο καφετερια σε χωριο, να κλεινουν γκαραζ να στενευουν το δρομο κλπ και 100 μετρα πιο κατω ολόαδιο δωρεαν κοινοτικο παρκινγκ τρια στρεμματα.

Που σημαινει ακομα και 100 μετρα περπατημα ο "κοσμος" το θεωρει υπερβολικο κοστος για τον απλουστατο λογο οτι κανεις δεν του εχει γαμησει εφτα ειδων Χριστους μπας και παψει να ειναι αντικοινωνικος ελλαδοπιθηκας.
ισχυει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 02 Σεπ 2023, 12:40

Κάποτε, γύρω στο 1988-89, θυμάμαι τον Στέφανο Μάνο να προτείνει το να γίνουν μεγάλοι υπόγειοι χώροι στάθμευσης κοντά στο κέντρο της Αθήνας και αλλού, θα το ψάξω στο αρχείο μου μήπως το βρω.
πατησιωτης έγραψε:
24 Μαρ 2023, 21:21
Εύκολο ερώτημα.Επειδή μισούν γενικά τον Νόμο και την Τάξη.
Πρωτοπόρος εσύ αν κρίνουμε από τα πεπραγμένα της κυβέρνησης που δεν τον εφαρμόζει, από πυρκαγιές μέχρι εισβολείς Κροάτες.

Ας δούμε και τα παρακάτω στα οποία δεν υπάρχει Νόμος και Τάξη, αλλά διάλυση.



Η «ηχηρή» απουσία και το χάος στους δρόμους της Αθήνας

Η «ηχηρή» απουσία και το χάος στους δρόμους της Αθήνας

Υποστελεχωμένη Τροχαία, σοβαρά ατυχήματα, αρρύθμιστα και χαλασμένα φανάρια, μποτιλιαρίσματα σε κεντρικές αρτηρίες και ακινητοποιημένα αυτοκίνητα λόγω βλαβών στη μέση του δρόμου συνθέτουν μια ζοφερή εικόνα
i-ichiri-apoysia-kai-to-chaos-stoys-dromoys-tis-athinas-562593958
Δήμητρα Τριανταφύλλου Φωτ: INTIME / αρχείου 01.09.2023 • 19:55
Κοινοποίηση

Καθώς οι Αθηναίοι επιστρέφουν στο κλεινόν άστυ, μαζί τους επανέρχεται και η κυκλοφοριακή συμφόρηση στους δρόμους της πρωτεύουσας. Η εικόνα σε πολλά σημεία της πόλης είναι ήδη προβληματική: κεντρικές διασταυρώσεις μπλοκάρουν, φανάρια χαλάνε και την ίδια στιγμή η απουσία της Τροχαίας γίνεται όλο και πιο εμφανής, δίνοντας έναν κακό οιωνό για την κατάσταση που θα διαμορφωθεί όταν η καθημερινότητα στην Αθήνα ξεδιπλωθεί πλήρως.



Ο Νικόλαος Ρήγας, αντιπρόεδρος στην Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Αθήνας, ο οποίος υπηρετεί στην Τροχαία Αθηνών, επισημαίνει στην «Κ» πως η υποστελέχωση της Τροχαίας και η υπολειτουργία των υπηρεσιών της έχει ως συνέπεια να περιορίζεται η παρουσία των τροχονόμων σε πολλά σημεία της πόλης, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που γίνονται από το προσωπικό. «Η Τροχαία στην Αττική έχει υποστεί μείωση προσωπικού της τάξεως του 40% περίπου» εξηγεί. «Απαιτείται η πολιτεία να ενισχύσει τις αρμόδιες υπηρεσίες, έτσι ώστε να μπορεί η Τροχαία να αποδώσει περισσότερο στον προληπτικό έλεγχο και να αποτραπούν τα πολλά τροχαία που συχνά στερούν ανθρώπινες ζωές. Δεν έχουμε την πολυτέλεια ως χώρα να πληρώνουμε φόρο αίματος στην άσφαλτο».

Την ίδια εικόνα μεταφέρει και τροχονόμος που μίλησε στην «Κ» υπό τον όρο της ανωνυμίας. «Πρέπει να αρχίσει η αξιολόγηση των μετακινήσεων επισήμων, όπως και το θέμα των διαδηλώσεων. Είναι δυνατόν να δίνονται ακόμα άδειες για πορείες στις 15.00 μιας καθημερινής; Είναι δυνατόν να κλείνει όλη η Σταδίου από 100 άτομα και η Πειραιώς να “φρακάρει” μετά για ώρες;» λέει στην «Κ».
Σχεδόν κάθε μέρα κλείνει το κέντρο της Αθήνας
Σχεδόν κάθε μέρα κλείνει το κέντρο της Αθήνας
Η «ηχηρή» απουσία και το χάος στους δρόμους της Αθήνας-1
ΙΝΤΙΜΕ
Τα κακής ποιότητας οχήματα

Για μια υπηρεσία που δουλεύει με λίγες δυνάμεις αλλά έχει υπό την ευθύνη πολλά και σημαντικά κάνει λόγο ο Κίμων Λογοθέτης, Σύμβουλος Διαχείρισης Κυκλοφορίας και Οδικής Ασφάλειας Περιφέρειας Αττικής. «Οι άνθρωποι της υπηρεσίας κάνουν υπεράνθρωπες προσπάθειες. Μπορεί όμως ο τροχονόμος να αφήσει ένα σοβαρό τροχαίο για να ασχοληθεί επισταμένως με ελέγχους για παραβιάσεις στη ΛΕΑ ή τον δακτύλιο που είναι κι αυτές σημαντικές;» διερωτάται.

Ο κ. Λογοθέτης τονίζει ότι επιδεινώθηκε το κυκλοφοριακό μετά τον κορωνοϊό, καθώς αρκετοί πολίτες απομακρύνθηκαν από τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς και στράφηκαν στη μετακίνηση με δικά τους οχήματα.

Στον Κηφισό, έναν από τους πιο δύσκολους δρόμους του λεκανοπεδίου, βλέπουμε συχνά αυτοκίνητα να ακινητοποιούνται λόγω βλαβών στη μέση του δρόμου ή να εμπλέκονται σε συγκρούσεις.

Το πρόβλημα επιδεινώθηκε περαιτέρω από τα αυτοκίνητα «πολύ κακής ποιότητας», όπως τα χαρακτηρίζει, τα οποία ξεκίνησαν να κυκλοφορούν, μετά την πανδημία. «Βλέπουμε πια στους δρόμους αυτοκίνητα των 1.000 ευρώ, τα οποία βγάζουν μαύρο καπνό από την εξάτμιση, με εμφανείς ζημιές, καμένες λάμπες, ακατάλληλα ελαστικά. Στον Κηφισό, έναν από τους πιο δύσκολους δρόμους του λεκανοπεδίου, βλέπουμε συχνά τέτοια αυτοκίνητα να ακινητοποιούνται λόγω βλαβών στη μέση του δρόμου ή να εμπλέκονται σε συγκρούσεις. Στην πράξη, η Τροχαία δεν μπορεί να κάνει και πολλά» σημειώνει ο κ. Λογοθέτης.
Τι φταίει για τις παρασύρσεις πεζών σε κεντρικούς δρόμους της Αθήνας
Τι φταίει για τις παρασύρσεις πεζών σε κεντρικούς δρόμους της Αθήνας
Φανάρια που χαλάνε και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματική κίνηση

Εν τέλει, όλα τα παραπάνω οδηγούν σε αστυνόμευση σε πολύ συγκεκριμένες οδικές αρτηρίες. Οι δρόμοι στους οποίους έχει κατά βάση παρουσία η Τροχαία είναι οι κεντρικές λεωφόροι που καταλήγουν στο κέντρο της Αθήνας.

«Το Γαλάτσι, μια μεγάλη και κεντρική περιοχή της Αθήνας, ή το Παγκράτι, τα Πατήσια, η Αγίου Κωνσταντίνου και η Πειραιώς αστυνομεύονται ελάχιστα, σε αντίθεση με την Κηφισίας, για παράδειγμα. Έχουμε πέντε τροχονόμους στη σειρά στην Κηφισίας, αλλά στο τέλος, όλα αυτά τα αυτοκίνητα που εισέρχονται μαζικά στο κέντρο της Αθήνας δημιουργούν ένα “χωνί”, καθώς ακινητοποιούνται λίγο… παρακάτω».

Η απουσία της Τροχαίας από τους υπόλοιπους δρόμους «ευνοεί» και τις παραβάσεις. Από μικρές, όπως η μετατροπή των λεωφορειολωρίδων σε Ιπποκράτους και Χαρ. Τρικούπη σε… πάρκινγκ, μέχρι μεγάλες, όπως παραβιάσεις ερυθρού σηματοδότη.

Σύμφωνα με τους τροχονόμους, τα υφιστάμενα φανάρια, τα οποία σχεδιάστηκαν πριν από πολλά χρόνια, δεν βοηθούν στην εργασία τους. Όπως εξηγεί ο κ. Λογοθέτης, η διάρκεια του κόκκινου και του πράσινου στα φανάρια προκύπτει από τα προγράμματα που εκπονούν οι συγκοινωνιολόγοι, σύμφωνα με το αρχείο που διαθέτει η Περιφέρεια Αττικής για την κίνηση στους δρόμους του λεκανοπεδίου.

Τα προγράμματα επικαιροποιούνται σύμφωνα και με την κίνηση που βλέπουν οι συγκοινωνιολόγοι μέσα από το Κέντρο Διαχείρισης Κυκλοφορίας της Περιφέρειας Αττικής, όχι όμως σε πραγματικό χρόνο.

https://www.kathimerini.gr/society/5625 ... s-athinas/
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21021
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Γιατί οι έλληνες μισούν τα πάρκινγκ..;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 13 Σεπ 2023, 14:49

Αρχέλαος έγραψε:
02 Σεπ 2023, 12:40
Κάποτε, γύρω στο 1988-89, θυμάμαι τον Στέφανο Μάνο να προτείνει το να γίνουν μεγάλοι υπόγειοι χώροι στάθμευσης κοντά στο κέντρο της Αθήνας και αλλού, θα το ψάξω στο αρχείο μου μήπως το βρω.
πατησιωτης έγραψε:
24 Μαρ 2023, 21:21
Εύκολο ερώτημα.Επειδή μισούν γενικά τον Νόμο και την Τάξη.
Πρωτοπόρος εσύ αν κρίνουμε από τα πεπραγμένα της κυβέρνησης που δεν τον εφαρμόζει, από πυρκαγιές μέχρι εισβολείς Κροάτες.

Ας δούμε και τα παρακάτω στα οποία δεν υπάρχει Νόμος και Τάξη, αλλά διάλυση.



Η «ηχηρή» απουσία και το χάος στους δρόμους της Αθήνας

Η «ηχηρή» απουσία και το χάος στους δρόμους της Αθήνας

Υποστελεχωμένη Τροχαία, σοβαρά ατυχήματα, αρρύθμιστα και χαλασμένα φανάρια, μποτιλιαρίσματα σε κεντρικές αρτηρίες και ακινητοποιημένα αυτοκίνητα λόγω βλαβών στη μέση του δρόμου συνθέτουν μια ζοφερή εικόνα
i-ichiri-apoysia-kai-to-chaos-stoys-dromoys-tis-athinas-562593958
Δήμητρα Τριανταφύλλου Φωτ: INTIME / αρχείου 01.09.2023 • 19:55
Κοινοποίηση
:+1::goodpost::bravo:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών