Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 25 Μαρ 2019, 21:54

koukouvagia έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:39
Αν η Ευθυμιοπούλου κατέβαινε πρόεδρος της ΝΔ, θα ήταν η μόνη φορά που θα ψήφιζα ΝΔ και ας μην έχω καμιά σχέση με αυτόν τον πολιτικό χώρο.
Τη βιβίκα λες; :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Μαρ 2019, 22:05

Γραφικός έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:13
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:03
Βασικά θεωρώ ενοχο και τον Κατσιφα κσι τον Ζακ και άξιζαν αυτό που έπαθαν
Επειδή είμαι βλάκας και δεν έχω καταλάβει ακόμα, μπορείς να διευκρινίσεις με απλά λόγια για ποιο έγκλημά του θεωρείς σωστό που τιμωρήθηκε με θάνατο;
Δεν τιμωρήθηκε με θάνατο , πήγε να ληστέψει ένα μαγαζί με μαχαίρι και πανω στην συνολική πέθανε από αιτία μάλλον από αδιευκρίνιστα (δεν πέθανε από ένα συγκεκριμένο χτυπημα ) κσι ούτε τον σκότωσε ο κοσμηματοπώλης με όπλο ...
Δεν υποστηρίζω τον κοσμηματοπώλη για τυχόν ευθύνες του σε υπέρβαση οριων αμύνης όπως προβλέπει ο πανικός κώδικας αλλά ...


Ξεκολλατε , ούτε ήρωας είναι ο Ζακ ούτε αθώο θύμα ούτε τον σκότωσαν κάποιοι γιατί ήταν ομοφυλόφιλος ή οροθετικος

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Μαρ 2019, 22:08

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:19
Και κάτι άλλο άσχετο
Οι ηρωοποιησεις η οι δαιμονοποιησεις τελικά εξελίσσονται ως μύθοι πέρα και έξω από το τι πραγματικά συνέβει σε ένα γεγονός
Αυτό ανάλογα τις ανάγκες της προπαγάνδας που θέλει να εξυπηρετήσει
Οι ομοϊδεάτες του Ζακ θελουν έναν μάρτυρα ενα θύμα για την ιδεολογία τους που να εξυπηρετεί την πριοαγανδα τους
Αυτο ισχύει τόσο για τον Ζακ όσο και για τον Κατσιφα

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14025
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 22:11

koukouvagia έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:39
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:02
koukouvagia έγραψε:
25 Μαρ 2019, 20:57


Προφανώς και έχει εχθρούς στο εσωτερικό της ΝΔ, γιατί είναι σοβαρή, διαβασμένη και φιλελεύθερη. :lol:
Η ΝΔ δεν έχει ανοχή σε προοδευτικά στοιχεία, ακόμη και όταν αυτά θεωρητικά ανήκουν στη σφαίρα του φιλελευθερισμού.

Για τον Αδριανόπουλο δεν έχω άποψη. Για τους άλλους δυο που αναφέρεις, έχω, τη χειρότερη. :)
εγώ έχω φύγει από τη ΝΔ πολλά χρόνια πριν, ξέρω όμως κόσμο μέσα. η Ευθυμιοπούλου μόνο ηλιθιότητες γράφει στα σοσιαλ μήντια. Η ΝΔ δεν είναι φιλελεύθερη συμμαχία. τον φιλελεύθερο της ΝΔ τον ενδιαφέρει το ΕΣΠΑ και όχι η Μαρίνα Γαλανού πρόεδρος των τρανς.
στο μεταναστευτικό βρίσκω πολύ σωστούς τους 3 που ανέφερα. κατάλαβες που κινούμαι;; και μένα με ενδιαφέρει η χαμηλή φορολογία, δεν δίνω δεκάρα για τη κοινωνική ατζέντα των ΛΟΑΤΚΙ ή το Ουράνιο Τόξο. Όσο για το τελευταίο θα περνούσα ειδική νομοθεσία για τη πάρτη του, αν ήμουν πρωθυπουργός :D
Επειδή ακριβώς δεν ενδιαφέρονται για τα κοινωνικά ζητήματα, απαξιώνουν τον κοινωνικό φιλελευθερισμό, γι' αυτόν ακριβώς το λόγο έχω τη χειρότερη γνώμη γι' αυτούς.
Ο Μπογδάνος και ο Τζήμερος αναμετρούνται, κατά τη γνώμη μου, στα ίσια με την ακροδεξιά. Ούτε κεντροδεξιοί, ούτε φιλελεύθεροι. Ακροδεξιοί είναι.

Αν η Ευθυμιοπούλου κατέβαινε πρόεδρος της ΝΔ, θα ήταν η μόνη φορά που θα ψήφιζα ΝΔ και ας μην έχω καμιά σχέση με αυτόν τον πολιτικό χώρο.
Τοποθετώ τον εαυτό μου στη σκληρή δεξιά. Ακολουθώ και τους 3 στο Twitter. Ξέρω πολύ καλά τις θέσεις τους. Το πιο φιλελεύθερο που μπορείς να έχεις στη ΝΔ είναι ο Μητσοτάκης και αυτός όμως από συμμαχίες με δεξιούς βγήκε και δεν απομακρύνεται στα κοινωνικά από τη βάση του βλεπε πχ νομοσχέδιο για εμφυλες ταυτότητες. Εγώ πάλι ψαχνομαι πολιτικά. Ο Μπογδάνος έχει πράγματι επαφές με τη δεξιά, διαφήμιζει το Θάνο Πλεύρη στο σάιτ του αλλά έχει υπερασπιστεί και τον Απόστολο Κρητικόπουλο μέλος του δικτύου Ελλήνων συντηρητικών, τραμπικο και θαυμαστή του Σαλβινι. Όντως εσύ δεν ταιριάζεις με αυτόν.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Ορέστης 35

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 25 Μαρ 2019, 22:39

Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:53
Ορέστης 35 έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:52
Λευκός Λύκος έγραψε:
25 Μαρ 2019, 21:48

Εσύ θα μας το πεις αυτό.
Για να σου έχουν συμπεριφερθεί σαν κλέφτη,κάτι θα είδαν.Ξερω γω;
Ουτε εγω ξερω τι ειδαν.
Αν σου ξανασυμβεί,ρώτα τους για να μας το πεις.
Δε θα παραλειψω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Μαρ 2019, 00:07

Pirate7G έγραψε:
25 Μαρ 2019, 14:20
Ούτε αυτό αποδείχτηκε πουθενά. Το μόνο που έχει αποδειχτεί μέχρι τώρα πως τον σκοτωσαν, κυριολεκτικά, στο ξύλο και μετά το συκοφαντηααν ως πρεζάκι, ληστή κλπ.
Διάφοροι γελοίοι στο ίντερνετ του φόρτωσαν κι άλλα. Όπως εδώ μέσα που τον έβγαλαν διαρρήκτη.
Ήταν διαρρήκτης. Και ότι μπήκε για να ληστέψει δεν είναι κάτι που προέκυψε από συκοφαντία. Ακόμη και οι πιο ευνοϊκοί μάρτυρες υπέρ του Κωστόπουλου, κατέθεσαν ότι θεώρησαν πως μπήκε μέσα για να κλέψει.

Το ότι πέθανε από το ξύλο δεν έχει προκύψει από κανένα σοβαρό στοιχείο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
koukouvagia
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: 23 Μαρ 2019, 20:26
Τοποθεσία: Athens

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από koukouvagia » 26 Μαρ 2019, 00:18

hellegennes έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:07

Το ότι πέθανε από το ξύλο δεν έχει προκύψει από κανένα σοβαρό στοιχείο.
:e040:

Στο βίντεο δηλαδή τι φαίνεται, οτι παιζουν τις κουμπαρες;
Μια λεκτική απειλή είναι το πιο γνήσιο πιστοποιητικό ανικανότητας.
Nassim Nicholas Taleb

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Μαρ 2019, 00:21

Ότι τρώει δυο κλωτσιές. Το ότι έχει πεθάνει από τις 2 κλωτσιές είναι που δεν προκύπτει από πουθενά. Πέθανε δε, αρκετή ώρα μετά και αφού σηκώθηκε και έκανε τον καομπόη, απειλώντας τον διασώστη, όπως κάνουν όλοι οι αθώοι και θύματα ξυλοδαρμού.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 26 Μαρ 2019, 00:38

Χαιρετιζω ανδροπρεπη σταση Χελη.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 26 Μαρ 2019, 00:52

hellegennes έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:21
Ότι τρώει δυο κλωτσιές. Το ότι έχει πεθάνει από τις 2 κλωτσιές είναι που δεν προκύπτει από πουθενά. Πέθανε δε, αρκετή ώρα μετά και αφού σηκώθηκε και έκανε τον καομπόη, απειλώντας τον διασώστη, όπως κάνουν όλοι οι αθώοι και θύματα ξυλοδαρμού.
Πολλες μαλακιες λες τελευταια, δες το

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Μαρ 2019, 00:54

Α, θεωρείς κι εσύ ότι είναι μαλακίες πως τα αθώα θύματα ξυλοδαρμού είναι σύνηθες να επιτίθενται στους διασώστες. Είναι ένα βήμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 26 Μαρ 2019, 00:56

hellegennes έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:54
Α, θεωρείς κι εσύ ότι είναι μαλακίες πως τα αθώα θύματα ξυλοδαρμού είναι σύνηθες να επιτίθενται στους διασώστες. Είναι ένα βήμα.
Το παθαινεις συχνα;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7724
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 26 Μαρ 2019, 00:58

Εγω δεν εχω καταλάβει τι ακριβώς έγινε με τον Κωστόπουλο και δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα.
Βρέθηκε μέσα στο μαγαζί για τον α ή β λόγο, εγκλωβίστηκε έσπασε την βιτρίνα με πυροσβεστήρα, έφαγε κλωτσιές από τον ιδιοκτήτη και μετά αρχισε να τρέχει και να πέφτει πανω στα τραπέζια σαν κοτοπουλο που δεν έχει κεφάλι. Ο άνθρωπος ή ήταν χάι ή είχε κάποιου είδους ψυχωσικό επεισόδιο.
Πιστεύω οτι μπορεί να μην μπήκε για να κλέψει αρχικά αλλά το οτι τον σκότωσαν "οι νοικοκυραίοι" επειδή ήτα ομοφυλόφιλος και οροθετικός είναι μεγάλη μπούρδα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40712
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Μαρ 2019, 01:03

Υδράργυρος έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:56
hellegennes έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:54
Α, θεωρείς κι εσύ ότι είναι μαλακίες πως τα αθώα θύματα ξυλοδαρμού είναι σύνηθες να επιτίθενται στους διασώστες. Είναι ένα βήμα.
Το παθαινεις συχνα;
Το παθαίνει κόσμος καθημερινά. Φαντάζομαι θα ακούς κάθε μέρα για θύματα που επιτέθηκαν στους διασώστες με σπασμένα γυαλιά. Είναι κάτι που συμβαίνει, πώς να το κάνουμε;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25526
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Ανατροπή: Ούτε ληστής ούτε πρεζόνι το θύμα στο κοσμηματοπωλείο - νέα βίντεο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 26 Μαρ 2019, 01:07

hellegennes έγραψε:
26 Μαρ 2019, 01:03
Υδράργυρος έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:56
hellegennes έγραψε:
26 Μαρ 2019, 00:54
Α, θεωρείς κι εσύ ότι είναι μαλακίες πως τα αθώα θύματα ξυλοδαρμού είναι σύνηθες να επιτίθενται στους διασώστες. Είναι ένα βήμα.
Το παθαινεις συχνα;
Το παθαίνει κόσμος καθημερινά. Φαντάζομαι θα ακούς κάθε μέρα για θύματα που επιτέθηκαν στους διασώστες με σπασμένα γυαλιά. Είναι κάτι που συμβαίνει, πώς να το κάνουμε;
Εχουν απαντηθει αυτα στη δικογραφια. Υπαρχουνε στοιχεια και απαντησεις ιατροδικαστων που υποστηριζονται απο ευρηματα της νεκροψιας. Εφαγε το τρελαμα απο το σοκ της επιθεσης. Δεν απαγγελθηκαν τσαμπα οι κατηγοριες

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών