«Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδεια;'

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20997
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 14:29

Bill Hicks έγραψε:
12 Απρ 2023, 13:06
georgebi έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:59
υπάρχει εγκύκλιος τού υπουργείου για το θέμα.

άδεια λειτουργείας δεν χρειάζεται, αλλά ο κύριος παρανομεί (και οι ελεγκτικοί μηχανισμοί κοιμούνται) αν και εφόσον:
- το «αυτοοργανωμένη δομή» σημαίνει ότι δεν έχει νομική υπόσταση
- δεν έχει ενημερώσει την τοπική υγειονομική αρχή και δεν έχει υποστεί ποτέ έλεγχο
SpoilerShow
Εικόνα
Εικόνα
Δεν μου κάνει εντύπωση

Όπου ακούς πολλά ουρλιαχτά για

''αντίσταση σε κάθε μορφή βαρβαρότητας''

''για όλο το κίνημα των καταπιεσμένων''


και ''δεν θα περάσει''

ψάχνεις να βρεις τι υπάρχει από πίσω :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9357
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 12 Απρ 2023, 14:39

Bill Hicks έγραψε:
12 Απρ 2023, 13:06
georgebi έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:59
SpoilerShow
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:47
σιχαμένοι αντίχριστοι!
Μη βρίζεις ρε συ άγιες μέρες

Πάντως και στο παρελθόν είχε θέματα με υγιειονομικές παραβάσεις
Εικόνα
https://www.rosa.gr/uncategorized/kateg ... -anthropo/
SpoilerShow
Και αυτόν τον άνθρωπο βρήκε να κάνει στόχο της η δημοτική αρχή του Μπακογιάννη. Τον κατηγορεί για υγιειονομικές παραβάσεις, του έκανε μάλιστα συστάσεις.

Πόσο θράσος χρειάζεται για να κάνει κάτι τέτοιο

Για τον «Άλλο Άνθρωπο» η αλληλεγγύη δεν είναι φιλανθρωπία. Είναι στάση ζωής, που στηρίζεται στη συλλογική αντίσταση σε κάθε μορφή βαρβαρότητας, καταπίεσης και ταπείνωσης ανθρώπου από άνθρωπο.

Γι’ αυτό και όλο το κίνημα των καταπιεσμένων είναι στο πλευρό του.

Η βρώμικη επίθεση στον «Άλλο Άνθρωπο» δεν θα περάσει.
υπάρχει εγκύκλιος τού υπουργείου για το θέμα.

άδεια λειτουργείας δεν χρειάζεται, αλλά ο κύριος παρανομεί (και οι ελεγκτικοί μηχανισμοί κοιμούνται) αν και εφόσον:
- το «αυτοοργανωμένη δομή» σημαίνει ότι δεν έχει νομική υπόσταση
- δεν έχει ενημερώσει την τοπική υγειονομική αρχή και δεν έχει υποστεί ποτέ έλεγχο

Εικόνα
Εικόνα
Νομίζω ότι αυτό που λες εδώ είναι πολύ σημαντικό.

Μπράβο στον άνθρωπο και την πρωτοβουλία του, θα πρέπει να είναι κανείς πολύ γκάου για να εναντιωθεί στην προσπάθειά του.

Πρέπει όμως να υπάρχουν και κανόνες, ακόμα και σε τέτοιες φιλανθρωπικές προσπάθειες. Και κυρίως κανόνες υγιεινής και έλεγχος. Ανθρώπους ταΐζει, όχι γουρούνια. Αν αύριο γίνει καμμιά στραβή κι αρχίσουν για τον χ-ψ λόγο να τρέχουν στα νοσοκομεία επειδή κάτι ήταν χαλασμένο ή επειδή κάποιο σκεύος είχε μπίχλα, τότε ποιος θα φταίει;
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών