«Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδεια;'

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

«Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδεια;'

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 11:02

Εικόνα
https://www.lifo.gr/now/greece/o-allos- ... onopoylo-i

«Πριν από 3 λεπτά ήρθε ένας υπάλληλος της δημοτικής αστυνομίας του Δήμου Αθηναίων για καταγγελία που έγινε από «μερικούς» γειτονιές για ρύπανση και βρώμικα στη Μεγάλου Αλεξάνδρου 109 στον Κεραμεικό, όλα καλά ο άνθρωπος μου είπε ότι είναι όλα πεντακάθαρα και ότι απλά έπρεπε να του δώσω τα στοιχεία μου για να πάρει πίσω και να αποδείξει ότι έκανε την δουλειά του μετά την καταγγελία.

»Με ρώτησε βέβαια αν έχω άδεια για να μαγειρεύω, του απάντησα ότι "εσύ στο σπίτι σου όταν μαγειρεύεις έχεις άδεια;" Μου απάντησε "όχι" τότε και εγώ δεν χρειάζομαι.

Τότε του είπα να πει στους «μερικούς γείτονες» ότι επειδή μου τα έκαναν ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ να έρθουν να τους δώσω μερικά λόγω Πάσχα και λόγω του ότι είναι και καλοί χριστιανοί και πιστεύουν στην αγάπη.

»Καλή ανάσταση στο μίσος που φωλιάζει στην καρδιά σας. Τρόφιμα σε αυτούς που έχουν ανάγκη, απόμαχους της ζωής, ηθοποιούς καλλιτέχνες άνδρες, γυναίκες χωρίς καμία διάκριση πουθενά ούτε σε θρησκεία, ούτε σε επάγγελμα, ούτε σε φύλο, ούτε σε ηλικία, ούτε σε εθνικότητα ούτε πουθενά ,τσακίζουμε τον φασισμό μέσα σε οποιαδήποτε καρδιά.

»Και ας γίνονται τέτοια εμείς συνεχίζουμε αλληλέγγυα.»
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 11:07

Εικόνα
https://www.in.gr/2023/04/12/greece/poi ... astynomia/

«Εμεις τα ονειρα μας δεν τα αφησαμε.

Δεν απουσιάσαμε ουτε χωριστικαμε και ας ειμασταν λιγοι στην αρχη, δεν φοβηθηκαμε,γιατι στο φως της φωτιας γνωριστηκαμε.

Στα σκοταδια ξεχυθηκαμε απελευθερωμενοι απο τον θριαμβο του θανατου, τολμησαμε την μεγαλη εφοδο που θα εφερνε την ελευθερια μεσα απο τις πραξεις,δεν κρυφτηκαμε στον λογο της υλης, ανοιξαμε τους δικους μας δρομους στην ιστορια.

Ελευθερωθηκαμε απο τον ισκιο μας και ελευθερωσαμε και οσους μας ειδαν, τον μαυρο σπορο που εβλεπαν οι αλλοι τον πηραν οι αγγελοι αλλα και οι δαιμωνες, τον πηγαν στον παραδεισο αλλα και στην κολαση,εως εκει , που οι δουλοι του θεου εβαψαν με το αιμα των δολοφονων,των εξουσιαστων,των κλεφτων το γαλαζιο του ουρανου»
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34856
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Απρ 2023, 11:12

H αλήθεια βέβαια είναι ότι τα εστιατόρια (καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος λέγονται στη γραφειοκρατική γλώσσα) θέλουν άδεια.Αυτό δεν έχει σχέση με τις τιμές στις οποίες πουλάνε ή και εάν τα μοιράζουν δωρεάν.

Άβαταρ μέλους
stella
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 3948
Εγγραφή: 17 Απρ 2018, 10:09
Phorum.gr user: stella

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stella » 12 Απρ 2023, 11:13

πατησιωτης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:12
H αλήθεια βέβαια είναι ότι τα εστιατόρια (καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος λέγονται στη γραφειοκρατική γλώσσα) θέλουν άδεια.Αυτό δεν έχει σχέση με τις τιμές στις οποίες πουλάνε ή και εάν τα μοιράζουν δωρεάν.
Και τα συσσίτια στις Εκκλησίες;

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 11:19

Δεν λέω.... μπράβο στον ''άλλο άνθρωπο'' :smt023

Είχε πάει και η προεδρίνα μας να τον συνδράμει :smt038


Εικόνα

αλλά όλο αυτό τον σαματά με τις τσίκνες κ.λ.π :-?

δεν θα τον ήθελα κάτω απ το μπαλκόνι μου :roll:

φαντάζομαι ούτε η προεδρίνα θα τον ήθελε :a108:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Απρ 2023, 11:23

Ε ναι, γιατί Μεταξουργείο δεν έχει καθόλου σαματά, που έχουν γεμίζει ρεμπετσιπουροκαφενεια παντού, η όλα τα πεζοδρόμια στο κέντρο που έχουν γίνει καφετέριες και μπαρ.. Ο άλλος που κάνει κοινωνικό έργο είναι το πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14561
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 12 Απρ 2023, 11:28

πατησιωτης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:12
H αλήθεια βέβαια είναι ότι τα εστιατόρια (καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος λέγονται στη γραφειοκρατική γλώσσα) θέλουν άδεια.Αυτό δεν έχει σχέση με τις τιμές στις οποίες πουλάνε ή και εάν τα μοιράζουν δωρεάν.
Όταν δίνεις κάτι δωρεάν δεν θεωρείται εστίαση.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 11:31

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:23
Ε ναι, γιατί Μεταξουργείο δεν έχει καθόλου σαματά, που έχουν γεμίζει ρεμπετσιπουροκαφενεια παντού, η όλα τα πεζοδρόμια στο κέντρο που έχουν γίνει καφετέριες και μπαρ.. Ο άλλος που κάνει κοινωνικό έργο είναι το πρόβλημα.
Ναι δεν λέω....έχει τα δικιά του ο Άλλος Άνθρωπος

αλλά πολλής σαματάς ρε παιδί μου

και αν ειναι και καθημερινά :roll:

Εικόνα



Τελος πάντων....καλή ανάσταση να χουμε
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 11:39

Πάντως και με τη Γαλανη - που δεν τη λες και ακροδεξιά :smt018

τα χε τσουγκρίσει ο Άλλος Άνθρωπος :roll:




Εικόνα
https://www.lifo.gr/now/greece/koinonik ... -fagitoy-i
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22816
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Απρ 2023, 11:47

georgebi έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:31
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:23
Ε ναι, γιατί Μεταξουργείο δεν έχει καθόλου σαματά, που έχουν γεμίζει ρεμπετσιπουροκαφενεια παντού, η όλα τα πεζοδρόμια στο κέντρο που έχουν γίνει καφετέριες και μπαρ.. Ο άλλος που κάνει κοινωνικό έργο είναι το πρόβλημα.
Ναι δεν λέω....έχει τα δικιά του ο Άλλος Άνθρωπος

αλλά πολλής σαματάς ρε παιδί μου

και αν ειναι και καθημερινά :roll:

Εικόνα



Τελος πάντων....καλή ανάσταση να χουμε
Ε αν κλείσουν και όλες οι καφετέριες, τα μπαρ, τα τσίπουραδικα, και γίνουν όλα εσωτερικά σφραγισμένα, οκ. Γιατί εσύ όταν γκαρίζεις στο καφέ με άλλους 30, νοιάζεσαι για τον άλλον από πάνω.
Και δε νομίζω να γίνεται χαμός κάθε μέρα. Είναι και μέρες άγιες, μοιράζουν φαγητό, σιχαμένοι αντίχριστοι!

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20986
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Απρ 2023, 11:59

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:47
σιχαμένοι αντίχριστοι!
Μη βρίζεις ρε συ άγιες μέρες

Πάντως και στο παρελθόν είχε θέματα με υγιειονομικές παραβάσεις


Εικόνα
https://www.rosa.gr/uncategorized/kateg ... -anthropo/

Και αυτόν τον άνθρωπο βρήκε να κάνει στόχο της η δημοτική αρχή του Μπακογιάννη. Τον κατηγορεί για υγιειονομικές παραβάσεις, του έκανε μάλιστα συστάσεις.

Πόσο θράσος χρειάζεται για να κάνει κάτι τέτοιο

Για τον «Άλλο Άνθρωπο» η αλληλεγγύη δεν είναι φιλανθρωπία. Είναι στάση ζωής, που στηρίζεται στη συλλογική αντίσταση σε κάθε μορφή βαρβαρότητας, καταπίεσης και ταπείνωσης ανθρώπου από άνθρωπο.

Γι’ αυτό και όλο το κίνημα των καταπιεσμένων είναι στο πλευρό του.

Η βρώμικη επίθεση στον «Άλλο Άνθρωπο» δεν θα περάσει.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 12 Απρ 2023, 12:22

Επειδή γέμισε η Αθήνα λαθρομετανάστες δε σημαίνει ότι αυτοί πρέπει να πεθάνουν. Οπως τους έφεραν που τα έψησε το ελληνικό κράτος με τους δουλέμπορους τόσα χρόνια έτσι τώρα να τους ταίσουν. Ο λαθρομετανάστης δεν είναι να τους παίρνουμε τα τρια χιλιάρικα μόνο, έχει και κόστος μετά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4806
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: «Ο Άλλος Άνθρωπος»: Γείτονες κάλεσαν αστυνομία ''..αν έχω άδεια;τι να την κανω; όταν μαγειρεύεις σπίτι σου έχεις άδε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 12 Απρ 2023, 13:06

georgebi έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:59
SpoilerShow
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
12 Απρ 2023, 11:47
σιχαμένοι αντίχριστοι!
Μη βρίζεις ρε συ άγιες μέρες

Πάντως και στο παρελθόν είχε θέματα με υγιειονομικές παραβάσεις
Εικόνα
https://www.rosa.gr/uncategorized/kateg ... -anthropo/
SpoilerShow
Και αυτόν τον άνθρωπο βρήκε να κάνει στόχο της η δημοτική αρχή του Μπακογιάννη. Τον κατηγορεί για υγιειονομικές παραβάσεις, του έκανε μάλιστα συστάσεις.

Πόσο θράσος χρειάζεται για να κάνει κάτι τέτοιο

Για τον «Άλλο Άνθρωπο» η αλληλεγγύη δεν είναι φιλανθρωπία. Είναι στάση ζωής, που στηρίζεται στη συλλογική αντίσταση σε κάθε μορφή βαρβαρότητας, καταπίεσης και ταπείνωσης ανθρώπου από άνθρωπο.

Γι’ αυτό και όλο το κίνημα των καταπιεσμένων είναι στο πλευρό του.

Η βρώμικη επίθεση στον «Άλλο Άνθρωπο» δεν θα περάσει.
υπάρχει εγκύκλιος τού υπουργείου για το θέμα.

άδεια λειτουργείας δεν χρειάζεται, αλλά ο κύριος παρανομεί (και οι ελεγκτικοί μηχανισμοί κοιμούνται) αν και εφόσον:
- το «αυτοοργανωμένη δομή» σημαίνει ότι δεν έχει νομική υπόσταση
- δεν έχει ενημερώσει την τοπική υγειονομική αρχή και δεν έχει υποστεί ποτέ έλεγχο

Εικόνα
Εικόνα
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών