52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Απρ 2023, 19:10

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Απρ 2023, 18:53
Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 18:42
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Απρ 2023, 18:32


Σου είπα ποια είναι η αναλογία 11 προς 47.
Και μιλάμε για μια συντηρητική κυβέρνηση, της οποία οι ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΙ βουλευτές είναι 15% γυναίκες και 85% άνδρες.

Ερώτηση: έχεις παρατηρήσει γυναίκες να χρησιμοποιούν το φύλο τους για να ανέλθουν επαγγελματικά;
Είναι κάτι άσχετο αυτό που μου λες αλλα θα σου απαντήσω. Φυσικά και έχω δει. Είτε για να ανέλθουν ή να έχουν ευνοϊκότερη μεταχείριση χρησιμοποιώντας " γυναικεία όπλα " . Όλα αυτά είναι μέσα στο πλαίσιο την πατριαρχίας και τι θέση,αξία,ικανότητες έχει μια γυναίκα. Μη μου πεις δεν το αντιλαμβάνεσαι .
Άσχετο?!
Η κουβέντα ξεκίνησε όταν ισχυρίστηκες πως οι άνδρες λόγω φύλου έχουν ευνοική μεταχείριση στα επαγγελματικά τους. Σου απάντησα σε αυτό, μετά πέταξες το ποσοστό γυναικών στην κυβέρνηση. Σου είπα πως είναι άσχετο με την κουβέντα, επέμεινες και σου έφερα όλα τα στοιχεία που επιβεβαιώνουν πως το ποσοστό είναι ανάλογο με τις γυναίκες που εκλέγονται.
Επίσης το ότι αυτό συνδέεται με την πατριαρχία, αλλά αυτό δεν αρκεί να για θυματοποιείς τις γυναίκες καθώς συμμετέχουν ενεργά στο παιχνίδι, το έγραψα από την πρώτη στιγμή.

Κοινώς αν έδειχνες λίγη περισσότερη προσοχή σε αυτά που γράφει ο συνομιλητής σου και αν έκανες τον κόπο να ψάξεις δυο στοιχεία πριν εκφράσεις μια άποψη, δε θα χρειαζόταν να τα κάνω εγώ για σένα. Αν και στα επαγγελματικά σου, οι συνάδελφοί σου κάνουν τη δουλειά και εσύ αντίστοιχα είσαι νωθρή και τεμπέλα, μάντεψε: δε φταίει το φύλο σου αν προτιμηθεί κάποιος άνδρας αντί για σένα. :wave:
Βασικά στο κομμάτι το κυβερνητικό έχουμε 24 εκλεγμένες στους 156, έχουμε 22 υπουργεία, 20 άντρες υπουργούς και 2 γυναίκες. Αλλά εννοείται φταίνε οι γυναίκες που δεν τις ψηφίζουν, όπως μας είπες.
Εσύ μου έφερες ως αντίλογο σε τι δεν κατάλαβα, για αυτό ειπα είναι άσχετο αυτό που λες, αν έχω δει γυναίκα να χρησιμοποιεί το φύλο της. Κάτι που φυσικά και το έχω δει. Και όπως σου είπα είναι και αυτό μέσα στους ρόλους που έχει απονήμει η πατριαρχια στο γυναικείο φύλο. Κατά τα υπόλοιπα, αν πάρει άλλος την θέση κτλ θα είναι επειδή είμαι τεμπέλα μην αγχώνεσαι δεν μπορεί να γίνει, γιατί είμαι ήδη υπεύθυνη.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 16 Απρ 2023, 19:13

Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 19:10
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Απρ 2023, 18:53
Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 18:42


Είναι κάτι άσχετο αυτό που μου λες αλλα θα σου απαντήσω. Φυσικά και έχω δει. Είτε για να ανέλθουν ή να έχουν ευνοϊκότερη μεταχείριση χρησιμοποιώντας " γυναικεία όπλα " . Όλα αυτά είναι μέσα στο πλαίσιο την πατριαρχίας και τι θέση,αξία,ικανότητες έχει μια γυναίκα. Μη μου πεις δεν το αντιλαμβάνεσαι .
Άσχετο?!
Η κουβέντα ξεκίνησε όταν ισχυρίστηκες πως οι άνδρες λόγω φύλου έχουν ευνοική μεταχείριση στα επαγγελματικά τους. Σου απάντησα σε αυτό, μετά πέταξες το ποσοστό γυναικών στην κυβέρνηση. Σου είπα πως είναι άσχετο με την κουβέντα, επέμεινες και σου έφερα όλα τα στοιχεία που επιβεβαιώνουν πως το ποσοστό είναι ανάλογο με τις γυναίκες που εκλέγονται.
Επίσης το ότι αυτό συνδέεται με την πατριαρχία, αλλά αυτό δεν αρκεί να για θυματοποιείς τις γυναίκες καθώς συμμετέχουν ενεργά στο παιχνίδι, το έγραψα από την πρώτη στιγμή.

Κοινώς αν έδειχνες λίγη περισσότερη προσοχή σε αυτά που γράφει ο συνομιλητής σου και αν έκανες τον κόπο να ψάξεις δυο στοιχεία πριν εκφράσεις μια άποψη, δε θα χρειαζόταν να τα κάνω εγώ για σένα. Αν και στα επαγγελματικά σου, οι συνάδελφοί σου κάνουν τη δουλειά και εσύ αντίστοιχα είσαι νωθρή και τεμπέλα, μάντεψε: δε φταίει το φύλο σου αν προτιμηθεί κάποιος άνδρας αντί για σένα. :wave:
Βασικά στο κομμάτι το κυβερνητικό έχουμε 24 εκλεγμένες στους 156, έχουμε 22 υπουργεία, 20 άντρες υπουργούς και 2 γυναίκες. Αλλά εννοείται φταίνε οι γυναίκες που δεν τις ψηφίζουν, όπως μας είπες.
Εσύ μου έφερες ως αντίλογο σε τι δεν κατάλαβα, για αυτό ειπα είναι άσχετο αυτό που λες, αν έχω δει γυναίκα να χρησιμοποιεί το φύλο της. Κάτι που φυσικά και το έχω δει. Και όπως σου είπα είναι και αυτό μέσα στους ρόλους που έχει απονήμει η πατριαρχια στο γυναικείο φύλο. Κατά τα υπόλοιπα, αν πάρει άλλος την θέση κτλ θα είναι επειδή είμαι τεμπέλα μην αγχώνεσαι δεν μπορεί να γίνει, γιατί είμαι ήδη υπεύθυνη.
Πήγαινε σε έναν ψυχολόγο για τα τραύματα σου και σταματα να γράφεις μαλακίες

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Απρ 2023, 19:14

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου έγραψε:
16 Απρ 2023, 19:13
Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 19:10
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Απρ 2023, 18:53


Άσχετο?!
Η κουβέντα ξεκίνησε όταν ισχυρίστηκες πως οι άνδρες λόγω φύλου έχουν ευνοική μεταχείριση στα επαγγελματικά τους. Σου απάντησα σε αυτό, μετά πέταξες το ποσοστό γυναικών στην κυβέρνηση. Σου είπα πως είναι άσχετο με την κουβέντα, επέμεινες και σου έφερα όλα τα στοιχεία που επιβεβαιώνουν πως το ποσοστό είναι ανάλογο με τις γυναίκες που εκλέγονται.
Επίσης το ότι αυτό συνδέεται με την πατριαρχία, αλλά αυτό δεν αρκεί να για θυματοποιείς τις γυναίκες καθώς συμμετέχουν ενεργά στο παιχνίδι, το έγραψα από την πρώτη στιγμή.

Κοινώς αν έδειχνες λίγη περισσότερη προσοχή σε αυτά που γράφει ο συνομιλητής σου και αν έκανες τον κόπο να ψάξεις δυο στοιχεία πριν εκφράσεις μια άποψη, δε θα χρειαζόταν να τα κάνω εγώ για σένα. Αν και στα επαγγελματικά σου, οι συνάδελφοί σου κάνουν τη δουλειά και εσύ αντίστοιχα είσαι νωθρή και τεμπέλα, μάντεψε: δε φταίει το φύλο σου αν προτιμηθεί κάποιος άνδρας αντί για σένα. :wave:
Βασικά στο κομμάτι το κυβερνητικό έχουμε 24 εκλεγμένες στους 156, έχουμε 22 υπουργεία, 20 άντρες υπουργούς και 2 γυναίκες. Αλλά εννοείται φταίνε οι γυναίκες που δεν τις ψηφίζουν, όπως μας είπες.
Εσύ μου έφερες ως αντίλογο σε τι δεν κατάλαβα, για αυτό ειπα είναι άσχετο αυτό που λες, αν έχω δει γυναίκα να χρησιμοποιεί το φύλο της. Κάτι που φυσικά και το έχω δει. Και όπως σου είπα είναι και αυτό μέσα στους ρόλους που έχει απονήμει η πατριαρχια στο γυναικείο φύλο. Κατά τα υπόλοιπα, αν πάρει άλλος την θέση κτλ θα είναι επειδή είμαι τεμπέλα μην αγχώνεσαι δεν μπορεί να γίνει, γιατί είμαι ήδη υπεύθυνη.
Πήγαινε σε έναν ψυχολόγο για τα τραύματα σου και σταματα να γράφεις μαλακίες
Πες μου ποιος είναι ο δικός σου ψυχολόγος να τον αποφύγω γιατί σε έχει καταστρέψει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Απρ 2023, 20:06

sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 13:38
Kauldron έγραψε:
14 Απρ 2023, 15:04
Naida έγραψε:
14 Απρ 2023, 15:01



Γιατί κόβεις το παιχνίδι σου Kauldron? Όσες φορές θα μου απευθύνεις κάτι ειρωνικό για το " βιαστής είσαι εσύ" άλλες τόσες θα σου απαντήσω με τις φράσεις(νοοτροπία) που χρησιμοποιούνται κοινωνικά σε περιπτώσεις βιασμού και γυναικοκτονιών και ακριβώς έρχεται να καταδικάσει ως δρώμενο το "ο βιαστής είσαι εσύ".
Το "ο βιαστής είσαι 'συ", το λένε κάτι ηλίθιες (μη πώ τιποτε άλλο, μέρες που είναι).
Ναδάη, σε είπε ηλίθια νομίζω και ίσως και κάτι άλλο.
Τη Νάιδα τη συμπαθώ πάρα πολύ για να της πώ κάτι τέτοιο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Απρ 2023, 20:17

Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:06
sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 13:38
Kauldron έγραψε:
14 Απρ 2023, 15:04


Το "ο βιαστής είσαι 'συ", το λένε κάτι ηλίθιες (μη πώ τιποτε άλλο, μέρες που είναι).
Ναδάη, σε είπε ηλίθια νομίζω και ίσως και κάτι άλλο.
Τη Νάιδα τη συμπαθώ πάρα πολύ για να της πώ κάτι τέτοιο.
Κ γω την συμπαθώ ρε, αυτό σημαίνει ότι...;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Απρ 2023, 20:24

sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:17
Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:06
sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 13:38


Ναδάη, σε είπε ηλίθια νομίζω και ίσως και κάτι άλλο.
Τη Νάιδα τη συμπαθώ πάρα πολύ για να της πώ κάτι τέτοιο.
Κ γω την συμπαθώ ρε, αυτό σημαίνει ότι...;
Δεν πειράζει ας με λέει.



Υγ Δεν του λέω τίποτα αυτουνού γιατί ξέρει και δέρνει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11551
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 16 Απρ 2023, 20:50

Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 19:10
Κατά τα υπόλοιπα, αν πάρει άλλος την θέση κτλ θα είναι επειδή είμαι τεμπέλα μην αγχώνεσαι δεν μπορεί να γίνει, γιατί είμαι ήδη υπεύθυνη.
Πώς και δεν προτίμησαν κάποιον με πουλί; :smt017
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Απρ 2023, 20:53

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:50
Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 19:10
Κατά τα υπόλοιπα, αν πάρει άλλος την θέση κτλ θα είναι επειδή είμαι τεμπέλα μην αγχώνεσαι δεν μπορεί να γίνει, γιατί είμαι ήδη υπεύθυνη.
Πώς και δεν προτίμησαν κάποιον με πουλί; :smt017
Δεν είναι παντού τα ίδια βρε συ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Dante Alighieri
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 24 Απρ 2019, 00:13

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dante Alighieri » 16 Απρ 2023, 20:57

Είναι μία προσωπική ιστορία κι έχει τη δική της ιδιαιτερότητα. Είναι βλακεία να τοποθετείτε την ιστορία σε όποιο στρατόπεδο σας βολεύει. Δεν ξέρετε τίποτα για το ζευγάρι και λέτε δικά σας απωθημένα
Hec est vipera versa in viscera genitricis

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Απρ 2023, 20:59

sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:17
Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:06
sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 13:38


Ναδάη, σε είπε ηλίθια νομίζω και ίσως και κάτι άλλο.
Τη Νάιδα τη συμπαθώ πάρα πολύ για να της πώ κάτι τέτοιο.
Κ γω την συμπαθώ ρε, αυτό σημαίνει ότι...;
Δε θέλω να τη στεναχωρώ.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Απρ 2023, 21:00

Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:24
sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:17
Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:06


Τη Νάιδα τη συμπαθώ πάρα πολύ για να της πώ κάτι τέτοιο.
Κ γω την συμπαθώ ρε, αυτό σημαίνει ότι...;
Δεν πειράζει ας με λέει.



Υγ Δεν του λέω τίποτα αυτουνού γιατί ξέρει και δέρνει.
Δεν έχω σηκώσει χέρι σε κοπέλα, ακόμα και όταν σήκωνε εκείνη σε 'μενα. Απλά της κράτησα τα χέρια απ' τους καρπούς, και μάλιστα χωρίς να την πιέζω.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Απρ 2023, 21:06

Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2023, 21:00
Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:24
sys3x έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:17


Κ γω την συμπαθώ ρε, αυτό σημαίνει ότι...;
Δεν πειράζει ας με λέει.



Υγ Δεν του λέω τίποτα αυτουνού γιατί ξέρει και δέρνει.
Δεν έχω σηκώσει χέρι σε κοπέλα, ακόμα και όταν σήκωνε εκείνη σε 'μενα. Απλά της κράτησα τα χέρια απ' τους καρπούς, και μάλιστα χωρίς να την πιέζω.
Αστειεύομαι :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: 52 Χρόνη πυρπόλησε τον άντρα της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Απρ 2023, 21:15

Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 21:06
Kauldron έγραψε:
16 Απρ 2023, 21:00
Naida έγραψε:
16 Απρ 2023, 20:24


Δεν πειράζει ας με λέει.



Υγ Δεν του λέω τίποτα αυτουνού γιατί ξέρει και δέρνει.
Δεν έχω σηκώσει χέρι σε κοπέλα, ακόμα και όταν σήκωνε εκείνη σε 'μενα. Απλά της κράτησα τα χέρια απ' τους καρπούς, και μάλιστα χωρίς να την πιέζω.
Αστειεύομαι :lol:
:smt058
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών