Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21107
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Απρ 2023, 22:58

Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:54
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:52
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:47


Την τελευταία φορά που κορναρε ο ...πισινός μου, κατέβηκα κάτω, του είπα ότι θα καλέσουμε μαζί την τροχαία γιατί με προέτρεψε σε παρανομία, μουρμουρισε κάτι ακατάληπτα και χαιρετηθηκαμε.

Φιλαράκο, εγώ μεγάλωσα και πρωτοοδηγησα στην Καλλιθέα, εκεί που οι γέροι έχουν αναλάβει δραση και καταγγέλλουν όσους παρκάρουν σε γωνίες. Και οι βλάχοι σταματάνε στις διαβασεις

Οπότε άσε τις εξυπνάδες
Φιλαράκο, στην Καλλιθέα με τους τυφλούς πόσα ατυχήματα/δυστυχήματα έχει η Θησέως το μήνα. Και επειδή στην Καλλιθέα έχει τύχει να δω και τέζα τον άλλο, άστο καλύτερα. Γιατί εσύ μπορεί να θίγεσαι αλλά δεν έχεις καταλάβει τη ζούγκλα που επικρατεί έξω στους δρόμους. Και μπορεί να σε γαμήσει κάποιος στο ξύλο μόνο και μόνο επειδή του κόρναρες να προσέχει μη χτυπήσει... Για τέτοια ζούγκλα μιλάμε...
Οδηγάω 42 χρόνια. Εκ των οποίων και τα 42 στην/πέριξ της Καλλιθέας
Είναι η επιτομή του έλα γερό μου να σου δείξω τα αμπελοχωραφα σου :003:
Τότε απάντησε μου στα ερωτήματα που θέτω. Διαφωνείς σε κάτι από αυτά που σου γράφω, ότι έχουν συμβεί στην περιοχή ή ότι εύκολα μπορούν να σου συμβούν;

Γιατί δεν ξέρω αν το κατάλαβες. Δεν είμαστε σε αντίθετες όχθες. Απλά εγώ σου περιγράφω την πραγματικότητα και στη περιοχή και αλλού. Και ειδικά για την περιοχή όταν έχεις δρόμο με τόσα ατυχήματα παράσυρσης πεζού δε μιλάς.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Απρ 2023, 22:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:52
stergiosbik έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:46
nemo έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:40
βλεποντας το βιντεο ειμαι υπερ ενος γερου προστιμου στον κηδεμόνα του σκυλου
και αποζημιωση ψυχικής οδύνης για την οδηγο
Λογικοτατο.
Αν η μαντάμ τηρούσε τον νόμο,ο σκύλος θα είχε λουρί και δεν θα συνέβαινε τίποτα.
Αν έπαιζε το ίδιο λουρί στα ανθρώπινα ανήλικα ή ημιανήλικα δίποδα, επίσης δεν θα συνέβαινε τίποτα.

Αλλά είπαμε, υπάρχει τέρμα θεολογική προσέγγιση :lol: για τις προβληματικές εξάρσεις του ανθρώπινου είδους.
υπαρχει νομος να δενουμε και να εχουμε τα παιδια με λουρι; ενω για τους σκυλους υπαρχει αυστηρη οδηγια
στους κατοχους ...εγω αν σε δω να εχεις γατι ή σκυλο χωρις λουρι θα σε καταγγειλω :102:

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 14 Απρ 2023, 22:59

Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:42
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38


Δεν ξέρω τι κάνετε στο χωριό σου αλλά εγώ όταν στρίβω δίνω πάντα προτεραιότητα σε πεζούς
Ενδιαφέρον. Αλλά άμα σου βγάλει κανένα μπαστούνι του μπέιζμπολ ο πισινός σου επειδή τον έκοψες μην έρθεις και μου κλαις...
Την τελευταία φορά που κορναρε ο ...πισινός μου, κατέβηκα κάτω, του είπα ότι θα καλέσουμε μαζί την τροχαία γιατί με προέτρεψε σε παρανομία, μουρμουρισε κάτι ακατάληπτα και χαιρετηθηκαμε.




Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14118
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 14 Απρ 2023, 23:10

Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:19
Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:04


Ποιος είναι ο Άρις;

Όποιος και να' ναι, είναι μάλλον ψιλοχαζούλης αν θεωρεί προσωπικό χώρο το οποιοδήποτε σημείο που μπορεί να πεταχτεί κάποιο άλιεν... στα ξαφνικά. :)
μαλλον δεν παρακολουθεις τη συζητηση αν κ εκανες παραθεση

Arisvilla έγραψε: ↑17 λεπτά πριν
Δεν μπορεί να μην τον είδε τον σκύλο. Επίτηδες το έκανε. Εκτος αν ήταν μεθυσμένη που δεν νομίζω. Κατά τα άλλα τα προστιμα δεν ξέρω αν εισπράττονται. Εγώ πάντως παλιότερα μάζευα συνέχεια πτώματα γατιών έξω από το δρόμο στο σπίτι μου πατημένες από αυτοκίνητα. Τώρα τελευταία σχεδόν καμία. Δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο και τα πρόστιμα σε αυτό Μια φορά κόντεψα να σκοτωθώ σε δρόμο προσπαθώντας να αποφύγω ένα σκύλο που πετάχτηκε ξαφνικά. Γιατί η ζωή ενος ζώου έστω και αδέσποτου έχε σημασία.
Oταν κινούμαστε μέσα στην πόλη τηρούμε ευλαβικά τα όρια ταχύτητας και περιμένουμε ότι θα πεταχτεί παιδάκι, γέρος ή σκύλος .
Σε κάθε περίπτωση με αυτήν την ταχύτητα η επιλογή είναι να πάθει ζημιά το αυτοκίνητο από ελιγμό, παρά να κινδυνέψει ζωή.

Σε επαρχιακό δρόμο με μεγαλύτερη ταχύτητα μετράει μόνο η τύχη και δευτερευόντως η εμπειρία του οδηγού.
Πιθανότατα δεν θα έκανα ελιγμό που θα επεφερε κίνδυνο για τη ζωή μου για να αποφύγω μικρό ζώο
Α μπραβο γιατι θα κουφαθουμε με αυτα που διαβαζουμε. Σιγα να μην κινδυνεψουμε να πεθανουμε κιολας για ενα κοπροσκυλο.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Απρ 2023, 23:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:59
EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:55
Καλώς να τη σκισουν αλλά τα ημιδεσποζομενα είναι μεγάλη μάστιγα. Η ιδιοκτήτρια το είχε αφήσει χύμα στο δρόμο χωρίς λουρί
Δηλαδή χύμα στο κύμα στο ανθρώπινο μεγαλείο.

Ας πρόσεχε.
Εντάξει, εδώ ήταν το ανθρώπινο μεγαλείο, αλλά λέω γενικά σα φαινόμενο, είναι μαλακια να ξαμολας έναν σκύλο να παει βόλτα μόνος του (κ λόγω της ύπαρξης μαλακισμενων σαν την τύπισσα, αλλά κ λόγω ατυχημάτων, ακαθαρσιων κτλ). Αυτό δε σημαίνει ότι η τύπισσα με το αμάξι δε θέλει ένα καλό χεράκι ξυλο

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Απρ 2023, 23:24

Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38
Δεν ξέρω τι κάνετε στο χωριό σου αλλά εγώ όταν στρίβω δίνω πάντα προτεραιότητα σε πεζούς
:smt023

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα ρε Beria.

H ελληνική λαϊκή παράδοση σπέρνει τη σκόνη της στους κοζμοπολίτες.

Οι ελληνίζοντες κοζμοπολίτες :smt005: ούτε να δέσουν τα κορδόνια τους δεν έχουν μάθει. Σε φάση nike τσαρούχι με τρέντυ φούντα παίζουν. Στα φόρα. :lol:

Στα ιδιωτικά, το κάνουν παρκέ το μουστάκι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Απρ 2023, 23:35

Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:39


απλα ειναι Γυναικα οδηγος
Ενώ όσοι παπάρες σέρνουν σκυλια πίσω από το όχημα για να τους δείξουν ποιος είναι το αφεντικό είναι η επιτομή του οδηγάρα. :lol:

Αυτό είναι η απόλυτη ξεφτίλα της πατριαρχίας, ρε Άγι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Απρ 2023, 23:44

EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Απρ 2023, 23:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:59
EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:55
Καλώς να τη σκισουν αλλά τα ημιδεσποζομενα είναι μεγάλη μάστιγα. Η ιδιοκτήτρια το είχε αφήσει χύμα στο δρόμο χωρίς λουρί
Δηλαδή χύμα στο κύμα στο ανθρώπινο μεγαλείο.

Ας πρόσεχε.
Εντάξει, εδώ ήταν το ανθρώπινο μεγαλείο, αλλά λέω γενικά σα φαινόμενο, είναι μαλακια να ξαμολας έναν σκύλο να παει βόλτα μόνος του (κ λόγω της ύπαρξης μαλακισμενων σαν την τύπισσα, αλλά κ λόγω ατυχημάτων, ακαθαρσιων κτλ). Αυτό δε σημαίνει ότι η τύπισσα με το αμάξι δε θέλει ένα καλό χεράκι ξυλο
Αν έπαιζε όντως φάση στο να μπορούσαμε να δέρνουμε τον κάθε ηλίθιο ζωόφιλο ή ανθρωπόφιλο, δεν θα μπορούσαμε να πληκτρογραφούμε.

Οπότε, το πραγματικό ζητούμενο είναι το πόσοι κάνουν εφαρμογή των πεποιθήσεων τους.


Από πχορουμικά πατριαρχικά και φεμ αου αου, άλλο τίποτα. :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 14 Απρ 2023, 23:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Απρ 2023, 23:51

αλλο ενα παρομοιο γεγονος αλλα αυτην την φορα η ελληνικη αστυνομια μαζι με την αμεπτη δικαιοσυνη
εδρασαν αστραπαια και σωσανε το αρνι (εσας να δω ποιος σας θα σωσει )


Συνελήφθη ένας 40χρονος στο Κερατσίνι, επειδή είχε δέσει ένα αρνί και το πήγαινε για σφαγή στην περιοχή της Χαραυγής. Για το περιστατικό έγινε καταγγελία από ΜΚΟ και το ζώο σώθηκε, χάρη και στην άμεση επέμβαση της ΕΛΑΣ.

Ειδικότερα, η ΜΚΟ Zero stray pawject έκανε καταγγελία για τον 40χρονο που είχε το αρνί στο Κερατσίνι και έτσι το Τμήμα Κακοποίησης Ζώων του Αρχηγείου της ΕΛ.ΑΣ. έδωσε εντολή να σπεύσουν στο σημείο οι αστυνομικοί που περιπολούσαν την περιοχή.

Το αρνί ήταν δεμένο από το πόδι και το κεφάλι και φαινόταν αρκετά παραμελημένο. Ο 40χρονος συνελήφθη, αφού σύμφωνα με την καταγγελία της ΜΚΟ, η οικογένεια της περιοχής του Κερατσινίου κάθε χρόνο τέτοιες μέρες σφάζει ένα αρνί μπροστά στον κόσμο σαν… επίδειξη.

Η ανάρτηση:
«Μπορεί να μη σώσαμε τον κόσμο αλλά σώσαμε σίγουρα αυτό το πλάσμα. Ενημερώθηκα από την Βασιλική και τον Άγγελο ότι συγκεκριμένη οικογένεια στην περιοχή της Χαραυγής έχει πάρει αρνάκι και κάθε χρόνο τέτοιες μέρες το σφάζει μπροστά στον κόσμο.

Αμέσως μιλήσαμε με το Τμήμα Προστασίας Ζώων στην Ελληνική Αστυνομία και τον υπεύθυνο Αστυνόμο Β’ Θεόδωρο Καμπούρη, αντίστοιχα γνωστοποιήθηκε από το τμήμα στην υποδιεύθυνση Πειραιά και τον αρχιφύλακα κ. Μπαλάφα ο όποιος με μεγάλη ταχύτητα μίλησε με την Διοικήτρια του ΑΤ Δραπετσώνας κ. Γαλάνου που με τη σειρά της έπραξε τα δέοντα και με το παραπάνω.

Παρά την έντονη αντίδραση της συγκεκριμένης οικογένειας και των φίλων της η Αστυνομία είχε δύο περιπολικά στο σημείο και έκανε τη δουλειά της συλλαμβάνοντας τον «κάτοχο» του ζώου και αφαιρώντας άμεσα το ζώο σύμφωνα με το άρθρο 33, παράγραφο 1, του ν. 4830/2021.

Οι αστυνομικοί παρέμειναν στο σημείο και μας βοήθησαν να πάρουμε το ζώο από το οικόπεδο αγκαλιά. Αυτή την ώρα είναι στο πετ ταξί της Ελενα Καλενδριανού με οδηγό τη Μαρία και πάει στην φάρμα που είναι ο Φρίξος και η παρέα του. Μετά θα ψάξουμε μια υιοθεσία γι’ αυτό το ψυχάκι.

Κάτι λίγο, κάτι μικρό -δύσκολα το ξέρω- αλλάζει όμως. Τεράστιο μπράβο και ευχαριστώ στην Ελληνική Αστυνομία για τη μεγάλη κι αστραπιαία κινητοποίηση! Μόνο τέτοια, πάντα τέτοια.

Καλό κι αναίμακτο Πάσχα!»

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Απρ 2023, 00:02

nemo έγραψε:
14 Απρ 2023, 23:51
αλλο ενα παρομοιο γεγονος αλλα αυτην την φορα η ελληνικη αστυνομια μαζι με την αμεπτη δικαιοσυνη
εδρασαν αστραπαια και σωσανε το αρνι (εσας να δω ποιος σας θα σωσει )


Συνελήφθη ένας 40χρονος στο Κερατσίνι, επειδή είχε δέσει ένα αρνί και το πήγαινε για σφαγή στην περιοχή της Χαραυγής. Για το περιστατικό έγινε καταγγελία από ΜΚΟ και το ζώο σώθηκε, χάρη και στην άμεση επέμβαση της ΕΛΑΣ.

Ειδικότερα, η ΜΚΟ Zero stray pawject έκανε καταγγελία για τον 40χρονο που είχε το αρνί στο Κερατσίνι και έτσι το Τμήμα Κακοποίησης Ζώων του Αρχηγείου της ΕΛ.ΑΣ. έδωσε εντολή να σπεύσουν στο σημείο οι αστυνομικοί που περιπολούσαν την περιοχή.

Το αρνί ήταν δεμένο από το πόδι και το κεφάλι και φαινόταν αρκετά παραμελημένο. Ο 40χρονος συνελήφθη, αφού σύμφωνα με την καταγγελία της ΜΚΟ, η οικογένεια της περιοχής του Κερατσινίου κάθε χρόνο τέτοιες μέρες σφάζει ένα αρνί μπροστά στον κόσμο σαν… επίδειξη.

Η ανάρτηση:
«Μπορεί να μη σώσαμε τον κόσμο αλλά σώσαμε σίγουρα αυτό το πλάσμα. Ενημερώθηκα από την Βασιλική και τον Άγγελο ότι συγκεκριμένη οικογένεια στην περιοχή της Χαραυγής έχει πάρει αρνάκι και κάθε χρόνο τέτοιες μέρες το σφάζει μπροστά στον κόσμο.

Αμέσως μιλήσαμε με το Τμήμα Προστασίας Ζώων στην Ελληνική Αστυνομία και τον υπεύθυνο Αστυνόμο Β’ Θεόδωρο Καμπούρη, αντίστοιχα γνωστοποιήθηκε από το τμήμα στην υποδιεύθυνση Πειραιά και τον αρχιφύλακα κ. Μπαλάφα ο όποιος με μεγάλη ταχύτητα μίλησε με την Διοικήτρια του ΑΤ Δραπετσώνας κ. Γαλάνου που με τη σειρά της έπραξε τα δέοντα και με το παραπάνω.

Παρά την έντονη αντίδραση της συγκεκριμένης οικογένειας και των φίλων της η Αστυνομία είχε δύο περιπολικά στο σημείο και έκανε τη δουλειά της συλλαμβάνοντας τον «κάτοχο» του ζώου και αφαιρώντας άμεσα το ζώο σύμφωνα με το άρθρο 33, παράγραφο 1, του ν. 4830/2021.

Οι αστυνομικοί παρέμειναν στο σημείο και μας βοήθησαν να πάρουμε το ζώο από το οικόπεδο αγκαλιά. Αυτή την ώρα είναι στο πετ ταξί της Ελενα Καλενδριανού με οδηγό τη Μαρία και πάει στην φάρμα που είναι ο Φρίξος και η παρέα του. Μετά θα ψάξουμε μια υιοθεσία γι’ αυτό το ψυχάκι.

Κάτι λίγο, κάτι μικρό -δύσκολα το ξέρω- αλλάζει όμως. Τεράστιο μπράβο και ευχαριστώ στην Ελληνική Αστυνομία για τη μεγάλη κι αστραπιαία κινητοποίηση! Μόνο τέτοια, πάντα τέτοια.

Καλό κι αναίμακτο Πάσχα!»
Εγώ αντιθέτως θα ευχηθώ καλή τύχη σε όσους θεωρούν ως αντρική καταξίωση το αίμα παρθένων και όχι αμνών. :lol:


Απλώς γιατί αυτοί είναι η επιτομή της αντρικής παρθενίας.*



*Ψιλά γράμματα, έτσι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Απρ 2023, 02:39

Kauldron έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:39
(Δε) μου κάνει εντύπωση ποιοί πάνε να τη βγάλουν λάδι.
:102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16972
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 15 Απρ 2023, 08:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:52
stergiosbik έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:46
nemo έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:40
βλεποντας το βιντεο ειμαι υπερ ενος γερου προστιμου στον κηδεμόνα του σκυλου
και αποζημιωση ψυχικής οδύνης για την οδηγο
Λογικοτατο.
Αν η μαντάμ τηρούσε τον νόμο,ο σκύλος θα είχε λουρί και δεν θα συνέβαινε τίποτα.
Αν έπαιζε το ίδιο λουρί στα ανθρώπινα ανήλικα ή ημιανήλικα δίποδα, επίσης δεν θα συνέβαινε τίποτα.

Αλλά είπαμε, υπάρχει τέρμα θεολογική προσέγγιση :lol: για τις προβληματικές εξάρσεις του ανθρώπινου είδους.
Εξισωση παιδιων με ζωα.
Οχι κυριε προεδρε δεν ειναι αρρωστη,Τρελη ειναι και θελει ζουρλομανδυα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24551
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 15 Απρ 2023, 09:33

Arisvilla έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:47
Δεν μπορεί να μην τον είδε τον σκύλο. Επίτηδες το έκανε. Εκτος αν ήταν μεθυσμένη που δεν νομίζω. Κατά τα άλλα τα προστιμα δεν ξέρω αν εισπράττονται. Εγώ πάντως παλιότερα μάζευα συνέχεια πτώματα γατιών έξω από το δρόμο στο σπίτι μου πατημένες από αυτοκίνητα. Τώρα τελευταία σχεδόν καμία.
Πολλα γατια εχουν ενστικτο να περιμενουν το αυτοκινητο και να περνανε σφαιρα απεναντι τελευταια στιγμη μπροστα στις ροδες του, λογικα με την αυξηση των αυτοκινητων τεινουν να γινουν outselected, παρομοια με τους σκυλους που προτιμανε τα φαναρια και δεν πολυκυνηγανε λαστιχα οπως εκαναν παλιοτερα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20990
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 16 Απρ 2023, 16:38

Εικόνα
https://www.makthes.gr/irakleio-pascha- ... ito-639974

......παραπέμφθηκε να απολογηθεί στην αρμόδια ανακρίτρια, απ' όπου πήρε προθεσμία για την Τρίτη του Πάσχα.

Μέχρι τότε, όπως έγινε γνωστό, παραμένει κρατούμενη.

:e040::e040::e040:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών