Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25199
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Απρ 2023, 22:38

Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:35
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:19
Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:08


μαλλον δεν παρακολουθεις τη συζητηση αν κ εκανες παραθεση

Arisvilla έγραψε: ↑17 λεπτά πριν
Δεν μπορεί να μην τον είδε τον σκύλο. Επίτηδες το έκανε. Εκτος αν ήταν μεθυσμένη που δεν νομίζω. Κατά τα άλλα τα προστιμα δεν ξέρω αν εισπράττονται. Εγώ πάντως παλιότερα μάζευα συνέχεια πτώματα γατιών έξω από το δρόμο στο σπίτι μου πατημένες από αυτοκίνητα. Τώρα τελευταία σχεδόν καμία. Δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο και τα πρόστιμα σε αυτό Μια φορά κόντεψα να σκοτωθώ σε δρόμο προσπαθώντας να αποφύγω ένα σκύλο που πετάχτηκε ξαφνικά. Γιατί η ζωή ενος ζώου έστω και αδέσποτου έχε σημασία.
Oταν κινούμαστε μέσα στην πόλη τηρούμε ευλαβικά τα όρια ταχύτητας και περιμένουμε ότι θα πεταχτεί παιδάκι, γέρος ή σκύλος .
Σε κάθε περίπτωση με αυτήν την ταχύτητα η επιλογή είναι να πάθει ζημιά το αυτοκίνητο από ελιγμό, παρά να κινδυνέψει ζωή.
Ώρα είναι να μας πεις ότι σταματάμε και στις διαβάσεις ανεξαρτήτως ύπαρξης φωτεινού σηματοδότη ή όταν στρίβουμε παρέχουμε προτεραιότητα σε πεζούς.
Δεν ξέρω τι κάνετε στο χωριό σου αλλά εγώ όταν στρίβω δίνω πάντα προτεραιότητα σε πεζούς
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23328
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 14 Απρ 2023, 22:38

Άλλο πράγμα να σου πεταχτεί στο δρόμο και να κοιτάξεις πρώτα την ασφάλεια σου και άλλο να το πατήσεις επί τούτου. Εδώ μιλάμε για σίχαμα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 14 Απρ 2023, 22:38

Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:55
Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:49


ενω η δικη σου καμια
Εδώ που τα λέμε, γιατί να έχει περισσότερη σημασία η ζωή του οποιοδήποτε χαζού δίποδου ρε Άγι;

Και επιστημονικώς και φιλοσοφικώς και όπως γουστάρεις.
χαζο λες τον Αρι που κινδυνεψε να σκοτωθει για να αποφυγει σκυλο που πεταχτηκε ξαφνικα ;
για μενα ειναι (αν αληθευει κ δεν ειναι μουφα εντυπωσιασμου )
Αληθεύει. Στο διπλό δρόμο, πετάγονται πολύ συχνά ξαφνικά αδέσποτα σκυλιά στο δρόμο. Εκεί επειδή αναπτύσσεις μεγάλη ταχύτητα η το πατάς η προσπαθείς να το αποφύγεις είτε φρεναροντας είτε στρίβοντας απότομα στην άλλη λωρίδα. Στην περίπτωση μου ήταν τόσο ξαφνικό που δεν προλάβαινες να σκεφτείς και πήγα ξαφνικά στην άλλη λωρίδα αριστερά και παραλίγο να βγω εκτός πορείας και να καρφωθω στην μπάρα. Αυτό ίσως γίνεται και ασυναίσθητα. Ευτυχώς δεν ερχόταν και κανένας από πισω. Βέβαια και άλλες φορές μου έχουν πεταχτεί σκυλιά στο δρόμο γιατί καθημερινά κάνω το δρομολόγιο. Πάντοτε τα απέφευγα, δεν έχω χτυπήσει κανένα.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7230
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Απρ 2023, 22:40

βλεποντας το βιντεο ειμαι υπερ ενος γερου προστιμου στον κηδεμόνα του σκυλου
και αποζημιωση ψυχικής οδύνης για την οδηγο

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Απρ 2023, 22:42

Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:35
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:19


Oταν κινούμαστε μέσα στην πόλη τηρούμε ευλαβικά τα όρια ταχύτητας και περιμένουμε ότι θα πεταχτεί παιδάκι, γέρος ή σκύλος .
Σε κάθε περίπτωση με αυτήν την ταχύτητα η επιλογή είναι να πάθει ζημιά το αυτοκίνητο από ελιγμό, παρά να κινδυνέψει ζωή.
Ώρα είναι να μας πεις ότι σταματάμε και στις διαβάσεις ανεξαρτήτως ύπαρξης φωτεινού σηματοδότη ή όταν στρίβουμε παρέχουμε προτεραιότητα σε πεζούς.
Δεν ξέρω τι κάνετε στο χωριό σου αλλά εγώ όταν στρίβω δίνω πάντα προτεραιότητα σε πεζούς
Ενδιαφέρον. Αλλά άμα σου βγάλει κανένα μπαστούνι του μπέιζμπολ ο πισινός σου επειδή τον έκοψες μην έρθεις και μου κλαις...

nemo
Δημοσιεύσεις: 7230
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Απρ 2023, 22:42

Arisvilla έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38
Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:55


Εδώ που τα λέμε, γιατί να έχει περισσότερη σημασία η ζωή του οποιοδήποτε χαζού δίποδου ρε Άγι;

Και επιστημονικώς και φιλοσοφικώς και όπως γουστάρεις.
χαζο λες τον Αρι που κινδυνεψε να σκοτωθει για να αποφυγει σκυλο που πεταχτηκε ξαφνικα ;
για μενα ειναι (αν αληθευει κ δεν ειναι μουφα εντυπωσιασμου )
Αληθεύει. Στο διπλό δρόμο, πετάγονται πολύ συχνά ξαφνικά αδέσποτα σκυλιά στο δρόμο. Εκεί επειδή αναπτύσσεις μεγάλη ταχύτητα η το πατάς η προσπαθείς να το αποφύγεις είτε φρεναροντας είτε στρίβοντας απότομα στην άλλη λωρίδα. Στην περίπτωση μου ήταν τόσο ξαφνικό που δεν προλάβαινες να σκεφτείς και πήγα ξαφνικά στην άλλη λωρίδα αριστερά και παραλίγο να βγω εκτός πορείας και να καρφωθω στην μπάρα. Αυτό ίσως γίνεται και ασυναίσθητα. Ευτυχώς δεν ερχόταν και κανένας από πισω. Βέβαια και άλλες φορές μου έχουν πεταχτεί σκυλιά στο δρόμο γιατί καθημερινά κάνω το δρομολόγιο. Πάντοτε τα απέφευγα, δεν έχω χτυπήσει κανένα.
με αυτα τα μυαλα εισαι δημοσιος κινδυνος -κοιταξε φουκαρα μου μην παρεις κανενα αθωο στον λαιμο σου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Απρ 2023, 22:44

Επ' ευκαιρία, πρέπει να προσθέσω ότι στη γειτονιά μου, παίζει πλέον ως κανόνας το να δίνουν προτεραιότητα οι οδηγοί στους πεζούς ακόμη και αν δεν υπάρχουν φανάρια.

Και όλως τυχαίως είναι από τις φλούφλικες :) ζωοφιλικές γειτονιές, με καθαρά από σκατούλες σκύλων πεζοδρόμια, λέμε τώρα. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16976
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 14 Απρ 2023, 22:46

nemo έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:40
βλεποντας το βιντεο ειμαι υπερ ενος γερου προστιμου στον κηδεμόνα του σκυλου
και αποζημιωση ψυχικής οδύνης για την οδηγο
Λογικοτατο.
Αν η μαντάμ τηρούσε τον νόμο,ο σκύλος θα είχε λουρί και δεν θα συνέβαινε τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9314
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 14 Απρ 2023, 22:46

nemo έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:42
Arisvilla έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38
Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 21:58


χαζο λες τον Αρι που κινδυνεψε να σκοτωθει για να αποφυγει σκυλο που πεταχτηκε ξαφνικα ;
για μενα ειναι (αν αληθευει κ δεν ειναι μουφα εντυπωσιασμου )
Αληθεύει. Στο διπλό δρόμο, πετάγονται πολύ συχνά ξαφνικά αδέσποτα σκυλιά στο δρόμο. Εκεί επειδή αναπτύσσεις μεγάλη ταχύτητα η το πατάς η προσπαθείς να το αποφύγεις είτε φρεναροντας είτε στρίβοντας απότομα στην άλλη λωρίδα. Στην περίπτωση μου ήταν τόσο ξαφνικό που δεν προλάβαινες να σκεφτείς και πήγα ξαφνικά στην άλλη λωρίδα αριστερά και παραλίγο να βγω εκτός πορείας και να καρφωθω στην μπάρα. Αυτό ίσως γίνεται και ασυναίσθητα. Ευτυχώς δεν ερχόταν και κανένας από πισω. Βέβαια και άλλες φορές μου έχουν πεταχτεί σκυλιά στο δρόμο γιατί καθημερινά κάνω το δρομολόγιο. Πάντοτε τα απέφευγα, δεν έχω χτυπήσει κανένα.
με αυτα τα μυαλα εισαι δημοσιος κινδυνος -κοιταξε φουκαρα μου μην παρεις κανενα αθωο στον λαιμο σου
Κοίταξε να δεις 400 χιλιάδες χιλιόμετρα έχω και ποτε δεν έχω κάνει το παραμικρό. Οπότε μάλλον δεν είμαι δημόσιος κίνδυνος. Μην πάρεις εσύ κανένα στο λαιμό σου γιατί αν πας και χτυπήσεις με ταχυτητα κανένα σκύλο 50 κιλά στη μέση του δρόμου, άνετα βγαίνεις εκτός πορείας και εσύ.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25199
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Απρ 2023, 22:47

Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:42
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:35


Ώρα είναι να μας πεις ότι σταματάμε και στις διαβάσεις ανεξαρτήτως ύπαρξης φωτεινού σηματοδότη ή όταν στρίβουμε παρέχουμε προτεραιότητα σε πεζούς.
Δεν ξέρω τι κάνετε στο χωριό σου αλλά εγώ όταν στρίβω δίνω πάντα προτεραιότητα σε πεζούς
Ενδιαφέρον. Αλλά άμα σου βγάλει κανένα μπαστούνι του μπέιζμπολ ο πισινός σου επειδή τον έκοψες μην έρθεις και μου κλαις...
Την τελευταία φορά που κορναρε ο ...πισινός μου, κατέβηκα κάτω, του είπα ότι θα καλέσουμε μαζί την τροχαία γιατί με προέτρεψε σε παρανομία, μουρμουρισε κάτι ακατάληπτα και χαιρετηθηκαμε.

Φιλαράκο, εγώ μεγάλωσα και πρωτοοδηγησα στην Καλλιθέα, εκεί που οι γέροι έχουν αναλάβει δραση και καταγγέλλουν όσους παρκάρουν σε γωνίες. Και οι βλάχοι σταματάνε στις διαβασεις

Οπότε άσε τις εξυπνάδες
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25915
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Απρ 2023, 22:50

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:44
Επ' ευκαιρία, πρέπει να προσθέσω ότι στη γειτονιά μου, παίζει πλέον ως κανόνας το να δίνουν προτεραιότητα οι οδηγοί στους πεζούς ακόμη και αν δεν υπάρχουν φανάρια.

Και όλως τυχαίως είναι από τις φλούφλικες ζωοφιλικές γειτονιές, με καθαρά από σκατούλες σκύλων πεζοδρόμια, λέμε τώρα. :lol:
αν ειναι κ αποπυρηνικοποιημενη ζωνη - σας ερχομαι για γειτονας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Απρ 2023, 22:52

stergiosbik έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:46
nemo έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:40
βλεποντας το βιντεο ειμαι υπερ ενος γερου προστιμου στον κηδεμόνα του σκυλου
και αποζημιωση ψυχικής οδύνης για την οδηγο
Λογικοτατο.
Αν η μαντάμ τηρούσε τον νόμο,ο σκύλος θα είχε λουρί και δεν θα συνέβαινε τίποτα.
Αν έπαιζε το ίδιο λουρί στα ανθρώπινα ανήλικα ή ημιανήλικα δίποδα, επίσης δεν θα συνέβαινε τίποτα.

Αλλά είπαμε, υπάρχει τέρμα θεολογική προσέγγιση :lol: για τις προβληματικές εξάρσεις του ανθρώπινου είδους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21108
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Απρ 2023, 22:52

Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:42
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:38


Δεν ξέρω τι κάνετε στο χωριό σου αλλά εγώ όταν στρίβω δίνω πάντα προτεραιότητα σε πεζούς
Ενδιαφέρον. Αλλά άμα σου βγάλει κανένα μπαστούνι του μπέιζμπολ ο πισινός σου επειδή τον έκοψες μην έρθεις και μου κλαις...
Την τελευταία φορά που κορναρε ο ...πισινός μου, κατέβηκα κάτω, του είπα ότι θα καλέσουμε μαζί την τροχαία γιατί με προέτρεψε σε παρανομία, μουρμουρισε κάτι ακατάληπτα και χαιρετηθηκαμε.

Φιλαράκο, εγώ μεγάλωσα και πρωτοοδηγησα στην Καλλιθέα, εκεί που οι γέροι έχουν αναλάβει δραση και καταγγέλλουν όσους παρκάρουν σε γωνίες. Και οι βλάχοι σταματάνε στις διαβασεις

Οπότε άσε τις εξυπνάδες
Φιλαράκο, στην Καλλιθέα με τους τυφλούς πόσα ατυχήματα/δυστυχήματα έχει η Θησέως το μήνα. Και επειδή στην Καλλιθέα έχει τύχει να δω και τέζα τον άλλο, άστο καλύτερα. Γιατί εσύ μπορεί να θίγεσαι αλλά δεν έχεις καταλάβει τη ζούγκλα που επικρατεί έξω στους δρόμους. Και μπορεί να σε γαμήσει κάποιος στο ξύλο μόνο και μόνο επειδή του κόρναρες να προσέχει μη χτυπήσει... Για τέτοια ζούγκλα μιλάμε...

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25199
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 14 Απρ 2023, 22:54

Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:52
Beria έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:47
Εμπεδοκλής έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:42


Ενδιαφέρον. Αλλά άμα σου βγάλει κανένα μπαστούνι του μπέιζμπολ ο πισινός σου επειδή τον έκοψες μην έρθεις και μου κλαις...
Την τελευταία φορά που κορναρε ο ...πισινός μου, κατέβηκα κάτω, του είπα ότι θα καλέσουμε μαζί την τροχαία γιατί με προέτρεψε σε παρανομία, μουρμουρισε κάτι ακατάληπτα και χαιρετηθηκαμε.

Φιλαράκο, εγώ μεγάλωσα και πρωτοοδηγησα στην Καλλιθέα, εκεί που οι γέροι έχουν αναλάβει δραση και καταγγέλλουν όσους παρκάρουν σε γωνίες. Και οι βλάχοι σταματάνε στις διαβασεις

Οπότε άσε τις εξυπνάδες
Φιλαράκο, στην Καλλιθέα με τους τυφλούς πόσα ατυχήματα/δυστυχήματα έχει η Θησέως το μήνα. Και επειδή στην Καλλιθέα έχει τύχει να δω και τέζα τον άλλο, άστο καλύτερα. Γιατί εσύ μπορεί να θίγεσαι αλλά δεν έχεις καταλάβει τη ζούγκλα που επικρατεί έξω στους δρόμους. Και μπορεί να σε γαμήσει κάποιος στο ξύλο μόνο και μόνο επειδή του κόρναρες να προσέχει μη χτυπήσει... Για τέτοια ζούγκλα μιλάμε...
Οδηγάω 42 χρόνια. Εκ των οποίων και τα 42 στην/πέριξ της Καλλιθέας
Είναι η επιτομή του έλα γερό μου να σου δείξω τα αμπελοχωραφα σου :003:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηράκλειο: Γυναίκα οδηγός πάτησε σκύλο συνειδητά και εν ψυχρώ με το αυτοκίνητό της - ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Απρ 2023, 22:58

Αγις έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Απρ 2023, 22:44
Επ' ευκαιρία, πρέπει να προσθέσω ότι στη γειτονιά μου, παίζει πλέον ως κανόνας το να δίνουν προτεραιότητα οι οδηγοί στους πεζούς ακόμη και αν δεν υπάρχουν φανάρια.

Και όλως τυχαίως είναι από τις φλούφλικες ζωοφιλικές γειτονιές, με καθαρά από σκατούλες σκύλων πεζοδρόμια, λέμε τώρα. :lol:
αν ειναι κ αποπυρηνικοποιημενη ζωνη - σας ερχομαι για γειτονας
Η πικρή αλήθεια είναι ότι η πλειοψηφία των Νεοσμυρνιών σήμερα, τόσο σε διοικητικό όσο και κοινωνικό επίπεδο έχουν μηδενική σχέση με τους ρίαλ Σμυρνιούς. Αλλά σε κάθε περίπτωση, ακόμη και στο "περίπου" το παλεύουν. :lol:

Παίζει και στο Παλιό Φάληρο ή ίδια φάση με Κωνσταντινουπολίτες. Αλλού γι' αλλού κι αλλούτερα. :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 14 Απρ 2023, 23:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών